niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Wojewódzki Ośrodek Kultury znajdzie się w stukturach CSK

Dodano: 28 listopada 2015, 22:12
Autor: toma

O to, jaka przyszłość czeka Wojewódzki Ośrodek Kultury i czy ta instytucja zostanie utrzymana w obecnym kształcie zapytał podczas piątkowej sesji sejmiku województwa radny PiS Michał Mulawa.

Pytany o to przez dziennikarzy wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk wyjaśnił, że WOK ma zostać włączony w struktury Centrum Spotkania Kultur.

– Powstał tam specjalny oddział, który będzie zajmował się regionalizmami, dlatego tam przeniesie się część specjalistów z WOK-u – tłumaczył Grabczuk. Dodał, że instytucja zachowa swój budżet, ale nie ma jeszcze decyzji, czy na zatrudnienie będą mogli liczyć wszyscy pracownicy z liczącej ok. 20 osób załogi.

Budynek przy ul. Dolnej Panny Marii, w którym obecnie mieści się Wojewódzki Ośrodek Kultury w przyszłym roku ma zostać wystawiony na sprzedaż. Pieniądze pozyskane w ten sposób samorząd województwa chce przeznaczyć na wkład własny przy staraniu się o dotacje unijne na remonty w innych instytucjach kulturalnych w regionie.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 grudnia 2015 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WOK to spore dokonania w sferze krzewienia, a w wielu wypadkach podtrzymywania ludowości regionu - kultury, sztuki, rzemiosła, muzyki i plastyki obrzędowej, obyczaju itd. w najlepszym tego słowa znaczeniu. Regionalizm to tylko przytulisko w WOKu dla towarzystw regionalnych, z których wiele ma się dobrze w swoich społecznościach, miejscowościach i gminach. Szkoda, że Centrum Spotkań Kultur, nastawione na NOWE, WIELKIE, MIĘDZYNARODOWE festiwale i inne wydarzenia nic nie mówi na temat kultury ludowej, która w WOKu miała przez długie lata dobrego opiekuna, kuratora, mecenasa. Wiem że ludowość w kontekście wielkich aspiracji CSK nie jest trendy, ale władze województwa powinny o tym pamiętać, a nie iść z nowym prądem na żywioł.
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2015 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale WOK nie zajmował się tylko "regionalizmami"!!!
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2015 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W opuszczonym budynku należy zorganizować Wojewódzki Ośrodek Katechezy,oczywiście budynek należy wcześniej wyświęcić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!