piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Wszystkich Świętych w Lublinie: Zmiany w dojazdach do cmentarzy

  Edytuj ten wpis
Autor: (drs)

Sprawdź, jaka będzie organizacja ruchu i komunikacji w okresie Wszystkich Świętych (Maciej Kaczanows
Sprawdź, jaka będzie organizacja ruchu i komunikacji w okresie Wszystkich Świętych (Maciej Kaczanows

Zobacz, jak dojechać do cmentarzy w Lublinie. Sprawdź, jak będą kursować autobusy, lub gdzie zaparkować samochodem.

• Na Majdanku: Drogą Męczenników Majdanka jedziemy inaczej niż zwykle. Tylko jeden pas prowadzi do centrum. Jeden służy jadącym od Śródmieścia w stronę Felina, a dwa skręcającym w prawo pod cmentarz. A tu kolejna zmiana: na parkingi wjeżdżamy nie tą drogą, co zwykle, ale tą, która zazwyczaj służy do wyjazdu.

Także inaczej niż zwykle wyjeżdża się sprzed nekropolii: znaki kierują w prawo, w stronę Felina. Dalej na nowym rondzie trzeba skręcić w lewo w nowy odcinek ul. Grygowej, a później na czerwonym wiadukcie zjechać w al. Witosa. Taka organizacja ruchu obowiązuje do środy włącznie.

• Przy Lipowej: Ruch jednokierunkowy obowiązuje na części ul. Chopina. Między Sztajna a Okopową przejedziemy tylko w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Jednokierunkowy jest też odcinek ul. Obrońców Pokoju od Uniwersyteckiej do Raabego. Zmiany obowiązują do środowego poranka.

• Przy Walecznych: do środy rano jednokierunkowa będzie jeszcze ul. Walecznych między ul. Ponikwoda a Rudnicką.

• Zemborzyce: ulica
Pszczela będzie jednokierunkowa między torami a Kukułczą, w powrotną drogę trzeba jechać przez Kukułczą i Letniskową. Ta zmiana ma obowiązywać tylko 1 listopada.

Dodatkowe parkingi
• Na Majdanku: Miejsca postojowe są wyznaczone na trawiastym terenie między drogami wjazdowymi na cmentarz i na terenie muzeum. Na parkingi przeznaczone zostały też skrajne prawe pasy obu jezdni nowego odcinka ul. Grygowej. Stawać można również przy Dobrzańskiego koło Uniwersytetu Przyrodniczego.


• Przy Lipowej: 1 listopada w godz. 7–21 za darmo będzie można korzystać z 700 miejsc na parkingu podziemnym Plazy. Do środy rano zasłonięte będą znaki zakazujące parkowania przy Głębokiej między Narutowicza a Raabego. Miejsca można szukać też
na Chopina między Sztajna a Okopową. Uwaga! Parking w zatoce koło cmentarnego muru przy Plazie jest zarezerwowany dla niepełnosprawnych.

•Walecznych: dodatkowe miejsca między ul. Ponikwoda a Rudnicką • Zemborzyce: przy Pszczelej za torami.

Zmiany w komunikacji

• Dzisiaj: linia 5 omija ul. Walecznych przez Andersa. Więcej jest kursów 21, którą zamiast busów obsługują autobusy. Działają specjalne linie 162, 200 i 201. Linia
3 ma dodatkowe przystanki przy cmentarzu w Głusku.

• 1 listopada: nie kursuje linia 0, specjalny rozkład i dodatkowy przystanek w Głusku ma linia 3, specjalny rozkład mają też: 8, 23, 28, omijające ul. Walecznych linie 5 i 32, oraz 21, 47 i 78 (skrócona do przystanku Zemborzyce–Kościół). Linie 150, 151, 152,
155 i 160 pojadą z "niedzielną” częstotliwością, a 153, 156 i 158, w godz. 9–17 będą mieć kursy co 12 minut. Nadal działają linie specjalne: 162, 200 i 201.

Wyłącznie niskopodłogowe autobusy przegubowe mają obsługiwać linie: 3, 8, 23, 28, 200 i trolejbusową 158.

• 2 listopada: Kursują linie 162, 200 i 201.

Trasy linii specjalnych

• 162: Abramowice, Kunickiego, Wolska, Droga Męczenników Majdanka
• 200: Majdanek, Fabryczna, al. Piłsudskiego, Lipowa, Krakowskie Przedmieście, Bernardyńska, Lubartowska, Tysiąclecia, Unicka, Spółdzielczości Pracy, Andersa, rondo Berbeckiego • 201: Konopnica, al. Kraśnicka, Zana, Filaretów, Głęboka, Narutowicza, Lipowa, a dalej jak linia 200 do ronda Berbeckiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!