czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Wybudują hotel z dwiema gwiazdkami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2003, 17:42

Hotel buduje francuska sieć Campanile. Pierwsi goście zamieszkają w nim latem przyszłego roku. Inwestycja może pochłonąć ok. 20 mln zł.

Obiekt stanie przy ul. Lubomelskiej, w śródmiejskiej strefie miasta. – To bardzo prestiżowa lokalizacja – nie ukrywa koordynator budowy Ryszard Chojnacki z firmy PUI Invest.
Hotel ma pomieścić ponad 160 gości w 81 dwuosobowych pokojach. Na odwiedzających będzie czekała restauracja oraz dwie sale konferencyjne.
Hotel ma mieć standard dwugwiazdkowy. – Nie będzie to hotel ekskluzywny – wyjaśnia Mariusz Kubala, dyrektor handlowy Hotele GE Polska. – Nasza oferta jest adresowana głównie do małych i średnich przedsiębiorców oraz turystów. Chcemy ich przyciągnąć domową atmosferą oraz cenami, nie przekraczającymi 200 zł za pokój.
W sumie hotel będzie miał ok. 2,7 tys. mkw. powierzchni, powstanie na 32-arowej działce.
Ukształtowanie terenu, charakter okolicznej zabudowy oraz standard hotelu zadecydował o bryle obiektu. – Optycznie budynek sprawia wrażenie trzech połączonych ze sobą kamienic – opisuje architekt Jacek Bieńkowski z lubelskiego Biura Bieńkowski, Lis, Mierzwa, które wraz z francusko-polską pracownią Arbapol projektowało budynek.
Hotel będzie miał zabudowę tzw. pierzejową. – Oznacza to, że od strony al. Tysiąclecia będzie ślepa ściana, do której będzie można dobudować kolejne budynki – tłumaczy Bieńkowski. – To nie jest na razie zbyt efektowne rozwiązanie, ale takie były zalecenia m.in. konserwatora zabytków. Oszczędna w wyrazie jest też fasada, która ze względu na charakter hotelu nie może być zbyt ekstrawagancka, sugerująca luksus.
Pierwsi goście zamieszkają w nowych pokojach hotelowych najwcześniej w lecie przyszłego roku. – Cykl budowy tego typu obiektów zamyka się w 10–12 miesiącach – wyjaśnia Chojnacki.
Ile będzie kosztować inwestycja? – Koszt podobnych hoteli naszej sieci budowanych w Polsce zamykała się kwotą 15-25 mln zł. – tłumaczy Kubala.
Sceptycznie na inwestycje francuskiej sieci patrzą lubelscy hotelarze. – Kolejny hotel nie ma racji bytu w mieście – ocenia Tadeusz Dziurzyński, prezes hotelu „Victoria”. – Średnio w lubelskich hotelach zajęte jest co trzecie miejsce. A kolejnych ponad 160 miejsc bardzo skomplikuje sytuację.
– Już wkrótce Lubelszczyzna stanie się wschodnią granicą Unii Europejskiej i w tym upatrujemy szansy dla naszego hotelu. Przez Lublin będzie prowadziła jedna z głównych dróg na wschód – dodaje Kubala.

Campanile w Polsce

Francuska sieć prowadzi cztery hotele w Polsce: Kraków, Szczecin, Wrocław, Katowice, w trzech kolejnych – Lublin, Poznań, Warszawa – obiekty są budowane. W Europie sieć ma prawie 400 hoteli, głównie we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!