piątek, 20 października 2017 r.

Lublin

Wybory 2014: Wójtowie, którzy wygrali w I turze - oficjalne wyniki PKW

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2014, 10:15
Autor: opr. łm

PKW podała cząstkowe wyniki wyborów na wójtów. Publikujemy pierwszą część zestawienia - listę wójtów z woj. lubelskiego, którzy wygrali wybory w pierwszej turze.

Powiat lubartowski:

Abramów, gm., Chomiuk Artur Sławomir, Komitet Wyborczy Wyborców Dla Gminy - 50,63 proc.
Firlej, gm., Cieszko Sławomir Marian, Komitet Wyborczy Wyborców "Gmina Firlej - Nasz Wspólny Dom" - 57,88 proc.
Kamionka, gm., Ługowski Karol Marek, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólne Dobro - 51,28 proc.
Kock, gm., Futera Tomasz, Komitet Wyborczy Wyborców Rozwój Miasta i Gminy Kock - 85,10 proc.
Lubartów, gm., Kopyść Krzysztof Grzegorz, Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Kopyścia - 50,60 proc.
Michów, gm., Jankowski Janusz Antoni, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 50,05 proc.
Niedźwiada, gm., Marzęda Janusz Stanisław, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 63,53 proc.
Ostrów Lubelski, gm., Gruszczyk Józef Krzysztof, Komitet Wyborczy Wyborców Gmin Powiatu Lubartowskiego, 52,60 proc.
Serniki, gm., Marzęda Stanisław Marian, Komitet Wyborczy Wyborców Serniki - 61,79 proc.

Powiat biłgorajski:

Łukowa, gm., Kozyra Stanisław, Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Kozyry - 63,26 proc.
Aleksandrów, gm., Biały Józef Henryk, Komitet Wyborczy Wyborców Józefa Białego - 60,41 proc.
Biłgoraj, gm., Różyński Wiesław Marian, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 71,68 proc.
Biszcza, gm., Pyczko Zbigniew, Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Pyczko - 65,87 proc.
Józefów, gm., Dziura Roman Antoni, Komitet Wyborczy Wyborców Józefowska Inicjatywa Samorządowa - 66,27 proc.
Potok Górny, gm., Hacia Edward Adam, Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Potok - 81,86 proc.
Tarnogród, gm., Stróż Eugeniusz, Komitet Wyborczy Wyborców "Edukacja, Praca, Rozwój" - 55,25 proc.
Turobin, gm., Krukowski Eugeniusz, Komitet Wyborczy Wyborców Eugeniusza Krukowskiego - 50,33 proc.

Powiat łukowski:

Adamów, gm., Skwarek Sławomir, Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Skwarka - 50,55 proc.
Stanin, gm., Kazana Krzysztof, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 59,63 proc.
Stoczek Łukowski, gm., Czub Marek Jan, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 88,80 proc.
Wojcieszków, gm., Wylotek Janusz Tadeusz, Komitet Wyborczy Przymierze dla Ziemi Łukowskiej - 58,84 proc.

Powiat zamojski:

Adamów, gm., Szykuła Dariusz, Komitet Wyborczy Wyborców Dariusza Szykuły - 51,07 proc.
Nielisz, gm., Wal Adam, Komitet Wyborczy Wyborców Odrodzenie - 60,96 proc.
Komarów-Osada, gm., Sieńkowska Wiesława Antonina, Komitet Wyborczy Wyborców Wiesławy Sieńkowskiej - 66,57 proc.
Stary Zamość, gm., Raczyński Waldemar, Komitet Wyborczy Wyborców Ziemi Starozamojskiej - 52,82 proc.
Sułów, gm., Bulak Leon, Komitet Wyborczy Wyborców "Przyjazna Gmina Sułów" - 51,12 proc.
Szczebrzeszyn, gm., Mazur Marian Jan, Komitet Wyborczy Wyborców MJ Mazura - 54,70 proc.
Zamość, gm., Gliwiński Ryszard Mieczysław, Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Gliwińskiego Kandydata na Wójta Gminy Zamość - 64,03

Powiat puławski:

Janowiec, gm., Gędek Jan Jacek, Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Janowiec Razem - 60,54 proc.
Baranów, gm., Gagoś Robert Wojciech, Komitet Wyborczy Wyborców Razem - 54,35 proc.
Kazimierz Dolny, gm., Pisula Andrzej, Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Pisuli - 64,94 proc.
Końskowola, gm., Gołębiowski Stanisław, Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Gołębiowskiego 66,79 proc.
Kurów, gm., Wójcicki Stanisław, Komitet Wyborczy Wyborców St. Wójcicki - 51,25 proc.
Markuszów, gm., Rozwałka Andrzej Szczepan, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 60,37 proc.
Puławy, gm., Brzeziński Krzysztof Marek, Komitet Wyborczy Wyborców Dwa Brzegi Krzysztofa Brzezińskiego - 50,54 proc.

Powiat janowski:

Chrzanów, gm., Jaworski Czesław, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 88,56 proc.
Batorz, gm., Michałek Henryk Aleksander, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 73,91 proc.
Janów Lubelski, gm., Kołtyś Krzysztof Adam, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 84,92 proc.
Potok Wielki, gm., Pietrzyk Jerzy Piotr, Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd - 56,27 proc.


Powiat tomaszowski

Bełżec, gm., Adamek Andrzej, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 65,11 proc.
Jarczów, gm., Wojnar Zdzisław Franciszek, Komitet Wyborczy Wyborców Zdzisława Wojnara "Bądźmy Razem" 52,89 proc.
Rzeczyca, gm., Kaźmierczyk Marek, Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Ziemia Rzeczycka - 65,78 proc.
Telatyn, gm., Witkowska Irena Elżbieta, Komitet Wyborczy Wyborców Ireny Elżbiety Witkowskiej Nasza Gmina Telatyn - 61,55 proc.
Tyszowce, gm., Zając Mariusz Marian, Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Zająca - 50,05 proc.
Ulhówek, gm., Kłębek Łukasz Daniel, Komitet Wyborczy Wyborców Łukasza Kłębka - 56,78 proc.

Powiat bialski

Biała Podlaska, gm., Panasiuk Wiesław Marian, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 55,35 proc.
Drelów, gm., Kazimierski Piotr, Komitet Wyborczy Wyborców Dla Dobra Wszystkich - 72,91 proc.
Janów Podlaski, gm., Hura Jacek Mariusz, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 57,79 proc.
Rossosz, gm., Weremkowicz Kazimierz Eugeniusz, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 67,76 proc.
Sławatycze, gm., Kiec Grzegorz, Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Kiec - 50,64 proc.
Terespol, gm., Iwaniuk Krzysztof Jerzy, Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Iwaniuka - 86,04 proc.
Tuczna, gm., Litwiniuk Zygmunt Stanisław, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 80,95 proc.
Wisznice, gm., Dragan Piotr Robert, Komitet Wyborczy Wyborców "Perspektywa dla Gminy Wisznice" - 90,55 proc.
Zalesie, gm., Sikora Jan Henryk, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 57,23 proc.

Powiat chełmski

Białopole, gm., Maruszewski Henryk, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 88,30 proc.
Chełm, gm., Kociuba Wiesław, Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Kociuby - 68,77 proc.
Dorohusk, gm., Sawa Wojciech, Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Sawy - 82,87 proc.
Kamień, gm., Kandziora Roman Karol, Komitet Wyborczy Wyborców Romana Kandziory - 57,54 proc.
Leśniowice, gm., Radzięciak Wiesław, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 52,09 proc.
Rejowiec Fabryczny, gm., Krupa Zdzisław Ireneusz, Komitet Wyborczy Wyborców "Przyjazna Gmina" 81,27 proc.
Rejowiec Fabryczny, m., Bodys Stanisław, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota - 57,46 proc.
Rejowiec, gm., Górski Tadeusz, Komitet Wyborczy Wyborców Rejowiec 2014 - 68,71 proc.
Ruda-Huta, gm., Smal Kazimierz, Komitet Wyborczy Wyborców Kazimierza Smala - 82,45 proc.
Siedliszcze, gm., Zonik Hieronim, Komitet Wyborczy Wyborców Hieronima Zonika - 68,12 proc.
Żmudź, gm., Niezgoda Edyta, Komitet Wyborczy Wyborców Edyty Niezgody - 62,91 proc.

Powiat krasnostawski:

Gorzków, gm., Kasprzak Marek, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 67,18 proc.
Izbica, gm., Lewczuk Jerzy, Komitet Wyborczy Wyborców "Jerzego Lewczuka" - 53,19 proc.
Krasnystaw, gm., Korczyński Janusz, Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Korczyńskiego - 60,86 proc.
Rudnik, gm., Zdunek Tadeusz, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 63,46 proc.
Siennica Różana, gm., Proskura Leszek Waldemar, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 86,52 proc.
Żółkiewka, gm., Lis Jacek, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 61,99 proc.

Powiat radzyński

Borki, gm., Sałata Radosław Adam, Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Gminy Borki - 55,93 proc.
Radzyń Podlaski, gm., Mazurek Wiesław Stanisław, Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Mazurka - 69,17 proc.
Ulan-Majorat, gm., Koczkodaj Jarosław Waldemar, Komitet Wyborczy Wyborców "Wspólna Gmina" - 50,05 proc.

Powiat lubelski

Borzechów, gm., Madzelan Zenon Stanisław, Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Borzechów Nasz Wspólny Dom - 53,14 proc.
Garbów, gm., Firlej Kazimierz, Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Niezależnych - 62,41 proc.
Głusk, gm., Anasiewicz Jacek Zbigniew, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gmina - 60,97 proc.
Jabłonna, gm., Sałek Magdalena Sylwia, Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Rozwoju - 51,58 proc.
Konopnica, gm., Żydek Mirosław, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 74,63 proc.
Krzczonów, gm., Bryda Katarzyna Honorata, Komitet Wyborczy Wyborców Lubię Krzczonów Katarzyna Bryda - 51,82 proc.
Niemce, gm., Urbaś Krzysztof, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 59 proc.
Strzyżewice, gm., Dąbrowski Jan Andrzej, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 63,48 proc.
Wólka, gm., Gortat Edwin, Komitet Wyborczy Wyborców Służba Ludziom - 72,49 proc.
Wysokie, gm., Wojtas Anna Elżbieta, Komitet Wyborczy Wyborców Anny Wojtas - 59,19 proc.
Zakrzew, gm., Zaręba Teodora, Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Zakrzew - 62,88 proc.

Powiat opolski:

Chodel, gm., Majewski Jan Wincenty, Komitet Wyborczy Wyborców Jana Majewskiego - 53,77 proc.

Powiat łęczyński

Cyców, gm., Pikuła Wiesław Stanisław, Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Wspólna Sprawa - 52,50 proc.

Powiat rycki

Dęblin, m., Siedlecka Beata, Komitet Wyborczy Wyborców Dęblin Na Plus - 53,07 proc.
Kłoczew, gm., Stefanowski Zenon Mirosław, Komitet Wyborczy Wyborców Zenona Stefanowskiego - 62,53 proc.
Stężyca, gm., Chlaściak Zbigniew Witold, Komitet Wyborczy Wyborców RAZEM DO SUKCESU - 50,41 proc.
Ułęż, gm., Olszak Krzysztof Józef, Komitet Wyborczy Wyborców Gminy Ułęż - 52,16 proc.

Powiat hrubieszowski

Dołhobyczów, gm., Drewnik Grzegorz, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 61,33 proc.
Horodło, gm., Bożek Krzysztof, Komitet Wyborczy Wyborców - "Nasza Gmina Horodło" - 51,84 proc.
Hrubieszów, gm., Mołodecki Jan, Komitet Wyborczy Wyborców "Razem Łatwiej" - 64,04 proc.
Mircze, gm., Małyszek Marta Ewa, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 50,47 proc.
Trzeszczany, gm., Czarnota Stanisław, Komitet Wyborczy Wyborców Sprawiedliwe i Lepsze Jutro - 52,49 proc.
Werbkowice, gm., Bojko Lech Franciszek, Komitet Wyborczy Wyborców Lecha Bojko - 65,90 proc.

Powiat kraśnicki

Dzierzkowice, gm., Gąsiorowski Marcin, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 75,28 proc.
Gościeradów, gm., Szczepanik Mariusz, Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Szczepanika Nowa Inicjatywa - 56,27 proc.
Kraśnik, gm., Chapski Mirosław Stanisław, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 75,93 proc.
Szastarka, gm., Jaskowski Artur Piotr, Komitet Wyborczy Wyborców Artura Jaskowskiego - 50,95 proc.
Wilkołaz, gm., Głąb Paweł Zbigniew, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 53,34 proc.

Powiat włodawski

Hańsk, gm., Kopieniak Marek Krzysztof, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 56 proc.
Stary Brus, gm., Kołtun Paweł Nikodem, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 51,19 proc.
Urszulin, gm., Antoniuk Tomasz Andrzej, Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Antoniuka - 64,25 proc.
Wola Uhruska, gm., Łukasik Jan Władysław, Komitet Wyborczy Wyborców Gminy Wola Uhruska - 65,54 proc.

Powiat świdnicki

Piaski, gm., Cholewa Michał Tomasz, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 61,52 proc.
Rybczewice, gm., Masicz Elżbieta Krystyna, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 67,74 proc.
Trawniki, gm., Szpakowski Jerzy, Komitet Wyborczy Wyborców "Rozwój Gminy", 51,86 proc.

Powiat parczewski

Jabłoń, gm., Łobejko Dariusz, Komitet Wyborczy Wyborców Zadbajmy o Rozwój - 85,51 proc.
Milanów, gm., Krępski Paweł, Komitet Wyborczy Wyborców Zadbajmy o Rozwój - proc. 67,50
Podedwórze, gm., Chilczuk Krzysztof Józef, Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Podedwórze - 57,97 proc.



W kolejnej części opublikujemy listę kandydatów na wójtów, którzy powalczą o elekcję w drugiej turze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: wybory samorządowe wójtowie
Kolo
Feliks
Piorun
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kolo
Kolo (21 listopada 2014 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niedobrze się stało,że na PiS nieświadomi w dużym stopniu głosowali,bo to PiS w największym

stopniu popsuło relacje handlowe z Rosją,w wyniku czego embargo nałożone przez Rosję na Polskę,spowodowało,że rolnicy nie mogą sprzedać swych produktów na rynki wschodnie,na czym

straciła dużo polska gospodarka.Straciły dużo też inne branże,a Polska stała się największym

wrogiem dla Rosji i dlatego-w największym stopniu-rakiety rosyjskie będą skierowane na Polskę.

Czy nie było dużą głupotą psuć relacje handlowe ze wschodem,przez częste podburzanie Ukraińców-morderców Polaków,co dowodzi,że ci z PiS historii nie znają.Chcieć dążyć do władzy to

mało,bo trzeba umieć rządzić,a jeśli tego nie umieją,to niech się do władzy nie pchają,bo krzywdę

narodowi polskiemu i Polsce wyrządzą.Polak-Patriota

Piszesz Feliks bardzo POdobnie jak Feliks Dzierżyński,jak miłość to tylko z CCCP  i z Putinem, a tu jest POtrzeba aby świat rzucił tego ruskiego kacapa na kolana !!!!

Rozwiń
Feliks
Feliks (21 listopada 2014 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niedobrze się stało,że na PiS nieświadomi w dużym stopniu głosowali,bo to PiS w największym

stopniu popsuło relacje handlowe z Rosją,w wyniku czego embargo nałożone przez Rosję na Polskę,spowodowało,że rolnicy nie mogą sprzedać swych produktów na rynki wschodnie,na czym

straciła dużo polska gospodarka.Straciły dużo też inne branże,a Polska stała się największym

wrogiem dla Rosji i dlatego-w największym stopniu-rakiety rosyjskie będą skierowane na Polskę.

Czy nie było dużą głupotą psuć relacje handlowe ze wschodem,przez częste podburzanie Ukraińców-morderców Polaków,co dowodzi,że ci z PiS historii nie znają.Chcieć dążyć do władzy to

mało,bo trzeba umieć rządzić,a jeśli tego nie umieją,to niech się do władzy nie pchają,bo krzywdę

narodowi polskiemu i Polsce wyrządzą.Polak-Patriota

Rozwiń
Piorun
Piorun (19 listopada 2014 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gmina Rzeczyca w powiecie tomaszowskim??? To nie to województwo Panie Redaktorze!

Rozwiń
vice konsul
vice konsul (19 listopada 2014 o 11:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wiadomo, jakie są wyniki z powiatu parczewskiego?

Nadal czekamy na wyniki i dyrektywy z Moskwy.

Rozwiń
xelo
xelo (19 listopada 2014 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wiadomo, jakie są wyniki z powiatu parczewskiego?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!