piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Wszyscy polecą za jednego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2002, 12:13

W Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie można odwołać poszczególnych członków zarządu. Trzeba głosować nad całością. Zdaniem wielu spółdzielców jest to niezgodne z prawem. Czy tak jest, dziś ogłosi lubelski Sąd Okręgowy.
Uchwałę, według której przy udzielaniu absolutorium głosuje się na cały zarząd, PSM podjęła w czerwcu. Zaskarżyli ją do sądu Ewa Komoszka z os. „Świerczewskiego”, Helena Piasecka z os. „Wróblewskiego”, Urszula Bochniarz z os. „Leśna” i Antoni Rękas z os. „Niwa”. – Ustawa o spółdzielczości jasno precyzuje, że członek zarządu, który nie uzyskał absolutorium, może zostać odwołany przez Zebranie Przedstawicieli – powiedziała Dziennikowi Urszula Bochniarz. – Głosowanie nad absolutorium nie powinno się odbywać dla całego zarządu, lecz na każdego członka oddzielnie.
Według wnioskodawców niezgodny z prawem tryb głosowania w praktyce uniemożliwia odwołanie z zarządu poszczególnych osób. Jeśli się je chce zwolnić ze stanowiska, trzeba odwołać cały zarząd. Jeśli sąd prawomocnym wyrokiem unieważni uchwałę Zebrania Przedstawicieli Członków Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, może to oznaczać przełom nawet dla całej spółdzielczości w kraju.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!