czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Wybierz z nami prezydenta Lublina

  Edytuj ten wpis

Na kogo oddałbyś swój głos w przyszłorocznych wyborach prezydenta Lublina? Nasza redakcja wybrała subiektywnie listę 10 osób, które mogłyby się znaleźć na liście kandydatów na prezydenta Lublina. Reszta należy do Czytelników.

Na naszych "kandydatów” można głosować na stronie dziennikwschodni.pl w sekcji "Miasta/Lublin". Wyniki opublikujemy też w wydaniu papierowym "Dziennika Wschodniego" w piątek. Oto nasi kandydaci:

Adam Wasilewski – obecny prezydent Lublina, członek Platformy Obywatelskiej i jeden z założycieli jej lubelskich struktur, były prorektor Politechniki Lubelskiej, doktor nauk technicznych w zakresie akustyki.

Paweł Bryłowski – były prezydent Lublina w latach 1994–1998, poseł na Sejm III kadencji, miejski radny, przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Miasta, twórca deptaka na Krakowskim Przedmieściu, adwokat.

Andrzej Pruszkowski – były prezydent Lublina w latach 1998–2006, od 2006 do 2008 r. był przewodniczącym sejmiku województwa, były szef lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych, obecnie wiceprezes miejskiego TBS Nowy Dom, członek PiS.

Marian Kowalski – członek lubelskich władz Unii Polityki Realnej, obecnie instruktor sportowy, startował w ostatnich wyborach prezydenckich oraz w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Krzysztof Żuk – zastępca prezydenta miasta, w Ratuszu odpowiada za sprawy gospodarcze, był wiceministrem Skarbu Państwa. Jako zastępca prezydenta miasta doprowadził do utworzenia w Lublinie podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej.

Izabella Sierakowska – poseł na Sejm X, I, II, III, IV i VI kadencji, członek Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, w ostatnich wyborach samorządowych weszła do drugiej tury, startowała też do Parlamentu Europejskiego.

Tadeusz Fijałka – były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którym kierował przez 20 lat. Stanowisko stracił po tym, jak Rada Nadzorcza spółki nie udzieliła mu absolutorium.

Piotr Kowalczyk – przewodniczący Rady Miasta, członek PiS, wcześniej szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, były rzecznik wojewody Wojciecha Żukowskiego.

Dariusz Piątek – członek PO, przedsiębiorca, twórca firmy Hanesco, jeden z najbogatszych miejskich radnych, członek Klubu Motorowego Cross

Zbigniew Wojciechowski – były zastępca prezydenta Lublina, członek Związku Piłsudczyków, w 2006 r. startował w wyborach na prezydenta Lublina. Prezes KMŻ Lublin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ochalek.tx
pw
Gość
(73) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ochalek.tx
ochalek.tx (15 października 2009 o 00:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no wkoncu ktos nowy nie bendzie krad bo odniusl sukces w biznesie tylko bendzie spelnial mazenia zwyklych ludzi i oczewiscie bendzie cos sie dzialo w sporcie mam nadzieje ze nie tylko cross ale i w inych dyscyplinach
Rozwiń
pw
pw (14 października 2009 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MS Lublin napisał:
To musi być menager - nawet jak prowadził sklepik to lepiej zna się na ekonomii od całego tego cyrku z Lublina ( czytaj kandydatów ). Najważniejsza jest ekonomia ( są nawet nagrody Nobla dla ekonomistów czyli ludzi od gospodarki ) bo ona trzyma całą gospodarkę, zarówno świata, państw i regionów. W Ratuszu ta dziedzina nauki jest na marginesie. Królują : prawnicy, niżyniery a jak jest brak zasady : "mini , max " to od lat mamy to co mamy. Pieniądze idą do dziurawego worka a efektów nie widać.


Przecież Darek Piątek to biznesmen w najczystszej postaci.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2009 o 23:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PRUSZON W TBS-IE MIEJSKIM,HELENKA PIETRASZKIEWICZ DPS-IE,JESTEM CIEKAW.JAK DŁUGO JESZCZE ONI BĘDĄ UTRZYMYWANI Z MOICH PODATKÓW??? JAK DŁUGO BĘDĄ POŚWIĘCALI SIĘ SŁODKIEMU NIERÓBSTWU????? NA ŚMIETNIK HISTORII Z NIMI!!! PRUSZON TO JEDNAK NIE DESZCZ PADA.....ALE DO TEGO TRZEBA MIEĆ RESZKĘ AMBICJI.
Rozwiń
MS Lublin
MS Lublin (13 października 2009 o 19:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~MADZIA~ napisał:
Jestem przekonany że jedynym Facetem z JAJAMI w tym gronie kandydatów na Prezydęta Lublina JEST PANI IZABELA SIERAKOWSKA .PANI POSEL PROSZE NIECH PANI STARTUJE A Ja postaram się pomóc. Moje powiedzenie Ja znam połowę Lublina a mnie cały. W. M. ,, Madzia"MADZIA

Szanowna Pani Madziu z takimi "gadkami szmatkami" to najlepiej do magla albo na imieniny do cioci. I wznosić toasty za Panią nauczycielkę która tak dbała o tę kadrę że chodzimy bez butów ale o siebie zadbała. To musi być menager - nawet jak prowadził sklepik to lepiej zna się na ekonomii od całego tego cyrku z Lublina ( czytaj kandydatów ). Najważniejsza jest ekonomia ( są nawet nagrody Nobla dla ekonomistów czyli ludzi od gospodarki ) bo ona trzyma całą gospodarkę, zarówno świata, państw i regionów. W Ratuszu ta dziedzina nauki jest na marginesie. Królują : prawnicy, niżyniery a jak jest brak zasady : "mini , max " to od lat mamy to co mamy. Pieniądze idą do dziurawego worka a efektów nie widać.
Rozwiń
alfa1
alfa1 (13 października 2009 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na pewno nie zagłosuję na żadnego profesora (Vidi Wasilewski) to totalni nieudacznicy!!!!!! Nie zrobił nic dla Lublina. Jesteśmy totalną wiochą bez przyszłości.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (73)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!