czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Wojsko zawodowe, ale wyłącznie krajowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2007, 19:22

Lubelska 3. Brygada Zmechanizowana zostanie przekształcona w jednostkę zawodową - zapowiedział w sobotę w Lublinie minister obrony narodowej.

Ale zaznaczył, że o jednostce międzynarodowej Lubelszczyzna może zapomnieć.

- Docierały do nas sygnały, że wojsko w Lublinie przeszkadza. Chodziło m.in. o hałas z jednostki na Majdanku - zaczął spotkanie z dziennikarzami minister Andrzej Szczygło.
Mimo to, resort zdecydował o pozostawieniu armii w stolicy naszego regionu. W ten sposób potwierdził nasze informacje z kwietnia, że żołnierze na Lubelszczyźnie zostaną. - Wojsko może być w dużych miastach. Ale te miasta muszą traktować obecność wojska jako szansę na obopólną korzyść - mówił minister. - Oczekujemy na przychylność ze strony władz Lublina i całej Lubelszczyzny.

W praktyce chodzi m.in. o obniżenie podatków za użytkowanie terenów, na których stacjonuje armia. - Miasto chce wojska i pomoże wojsku - odpowiadał prezydent Lublina Adam Wasilewski. - Obniżenie podatków jest możliwe.
Minister zapowiedział też, że lubelska 3. Brygada nie zostanie przekształcona w polsko-ukraińską jednostkę międzynarodową, o czym nieoficjalnie mówiło się od kilku tygodni. - Nie mamy takich planów - wyjaśniał Szczygło. - W Lublinie powstanie zawodowa jednostka o charakterze narodowym. Wprowadzanie zmian rozpocznie się w przyszłym roku - dodał minister. Ale nie zdradził, ilu jednostka będzie liczyła żołnierzy i jakie będą jej zadania.

Resort rozważa też skumulowanie całej lubelskiej armii w jednostce przy ul. Kruczkowskiego i udostępnienie koszarów na Majdanku policji. - Jeśli dobrze zapłacą, to sprzedamy. Bo wojsko nie jest świętym Mikołajem i nie rozdaje niczego za darmo - zastrzegł Szczygło. - Mam już potwierdzenie od komendanta wojewódzkiego Janusza Guzika, że policja będzie chciała ten teren kupić - odpowiedział wojewoda lubelski Wojciech Żukowski.
Relacja z zawodów Cool-Armia 2007 na str. 4
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!