środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Wszystkich Świętych: Z weekendowymi biletami pojedziesz dłużej

  Edytuj ten wpis
Autor: drs

 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Dłużej, niż zwykle będzie można w najbliższy weekend podróżować po całej Polsce korzystając z weekendowych biletów na kolei. Zarówno "Bilet podróżnika” jak też "bilet weekendowy” będą ważne od godz. 19 w czwartek, 31 października do godz. 6 rano w poniedziałek, 4 listopada. Czyli o dobę dłużej, niż zazwyczaj.

W czasie ważności biletu pasażer ma prawo do nieograniczonej liczby przesiadek pomiędzy pociągami spółki PKP Intercity, przy czym w przypadki "biletu podróżnika” może przesiadać się tylko między pociągami TLK, a w przypadku biletu weekendowego można korzystać także z pociągów kategorii EIC.

"Bilet podróżnika” ważny w 2 klasie kosztuje 74 zł, a w pierwszej klasie 104 zł. Natomiast za "bilet weekendowy” trzeba zapłacić 154 zł w przypadku 2 klasy, zaś 1 klasa kosztuje 247 zł. W przypadku obu biletów konieczne jest pobranie w kasie bezpłatnej miejscówki na pociąg, którym zamierzamy podróżować.

W okresie Wszystkich Świętych na osiemnastu największych dworcach w Polsce mają pracować specjalni informatorzy pomagający odnaleźć się w podróży. Kolej zapowiada też, że w razie potrzeby będzie doczepiać do pociągów dodatkowe wagony.

O dobę dłużej z weekendowych biletów będzie można korzystać także w następny długi weekend: od godz. 19 w piątek, 8 listopada, do godz. 6 we wtorek, 12 listopada.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dfdsfdsf
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dfdsfdsf
dfdsfdsf (31 października 2013 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To może tez napisac o bilecie turystycznym konkurencyjnej firmy Przewy Regionalne.... a nie tylko rządowej PKP Intercity

Bilet turystyczny to doskonała oferta dla osób podróżujących w weekendy, uprawnia bowiem do wielokrotnej liczby przejazdów od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. Umożliwia on zatem podróżowanie od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z biletu turystycznego w tzw. "długie weekendy". Wtedy ważność biletu rozszerza się również na dni świąteczne sąsiadujące bezpośrednio z weekendem.

Z biletem turystycznym można podróżować pociągami Przewozów Regionalnych, Arriva RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich oraz Kolei Wielkopolskich, co w praktyce pozwala podróżować po całej Polsce.

Bilet turystyczny jest dostępny w dwóch wersjach:

w cenie 45,00 zł - ważny wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ i KW; w cenie 79,00 zł - ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne czyli Interregio, Regio, Regioekspres (w tym również w wagonach klasy 1, jeżeli takie znajdują się w pociągu), w autobusach interREGIO Bus oraz w pociągach osobowych Arriva RP, KD, KŚ i KW.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!