Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Wyborczy śmietnik ma zniknąć z ulic. Chcą podwyżki opłat za plakaty

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
94 19 A A

Radni klubu Wspólny Lublin chcą drakońskiej podwyżki opłat za plakaty kandydatów w wyborach i radykalnych ograniczeń co do ich lokalizacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szczelnie obklejone latarnie i płoty, walające się po ulicach plakaty, sterczące ze słupów druty - tak wygląda każda kampania wyborcza na ulicach Lublina. Teraz pojawiła się szansa na to, że będzie inaczej. Działający w Radzie Miasta klub Wspólny Lublin złożył wczoraj projekt uchwały zmieniającej tabelę opłat za wieszanie reklam przy drogach. Radni chcą wyodrębnić reklamy wyborcze ze stawką 10 zł za mkw. dziennie. Oznacza to aż 10-krotny wzrost opłat. - Wywieszenie pojedynczego plakatu wyborczego będzie kosztowało ok. 300 zł miesięcznie - mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta, radny Wspólnego Lublina. - Realnie jeden kandydat mógłby wywiesić ok. 5-6 plakatów, bo taki jest mniej więcej fundusz wyborczy przeciętnego kandydata. To nie pierwsza taka próba. W 2011 r. prezydent miasta chciał podnieść stawkę za plakaty wyborcze z 50 gr do 8 zł. Wycofał się pod naporem polityków. Stanęło na stawce 1 zł. Głosowanie nad pomysłem Wspólnego Lublina odbędzie się 13 lutego. Klub chce też, aby Rada Miasta wystąpiła z apelem do prezydenta. Ma wezwać go, aby wystąpił do odpowiedzialnego za ulice Zarządu Dróg i Mostów, władającego słupami trakcyjnymi MPK Lublin oraz właściciela latarń, czyli spółki PGE Dystrybucja, by w ogóle nie zgadzały się na wieszanie plakatów wyborczych. Co na to Krzysztof Żuk? - Popiera tę propozycję - mówi jego rzeczniczka, Beata Krzyżanowska. - Prezydent zwróci się do tych podmiotów, by nie wynajmowały słupów. Miasto dotychczas nie radziło sobie z wyborczym śmietnikiem. Plakaty nie mogły wisieć niżej niż 220 cm nad ziemią, ale wisiały. Nie mogły być bliżej niż 50 m od skrzyżowania, ale były nawet na rondach. - Zdarzały się nawet na znakach drogowych - mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Ale przyznaje: - Nie przypominam sobie, żebyśmy nałożyli jakiś mandat. Nagminnie łamany był zakaz wieszania plakatów na barierkach przy jezdniach. Sztandarowy przykład to ul. Głęboka. Zagrażające bezpieczeństwu plakaty powinna zrywać Straż Miejska i policja. To ich ustawowy obowiązek, ale mundurowi go nie wypełniali. - Ma pan rację, obowiązek jest, ale to gra słów, straż nie jest od ściągania plakatów. Wie pan, jak by reagowały na to komitety? To niewykonalne - mówił nam w listopadzie 2010 r. Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, który w Urzędzie Miasta sprawuje nadzór nad działalnością Straży Miejskiej. - Poza tym, strażnicy musieliby mieć specjalne uniformy, żeby nie pobrudzić munduru.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zadowolona / 10 stycznia 2014 o 17:51

Pamiętam Pana seetki plakacikow na kalinie tatarach ponikwodzie i pana kolegow z WP 

a teraz chce pan podnosic ceny za takie cos?

Zacznij pan od siebie! 

Cyryl i co z tego? Grunt, że się opamiętał i chce coś z tym zrobić. Skoro Wspólny Lublin może zrezygnować z plakatów to inni też mogą.   Spoko inicjatywa. Uby się powiodła bo już dość tych wszechobecnych śmieci.

Avatar
Ziuta / 10 stycznia 2014 o 17:45

Inicjatywa jest jak najbardziej słuszna! Oby tym razem się udało przeforsować projekt... Dość już tych śmieci wszędzie!

Avatar
gandal / 10 stycznia 2014 o 12:34

Koniec ze śmietnkiem, ten  kto swoją praca udowodnił, że wartko na Niego głosować to ludzie go znają i zagłosują, nie potrzeba im plakatów. popieram Wspólny Lublin w 100%.

Avatar
makabra / 10 stycznia 2014 o 12:32

Pamiętam Pana seetki plakacikow na kalinie tatarach ponikwodzie i pana kolegow z WP 

a teraz chce pan podnosic ceny za takie cos?

Zacznij pan od siebie! 

wszytskich plakaty wisieli, wiec nie ma co się obuurzac z ztym skończyć. popoeram wspolny lublin, koniec ze smietnkiem

Avatar
jolka / 10 stycznia 2014 o 12:31

Pamiętam Pana seetki plakacikow na kalinie tatarach ponikwodzie i pana kolegow z WP 

a teraz chce pan podnosic ceny za takie cos?

Zacznij pan od siebie! 

ale zauwaz ,że jako jedyni podniesli temat, inni się boją,że wybrani nie zostana, ci co maja zsługi dla miasta zostana wybrani, a Ci co nic nie ribi a... no cóż porazka

Avatar
anna / 10 stycznia 2014 o 12:28

Brawo Wspołny Lublin, koniec smietnika na ulicach, trawnikach

Avatar
docent / 10 stycznia 2014 o 09:23

Pomysł jest ok. A co do wypowiedzi pana L.{ przecież pisuary, komuchy czy inne ruchy też mogą sobie baner wykupić

Avatar
PIT / 10 stycznia 2014 o 09:23

Nie pobrudzić munduru ?! Super, teraz jak Cię będzie gonić straż miejska to uciekaj przez teren mocno zabrudzony a przestaną cię gonić. HEHEHE A ja zawsze myślałem że praca strażnika miejskiego to praca fizyczna a tu proszę primadonny od papierkowej roboty czyli pisania mandatów.

Avatar
Wspólny Lublin b.dobrze / 10 stycznia 2014 o 09:11

Fajnie że ktoś w końcu

chce się rozprawić z problemem

plakatowania miasta

Avatar
Gość / 10 stycznia 2014 o 08:16

propozycja Wspólnego Lublina wydaje się bardzo dobra

Avatar
zadowolona / 10 stycznia 2014 o 17:51

Pamiętam Pana seetki plakacikow na kalinie tatarach ponikwodzie i pana kolegow z WP 

a teraz chce pan podnosic ceny za takie cos?

Zacznij pan od siebie! 

Cyryl i co z tego? Grunt, że się opamiętał i chce coś z tym zrobić. Skoro Wspólny Lublin może zrezygnować z plakatów to inni też mogą.   Spoko inicjatywa. Uby się powiodła bo już dość tych wszechobecnych śmieci.

Avatar
Ziuta / 10 stycznia 2014 o 17:45

Inicjatywa jest jak najbardziej słuszna! Oby tym razem się udało przeforsować projekt... Dość już tych śmieci wszędzie!

Avatar
gandal / 10 stycznia 2014 o 12:34

Koniec ze śmietnkiem, ten  kto swoją praca udowodnił, że wartko na Niego głosować to ludzie go znają i zagłosują, nie potrzeba im plakatów. popieram Wspólny Lublin w 100%.

Avatar
makabra / 10 stycznia 2014 o 12:32

Pamiętam Pana seetki plakacikow na kalinie tatarach ponikwodzie i pana kolegow z WP 

a teraz chce pan podnosic ceny za takie cos?

Zacznij pan od siebie! 

wszytskich plakaty wisieli, wiec nie ma co się obuurzac z ztym skończyć. popoeram wspolny lublin, koniec ze smietnkiem

Avatar
jolka / 10 stycznia 2014 o 12:31

Pamiętam Pana seetki plakacikow na kalinie tatarach ponikwodzie i pana kolegow z WP 

a teraz chce pan podnosic ceny za takie cos?

Zacznij pan od siebie! 

ale zauwaz ,że jako jedyni podniesli temat, inni się boją,że wybrani nie zostana, ci co maja zsługi dla miasta zostana wybrani, a Ci co nic nie ribi a... no cóż porazka

Avatar
anna / 10 stycznia 2014 o 12:28

Brawo Wspołny Lublin, koniec smietnika na ulicach, trawnikach

Avatar
docent / 10 stycznia 2014 o 09:23

Pomysł jest ok. A co do wypowiedzi pana L.{ przecież pisuary, komuchy czy inne ruchy też mogą sobie baner wykupić

Avatar
PIT / 10 stycznia 2014 o 09:23

Nie pobrudzić munduru ?! Super, teraz jak Cię będzie gonić straż miejska to uciekaj przez teren mocno zabrudzony a przestaną cię gonić. HEHEHE A ja zawsze myślałem że praca strażnika miejskiego to praca fizyczna a tu proszę primadonny od papierkowej roboty czyli pisania mandatów.

Avatar
Wspólny Lublin b.dobrze / 10 stycznia 2014 o 09:11

Fajnie że ktoś w końcu

chce się rozprawić z problemem

plakatowania miasta

Avatar
Gość / 10 stycznia 2014 o 08:16

propozycja Wspólnego Lublina wydaje się bardzo dobra

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 1 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 14 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 29 9

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 60 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 38

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 41 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 7

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!