wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Wycinka drzew w Parku Ludowym: Radna chce dokumentów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 maja 2014, 21:15
Autor: (drs)

O zabezpieczenie wszelkich dokumentów w sprawie wycinki w parku Ludowym w Lublinie występuje do prokuratury miejska radna PiS, Małgorzata Suchanowska. Skarży się, że nie dostała od Ratusza planu wycinki drzew.

- Każde drzewo powinno być badane, numerowane i naniesione na mapę. Nie mam tej mapy - mówi radna.

W parku wycięto 340 drzew pod budowę dojazdu do nowego stadionu. Kolejnych 20 nie usunięto, bo prace zostały wstrzymane na wniosek Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska po wizji lokalnej na miejscu wycinki. Wizja wykazała, że na drzewach przeznaczonych do wycinki przebywają ptaki i to chronione.

Po tym jak RDOŚ kazała wstrzymać prace, radna powiadomiła prokuraturę. Później wyszło na jaw, że opinię przed wycinką wydał nie ornitolog, ale współwłaścicielka firmy usuwającej drzewa.
  Edytuj ten wpis
kwiczoł
Lucjan
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kwiczoł
kwiczoł (15 maja 2014 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak można tłumaczyć wycinkę drzew w okresie lęgowym ptaków przedłużeniem ulicy Muzycznej kiedy wiadomo, że w lecie tego przedłużenia i tak nie będzie bo nie będzie mostu nad Bystrzycą więc cały ten pośpiech z łamaniem prawa jest niczym nieuzasadniony, chyba, że durnotą decydentów. Draka wyszła z tym niby ornitologiem, którego nie ma a wg pani rzeczniczki z Ratusza był i wydał nawet opinię o tym, że na wyciętych drzewach i na tych, które ocalały, nie było gniazd ptaków, oj draka. Założę się, że Żuk nigdy się do tego nie odniesie. 

Rozwiń
Lucjan
Lucjan (15 maja 2014 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zadaniem opozycji jest wytykanie błędów, ale w tym przypadku troska o los ptaków radnej PIS jest chyba przesadny i podszyty inną intencją zgodnie z zasadą "wszystko co zrobi koalicja jest do niczego i z przekrętami". Mam wrażenie że PIS żałuje że tych przekrętów sami nie mogą robić... Ale to tylko moje skromne przypuszczenia!

No wybacz ale juz po artykułach prasowych widać że dochodziło do naruszeń prawa. W naszym mieście całkowicie zapomniano o Kodeksie Postępowania Administracyjnego a zwłaszcza o art. 6 mówiącym o tym że ORGANY ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ DZIAŁAJĄ NA PODSTAWIE PRZEPISÓW PRAWA !!!!!!!!!

Rozwiń
Gość
Gość (15 maja 2014 o 12:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Największy hamulcowy naszego miasta - PiS, tj Tułajewy, Suchanowskie i inne Pituchy, niech oni się lepiej zajmą tym swoim genderem i nie zawracają głowy w ważnych sprawach

Stadion to ważna sprawa? :) no chyba że dla Żuka przed wyborami :D

Rozwiń
Audyt
Audyt (15 maja 2014 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lepiej niech mieszka na drzewie wrona, niż ludzie mają bezpiecznie dojechać na stadion.

PIS niech lepiej rządzi się w Toruniu z rydzykiem a nie rządzi w Lublinie.

FUCK z jej pomysłami. ciemnota .

Nigdy na nich nie zagłosuje

Następnym razem sprawdź jak dodajesz komenatrz czy na pewno masz zamknięte drzwi i czy żaden petent nie patrzy Ci przez ramie, oddany Panie Urzędniku. Pociesza mnie tylko to , że juz niedługo wybory a po nich wietrzenie gabinetów. POwodzenia kolego!

Rozwiń
Przyrodnik
Przyrodnik (15 maja 2014 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W tej kwestii popieram radną Małgorzatę Suchanowską!

Kto dał zgodę na budowę drogi przez park miejski?

Także sie zgadzam. W Lublinie na szeroką skalę nadużywane  są zapisy tzw. Specustawy drogowej zwłaszcza w zkresie środowiskowym i nawawania nieuzasadnionego rygoru natychmiastowej wykonalności. Mam nadzieje że ta sprawa pokaże że Lublin sięgnął dna . Chyba w tej sprawie pownien dodatkwo GDOŚ przeprowadzić w lubelskiej RDOŚ kontrolę i sprawdzić czy po tej sprawie przestrzegane są wszystkie wymagane prawem procedury takze w zekresie wycinki drzew w pasie drogoym. Zieleń miejska stanowi własnosć wszystkich obywateli miasta a nie kilku urzedników!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!