poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Wpadka przy rozbudowie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2010, 14:43

Unieważniono przetarg na projekt rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dopatrzono się błędów. To oznacza co najmniej miesięczne opóźnienie w rozpoczęciu tak potrzebnej inwestycji.

Dziś ośrodek ma ponad 180 łóżek. Tyle co w latach 70. Rozbudowa jest konieczna, bo w regionie potrzeba blisko 500 nowych miejsc do leczenia chorych na raka. Tymczasem przetarg na projekt rozbudowy miał wady.

– Uniemożliwiały one zawarcie umowy – mówi lakonicznie Piotr Janczarek, radca prawny centrum onkologii. – Wysłaliśmy już informacje do oferentów. Teraz musimy poczekać na ewentualne odwołania.
Do przetargu stanęły cztery firmy. Mają dziesięć dni na zgłaszanie protestów. Jeśli tego nie zrobią, COZL natychmiast rozpisze kolejny przetarg. Tym razem ma obyć się bez wpadek.

– Trudno powiedzieć, kto ponosi winę za ten błąd – dodaje Janczarek. – Byliśmy zmuszeni unieważnić przetarg, by zachować pełną przejrzystość całej procedury.

Przedstawiciele centrum tłumaczą, że przy tak dużym projekcie nawet drobna nieścisłość na etapie przetargu, mogłaby owocować poważnymi kłopotami w przyszłości. Nie ujawniają jednak, na czym polegał błąd.

Mimo opóźnienia, inwestycja nie jest zagrożona. Budowa ma ruszyć z początkiem przyszłego roku. W sąsiedztwie centrum powstanie 7-piętrowy pawilon na ponad 200 łóżek. Pod ziemią będzie dwupoziomowy parking. Plan zakłada również budowę 6-piętrowego budynku diagnostyczno dydaktycznego. Przebudowany zostanie także pawilon łóżkowy, gdzie wprowadzą się oddziały COZL. Główny gmach zajmie Zespół Poradni Specjalistycznych, rejestracja, apteka i Oddział Chirurgii Jednego Dnia. Budowa zakończy się w 2013 roku.

Wartość inwestycji to ponad 200 mln zł. Władze województwa w ciągu trzech lata wydadzą na ten cel 35 mln zł. Brakującą kwotę dołoży rząd.

By uzyskać to wsparcie, konieczna była zmiana w statucie COZL. Decyzją radnych wojewódzkich centrum stało się jednostką badawczą i dydaktyczną. Dzięki temu może liczyć na pieniądze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tadek
specjalista ds. zamówień
chart
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tadek
tadek (6 października 2010 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Faktem jest że prokuratura i CBA powinny się COZL zainteresować już dawno. Podobno przekrętów w zakresie gospodarowania publicznymi funduszami jest tam nie mało. Czas najwyższy się przyjrzeć panującej tam klice.
Rozwiń
specjalista ds. zamówień
specjalista ds. zamówień (18 czerwca 2010 o 08:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piotr Janczarek, radca prawny centrum onkologii?! CZYŻBY NIE ZNAŁ OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA? INSTYTUCJA PROTESTU NIE ISTNIEJE! !! (OBECNIE) W PRAWIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH!!!! CZYŻ JEST COŚ GORSZEGO DLA PRAWNIKA NIŻ POSŁUGIWANIE SIĘ NIEOBOWIĄZUJĄCYM STANEM PRAWNYM? Warto byłoby się przyjrzeć przetargom w COZL Można odnieść wrażenie, że Prokuratura i CBA miałby tam pełne ręce roboty.
Rozwiń
chart
chart (18 czerwca 2010 o 06:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co ma Ratusz do jednostki samorządu województwa? Trochę logiki może...
Rozwiń
who
who (17 czerwca 2010 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cóż, kto nic nie robi, nie popełnia też błędów. Dobrze, że w porę zauważyli błędy i zapewne kolejny przetarg będzie w porządku.
Rozwiń
sdac
sdac (17 czerwca 2010 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy aby na pewno urząd miasta Lublina nie miał nic wspólnego z przetargiem?! Zaczyna się tradycyjnie tj zgodnie ze standardami przyjętymi w ratuszu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!