czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Wojsko pokonało księży

Dodano: 16 września 2001, 21:26

Do niezwykle pasjonującego meczu piłkarskiego pomiędzy reprezentacją księży z archidiecezji lubelskiej a żołnierzami z garnizonów Puławy i Dęblin doszło w ubiegły czwartek na puławskim stadionie. Zwyciężyli 3:1 wojskowi.

Spotkanie rozegrano z okazji Święta Wojsk Lądowych, natomiast dochód z imprezy w całości został przeznaczony dla osób poszkodowanych przez tegoroczną powódź. Przed meczem widzowie i zawodnicy minutą ciszy uczcili pamięć ofiar ataku terrorystycznego w USA.
Do piłkarskiej konfrontacji duchownych z żołnierzami doszło po raz pierwszy. Warto dodać, że w żadnym z dotychczasowych spotkań nie udało się pokonać archidiecezjalnej reprezentacji księży. Tym razem jednak dobra passa księży została przerwana. Pierwszego gola dla FC Watykan strzelił w 39 minucie ks. Tomasz Zieliński z Kraczewic i pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem księży. Zaledwie pięć minut po przerwie wyrównującego gola dla żołnierzy zdobył por. Krzysztof Kazimierczak z jednostki wojskowej w Stawach. Niewiele brakowało, by na 8 minut przed zakończeniem spotkania losy meczu rozstrzygnął ks. Stanisław Denys z parafii MB Różańcowej w Puławach. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Więcej szczęścia miał por. Dariusz Cenkiel z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina, który zmusił bramkarza FC Watykan do kapitulacji. W 86 minucie spotkania było już 2:1 dla żołnierzy. Zaledwie minutę przed zakończeniem meczu kolejnego gola dla reprezentacji wojska uzyskał ponownie por. Krzysztof Kazimierczak.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24