Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 kwietnia 2011 r.
21:13
Edytuj ten wpis

Wyburzą kino Kosmos i zbudują mieszkania?

0 7 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

W połowie przyszłego miesiąca budynek dawnego kina Kosmos zostanie po raz kolejny wystawiony na sprzedaż. Poważne zainteresowanie kupnem wyraziło dwóch… deweloperów. Budynek ma ważne pozwolenie na rozbiórkę. Nabywca może więc zbudować tam mieszkania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostatni przetarg na nieczynne kino odbył się na przełomie marca i kwietnia. Warszawska Instytucja Filmowa Max Film wyceniła nieruchomość na 5 mln zł. To o ponad 3 mln zł mniej niż w dwóch poprzednich przetargach. Mimo to i tym razem nie udało się wybrać nowego gospodarza Kosmosu.

Zgłosiło się trzech oferentów. Wszystkich odstraszyła jednak hipoteka, którą jest obciążony budynek. Max Film zapewnia, że problem zostanie rozwiązany w najbliższych tygodniach.

– W połowie maja planujemy ogłosić nowy przetarg – mówi Paweł Doktór, prezes spółki. – Cena wywoławcza się nie zmieni. Dotychczasowi oferenci obiecali, że jeśli uregulujemy sprawy z hipoteką, złożą bardzo konkretne oferty.

Do ostatniego przetargu stanęło dwóch deweloperów i jedna duża sieć handlowa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zdecydowani na kupno są jedynie deweloperzy. W marcu złożyli oferty warunkowe i czekają na zdjęcie hipoteki z budynku.

Właściciel kina Kosmos dysponuje ważnym pozwoleniem na rozbiórkę. Jak ustaliliśmy, jeśli parcela przy ul. Leszczyńskiego trafi do spółki deweloperskiej, ta najprawdopodobniej zdecyduje się na wyburzenie. W miejscu kina zbuduje mieszkania.
– Nic nie jest przesądzone, ale koszty przebudowy istniejącego gmachu byłyby olbrzymie – mówi Doktór. – W tej chwili można jedynie spekulować. Na konkrety trzeba poczekać do podpisania umowy z ewentualnym nabywcą.

Ostatni seans w Kosmosie odbył się z końcem lutego 2009 roku. Od tamtej pory budynek stoi pusty. Tylko przez kilka miesięcy miał nowego gospodarza. Na wynajęcie obiektu zdecydował się właściciel jednego z lubelskich klubów muzycznych. Gmach przy Leszczyńskiego chciał zamienić na lokal dla studentów. Nie dostał jednak zgody magistratu, bo urząd wydał wcześniej pozwolenie na rozbiórkę.

Kina pod młotek
Max Filmowi udało się już pozbyć kina Apollo (dawne Wyzwolenie). W ubiegłym roku, za 4,5 mln zł kupił je Andrzej Stachura. Właściciel siłowni Paco chce przy ul. Peowiaków otworzyć nowy klub sportowy, kawiarnię i sklep.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kk / 26 kwietnia 2011 o 19:57
A w Zamościu miasto potrafiło stworzyć Ośrodek Kultury Filmowej na bazie kina za środki UE. Jednak można? Ale trzeba chcieć!
Avatar
kulturnik / 26 kwietnia 2011 o 19:36
[size="5"]JAK LUBLIN MA ZOSTAĆ EUROPEJSKĄ STOLICĄ KULTURY?

Kosmos do rozbiórki. A miał tam być Teatr Lalki i Aktora! Prezydent nie był zainteresowany! 5 mln to za duże pieniądze,ale 300 tys. czynszu za obecnie wynajmowane miejsce dla teatru Andersena to nie za dużo? I ciagle trzeba dopłacać do cudzego budynku-teraz 800 tys. na system p.poż.

Apollo (Wyzwolenie) ma być siłownią! A to najstarsze i najbardziej ekskluzywne kino-teatr (wówczas). Prezydent nie był zainteresowany! 4 mln dla miasta Lublina dysponującego budżetem miliarda to za drogo!

Venus (Robotnik) kupiony przez prywatną osobę za 600 tys. zostało praktycznie wyburzone dla Rossman-a. miasto tez nie było zainteresowane! O tym kinie wspominał nawet Kydryński, mówiąc o nim "miejsce z klimatem" dla kina "starego" i "kultowego".

TAK DBACIE O TĘ KULTURĘ W MIEŚCIE PLATFORMIAKI? Sprzedać, zniszczyć, rozgrabić, zrujnować każdy potrafi!
O cukrowni, drożdżowni, Ursusie, Wagach, LZNS, LPBO, Zakł. Mięsnych i innych nie wspomnę [/size]
[size="5"]JAK LUBLIN MA ZOSTAĆ EUROPEJSKĄ STOLICĄ KULTURY?

Kosmos do rozbiórki. A miał tam być Teatr Lalki i Aktora! Prezydent nie był zainteresowany! 5 mln to za duże pieniądze,ale 300 tys. czynszu za obecnie wynajmowane miejsce dla teatru Andersena to nie za dużo? I ciagle trzeba dopłacać do cudzego budynku-teraz 800 tys. na system p.poż.

Apollo (Wyzwolenie) ma być siłownią! A to najstarsze i najbardziej ekskluzywne kino-teatr (wówczas). Prezydent nie był zainteresowany! 4 mln dl... rozwiń
Avatar
thunder93 / 23 kwietnia 2011 o 09:25
Coś stoi na przeszkodzie, żeby szanowni przedmówcy kupili Kosmos i sami tam prowadzili kino?

Jest na szczęście jeszcze kino Bajka które z całą pewnością konkuruje z multipleksami repertuarem. Ale widać że niektórym repertuar Bajki nie przypada do gustu
Avatar
Kot Prezesa / 23 kwietnia 2011 o 08:45
W Lublinie ma nie być żadnych kin oprócz multipleksów pewnej żydowskiej sieci. Zburzyć, ogrodzić, wybudować galerię handlową i osiedle.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2011 o 02:59
Eh, przykro się robi jak się czyta takie rzeczy najlepiej wszysto wyburzyć i pobudować domy i galerie handlowe..
Kino kosmos powinno zostać na zawsze... osobiście traktuje to jako zabytek i mam miłe wspomnienia z tym miejscem.
Ja bylbym za zburzeniem Plazy, i posadzenia tam drzew zrobienia parku, a kino Kosmos otworzyl na nowo.
Avatar
thunder93 / 22 kwietnia 2011 o 23:17
[quote name='Zenobi' timestamp='1303504415' post='468753']
Proponuję sprzedać także teren parku, wyciąć te stare próchniaki i wybudować galerię, wraz z osiedlem apartamentowców.
[/quote]

Rozumiem, że twierdzisz że budynek kina może tam stać a blok mieszkalny nie. Na jakiej podstawie??
Avatar
Zenobi / 22 kwietnia 2011 o 22:33
Proponuję sprzedać także teren parku, wyciąć te stare próchniaki i wybudować galerię, wraz z osiedlem apartamentowców.
Avatar
kk / 26 kwietnia 2011 o 19:57
A w Zamościu miasto potrafiło stworzyć Ośrodek Kultury Filmowej na bazie kina za środki UE. Jednak można? Ale trzeba chcieć!
Avatar
kulturnik / 26 kwietnia 2011 o 19:36
[size="5"]JAK LUBLIN MA ZOSTAĆ EUROPEJSKĄ STOLICĄ KULTURY?

Kosmos do rozbiórki. A miał tam być Teatr Lalki i Aktora! Prezydent nie był zainteresowany! 5 mln to za duże pieniądze,ale 300 tys. czynszu za obecnie wynajmowane miejsce dla teatru Andersena to nie za dużo? I ciagle trzeba dopłacać do cudzego budynku-teraz 800 tys. na system p.poż.

Apollo (Wyzwolenie) ma być siłownią! A to najstarsze i najbardziej ekskluzywne kino-teatr (wówczas). Prezydent nie był zainteresowany! 4 mln dla miasta Lublina dysponującego budżetem miliarda to za drogo!

Venus (Robotnik) kupiony przez prywatną osobę za 600 tys. zostało praktycznie wyburzone dla Rossman-a. miasto tez nie było zainteresowane! O tym kinie wspominał nawet Kydryński, mówiąc o nim "miejsce z klimatem" dla kina "starego" i "kultowego".

TAK DBACIE O TĘ KULTURĘ W MIEŚCIE PLATFORMIAKI? Sprzedać, zniszczyć, rozgrabić, zrujnować każdy potrafi!
O cukrowni, drożdżowni, Ursusie, Wagach, LZNS, LPBO, Zakł. Mięsnych i innych nie wspomnę [/size]
[size="5"]JAK LUBLIN MA ZOSTAĆ EUROPEJSKĄ STOLICĄ KULTURY?

Kosmos do rozbiórki. A miał tam być Teatr Lalki i Aktora! Prezydent nie był zainteresowany! 5 mln to za duże pieniądze,ale 300 tys. czynszu za obecnie wynajmowane miejsce dla teatru Andersena to nie za dużo? I ciagle trzeba dopłacać do cudzego budynku-teraz 800 tys. na system p.poż.

Apollo (Wyzwolenie) ma być siłownią! A to najstarsze i najbardziej ekskluzywne kino-teatr (wówczas). Prezydent nie był zainteresowany! 4 mln dl... rozwiń
Avatar
thunder93 / 23 kwietnia 2011 o 09:25
Coś stoi na przeszkodzie, żeby szanowni przedmówcy kupili Kosmos i sami tam prowadzili kino?

Jest na szczęście jeszcze kino Bajka które z całą pewnością konkuruje z multipleksami repertuarem. Ale widać że niektórym repertuar Bajki nie przypada do gustu
Avatar
Kot Prezesa / 23 kwietnia 2011 o 08:45
W Lublinie ma nie być żadnych kin oprócz multipleksów pewnej żydowskiej sieci. Zburzyć, ogrodzić, wybudować galerię handlową i osiedle.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2011 o 02:59
Eh, przykro się robi jak się czyta takie rzeczy najlepiej wszysto wyburzyć i pobudować domy i galerie handlowe..
Kino kosmos powinno zostać na zawsze... osobiście traktuje to jako zabytek i mam miłe wspomnienia z tym miejscem.
Ja bylbym za zburzeniem Plazy, i posadzenia tam drzew zrobienia parku, a kino Kosmos otworzyl na nowo.
Avatar
thunder93 / 22 kwietnia 2011 o 23:17
[quote name='Zenobi' timestamp='1303504415' post='468753']
Proponuję sprzedać także teren parku, wyciąć te stare próchniaki i wybudować galerię, wraz z osiedlem apartamentowców.
[/quote]

Rozumiem, że twierdzisz że budynek kina może tam stać a blok mieszkalny nie. Na jakiej podstawie??
Avatar
Zenobi / 22 kwietnia 2011 o 22:33
Proponuję sprzedać także teren parku, wyciąć te stare próchniaki i wybudować galerię, wraz z osiedlem apartamentowców.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 0

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 9

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 2

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 4

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 7

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!