niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

WOŚP została patronką oddziału szpitala przy al. Kraśnickiej

  Edytuj ten wpis

Oddział Neonatologii, Patologii Noworodka i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie od wczoraj nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Placówkę odwiedził Jurek Owsiak.

- Przez ostatnie 18 lat dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nasz oddział wzbogaci się o sprzęt wartości 400 tys. zł – mówi Marianna Suska – Cichosz, ordynator oddziału. – Otrzymaliśmy między innymi 3 inkubatory, tyle samo aparatów do sztucznego oddychania, kardiomonitor, ale też sprzęt do wykrywania wad słuchu u noworodków – wymienia.

Dzięki temu ratujemy coraz więcej skrajnych wcześniaków – podkreśla. Na 20 tys. urodzeń rocznie w wojewódzkim szpitalu przedwcześnie rodzi się 5 proc. maluchów.

Jerzy Owsiak podkreśla: - Lublin jest bliski sercu fundacji. Najbliższy styczniowy finał wielkiej orkiestry pozwoli na zakup kolejnego sprzętu. Dzięki zakupionym już aparatom laryngologicznym udało nam się uratować słuch blisko 3 mln noworodków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jacek
Bartek
HMS
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jacek
Jacek (20 października 2010 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Szpitalu Wojewódzkim jest 55 porodów na dobę - tak przynajmniej wynika z artykułu.
Rozwiń
Bartek
Bartek (20 października 2010 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawy jestem ile szpitali, domó dziecka, domów starców czy innych ośrodków związanych z szeroko rozumianą opieką nad drugim człowiekiem WYPOSAŻYŁ Kościół? Z wyłączeniem Hospicjum im. Małego Księcia, które działa dzięki zaradności prowadzących i darowiznom. Co ludzie, zwykli ludzie, mają z przeogromnego MAJĄTKU Kościoła??? (Caritas przecież wyciąga ręke do ludzi, a nie sięga do kościelnej kieszeni)
Rozwiń
HMS
HMS (20 października 2010 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taaaaak. Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy sama drukuje pieniądze, które przeznacza na pomoc oddziałom neonatologicznym? Nie? W takim razie oddział powinien nosić imię DarczyńcówWielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo to oni dali pieniądze, a nie jakaś orkiestra.
Rozwiń
Matka
Matka (20 października 2010 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wyobrażam sobie jaki byłby stan opieki medycznej noworodków w Polsce, gdyby nie WOŚP...
Sama brałam czynny udział w WOŚP. Nie wiedziałam, że po kilku latach sprzęt zakupiony przez WOŚP będzie ratował życie mojego dziecka...właśnie w szpitalu na Kraśnickiej.
Pani ordynator to wspaniała kobieta! Ani przez chwilę nie pozwoliła mi nawet pomyśleć o najgorszym. Gdy zabierano mojego synka do kliniki dziecięcej wszystko spokojnie, rzeczowo mi tłumaczyła...Cały personel medyczny nie pozwolił mi się załamać. DZIĘKUJĘ!
Rozwiń
megi
megi (20 października 2010 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, bynajmniej coś zrobił dla innych, oby więcej takich akcji było, jak WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY! Brawo jeszcze raz Panie Jerzy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!