czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Wschodnia część obwodnicy Lublina otwarta!

  Edytuj ten wpis
Autor: (jsz)

Wschodnia część obwodnicy Lublina jest już otwarta. To oznacza, że kierowcy jadący od strony Lubartowa i Białegostoku w kierunku Piask nie muszą już przejeżdżać przez Lublin. Tranzyt od strony Piask w stronę Warszawy przebiega bez zmian.

Pierwsi kierowcy pojechali nową trasą w środę ok. godz. 18.00. Blisko 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17 to nie tylko spore ułatwienie dla podróżujących od strony Lubartowa i Łęcznej, w kierunku Chełma i Zamościa. Nowy fragment obwodnicy ułatwi także dojazd na lotnisko w Świdniku.

- Kierowcy jadąc od strony Piask, Łęcznej czy też Lubartowa będą mogli skorzystać z fragmentu obwodnicy by dotrzeć do węzła Lublin Zadębie i dalej przez drogę wojewódzką 822 do portu lotniczego - wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, z lubelskiego oddziału GDDKiA. - Wschodnia część obwodnicy odciąży także ul. Turystyczną.
Jadący od strony Łęcznej mogą na węźle Lublin Tatary wybrać jedną z dwóch nowych opcji dojazdu do centrum miasta. Można skręcić w prawo i poprzez obwodnicę i węzeł Lublin Rudnik wjechać do miasta. Inna opcja to skręt w lewo, by na węźle Lublin Zadębie zjechać w ul. Mełgiewską.

- Apelujemy do kierowców o baczne obserwowanie znaków i rozważną jazdę - dodaje Nalewajko. - Na wjeździe do Lublina przebudowaną drogą krajową nr 19 trwają jeszcze prace porządkowe.

Otwarty w środę odcinek obwodnicy jest czwartym z pięciu na jakie podzielono budowę drogi ekspresowej S17 Kurów - Lublin - Piaski. Pod koniec września oddano do użytku odcinek pomiędzy węzłami Jastków i Lublin Sławinek oraz łącznik (2 prowadzący do granic Lublina. Na przełomie października i listopada kierowcy będą już mogli korzystać z fragmentu obwodnicy pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik. To pozwoli wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji już całą, blisko 70-kilometrową trasę szybkiego ruchu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin s17
edmund
alfred katol
alfred katol
(43) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

edmund
edmund (27 października 2014 o 05:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ej tam - lud na wszystko zapier.... ,władza tylko się wychwala  ...

tylko Demokracja Bezpośrednia jest w stanie coś polepszyć w tym kraju....

Rozwiń
alfred katol
alfred katol (27 października 2014 o 05:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ze Świdnika do Lubartowa przez Lublin??? Kto tak jeździ? To strata czasu i kilometrów. Zdecydowanie szybciej jedzie się przez Łuszczów, Kijany, Spiczyn, Jawidz, Rokitno i wylatuje się praktycznie przed samym rondem do zjazdu na obwodnicę Lubartowa. True story. Trasa sprawdzona więc polecam :)

jesteś chora psychologicznie...

Rozwiń
alfred katol
alfred katol (27 października 2014 o 05:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po co komu potrzebna ta obwodnica lublina? Zamiast budować, mogliby tą kasę przeznaczyć na głodujące dzieci!

Rozwiń
slepy przecież nie jestem
slepy przecież nie jestem (18 października 2014 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Trzeba się wyposarzyć w lornetkę bo wszelkie tablice informacyjne - drogowskazy w rozmiarze mini. Żeby przeczytać gdzie jechać trzeba przystanąć.

Rozwiń
loo1
loo1 (17 października 2014 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nazwy węzłów powinny się od razu kojarzyć. Kto wie co to Rudnik albo Zadębie? Wiem, że nazwy były już raz zmieniane. Ja proponuje następujące nazwy, które pochodzą od miejsc, które zna każdy lublinianin: Jastków, Skansen, Poligonowa, Elizówka, Turka, Mełgiewska, Felin.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (43)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!