środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Wszystko przez bałagan

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2002, 20:35
Autor: (er)

Czesław M., sędzia Sądu Rejonowego w Lublinie, stanie przed sądem dyscyplinarnym pod zarzutem fałszerstwa wyroku. Wczoraj jego sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Lublinie, który ma ją rozpoznać.
Sędzia latem ub. roku rozstrzygał odwołanie od orzeczenia lubelskiego Kolegium ds. Wykroczeń. Sprawa dotyczyła ukarania kobiety obwinionej o bałagan na swej nieruchomości. Równocześnie kobieta doniosła do prokuratury, że w tej sprawie jeden ze świadków złożył fałszywe zeznania. Na biurko prokuratora, który kompletował dokumenty wpłynęły dwa orzeczenia o odmiennej treści. Z jednego wynikało, że kobieta została ukarana. Był na nim podpis sędziego, pieczątka wydziału i potwierdzenie za zgodność. Drugie uchylało wyrok kolegium i kierowało sprawę do ponownego rozpoznania.
Prokuratura wszczęła śledztwo, a prezes Sądu Okręgowego w Lublinie zwrócił się do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Ten przedstawił sędziemu zarzut fałszerstwa orzeczenia i przesłał do sądu „sędziowski akt oskarżenia”. Sędzia M. tłumaczył się, że orzeczenie skazujące było tylko projektem wyroku, który został przez pomyłkę wzięty za oryginał.
Sprawę sędziego M. rozpoznają sędziowie Sądu Apelacyjnego w Lublinie na jawnej rozprawie. Grozi mu od upomnienia do wydalenia z zawodu.
Rozprawa sędziego zostanie wyznaczona na początek lutego. A już w piątek przed sądem dyscyplinarnym stanie sędzia z Lubartowa, którą prokuratura chce pozbawić immunitetu i pociągnąć do odpowiedzialności za sfałszowanie treści postanowień.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!