Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2009 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Wróble w piekarni i brud w spożywczym

0 8 A A

Piekarnia przy ul. Zemborzyckiej i sklep "Anna" przy alei Tysiąclecia - to dwa obiekty skontrolowane dziś przez lubelskie sanepid. Oba zostały zamknięte.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najpierw inspektorzy sanepidu udali się do piekarni przy ul. Zemborzyckiej.

- Fruwały w niej wróble, znaleźliśmy tez odchody gryzoni i prusaki - mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego sanepidu. - Dodatkowo było brudno.

Nie lepiej wypadł sklep spożywczy "Anna" przy alei Tysiąclecia. Kontrola odbyła się po sygnale klienta.

- Sklep w bardzo złym stanie sanitarnym. Wszechobecny brud, wysokie temperatury w lodówkach, niewłaściwie i bez zezwolenia przygotowywane kanapki, nie oznakowane wędliny przez co niewiadome ich było pochodzenie i data produkcji - wylicza Sawa-Wojtanowicz.

Dodatkowo na jednej wadze ważono wszystkie produkty, pracownicy nie mieli odzieży ochronnej, a wierzchnią przechowywali pod ladą.

Sanepid wypisał dziś dwa mandaty - na kwotę 400 i 300 zł. Obiekty będą otwarte dopiero po spełnieniu warunków sanitarnych.
(tom)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
=j= / 29 stycznia 2009 o 13:20
.... CZY MIASTO NIEWIDZI TEGO WSZYSTKIEGO A MOZE CZAS NAJWYZSZY ZMIENIC ZARZAD PREZESA-DYREKCJE-BHP. TO JEST SW.TROJCA JEZELI TAK DALEJ BEDZIE TO TAK BEDZIE ONI UDAJA NIEWINIATKA A KASE TRZEPIA,TAK ZEBY NIKT NIE ODKRYL TAK BYLO I DALEJ BEDZIE,LUDZIE SA NIE WINNI TYLKO TA SW.TROJCA.W koncu pracownikom zalezli za skore,i ktos sie odwazyl i zglosil,chwala pracownikom,a jak sie mowilo ze trzeba zrobic odkazanie i wieksze spratanie to opowiedz poco zadne szczuru,myszy nie chodza no tak oni spalo w nocy a pracownicy widzieli co bylo i zglaszali ale to jak kamieniem o sciane,przewidzenia a i pracownik byl zastraszany zwolnieniem.niech sie przyjzy inspekcja pracy ile ludzi tam zwolnili,ale to nie z winy zakladu tylko pracownika, oooooooooo pomylka>>??? SPRZATNAC ZAKLAD OTWOZYC GO I ZMIENIC ZARZAD JESZCZE RAZ ZMIENIC ZARZAD!!!!!!
.... CZY MIASTO NIEWIDZI TEGO WSZYSTKIEGO A MOZE CZAS NAJWYZSZY ZMIENIC ZARZAD PREZESA-DYREKCJE-BHP. TO JEST SW.TROJCA JEZELI TAK DALEJ BEDZIE TO TAK BEDZIE ONI UDAJA NIEWINIATKA A KASE TRZEPIA,TAK ZEBY NIKT NIE ODKRYL TAK BYLO I DALEJ BEDZIE,LUDZIE SA NIE WINNI TYLKO TA SW.TROJCA.W koncu pracownikom zalezli za skore,i ktos sie odwazyl i zglosil,chwala pracownikom,a jak sie mowilo ze trzeba zrobic odkazanie i wieksze spratanie to opowiedz poco zadne szczuru,myszy nie chodza no tak oni spalo w nocy a pracownicy widzieli co bylo i zglaszali al... rozwiń
Avatar
KLIJENT / 29 stycznia 2009 o 13:04
>>>>> a dobre a zato wszystko ten BRUD W PIEKARNI POWINIEN ODPOWIADAC PREZES I DYREKCJA TAM SA OSZEDNOSCI BRAK WOGOLE WSZYSTKIEGO I TAK JEST OD KILKU LAT TYLKO SIE UKRYWA A WINA OBARCZA SZAREGO ROBOLA NIE,WINNI TO TYLKO DYREKCJA.A MANDAT POWINIEN BYC 10 RAZY WIEKSZY.
Avatar
a / 27 stycznia 2009 o 11:21
[quote name='Mietek' date='27.01.2009, 07:10' post='88074'
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże???
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!!
[/quote]
Jeśli nie wiesz jak działa sanepid to się nie wypowiadaj. Przeczytaj sobie dokładnie tekst artykułu - zamyka się sklep na czas niezbędny do usunięcia usterek. Nigdy nie jest to z góry określone bo przecież nikt w sanepidzie przecież nie bedzie sprzątał za właściciela sklepu jego bałaganu. Łapówki w takim wypadku nie pomogą. A mandaty przecież napisałem były stanowczo za małe. Więc spoko i wyluzuj po to jest sanepid aby walczyć z brudasami.
[quote name='Mietek' date='27.01.2009, 07:10' post='88074'
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże???
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!!
[/quote]
Jeśli nie wiesz jak działa sanepid to się nie wypowiadaj. Przeczytaj sobie dokładnie tekst artykułu - zamyka się sklep na czas niezbędny do usunięcia usterek. Nigdy nie jest to z góry określone bo przecież nikt w sanepidzie przecież nie bedzie sprzątał za właściciela sklepu jego ba... rozwiń
Avatar
Mietek / 27 stycznia 2009 o 07:10
kiedy wreszcie sanepi zacznie dawać takie kary pieniężne żeby odstraszyć sklepy od olewania czystości?
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże??? Tka s.mo było z McDonaldem.
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!! Taki już jest ten świat i sami ludzie go nie naprawią!!! Bo robią to już od setek lat i jakoś wszystko idzie ku gorszemu.
Avatar
a / 27 stycznia 2009 o 06:24
A zamknięcie to nie kara? Owszem mandaty były dość skromne jak na takie przewinienia ale zamknęcie też jest chyba karą co? Więc o co ten cały raban?
Avatar
bartalright / 27 stycznia 2009 o 02:25
300,400 zl kary. Przeciez to smiech...
Avatar
robi / 26 stycznia 2009 o 22:34
około 30 lat temu, gdy jeszcze chodziłem do szkoły podstawowej nr 40, zorganizowano nam do wycieczkę do piekarni przy ul. Zemborzyckiej. Wtedy też - pod dachem - latały wróble a na podłodze, w dzieżach, bez żadnego przykrycia rosło ciasto. A wróbelki lukrowały je zapewne. Na nasze pytanie, czy te wróble nie robią do tego chlebka - pracownik tylko głupio się uśmiechnął. Ciekawe z jakiej piekarni jadł chlebek? Ciekawe czy te wróbelki to te same wróbelki? Ciekawe czy pracują jeszcze tam ci sami ludzie? Ciekawe co wtedy robił SANEPID? Smacznego - Lubelacy!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2009 o 21:34
ale kara !! mniej nie mozna bylo dać tym brudasom ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Avatar
=j= / 29 stycznia 2009 o 13:20
.... CZY MIASTO NIEWIDZI TEGO WSZYSTKIEGO A MOZE CZAS NAJWYZSZY ZMIENIC ZARZAD PREZESA-DYREKCJE-BHP. TO JEST SW.TROJCA JEZELI TAK DALEJ BEDZIE TO TAK BEDZIE ONI UDAJA NIEWINIATKA A KASE TRZEPIA,TAK ZEBY NIKT NIE ODKRYL TAK BYLO I DALEJ BEDZIE,LUDZIE SA NIE WINNI TYLKO TA SW.TROJCA.W koncu pracownikom zalezli za skore,i ktos sie odwazyl i zglosil,chwala pracownikom,a jak sie mowilo ze trzeba zrobic odkazanie i wieksze spratanie to opowiedz poco zadne szczuru,myszy nie chodza no tak oni spalo w nocy a pracownicy widzieli co bylo i zglaszali ale to jak kamieniem o sciane,przewidzenia a i pracownik byl zastraszany zwolnieniem.niech sie przyjzy inspekcja pracy ile ludzi tam zwolnili,ale to nie z winy zakladu tylko pracownika, oooooooooo pomylka>>??? SPRZATNAC ZAKLAD OTWOZYC GO I ZMIENIC ZARZAD JESZCZE RAZ ZMIENIC ZARZAD!!!!!!
.... CZY MIASTO NIEWIDZI TEGO WSZYSTKIEGO A MOZE CZAS NAJWYZSZY ZMIENIC ZARZAD PREZESA-DYREKCJE-BHP. TO JEST SW.TROJCA JEZELI TAK DALEJ BEDZIE TO TAK BEDZIE ONI UDAJA NIEWINIATKA A KASE TRZEPIA,TAK ZEBY NIKT NIE ODKRYL TAK BYLO I DALEJ BEDZIE,LUDZIE SA NIE WINNI TYLKO TA SW.TROJCA.W koncu pracownikom zalezli za skore,i ktos sie odwazyl i zglosil,chwala pracownikom,a jak sie mowilo ze trzeba zrobic odkazanie i wieksze spratanie to opowiedz poco zadne szczuru,myszy nie chodza no tak oni spalo w nocy a pracownicy widzieli co bylo i zglaszali al... rozwiń
Avatar
KLIJENT / 29 stycznia 2009 o 13:04
>>>>> a dobre a zato wszystko ten BRUD W PIEKARNI POWINIEN ODPOWIADAC PREZES I DYREKCJA TAM SA OSZEDNOSCI BRAK WOGOLE WSZYSTKIEGO I TAK JEST OD KILKU LAT TYLKO SIE UKRYWA A WINA OBARCZA SZAREGO ROBOLA NIE,WINNI TO TYLKO DYREKCJA.A MANDAT POWINIEN BYC 10 RAZY WIEKSZY.
Avatar
a / 27 stycznia 2009 o 11:21
[quote name='Mietek' date='27.01.2009, 07:10' post='88074'
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże???
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!!
[/quote]
Jeśli nie wiesz jak działa sanepid to się nie wypowiadaj. Przeczytaj sobie dokładnie tekst artykułu - zamyka się sklep na czas niezbędny do usunięcia usterek. Nigdy nie jest to z góry określone bo przecież nikt w sanepidzie przecież nie bedzie sprzątał za właściciela sklepu jego bałaganu. Łapówki w takim wypadku nie pomogą. A mandaty przecież napisałem były stanowczo za małe. Więc spoko i wyluzuj po to jest sanepid aby walczyć z brudasami.
[quote name='Mietek' date='27.01.2009, 07:10' post='88074'
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże???
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!!
[/quote]
Jeśli nie wiesz jak działa sanepid to się nie wypowiadaj. Przeczytaj sobie dokładnie tekst artykułu - zamyka się sklep na czas niezbędny do usunięcia usterek. Nigdy nie jest to z góry określone bo przecież nikt w sanepidzie przecież nie bedzie sprzątał za właściciela sklepu jego ba... rozwiń
Avatar
Mietek / 27 stycznia 2009 o 07:10
kiedy wreszcie sanepi zacznie dawać takie kary pieniężne żeby odstraszyć sklepy od olewania czystości?
~~a~~ mówisz o zamknięciu. Ale na ile??? Na jeden dzień to coś pomoże??? Tka s.mo było z McDonaldem.
Poprostu.... Wszędzie rządza nie ludzie, tylko łapówki!!!! Taki już jest ten świat i sami ludzie go nie naprawią!!! Bo robią to już od setek lat i jakoś wszystko idzie ku gorszemu.
Avatar
a / 27 stycznia 2009 o 06:24
A zamknięcie to nie kara? Owszem mandaty były dość skromne jak na takie przewinienia ale zamknęcie też jest chyba karą co? Więc o co ten cały raban?
Avatar
bartalright / 27 stycznia 2009 o 02:25
300,400 zl kary. Przeciez to smiech...
Avatar
robi / 26 stycznia 2009 o 22:34
około 30 lat temu, gdy jeszcze chodziłem do szkoły podstawowej nr 40, zorganizowano nam do wycieczkę do piekarni przy ul. Zemborzyckiej. Wtedy też - pod dachem - latały wróble a na podłodze, w dzieżach, bez żadnego przykrycia rosło ciasto. A wróbelki lukrowały je zapewne. Na nasze pytanie, czy te wróble nie robią do tego chlebka - pracownik tylko głupio się uśmiechnął. Ciekawe z jakiej piekarni jadł chlebek? Ciekawe czy te wróbelki to te same wróbelki? Ciekawe czy pracują jeszcze tam ci sami ludzie? Ciekawe co wtedy robił SANEPID? Smacznego - Lubelacy!
Avatar
Gość / 26 stycznia 2009 o 21:34
ale kara !! mniej nie mozna bylo dać tym brudasom ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????