sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Wycenią ile jest warty szkielet hali na Czubach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2015, 14:45
Autor: Dominik Smaga

Ile wart jest stalowy szkielet, który od ponad 20 lat szpeci krajobraz Czubów? Z takim pytaniem niebawem zmierzy się rzeczoznawca wynajęty przez starostwo. Ma ocenić, czy za sprawą żelastwa grunty zyskały, czy też straciły na wartości.

Po kilkunastu latach grunty ze szkieletem wracają we władanie miasta. - Wdrożyliśmy już procedurę ich przejęcia - informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Wcześniej Ratusz latami boksował się ze spółką mającą dokończyć halę rozpoczętą w połowie lat 80., której budowa szybko została przerwana.

Polsko-włoska spółka pojawiła się tu pod koniec lat 90., obiecała w określonym terminie dokończyć obiekt, ale słowa nie dotrzymała. Sądowa batalia miasta o rozwiązanie umowy trwała 6 lat. Pierwszy wyrok (korzystny dla miasta) zapadł w kwietniu ub. r., drugi (taki sam) w październiku. Wtedy spółka skapitulowała. - Nie wniosła skargi kasacyjnej - mówi Bobowska.

Ale miasto długo nie będzie się cieszyć odzyskanymi gruntami, bo już wkrótce będzie musiało oddać je byłym właścicielom. W Ratuszu nieoficjalnie przyznają, że właśnie taki będzie wynik trwającego w Starostwie Powiatowym postępowania w sprawie zwrotu działek. Dawnym właścicielom ziemia się należy, bo wywłaszczani byli pod rozbudowę osiedla. A ponieważ rozbudowa nie nastąpiła, mogą ziemię odzyskać o ile zwrócą odszkodowanie (zwaloryzowane), które dostali przy wywłaszczeniu.

- Oceniam, że do decyzji administracyjnych w tych sprawach będziemy mogli przymierzać się około połowy roku - mówi Małgorzata Kotarska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych w Starostwie Powiatowym. - W tej chwili zachodzi konieczność wyceny szkieletu hali i w tym celu wywołany zostanie biegły rzeczoznawca majątkowy.

Po co urzędnikom wycena tego żelastwa? Osoby odzyskujące nieruchomości są zobowiązane również do tego, by zapłacić za to, co na tych nieruchomościach zbudowano, a co powiększyło wartość gruntu. W tym przypadku na działkach powstał stalowy szkielet, choć trudno podejrzewać, że działki zyskały na wartości za sprawą nieprzydatnej do niczego konstrukcji.

Ale procedury to procedury i wszystko musi zostać określone czarno na białym. - W tym przypadku musi nastąpić ustalenie, czy w wyniku postawienia konstrukcji nastąpiła zmiana wartości nieruchomości i czy była to zmiana na plus, czy na minus - dodaje Kotarska.

Prawdopodobnie na terenach, na których planowano halę sportową, w przyszłości staną bloki.
  Edytuj ten wpis
Gość
bajbus
nie oddawajcie terenu
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 lipca 2015 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jasne ku**a... koleje bloki... ja pie***e.. A MOŻE BY TAK ORLIK ZAMIAST JE***CH BLOKÓW ??? HALO, APEL DO ROZSĄDKU!
Rozwiń
bajbus
bajbus (27 marca 2015 o 08:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ten szkielet wyrósł około roku 1986 -  max. 1987.

Ma już prawie 30 lat.

Skoro władze Lublina przez taki okres czasu bimbały sobie w najlepsze, podpisując idiotyczne umowy na użytkowanie tego terenu, a potem nie umiały się z tego wycofać, to może lepiej żeby ten "zabytek" tam został.

...................

A na miejscu prawowitych właścicieli tego terenu zażądał bym teraz od Ratusza ceny zaporowej za te obesrane krzaczki.

Co najmniej 5 - 10 mln. PLN.

Potem Ratusz opyli to i tak deweloperowi, a deweloper walnie cenę 5,5 - 6 tys. PLN za metr, a klientela i tak się znajdzie.

Każdy zarobi.

Rozwiń
nie oddawajcie terenu
nie oddawajcie terenu (26 marca 2015 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie oddawajcie im tego terenu.

Rozwiń
Gelo
Gelo (26 marca 2015 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do antydebil

A co jeżeli cena rozbiórki "kupy złomu" jest wyższa niż sama wartość tego złomu?

Rozwiń
ech, warty
ech, warty (26 marca 2015 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mnie uczyli, że zawsze sięmówi tylko "ile jest wart'.

"Ile jest warty" to może zapytac chorąży starszego szerogowego.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!