środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Wszystkie drogi prowadzą do papieża

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2006, 19:34

Kraków, Warszawa, Częstochowa - w tych miastach zamierzają spotkać się wierni z Lubelszczyzny z papieżem Benedyktem XVI. Wolnych miejsc w parafialnych autokarach już prawie nie ma. Ale można jeszcze wynająć wagon lub pociąg

Sylwester Tułajew z lubelskiej parafii św. Andrzeja Boboli już szykuje się na pielgrzymkę. Podobnie jak wielu jego młodych znajomych. - To wyjątkowe doświadczenie - mówi. - Ładuję wtedy moje duchowe akumulatory.
25 maja Ojciec Święty przyjedzie do Polski. Odwiedzi Warszawę, Jasną Górę, Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Łagiewniki i Oświęcim. Aby dostać się na mszę sprawowaną przez Ojca Świętego, potrzebne są wejściówki i bilety parkingowe. Za darmo będą je rozdawać księża w parafiach. - Zamówiłem 150 wejściówek dla osób jadących autokarem i tyle samo dla tych, którzy chcą się wybrać indywidualnie. I już wiem, że będzie ich za mało - mówi ks. Jerzy Ważny, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli.
Do Ojca Świętego można pielgrzymować autokarami zamówionym przez parafie. Tyle że w większości kościołów brak jest już wolnych miejsc. - Mamy chętnych na dwa autokary. Dla osób, które chcą z nami jechać, zostały może dwa-trzy miejsca - mówi ks. Ważny.
A kto nie zabierze się autokarami, może pojechać pociągiem. Kolej przygotowała specjalną ofertę. Istnieje nawet możliwość wynajęcia pociągu. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Parafie, różne organizacje, zakłady pracy już zamówiły kilkadziesiąt pociągów - mówi Łukasz Kurpiewski, rzecznik spółki PKP Przewozy Regionalne.
Cena wynajęcia pociągu zależy od odległości i liczby podróżnych - im więcej pielgrzymów, tym taniej. Bilet dla jednej osoby z Lublina do Warszawy i z powrotem, tzw. EZT, kosztuje od 14 do 20 zł (minimalna liczba pasażerów - 190 osób). Wyprawa do Częstochowy wagonem 2 klasy będzie kosztowała od 24 do 38 zł, a do Krakowa od 30 do 47 zł. Pielgrzymi muszą zapełnić przynajmniej trzy wagony.
Kolejarze pomyśleli też o mniej licznych grupach. - Można wynająć tylko jeden wagon, który ma około 60 miejsc. Zostanie od podczepiony do innego pociągu - informuje Kurpiewski.
Oferta dotyczy przejazdów do miejsc, gdzie odbędą się msze z udziałem papieża: Warszawy, Częstochowy i Krakowa. Zamówienia na pociągi można składać tylko do 19 maja pod warszawskim numerem telefonu 22-474-45-40.

Biała Podlaska

Ks. Paweł Siedlanowski, rzecznik prasowy kurii siedleckiej, poinformował nas, że od dziś w parafiach będą wydawane bilety i karty parkingowe. Karty otrzymują osoby, które je wcześniej zamówiły. W Białej Podlaskiej nikt nie organizuje zbiorowych wycieczek na uroczystości z udziałem Ojca Świętego. (pim)

Chełm

Wyjazdy i zapisy na spotkanie z Benedyktem XVI organizują wszystkie chełmskie parafie. Zapisy zakończył chełmski Caritas. W najbliższą niedzielę, po mszach, prowadzone będą zapisy na autokarową pielgrzymkę do Krakowa w parafii pw. Rozesłania Świętych Apostołów. Chętni powinni zgłaszać się po mszy do zakrystii kościoła. Koszt wyjazdu to około 50-60 zł. (szer)

Zamość

- Mamy jeszcze trochę wolnych miejsc na spotkanie z papieżem w Warszawie i Krakowie. Zapraszam serdecznie - mówi ks. Andrzej Puzon, szef Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który w swojej siedzibie (ul. Zamoyskiego 1) czeka na wiernych w piątki i wtorki, w godz. 10-12. O wejściówki pytać można także w parafiach. (ak)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 listopada 2015 o 16:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej wybrać się autokarem na taką wycieczkę. BUSOMAT PL
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!