Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lipca 2012 r.
17:49
Edytuj ten wpis

Wpadka antyterrorysty z lubelskiej policji. Pijany i z pistoletem

0 51 A A

Pijany policjant wyszedł do ratowników karetki z bronią i dzieckiem na ręku? Policja wszczyna postępowanie dyscyplinarne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O wydarzeniach w Jawidzu (pow. łęczyński) poinformował nas jeden z naszych Czytelników. W sobotę wieczorem kierująca land roverem policjantka z komisariatu w Niemcach miała wypadek. – Na zakręcie zjechała na lewy pas i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka seatem – relacjonuje Grażyna Mazur z policji w Łęcznej.

Land roverem jechał też mąż policjantki – funkcjonariusz wydziału antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz ich małe dziecko.

Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol z Łęcznej. Policjantka była trzeźwa. Dostała 500 zł mandatu i punkty karne. Pojawiła się też karetka. – Do ratowników wyszedł pijany antyterrorysta z dzieckiem na ręku – relacjonuje nasz Czytelnik.

– Mężczyzna faktycznie był w stanie nietrzeźwym i miał przy sobie broń – potwierdza mł. insp. Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej KWP. – To zabronione. Przepisy mówią jasno: albo broń, albo alkohol. Jeśli zamierzał go spożywać, powinien zdeponować broń w jednostce.

– Załoga karetki była na tyle przestraszona, że o zdarzeniu poinformowała swojego dyspozytora, a ten dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – dodaje nasz informator.

– Nie mamy żadnych informacji o tym, żeby policjant komukolwiek tą bronią groził. Nikt też nie złożył zawiadomienia o jakichkolwiek groźbach. Ani z pogotowia, ani nikt ze świadków – odpowiada Wójtowicz.

Na miejsce przyjechał dodatkowy patrol z Lublina. Policjanci sporządzili notatkę służbową. Tu pojawiają się wątpliwości. – W systemie informacji policyjnej znalazł się zapis, że pistolet męża (Glock) policjantka miała swojej w torebce – twierdzi nasz Czytelnik.

Jak było naprawdę? Policja nie chce jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. – To, gdzie znajdowała się broń, jest mniej istotne. Najważniejsze, że mężczyzna pod wpływem alkoholu miał ją przy sobie – ucina Wojtowicz.

Według naszego informatora "ktoś próbuje całą sprawę zamieść pod dywan”. Bo rodzina policjantki pracuje w lubelskiej policji.

KWP zapewnia, że mężczyzny kara nie ominie. – Zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Funkcjonariusz został też wykreślony z listy osób, które miały otrzymać nagrodę na święto policji – mówi Wojtowicz. – Czeka go kara od upomnienia aż do zwolnienia ze służby.

Pogotowie o całej sprawie mówi niewiele. – Do niniejszego zdarzenia wysłane były dwa zespoły ratownictwa medycznego. W dokumentacji medycznej brak informacji, o których napisane jest w e-mailu (od Czytelnika – red.) – mówi Barbara Grzywaczewska, asystent dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stefan / 21 lipca 2012 o 20:24
i tak znajdzie się kilku kolegów którzy zeznają że wtym czasie był z nimi nad jęziorem a pijani byli ratownicy karetki.. jak zwykle ,dopuki kogoś nie ubije....
Avatar
Gość / 21 lipca 2012 o 16:50
Był sobie taki superglina nazywa się Sławomir O. Który przyznał się że po pijaku strzelił w plecy swojej dziewczynie. Widać nic się polycjanty nie nauczyły.
Avatar
petr / 21 lipca 2012 o 15:24
Ale sensacja,policjant miał broń!!!! Czy do kogoś strzelał?, czy komuś groził?, czy komuś coś się stało?
Nasze lubelskie pismaki i ich czytelnicy/informatorzy szkoda gadać!!!!! Żenada !! Temat równie istotny społecznie jak ukaranie babci za nielegalny handel pietruszką pod sklepem. Czy w Lublinie i regionie nie ma ważniejszych problemów , że takie rzeczy stanowią temat na pierwszą stronę gazety.
Avatar
y / 21 lipca 2012 o 14:49
Pewnie od szwagra z imienin wracał...A jak tam nie zabłysnąc przed "maluczkimi" jakim to się jest Rambo-24h na służbie..?
Avatar
daniel / 21 lipca 2012 o 11:59
smiech na sali wszystko se załatwia bo to układy sa
Avatar
Firma łeb ukręci / 20 lipca 2012 o 22:28
Wdepnął w miękkie. Pijany z bronią ... Oddał pistolet innej osobie ? ZABRONIONE! I kierował po pijaku jako kobieta. Czy to możliwe?
Avatar
kot / 20 lipca 2012 o 20:38
Jakież to teraz rzeczy noszą kobiety w torebce... Patrzcie... Zamiast chusteczek i cukierków dla dziecka Glocka... Hm... Może jeszcze dawali dziecku do zabawy?Tiaaa....
Avatar
antyanty / 20 lipca 2012 o 20:03
[quote name='qaz' timestamp='1342764370' post='653667']
Jak antyterrorysta to co ma nosić ? PROCĘ i kamyki ? nie róbcie juz z igły widły. Mnie w wojsku uczyli ze broni nie zostawia sie nidzie nawet do wc to z bronią)). PROSTE nie
[/quote]
własnie, a uczyli też, zeby nie marnować i za kołnierz nie wylewać, to co miał nie pić , czy wyrzucić broń ?
Avatar
szczyl / 20 lipca 2012 o 19:59
[quote name='ges' timestamp='1342761320' post='653651']
wielkie mi halo, w końcu to jest antyterrorysta a nie jakis szczyl
[/quote]
właśnie, gdyby był zwykłym szczylem to byłby trzeżwy i myślący, a skoro to był w końcu antyterrorysta, to co mozna od niego wymagać ? Albo od takiej policjantki ?
Avatar
. / 20 lipca 2012 o 19:31
[color=#FF0000]PRZECIEŻ TO ON PROWADZIŁ NAWALONY - IDIOCI !!![/color]
Avatar
stefan / 21 lipca 2012 o 20:24
i tak znajdzie się kilku kolegów którzy zeznają że wtym czasie był z nimi nad jęziorem a pijani byli ratownicy karetki.. jak zwykle ,dopuki kogoś nie ubije....
Avatar
Gość / 21 lipca 2012 o 16:50
Był sobie taki superglina nazywa się Sławomir O. Który przyznał się że po pijaku strzelił w plecy swojej dziewczynie. Widać nic się polycjanty nie nauczyły.
Avatar
petr / 21 lipca 2012 o 15:24
Ale sensacja,policjant miał broń!!!! Czy do kogoś strzelał?, czy komuś groził?, czy komuś coś się stało?
Nasze lubelskie pismaki i ich czytelnicy/informatorzy szkoda gadać!!!!! Żenada !! Temat równie istotny społecznie jak ukaranie babci za nielegalny handel pietruszką pod sklepem. Czy w Lublinie i regionie nie ma ważniejszych problemów , że takie rzeczy stanowią temat na pierwszą stronę gazety.
Avatar
y / 21 lipca 2012 o 14:49
Pewnie od szwagra z imienin wracał...A jak tam nie zabłysnąc przed "maluczkimi" jakim to się jest Rambo-24h na służbie..?
Avatar
daniel / 21 lipca 2012 o 11:59
smiech na sali wszystko se załatwia bo to układy sa
Avatar
Firma łeb ukręci / 20 lipca 2012 o 22:28
Wdepnął w miękkie. Pijany z bronią ... Oddał pistolet innej osobie ? ZABRONIONE! I kierował po pijaku jako kobieta. Czy to możliwe?
Avatar
kot / 20 lipca 2012 o 20:38
Jakież to teraz rzeczy noszą kobiety w torebce... Patrzcie... Zamiast chusteczek i cukierków dla dziecka Glocka... Hm... Może jeszcze dawali dziecku do zabawy?Tiaaa....
Avatar
antyanty / 20 lipca 2012 o 20:03
[quote name='qaz' timestamp='1342764370' post='653667']
Jak antyterrorysta to co ma nosić ? PROCĘ i kamyki ? nie róbcie juz z igły widły. Mnie w wojsku uczyli ze broni nie zostawia sie nidzie nawet do wc to z bronią)). PROSTE nie
[/quote]
własnie, a uczyli też, zeby nie marnować i za kołnierz nie wylewać, to co miał nie pić , czy wyrzucić broń ?
Avatar
szczyl / 20 lipca 2012 o 19:59
[quote name='ges' timestamp='1342761320' post='653651']
wielkie mi halo, w końcu to jest antyterrorysta a nie jakis szczyl
[/quote]
właśnie, gdyby był zwykłym szczylem to byłby trzeżwy i myślący, a skoro to był w końcu antyterrorysta, to co mozna od niego wymagać ? Albo od takiej policjantki ?
Avatar
. / 20 lipca 2012 o 19:31
[color=#FF0000]PRZECIEŻ TO ON PROWADZIŁ NAWALONY - IDIOCI !!![/color]
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.