wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Lublin

Wybory samorządowe 2014. Oni powalczą o nasze miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2014, 14:15

1 października rozpoczniemy Prawybory Dziennika Wschodniego, w których będzie można głosować na kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast woj. lubelskiego. Dziś przedstawiamy samorządowców i polityków, którzy do tej pory zadeklarowali start w wyborach 16 listopada.

Na zgłoszenie decyzji o starcie w wyborach kandydaci na prezydentów i burmistrzów miast mają czas do 17 października. Dlatego - już podczas SMS-owego głosowania w naszej zabawie - sukcesywnie będziemy uzupełniać listę.*

Kandydaci na prezydentów

Biała Podlaska
1. Bogusław Broniewicz (Platforma Obywatelska)
2. Adam Chodziński (komitet Lepsza Biała Adama Chodzińskiego)
3. Andrzej Czapski (komitet Akcja Samorządowa Nasze Miasto Wspólne Dobro)
4. Dariusz Stefaniuk (Prawo i Sprawiedliwość)

Chełm
1. Longin Bożeński - Prawo i Sprawiedliwość
2. Agata Fisz - KWW Postaw na Chełm
3. Grzegorz Raniewicz - Platforma Obywatelska
4. Konrad Rękas - KWW Nowa prawica - Chełm Bez Kłamstw

Lublin 
1. Piotr Kowalczyk (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Lublin)
2. Marian Kowalski (Ruch Narodowy)
3. Grzegorz Muszyński (Prawo i Sprawiedliwość)
4. Dorota Polz-Gruszka (Komitet Wyborczy Wyborców Lubelska Lewica Razem)
5. Krzysztof Żuk (Platforma Obywatelska)
6. Antoni Chrzonstowski (Kongres Nowej Prawicy)

Puławy
1. Michał Godliński (Prawo i Sprawiedliwość)
2. Janusz Grobel (Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej)
3. Waldemar Kowalczyk (Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Zamość
1. Paweł Biłant (Kongres Nowej Prawicy)
2. Marek Lipiec (Platforma Obywatelska)
3. Jerzy Nizioł (KWW Jerzego Nizioła "Zamość - Nasz Wspólny Dom”).
4. Andrzej Wnuk (niezależny) popierany przez PiS i KWW Wspólny Zamość
5. Marcin Zamoyski - jeszcze nie potwierdził oficjalnie startu.

Kandydaci na burmistrzów

Annopol
1. Wiesław Liwiński (bezpartyjny) Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Liwińskiego, z poparciem PO i PSL
2. Stefan Skórski (bezpartyjny), Komitet Wyborczy Wyborców Stefana Skórskiego

Bełżyce
1. Ryszard Góra (Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Góry - "Wspólne dobro”)

Biłgoraj
1. Mirosław Lipiński (Stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej)
2. Jacek Piskorski (KW Biłgoraj XXI Miasto i Powiat)
3. Janusz Rosłan (KWW Janusza Rosłana)
4. Piotr Szeliga (KWW Piotra Szeliga Razem dla Biłgoraja)

Bychawa
1. Janusz Stanisław Urban (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Dęblin
1. Dariusz Wojdat (Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Dęblina)
2. Beata Siedlecka (KWW Dęblin na PLUS)

Frampol
1. Tadeusz Niedźwiecki (KW Zgoda i Przyszłość)
2. Antoni Papierz (Prawo i Sprawiedliwość)

Hrubieszów
1. Tadeusz Garaj (KWW Tadeusz Garaja)
2. Marek Poznański (KWW Marka Poznańskiego "Nowoczesny Hrubieszów”)
3. Tomasz Zając (KWW "Porozumienie i Rozwój”)

Janów Lubelski
1. Krzysztof Adam Kołtyś (bezpartyjny, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)

Józefów
1. Roman Antoni Dziura (Józefowska Inicjatywa Samorządowa)

Kazimierz Dolny 
1. Grzegorz Dunia (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Mała Ojczyzna Kazimierz Dolny)
2. Andrzej Pisula (Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Pisuli)

Kock
1. Tomasz Futera (Rozwój Miasta i Gminy Kock)

Krasnobród
Trwa wyłanianie kandydatów

Krasnystaw
1. Andrzej Jakubiec - KWW Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej
2. Robert Kościuk - (Prawo i Sprawiedliwość)
3. Hanna Mazurkiewicz - KWW Hanny Mazurkiewicz

Kraśnik
1. Jarosław Czerw (Platforma Obywatelska), Komitet Wyborczy Wyborów Jarosława Czerwa
2. Piotr Janczarek (PSL), Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Janczarka
3. Mirosław Włodarczyk (bezpartyjny) Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Lubartów
1. Janusz Bodziacki (Prawo i Sprawiedliwość)
2. Bogumiła Jublewska
3. Krzysztof Paśnik (KW Wspólny Lubartów)
4. Radosław Szumiec (KWW Wspólnota Lubartowska)
5. Jacek Zalewski (Platforma Obywatelska)
6. Jerzy Zwoliński

Łaszczów
1. Cezary Marian Girgiel (KWW Odnowa)

Łęczna
1. Mariusz Fijałkowski (Lepsza Łęczna)
2. Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa)
3. Lech Tor (Prawo i Sprawiedliwość)

Łuków
1. Sławomir Dziudzik (Demokracja Bezpośrednia)
2. Mirosław Trochim (komitet Wyborczy Wyborców Mirosława Trochima)
3. Krzysztof Tymoszuk (Platforma Obywatelska)
4. Dariusz Szustek (PiS) - jeszcze oficjalnie nie potwierdził startu
5. Zbigniew Zemło (komitet Samorządowcy Razem)

Międzyrzec Podlaski
1. Artur Grzyb (komitet wyborczy wyborców Łączy nas Międzyrzec)
2. Cezary Jurkowski (komitet Cezarego Jurkowskiego Czas na Zmiany w Mieście)
3. Zbigniew Kot (KWW Twój Międzyrzec)

Modliborzyce
1. Witold Wiesław Kowalik (Komitet Wyborczy Wyborców "Straż”)

Nałęczów
1. Andrzej Ćwiek (Komitet Wyborczy Wyborców Miasto i Gmina)

Opole Lubelskie
1. Janusz Gąsior (Polskie Stronnictwo Ludowe)
2. Sławomir Plis (Prawo i Sprawiedliwość)
3. Sławomir Salczyński (Solidarna Polska)
4. Dariusz Wróbel (Mała Ojczyzna)

Ostrów Lubelski
Trwa wyłanianie kandydatów

Parczew
1. Adam Domański (Platforma Obywatelska)
2. Paweł Kędracki (Prawo i Sprawiedliwość)

Piaski
1. Michał Cholewa (Polskie Stronnictwo Ludowe)
2. Zbigniew Twaróg (Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Twaroga)

Poniatowa
1. Lilla Stefanek
2. Izabela Walczak

Radzyń Podlaski
1. Andrzej Dzięga (komitet Czas na Zmiany)
2. Lucjan Kotwica (komitet Wyborczy Wyborców Radzyńskiego Forum Samorządowego)
3. Jerzy Rębek (Prawo i Sprawiedliwość)

Rejowiec Fabryczny
1. Stanisław Bodys - KWW Wspólnota
2. Marcin Kopciewicz - KWW Jedność i Samorządność

Ryki
1. Jerzy Gąska
2. Jarosław Żaczek (prawdopodobnie Komitet Wyborczy Prawicowy Ruch Samorządowy)

Stoczek Łukowski
1. Ireneusz Bogdan Szczepanik (Komitet Razem dla Stoczka)

Szczebrzeszyn
1. Marian Mazur (KWW Mariana Mazura)

Świdnik
1. Waldemar Jakson (Komitet Wyborczy Wyborców Rodzina i Prawo)
2. Jakub Osina, KWW Świdnik Wspólna Sprawa
3. Grzegorz Świerczyński, Komitet Wyborczy "Społeczna Inicjatywa Samorządowa”

Tarnogród
1. Eugeniusz Stróż (KW "Edukacja, Praca, Rozwój”)

Terespol
1. Jacek Danieluk (komitet Porozumienie Samorządowe Terespola)

Tomaszów Lubelski
1. Wojciech Żukowski (PiS)
2. Stanisław Majdański (KWW "Nasze Miasto")
Nieoficjalnie: Ryszard Sobczuk zarejestrował komitet

Tyszowce
1. Mariusz Zając (KWW Mariusza Zająca)

Włodawa
1. Andrzej Chorąży - KWW Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości
2. Wiesław Holaczuk (Prawo i Sprawiedliwość)
3. Janusz Kloc - Polskie Stronnictwo Ludowe
4. Wiesław Muszyński - KWW Nasza Włodawa - Nasz Region
5. Jerzy Wrzesień - Platforma Obywatelska

Zwierzyniec
Trwa wyłanianie kandydatów.

* Startujesz w wyborach, a nie ma Cię na naszej liście? Napisz do nas: redakcja@dziennikwschodni.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: polityka wybory samorządowe
Gość
yoko
A.
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 października 2014 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

o proszę jak im źle na tych stołkach a pchają się jak cholera

Rozwiń
yoko
yoko (2 października 2014 o 23:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Alf...fajny gość. Przynajmniej byłoby śmiesznie. Powiedzmy...na prezydenta Lublina.

Rozwiń
A.
A. (2 października 2014 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a, to w Lublinie pozamiatane! :)

Rozwiń
Zyga
Zyga (1 października 2014 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie zagłosuję na żadnego liberała , który głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego...

A Wy?

Rozwiń
VALDEE
VALDEE (1 października 2014 o 03:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

M.Z. nie odpuszczaj! Trzymaj stolek az do zaawansowanej sklerozy.Buduj supermarkety i "waly widowiskowe".Bedzie co ogladac, oj bedzie.I jeszcze zachecam spacerek w mokasynach po starowce.Po granitowej kostce.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!