niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

"Wołyń. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają". Poseł stawia baner na granicy z Ukrainą

Dodano: 17 sierpnia 2015, 19:05
Autor: dd

fot. Biuro poselskie Marka Poznańskiego
fot. Biuro poselskie Marka Poznańskiego

– Trzeba pamiętać o historii i mówić głośno o wydarzeniach z 1943 roku. Ukraińcy muszą przyznać się do błędów – mówi poseł Marek Poznański (obecnie niezrzeszony, kandyduje do Sejmu z listy PO). Z jego inicjatywy przy przejściu granicznym w Hrebennem stanął billboard z napisem „Wołyń. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Poseł zapowiada, że to początek szeroko zakrojonej „kampanii informacyjnej”. Kolejnym etapem będzie drukowanie ulotek z informacjami o wydarzeniach na Wołyniu (wolontariusze mają je rozdawać Ukraińcom na granicy w Hrebennem), a na najbliższym posiedzeniu Sejmu Poznański złoży interpelację.

– Liczę na to, że pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uda się stworzyć grupę polsko-ukraińską grupę, która ustali w jaki sposób Ukraińcy mogą się przyznać do zbrodni. W polskim i ukraińskim parlamencie jest możliwość, by zwołać międzyparlamentarne zgromadzenie, które mogłoby poruszać te sprawy. To bardzo ważne, by mówić o historii. Niedawno przecież słyszeliśmy o polskich obozach koncentracyjnych – tłumaczy poseł.

Jak dodaje, jego dziadkowie i pradziadkowie również byli ofiarami banderowców. – Zostali podpaleni w swoim domu, na szczęście udało im się ujść z życiem – opowiada. I przekonuje, że nie chodzi mu o międzynarodową kłótnię, ale o pojednanie.

Użytkownik niezarejestrowany
Lutek
Gość
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 października 2016 o 23:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poznański nie graj głupa. Za chwilę sie okaże, że jesteś manifestantem w szeregach narodowców. Oczywiście, jeśli będziesz miał w tym interes. Dostałeś posadke specjalisto wielki w UM to siedz grzecznie i nie mieszaj koniunkturalisto!
Rozwiń
Lutek
Lutek (25 grudnia 2015 o 18:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ukraińcy w podobny sposób tragiczną historię przekręcają jak Rosjanie (np. Katyń to sprawa hitlerowców-zapierają się chciaż łuski z nabojów wskazują ich).Ukraińcy wam też ktoś wciska do głów historię wymyśloną po swojemu. upa powstało jeszcze przed wojną.Wojna rozpoczęta przez hitlerowców dała wam okazję do odzyskania niepodległości,ale walcząc razem z nimi.Waszymi wrogami byli polacy,żydzi, rosjanie.Hitlerowcy was uzbrajali. Przeciwko powstaniu warszawskiemu hitlerowcy skierowali właśnie dywizje złożone z "bohaterskich ukraińców". Armia Krajowa została powołana pod koniec 42r.,lub na początku 43 r. Właśnie po to aby bronić ludności polskiej na tych terenach.Wspominanie akcji "Wisła" w 47 r.jest kpiną, albo głupotą.W 47 r. upa jeszcze mordowała, paliła polskie wsie-mimo iż wojna zakończyła się 2 lata temu

Przypominam,że te wasze akcje antypolskie zaczęły się już na początku rewolucji sowietskiej (od 1917r.).Są u nas w Polsce zapisane pamiętniki (a to już jest dokument historyczny) z tamtych lat. Przykład:"Burza od wschodu"- autorka: M.Dunin-Kozicka.Dla nas Polaków dajecie w tej chwili jasny przekaz-skoro macie takich "bohaterów"-to na przyszłość wasze zamiary są względem nas nie jasne.Jakoś Niemcy potrafili uporać się ze swoją haniebną przeszłością.W każdym razie nazistom pomników nie stawiają.Fałszowanie przez was prawdziwej historii stosunków polsko-ukrajńskich nie poprawi, a wręcz przeciwnie.Nie powinniśmy wam pomagać.Należy wyprowadzić wszystkich czujących się Polakami do Polski-a wy radżcie sobie sami.Jest takie przysłowie wolę mieć wroga niż fałszywego przyjaciela.

Rozwiń
Gość
Gość (20 sierpnia 2015 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
27 wołyńska Dywizja - błąd
Rozwiń
Gość
Gość (20 sierpnia 2015 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do Iwan ... Тільки самі поляки не винаходити, щоб убити сотні тисяч українців: діти, жінки, старі ... Перша філія Армії Крайової - 43 Волинська Відділ був утворений вісім місяців, починаючи з убивства на поляків, щоб захистити цивільне населення .... інші війська билися з німці і росіяни ... що тільки скористалися УПА.
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2015 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...oto i już jakiś Ukrainiec coś zabełkotał.....na polskim forum po tzw chachłacku....ha ha ha....Jęzeli ktoś ichniego narzecza nie rozumie to streszczę to drastycznie - otóż ten cału ukro-Iwan twierdzi, że nie można twierdzić, iż UPA to mordercy i bandyci a AK to bohaterowie. .....on jak to klasyczny ukrobanderowyznawca....sprowadza UPA do roli bojowników o wolność (pewnie też i demokrację ale o tym akurat nie napisał)....To jest właśnie przykład o czym można dyskutować czy w ogóle rozmawiać Ukraińcami - o niczym !!!!! Wybielali i będą wybielać morderców i to bestialskich - polskich dzieci, kobiet, starców i cywilnych mężczyzn -Polaków. Oni stawiają i będą stawiać pomniki ludobójcom, degeneratom i bandytom. Polacy nie miejcie złudzeń z Ukraińców przyjaciół nie będzie. Zawsze będzie z ich strony fałsz. Do ciebie Iwan bandersynu - Iwan ty pidoras i blat zrfzumił ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!