poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Wybory 2014: Kończy się czas na rejestrację kandydatów

  Edytuj ten wpis

Tylko do jutra do północy partie mają czas na zgłaszanie kandydatów w wyborach samorządowych. Do tej pory listy do sejmiku we wszystkich okręgach w województwie lubelskim zarejestrowało tylko Prawo i Sprawiedliwość.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami "jedynką” PiS w Lublinie będzie kandydat na prezydenta stolicy województwa Grzegorz Muszyński. Kolejne miejsca na liście zajmują radny sejmiku Andrzej Pruszkowski i Zbigniew Wojciechowski z Polski Razem Jarosława Gowina.

W pozostałych okręgach listy otwierają obecni radni: Marek Wojciechowski (nr 2), Jerzy Szwaj (nr 3), Artur Soboń (nr 4) i Andrzej Olborski (nr 5).
Lubelską listę zarejestrował już Sojusz Lewicy Demokratycznej.

- Dzisiaj planujemy zgłosić listy w pozostałych okręgach - zapowiada Piotr Zawrotniak, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD.

Z pierwszego miejsca w Lublinie wystartuje prof. Małgorzata Kowalewska, wykładowca z Wydziału Filozofii UMCS. Trzecie miejsce na tej samej liście przypadło byłej posłance Izabelli Sierakowskiej, rekomendowanej przez Socjaldemokrację Polską.

Gotowe listy ma już Platforma Obywatelska. - Rejestrację planujemy na poniedziałek. Mogą być drobne zmiany na dalszych miejscach, ale jeśli chodzi o czołowe pozycje, to nic się już nie zmieni - mówi Krzysztof Grabczuk, szef wojewódzkiego sztabu wyborczego PO.

Swoje listy uchwaliło też już Polskie Stronnictwo Ludowe. - Ale ogłosimy je po zarejestrowaniu w Państwowej Komisji Wyborczej. Z doświadczenia wiem, że w ostatniej chwili ktoś może się wycofać - mówi europoseł Krzysztof Hetman, szef PSL w regionie.

Według nieoficjalnych informacji ludowcy mieli zaproponować pierwsze miejsce w Lublinie członkowi zarządu województwa Jackowi Sobczakowi, który zrezygnował ze startu z listy PO. Zrobił to po tym, jak przesunięto go z Lublina do okręgu nr 2.

Problemy z ułożeniem list ma Twój Ruch. - Dzisiaj powinniśmy podjąć ostateczne decyzje, ale powinniśmy zdążyć z rejestracją. Ważniejsze są dla nas wybory do rad miejskich. Odbija się na nas to, że nie we wszystkich powiatach mamy jeszcze pełne struktury - mówi poseł Marek Poznański, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego TR.

Wiadomo, że "jedynką” partii w Lublinie będzie posłanka Zofia Popiołek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: wybory kandydaci
Mieszkańcy Krakowa
ola
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mieszkańcy Krakowa
Mieszkańcy Krakowa (7 października 2014 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mieszkańcy Krakowa decydują sami.  Przyszłość Krakowa: DACH NAD GŁOWĄ dla każdego obywatela miasta, WYKSZTALCENIE w kierunku indywidualnych zdolności OPIEKA ZDROWOTNA bezwarunkowa dla wszystkich/WSZYSTKO ZGODNIE  Z  KONSTYTUCJĄ/

Program wyborczy Komitetu Wyborczego  Wyborców Obrona Praw Emerytów Rencistów  Lokatorów oraz kandydata na prezydenta miasta Krakowa Graniwida Sikorskiego.

Programem jest taki rozwój Krakowa który zapewni dobre miejsce do mieszkania jego mieszkańcom. Celem jest społeczny charakter władzy uchwałodawczej i wybór Prezydenta realizującego te cele.

1.      Skupienie się na podstawowych potrzebach, takich jak praca, mieszkanie, służba zdrowia, edukacja:

2.      Przywrócenie należnej roli Radzie Miasta Krakowa. Każdy projekt Uchwał winien być  opiniowany przez Komisję Rady, oraz konsultowany przez czynniki społeczne.

3.      Zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta Krakowa poprzez utworzenie stanowiska Z-cy Prezydenta ds. Polityki Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Mieszkalnictwa i Budownictwa Komunalnego kosztem połączenia stanowisk Z-cy Prezydenta ds.  Edukacji i Kultury. Celem jest skupienie zadań i odpowiedzialności w tym zakresie.

4.      Utworzenie stanowiska pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. rewitalizacji i rozwoju Nowej Huty /Nowego Krakowa/.

5.      Domaganie się od władz państwowych urealnienia zaniżonych dotacji i subwencji na zadania zlecone i realizowane przez Miasto.

6.      Natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży gruntów znajdujących się w posiadaniu miasta.

7.      Prowadzenie polityki społecznej faktycznie przeciwdziałającego bezrobociu, wykluczenia społecznego i bezdomności.

8.      Realizowanie polityki mieszkaniowej i zapobiegania bezdomności, zgodnie z propozycjami strony społecznej „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”.

          zatrzymanie eksmisji z kamienic  będących od dziesięcioleci własnością    

          Skarbu Państwa/Miasta i rozbieranych pomiędzy sobą przez  najwyższych  

          urzędników bezprawnie na podstawie podstawianych fałszywych

          dokumentów,  weryfikacja tych dokumentów i utworzenie Spółdzielni

          komunalnych z zastosowaniem istniejącego prawa zasiedzenia i pierwokupu   

          przez długoletnich mieszkańców. Miasto przejmuje wszystkie  pustostany     

         niezamieszkałe  powyżej 20 lat z przeznaczeniem dla młodych rodzin lub

         samotnych jako pierwsze mieszkanie mieszkańców Krakowa.

9.      Utworzenie Miejskiego Banku Kraków, którego właścicielami są udziałowcy posiadający depozyty. Udziałowcy będą zwolnieni od podatków w przypadku inwestycji tego banku w lokalne biznesy Województwa Małopolskiego. Gwarantem udziałów jest miasto zabezpieczające posiadaczy udziałów z majątku kamienic komunalnych skupionych w spółdzielniach pod kontrolą wszystkich posiadaczy udziałów niezależnie od ich wysokości. W ten sposób poprzez powstawanie nowych inwestycji rynek pracy w Województwie Małopolskim znacznie się zwiększy

a dochody ludności automatycznie wzrosną.

10.  Wyeliminowanie patologii powodującej wykluczenie i bezdomność poprzez:

uzdrowienie sytuacji mieszkaniowej dla zasiedziałych obywateli miasta,   Budownictwo komunalne na terenach Gminy które pozostały dla zabudowy.

11.  Weryfikacja programów i kontrola środków unijnych przeznaczonych na zabezpieczenie mieszkań dla młodych  małżeństw na odpowiednich warunkach i dla wszystkich obywateli naszego miasta.

          Realizacja tego rozliczana przez społeczne komisje składające się z  profesjonalistów i           

          wszystkich zainteresowanych. Doprowadzenie do przejrzystości działań publicznych.      

 

 

 

12.  Wprowadzenie nadzwyczajnych egzaminów państwowych dla obejmowania

odpowiedzialnych stanowisk     urzędniczych powiązanych z realną odpowiedzialnością karną za łamanie przepisów prawa.

13.  zgodność inwestycji ze środowiskiem - pełna harmonia i balans przemysłu i przyrody.

14.  Realizowanie polityki ochrony środowiska oraz jakości życia mieszkańców poprzez zwiększenie ilości terenów zielonych, parków miejskich, program sadzenia drzew szlachetnych, rozwój parków o charakterze leśnym / Lasek Łęgowski, Lasek Mogilski, Borek Fałęcki, Las na Pasterniku. Pełna ochrona środowiska naturalnego Zakrzówka, Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego,  ochrona terenów zielonych w Podgórkach Tynieckich i Parku Jerzmanowskiego.

           Wykorzystanie i ochrona przyrodnicza wybrzeży Wisły, Dłubni, Białuchy,   

           Wilgi i Rudawy, zalewów Bagry, Staw Płaszowski i Staw na Dąbiu oraz    

           terenów zielonych w Śródmieściu i innych dzielnicach Krakowa.

           Odwoływanie się do ekspertów uczelni co do zagospodarowania i utrzymania terenów

            zielonych / Uniwersytet Rolniczy, Politechnika Krakowska, AWF i AGH/.  

Zwiększenie ilości ławek umożliwiających odpoczynek.

15.  Popieranie kultury oraz bibliotek publicznych jako ośrodków kultury oraz zwiększenie programów informatyzacji oraz pomoc mieszkańcom w opanowaniu Internetu.

16.  Zwiększenie programów zdrowotnych realizowanych przez Gminę Kraków.

17.  Zwiększenie wpływu na koszty ogrzewania i zanieczyszczenia powietrza poprzez rozwój sieci ciepłowniczej i przejęcie kontroli nad elektrociepłownią Łęg.    

18.  Od usług,  handlu i przemysłu które znajduje się na terenie miasta Krakowa a zwłaszcza z obcym kapitałem odprowadzenie miastu należnego podatku.

19.  Likwidacja niskiej emisji dymów z pieców węglowych w Śródmieściu Krakowa, miasto dofinansuje doprowadzenie linii MPC do kamienic i domów. Wystąpienie o fundusze europejskie na ochronę środowiska.

20.  Ściąganie inwestorów umożliwiających znalezienie lepszej pracy, tworzenie warunków dla rozwoju biznesu zarówno małego, średniego jak i dużego. Kreowanie przez Gminę nowych miejsc pracy poprzez realizowanie inwestycji.

21.  Zorganizowanie sezonowych robót publicznych /sprzątanie miasta, utrzymanie zieleni i nadzorowanie placów zabaw dla dzieci a szczególnie boisk szkolnych/.  Wspieranie inicjatywy indywidualnych i zbiorowych mieszkańców co do robót zarobkowych.

22.  Przejrzystością inwestycji i udział  mieszkańców w projektach porządkiem podziału funduszy wg ważności i potrzeb inwestycji :

           udrożnienie Krakowa i budowa parkingów.

23.  Więcej konsultacji  gminy z mieszkańcami co do planu zagospodarowania Krakowa w terenie. Lepsze przygotowanie placów zabaw dla dzieci i młodzieży. 

24.  Rozwój komunikacji publicznej i ścieżek rowerowych.

25.  Jednolity bilet roczny  dla mieszkańców Krakowa komunikacji miejskiej.    

26.  Remonty chodników i dróg osiedlowych.

27.  Przywrócenie w szkołach stołówek.

28.  Wnioskowanie o urzędowe wyznaczenie terminu remontu elewacji , szczególnie w śródmieściu i graniczących ze śródmieściem dzielnicach.

29.  Opieka nad emerytami, rencistami i osobami niepełnosprawnymi poprzez:

           kreowanie dla nich nowych miejsc pracy, zapewnienie udziału w życiu

           społecznym i kulturalnym miasta, zapewnienie im lepszej opieki   zdrowotnej i     

           faktycznego dostępu do usług publicznych.

30.  Likwidacja Straży Miejskiej i zwiększenie pieszych patroli  Policji przez całą dobę.

31.  Likwidacja Rad Dzielnic, na to miejsce społeczne komitety osiedlowe.

 

Pełnomocnik  Komitetu Wyborczego  Wyborców Obrona Praw Emerytów Rencistów  Lokatorów -  Graniwid Sikorski  e-maile pisupisu@interia.pl

Tel. 604-489-954

Rozwiń
ola
ola (6 października 2014 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy hetman wie co się dziej  ? Chyba że w spodniach ! Bałagan, burdel, bezład i kpl. ładu i składu

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!