poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Wszystkich Świętych w Lublinie: Kwesty na cmentarzach. Monety, banknoty i znicze

Dodano: 1 listopada 2016, 17:21
Autor: dd

Jedni w ciągu godziny zbierali kilkadziesiąt złotych, inni powyżej stu. „Wszystko zależy od tego, kto jak głośno krzyczy” – mówił podczas wczorajszej zbiórki na zabytki jeden z kwestarzy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Dzisiaj kończy się trwająca od soboty kwesta na rzecz ratowania zabytków. Na lubelskich cmentarzach pieniądze zbierało kilkudziesiąt osób.

– Stoję tu od ok. 2 godzin, można powiedzieć, że pieniądze do puszki wrzuciło od 20 do 30 osób – mówi Kalina, uczennica Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie, która na cmentarzu przy ul. Lipowej kwestowała razem koleżankami ze szkoły.

Pan Piotr zbierający na odnowę zabytków „wrzucających” nie liczył, ale szacuje, że w ciągu godziny zebrał ok. 100 zł. Wyjaśnia, że wiele zależy od zaangażowania. – Wszystko zależy od tego, kto jak głośno krzyczy – mówi.

– Niestety, potrzeby są ogromne, a możliwości trochę mniejsze – mówi Artur Komsta ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków. W ciągu ok. 3 godzin do jego puszki odwiedzający cmentarz wrzucili datek jakieś 100 razy. – Zbiórki są porównywalne do roku ubiegłego. Wydaje mi się, że przeważają banknoty niż monety.

W kweście udział brała również posłanka Joanna Mucha. – Ludzie chętnie wrzucają papierki, bardzo pozytywny odzew – mówiła.

Zadowolony jest również Zbigniew Jurkowski, lubelski radny. – Zbieram od godziny szóstej. Na chwilę obecną zebrałem 7313 zł plus to co mam teraz w puszce – mówił nam radny we wtorek po południu. – Wszystko zależy od pogody, ona tu jest kluczowa.

Z problemami spotkały się osoby odwiedzające Cmentarz Komunalny przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Według jednego z kierowców, którzy po południu próbowali wjechać na parking przed cmentarzem, nie było to łatwe. – Kierowców spotkało istne rodeo, niektórzy z powodu błota i wody nie mogli wjechać swoimi samochodami pod górę. Jest to skandal, że pobierają opłaty za parkowanie, a nie zadbali o odpowiednią nawierzchnię – opowiada
 
 (fot. Maciej Kaczanowski)
Z problemami spotkały się osoby odwiedzające Cmentarz Komunalny przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Według jednego z kierowców, którzy po południu próbowali wjechać na parking przed cmentarzem, nie było to łatwe. – Kierowców spotkało istne rodeo, niektórzy z powodu błota i wody nie mogli wjechać swoimi samochodami pod górę. Jest to skandal, że pobierają opłaty za parkowanie, a nie zadbali o odpowiednią nawierzchnię – opowiada (fot. Maciej Kaczanowski)
Użytkownik niezarejestrowany
ola
lela
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 listopada 2016 o 04:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratuluję Panu Radnemu Jurkowskiemu zebrania ponad 10.000 zł - wiem to z Facebooka. Dobra robota !
Rozwiń
ola
ola (1 listopada 2016 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie dałam ani grosza i nie dam, bo jak rząd za sesk i rozmnażanie płaci 500+ to niech da też na renowację, po drugie ja swój rodzinny grób sama za własne pieniądze odnawiam.
Rozwiń
lela
lela (1 listopada 2016 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nasz kraj jest bardzo bogaty bo jak rozdaje za darmo pieniądze 500+ to i na renowację pomników też niech da, do tego o pomniki niech dbają rodziny 
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (1 listopada 2016 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!  
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (1 listopada 2016 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[b] szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 [/b] [b]i 10 [/b] [b]) [/b] [b] Resztę obejm [/b] [b]u [/b] [b]je PiS – lamowska CENZURA! [/b]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!