Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lutego 2010 r.
12:39
Edytuj ten wpis

Wpadka z radarem. A taki był ładny, amerykański…

Autor: Zdjęcie autora (PP)
0 56 A A

Nie od dziś, ale dopiero za tydzień wjedzie do służby najnowszy bat na piratów drogowych, amerykański wideolaser TruCam.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inspekcja Transportu Drogowego zapowiadała, że już dziś TruCam będzie wyłapywać piratów na drogach województwa lubelskiego. Najnowszy nabytek Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, jak się okazało po poniedziałkowych testach, nie spełniał jednego wymogu.

– W przeglądarce zdjęć nie było polskiego menu. Nie można kierowcy wlepić mandatu na podstawie zdjęcia, na którym zamiast polskiego "prędkość” będzie angielskie "speed” – tłumaczy Krzysztof Białobrzycki, prezes firmy Safety Camera Systems z Warszawy, dostawca sprzętu.

W ciągu tygodnia aplikacja z polskimi literami będzie zainstalowana i TruCam wejdzie do służby na początku przyszłego tygodnia.

Przypomnijmy, że TruCam to amerykańskie, najbardziej zaawansowane, kompaktowe urządzenie łączące w sobie funkcje wideokamery i lasera. Mierzy prędkość, robi zdjęcia, filmuje. Można używać go z wiaduktu, pobocza i wnętrza radiowozu. Internetem przesyła dane np. do patrolu stojącego kilka kilometrów od punktu pomiaru. To nieduże, ważące półtora kilograma pudełeczko kosztowało 50 tys. zł.

Lubelska WITD, jako pierwsza w kraju kupiła TruCam. Wspólnie z policją drogową będzie je wykorzystywać do kontroli wykroczeń popełnianych przez kierowców samochodów osobowych i ciężarowych.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mp / 24 lutego 2010 o 11:41
Po pierwsze "primo" - jak sie cytuje to dokladnie wiec "hamerykanski" ... po drugie "primo" - kto w koncu to "cudo" bedzie uzytkowal - "krokodyle" czy "cjanty" ? Co gazetka to inna informacja .... Ot rzetelnosc naszych niedouczonych magistrow dziennikarstwa.
ps
Dziwna sprawa, ze nigdy za 1 razem po wpisaniu WLASCIWEGO kodu z obrazka komentarz nie jest mozliwy do przeslania ......
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 11:00
A HOMOLOGAJE TO CUDO MA , BO JAK NIE MIAŁO POLSKIEGO MENU TO I HOMOLOGACJI NIE MA, WIĘC WSADŹCIE SOBIE TE KAMERKI A ZAJMIJCIE SIE DZIURAMI
Avatar
~nemo~ / 24 lutego 2010 o 08:49
To niech panowie policjanci poszukają softu na torrentach, może jest
Avatar
Josef46 / 24 lutego 2010 o 07:59
W latach 50-tych chodzili za nami SB-cy,a teraz mamy radary!Policjanci pchają się do zabawek ,dzięki którym represjonują obywateli.Przestępczość rośnie.Mieszkaniec miasta boi się na ulicy,z jednej strony przestępcy,a z drugiej policjanta.Coś tu w tym mechanizmie nie gra,oczywiście oprócz hazardu!
Avatar
~gość~ / 24 lutego 2010 o 07:19
krzesimir napisał:
Szkoda,bo może komuś w ciągu tygodnia mógł uratować życie . Tylu kierowców z kompleksami na naszych ulicach !!! Nauczyli się zmieniać biegi i kręcić kierownicą,ale nikt ich nie nauczył myśleć !!!
Takie lubelskie buractwo jak to mówią w Wielkopolsce...

dobrrrre, popieram:)
Avatar
anty radar / 23 lutego 2010 o 22:38
a co bedzie jesli policja zatrzyma kogos z za granicy nie znajacego polskiego?
tam powinne byc instrukjce w kilku jezykach, z esparanto wlacznie

ciekawe ile czasu zajela nauka obslugi tego cacka
Avatar
oldi / 23 lutego 2010 o 21:39
gdzie się teraz schowacie policjanty-inteligenty? W koszu na śmieci, za drzewem, na wiadukcie? Czego się boicie?
Avatar
~gość~ / 23 lutego 2010 o 21:28
Maniek napisał:
A ja mam radyjko CB i wszelkie radary mam w du.pie


ŁOJ...to ona pojemna... .
Avatar
Maniek / 23 lutego 2010 o 21:14
A ja mam radyjko CB i wszelkie radary mam w du.pie
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 20:25
<jadwiga> napisał:
niewiarygodne!! SZOK bez 1%??


dla dobra wspólnego bezinteresownie też coś można zrobić.
Ot chociaż jeden... poczciwy ksionc
Avatar
mp / 24 lutego 2010 o 11:41
Po pierwsze "primo" - jak sie cytuje to dokladnie wiec "hamerykanski" ... po drugie "primo" - kto w koncu to "cudo" bedzie uzytkowal - "krokodyle" czy "cjanty" ? Co gazetka to inna informacja .... Ot rzetelnosc naszych niedouczonych magistrow dziennikarstwa.
ps
Dziwna sprawa, ze nigdy za 1 razem po wpisaniu WLASCIWEGO kodu z obrazka komentarz nie jest mozliwy do przeslania ......
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 11:00
A HOMOLOGAJE TO CUDO MA , BO JAK NIE MIAŁO POLSKIEGO MENU TO I HOMOLOGACJI NIE MA, WIĘC WSADŹCIE SOBIE TE KAMERKI A ZAJMIJCIE SIE DZIURAMI
Avatar
~nemo~ / 24 lutego 2010 o 08:49
To niech panowie policjanci poszukają softu na torrentach, może jest
Avatar
Josef46 / 24 lutego 2010 o 07:59
W latach 50-tych chodzili za nami SB-cy,a teraz mamy radary!Policjanci pchają się do zabawek ,dzięki którym represjonują obywateli.Przestępczość rośnie.Mieszkaniec miasta boi się na ulicy,z jednej strony przestępcy,a z drugiej policjanta.Coś tu w tym mechanizmie nie gra,oczywiście oprócz hazardu!
Avatar
~gość~ / 24 lutego 2010 o 07:19
krzesimir napisał:
Szkoda,bo może komuś w ciągu tygodnia mógł uratować życie . Tylu kierowców z kompleksami na naszych ulicach !!! Nauczyli się zmieniać biegi i kręcić kierownicą,ale nikt ich nie nauczył myśleć !!!
Takie lubelskie buractwo jak to mówią w Wielkopolsce...

dobrrrre, popieram:)
Avatar
anty radar / 23 lutego 2010 o 22:38
a co bedzie jesli policja zatrzyma kogos z za granicy nie znajacego polskiego?
tam powinne byc instrukjce w kilku jezykach, z esparanto wlacznie

ciekawe ile czasu zajela nauka obslugi tego cacka
Avatar
oldi / 23 lutego 2010 o 21:39
gdzie się teraz schowacie policjanty-inteligenty? W koszu na śmieci, za drzewem, na wiadukcie? Czego się boicie?
Avatar
~gość~ / 23 lutego 2010 o 21:28
Maniek napisał:
A ja mam radyjko CB i wszelkie radary mam w du.pie


ŁOJ...to ona pojemna... .
Avatar
Maniek / 23 lutego 2010 o 21:14
A ja mam radyjko CB i wszelkie radary mam w du.pie
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 20:25
<jadwiga> napisał:
niewiarygodne!! SZOK bez 1%??


dla dobra wspólnego bezinteresownie też coś można zrobić.
Ot chociaż jeden... poczciwy ksionc
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 1 3

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 70 20

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 1 6

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 9

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!