piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Wycieczka będzie kontynuowana (wideo)

Dodano: 16 lipca 2008, 13:25

Ranne w wypadku autokaru w Rumunii dzieci wyszły już ze szpitali. Kilkanaście osób jest lekko rannych, dwie wrócą do Polski. Wycieczka będzie kontynuowana.

W autokar wiozący dzieci z Lublina do Bułgarii uderzyła przyczepa ciężarówki wiozącej arbuzy. Do zdarzenia doszło około 2. w nocy w wiosce Aciliu koło miejscowości Sibiu w Rumunii.

- Do szpitala trafiło 12 osób w tym ośmioro dzieci - mówi Przemysław Pawlik, właściciel biura turystycznego Włóczykij z Lublina, które współorganizowało wyjazd. - Dzieci z drobnymi urazami opuściły już szpital.

Poważniejszych obrażeń doznali dwaj opiekunowie i kierowca, który złamał rękę i nogę. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dwie uczestniczki wycieczki wrócą do kraju, pozostali pojadą dalej. - Wróci także jedna z opiekunek - dodaje Pawlik. - Jedna z dziewczynek ma pękniętą żuchwę, a druga wybity ząb. Jutro rano samolotem wrócą do Polski.

Wycieczka nie zostanie przerwana. - Zarówno rodzice, jak i dzieci chcą kontynuować podróż - twierdzi Pawlik. - Czekamy teraz na autokar zastępczy. Wynajmiemy go w Rumunii.

Rumuńska policja ustaliła, że wypadek spowodował kierowca ciężarówki przewożącej arbuzy. Podczas skręcania uderzył naczepą w przód autokaru.

Dziećmi, które nie odniosły żadnych obrażeń opiekuje się obecnie dwoje dorosłych uczestników wycieczki i drugi kierowca. Zostały zakwaterowane w pobliskiej szkole.


Rumunia: wypadek autokaru z Lubelszczyzny


Wojewoda Genowefa Tokarska zwołała dziś tej sprawie Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. - W ocenie zespołu organizatorzy wyjazdu oraz firma ubezpieczeniowa podjęli prawidłowe działania w celu zapewnienia opieki poszkodowanym - mówi Rafał Przech z biura komunikacji społecznej lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.


Źródło: rumuńska telewizja Pro TV

Biuro "Włóczykij” ma pecha. Kilka dni temu współorganizowało wyjazd do Włoch, podczas, którego skradziono Polski autokar, mający odwieźć turystów do Polski.
(łm, tom)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!