Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 sierpnia 2012 r.
11:27
Edytuj ten wpis

Wróżba kosztowała studenta 400 zł. Wróżbitki zatrzymane

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 14 A A
Dwie mieszkanki Puław zaczepiały przechodniów w centrum Lublina (Archiwum)
Dwie mieszkanki Puław zaczepiały przechodniów w centrum Lublina (Archiwum)

Dwie mieszkanki Puław zaczepiały przechodniów w centrum Lublina. Proponowały wróżbę. Przy okazji ich okradały.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W połowie sierpnia ich ofiarą padł student. 39-latka i jej 46-letnia koleżanka zaczepiły go przy al. Tysiąclecia. Twierdziły, że żeby wróżba wyszła pomyślnie, musi im dać pieniądze, które zaraz mu zwrócą.

- Młody mężczyzna dokładał kolejne banknoty, aż uzbierało się 590 zł – mówi Renata Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie. - Student był przekonany, że zgodnie z obietnicą gotówka wróci do niego. Niestety przeliczył się, gdyż " wróżki” odliczyły sobie 390 opłaty.
Kobiety zostały zatrzymane w środę, w centrum Lublina, po kolejnym zgłoszeniu. Tym razem poskarżyła się na nie młoda kobieta. Oszustki zaproponowały jej wróżbę, a gdy odmówiła zabrały z jej portfela 200 zł. Okradziona szybko zawiadomiła policję. Na widok patrolu jedna ze złodziejek wcisnęła pieniądze pokrzywdzonej.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
angelikakantoch1991 / 5 kwietnia 2013 o 21:46
Witajcie jeśli chcecie dobrej wróżki to podaje je maila naprawde dobra jest mi pomogła w bardzo dużo rzeczach. annatur.adm.@wp.pl
Avatar
Hubert / 31 sierpnia 2012 o 13:54
Głupota ludzka nie zna granic? Student a taki pusty intelektualnie...
Avatar
nadzieja: / 30 sierpnia 2012 o 23:56
haa!!! to zapewne nasze puławskie cyganki;niektóre półpolki;;nie jest napisane ponieważ cyganie wzięli się na sposób i korzystają z ustawy o mniejszości narodowej(.......)czyli jak by nie patrzec wolno im wszystko; a to czego nie wolno gwarantuje właśnie ta ustawa!!!a jaką kasę daje im nasze państwo z tytułu tej właśnie mniejszości!!!!chore państwo i tyle!!!!a ludziom się nie dziwię bo naprawdę ;to im przyznam; potrafią człowieka zakręcic!!!!i radzę nie wierzyc we wróżby ;szczególnie cyganek polek!!!(tzn. np pani iza jest żoną cygana no i ostro wrózy!!)powtarzam :chore państwo!!
haa!!! to zapewne nasze puławskie cyganki;niektóre półpolki;;nie jest napisane ponieważ cyganie wzięli się na sposób i korzystają z ustawy o mniejszości narodowej(.......)czyli jak by nie patrzec wolno im wszystko; a to czego nie wolno gwarantuje właśnie ta ustawa!!!a jaką kasę daje im nasze państwo z tytułu tej właśnie mniejszości!!!!chore państwo i tyle!!!!a ludziom się nie dziwię bo naprawdę ;to im przyznam; potrafią człowieka zakręcic!!!!i radzę nie wierzyc we wróżby... rozwiń
Avatar
Ciri / 30 sierpnia 2012 o 22:31
Na pierwszym roku studiów też zostałam zaczepiona, było to 7 lat temu, a tu widzę ,że nic się nie zmieniło w tym temacie, tylko jakieś młodsze te agentki,eh tradycje przekazane. "Pokaż najmniejszy nominał, największy", te ich rymowanki... Miałam jeden 100 -złotowy i po chwili już go nie widziałam, wnerwiłam się i powiedziałam jej, aby mi oddała moje pieniądze i mi oddała. Do dzisiaj się zastanawiam co ją przekonało, albo przestraszyło, bo na pewno nie drobna studentka z przejęciem pędząca na jedne z pierwszych zajęć. Jak wracałam tą samą drogą po godzinie, udało mi się uratować jakąś osobę, która również nie miała ochoty na takie wróżby, ale te ściemniary wykorzystują czyjąś uprzejmość okropnie się narzucając !!! Ależ były złe na mnie...podłe kłamczuchy.
Na pierwszym roku studiów też zostałam zaczepiona, było to 7 lat temu, a tu widzę ,że nic się nie zmieniło w tym temacie, tylko jakieś młodsze te agentki,eh tradycje przekazane. "Pokaż najmniejszy nominał, największy", te ich rymowanki... Miałam jeden 100 -złotowy i po chwili już go nie widziałam, wnerwiłam się i powiedziałam jej, aby mi oddała moje pieniądze i mi oddała. Do dzisiaj się zastanawiam co ją przekonało, albo przestraszyło, bo na pewno nie drobna studentka z przejęciem pędząca na jedne z pierwszych zajęć. Jak wracałam t... rozwiń
Avatar
Dora / 30 sierpnia 2012 o 18:16
ale wy wszyscy jesteście mądrzy. może to np student pierwszego roku, który przyjechał z głębokiej prowincji i w życiu nie spotkał się z takimi wróżkami? sama pamiętam wieki temu miałam podobną sytuację, ale mnie naciągnęły na jakieś 20 czy 50 zł. przyjechałam z małego miasta i jeszcze wierzyłam w to, że większość ludzi ma uczciwe zamiary wobec mnie...
Avatar
Tomek / 30 sierpnia 2012 o 17:17
Mnie w ubiegłym tygodniu też zaczepiła ta sama wróżka.
Tylko ja nie zareagowałem na jej nachalną zaczepkę i szybko się oddaliłem.

To już nie pierwsza taka sytuacja w tym miejscu. Pierwszy raz spotkałem się z tym zjawiskiem w 1993 roku.
Avatar
Anka / 30 sierpnia 2012 o 15:41
Jak to możliwe, żeby student miał przy sobie 590 zł..?
Avatar
lublinianin / 30 sierpnia 2012 o 15:03
Rety! Co nas czeka, jeżeli uczniowie szkół wyższych wierzą we wrózby?!
Avatar
stygmat / 30 sierpnia 2012 o 14:25
cygan to złodziej i tak już zostanie, pan jezus w biblii ma to napisane !!
Avatar
takiTAM / 30 sierpnia 2012 o 14:20
Mógłby szanowny redaktor napisać jaka to uczelnia takich idiotów trzyma w swoich szeregach. Zawsze powtarzałem, że edukacja od 89r schodzi na psy, ale nie wiedziałem, że takimi dużymi krokami.
Zgadzam sie z innymi. Tym paniom pieniadze sie należą. Nie dość, że dały głąbowi lekcje życia to jeszcze przeprowadziły selekcje - powinni go wylać z uczelni (nawet płatnej) bo to wielki wstyd tacy studenci.
Avatar
angelikakantoch1991 / 5 kwietnia 2013 o 21:46
Witajcie jeśli chcecie dobrej wróżki to podaje je maila naprawde dobra jest mi pomogła w bardzo dużo rzeczach. annatur.adm.@wp.pl
Avatar
Hubert / 31 sierpnia 2012 o 13:54
Głupota ludzka nie zna granic? Student a taki pusty intelektualnie...
Avatar
nadzieja: / 30 sierpnia 2012 o 23:56
haa!!! to zapewne nasze puławskie cyganki;niektóre półpolki;;nie jest napisane ponieważ cyganie wzięli się na sposób i korzystają z ustawy o mniejszości narodowej(.......)czyli jak by nie patrzec wolno im wszystko; a to czego nie wolno gwarantuje właśnie ta ustawa!!!a jaką kasę daje im nasze państwo z tytułu tej właśnie mniejszości!!!!chore państwo i tyle!!!!a ludziom się nie dziwię bo naprawdę ;to im przyznam; potrafią człowieka zakręcic!!!!i radzę nie wierzyc we wróżby ;szczególnie cyganek polek!!!(tzn. np pani iza jest żoną cygana no i ostro wrózy!!)powtarzam :chore państwo!!
haa!!! to zapewne nasze puławskie cyganki;niektóre półpolki;;nie jest napisane ponieważ cyganie wzięli się na sposób i korzystają z ustawy o mniejszości narodowej(.......)czyli jak by nie patrzec wolno im wszystko; a to czego nie wolno gwarantuje właśnie ta ustawa!!!a jaką kasę daje im nasze państwo z tytułu tej właśnie mniejszości!!!!chore państwo i tyle!!!!a ludziom się nie dziwię bo naprawdę ;to im przyznam; potrafią człowieka zakręcic!!!!i radzę nie wierzyc we wróżby... rozwiń
Avatar
Ciri / 30 sierpnia 2012 o 22:31
Na pierwszym roku studiów też zostałam zaczepiona, było to 7 lat temu, a tu widzę ,że nic się nie zmieniło w tym temacie, tylko jakieś młodsze te agentki,eh tradycje przekazane. "Pokaż najmniejszy nominał, największy", te ich rymowanki... Miałam jeden 100 -złotowy i po chwili już go nie widziałam, wnerwiłam się i powiedziałam jej, aby mi oddała moje pieniądze i mi oddała. Do dzisiaj się zastanawiam co ją przekonało, albo przestraszyło, bo na pewno nie drobna studentka z przejęciem pędząca na jedne z pierwszych zajęć. Jak wracałam tą samą drogą po godzinie, udało mi się uratować jakąś osobę, która również nie miała ochoty na takie wróżby, ale te ściemniary wykorzystują czyjąś uprzejmość okropnie się narzucając !!! Ależ były złe na mnie...podłe kłamczuchy.
Na pierwszym roku studiów też zostałam zaczepiona, było to 7 lat temu, a tu widzę ,że nic się nie zmieniło w tym temacie, tylko jakieś młodsze te agentki,eh tradycje przekazane. "Pokaż najmniejszy nominał, największy", te ich rymowanki... Miałam jeden 100 -złotowy i po chwili już go nie widziałam, wnerwiłam się i powiedziałam jej, aby mi oddała moje pieniądze i mi oddała. Do dzisiaj się zastanawiam co ją przekonało, albo przestraszyło, bo na pewno nie drobna studentka z przejęciem pędząca na jedne z pierwszych zajęć. Jak wracałam t... rozwiń
Avatar
Dora / 30 sierpnia 2012 o 18:16
ale wy wszyscy jesteście mądrzy. może to np student pierwszego roku, który przyjechał z głębokiej prowincji i w życiu nie spotkał się z takimi wróżkami? sama pamiętam wieki temu miałam podobną sytuację, ale mnie naciągnęły na jakieś 20 czy 50 zł. przyjechałam z małego miasta i jeszcze wierzyłam w to, że większość ludzi ma uczciwe zamiary wobec mnie...
Avatar
Tomek / 30 sierpnia 2012 o 17:17
Mnie w ubiegłym tygodniu też zaczepiła ta sama wróżka.
Tylko ja nie zareagowałem na jej nachalną zaczepkę i szybko się oddaliłem.

To już nie pierwsza taka sytuacja w tym miejscu. Pierwszy raz spotkałem się z tym zjawiskiem w 1993 roku.
Avatar
Anka / 30 sierpnia 2012 o 15:41
Jak to możliwe, żeby student miał przy sobie 590 zł..?
Avatar
lublinianin / 30 sierpnia 2012 o 15:03
Rety! Co nas czeka, jeżeli uczniowie szkół wyższych wierzą we wrózby?!
Avatar
stygmat / 30 sierpnia 2012 o 14:25
cygan to złodziej i tak już zostanie, pan jezus w biblii ma to napisane !!
Avatar
takiTAM / 30 sierpnia 2012 o 14:20
Mógłby szanowny redaktor napisać jaka to uczelnia takich idiotów trzyma w swoich szeregach. Zawsze powtarzałem, że edukacja od 89r schodzi na psy, ale nie wiedziałem, że takimi dużymi krokami.
Zgadzam sie z innymi. Tym paniom pieniadze sie należą. Nie dość, że dały głąbowi lekcje życia to jeszcze przeprowadziły selekcje - powinni go wylać z uczelni (nawet płatnej) bo to wielki wstyd tacy studenci.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich