Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 maja 2014 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Wycinka drzew w Parku Ludowym: Radna chce dokumentów

Autor: Zdjęcie autora (drs)
1 19 A A

O zabezpieczenie wszelkich dokumentów w sprawie wycinki w parku Ludowym w Lublinie występuje do prokuratury miejska radna PiS, Małgorzata Suchanowska. Skarży się, że nie dostała od Ratusza planu wycinki drzew.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Każde drzewo powinno być badane, numerowane i naniesione na mapę. Nie mam tej mapy - mówi radna.

W parku wycięto 340 drzew pod budowę dojazdu do nowego stadionu. Kolejnych 20 nie usunięto, bo prace zostały wstrzymane na wniosek Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska po wizji lokalnej na miejscu wycinki. Wizja wykazała, że na drzewach przeznaczonych do wycinki przebywają ptaki i to chronione.

Po tym jak RDOŚ kazała wstrzymać prace, radna powiadomiła prokuraturę. Później wyszło na jaw, że opinię przed wycinką wydał nie ornitolog, ale współwłaścicielka firmy usuwającej drzewa.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kwiczoł / 15 maja 2014 o 18:47

Jak można tłumaczyć wycinkę drzew w okresie lęgowym ptaków przedłużeniem ulicy Muzycznej kiedy wiadomo, że w lecie tego przedłużenia i tak nie będzie bo nie będzie mostu nad Bystrzycą więc cały ten pośpiech z łamaniem prawa jest niczym nieuzasadniony, chyba, że durnotą decydentów. Draka wyszła z tym niby ornitologiem, którego nie ma a wg pani rzeczniczki z Ratusza był i wydał nawet opinię o tym, że na wyciętych drzewach i na tych, które ocalały, nie było gniazd ptaków, oj draka. Założę się, że Żuk nigdy się do tego nie odniesie. 

Avatar
Lucjan / 15 maja 2014 o 13:06

Zadaniem opozycji jest wytykanie błędów, ale w tym przypadku troska o los ptaków radnej PIS jest chyba przesadny i podszyty inną intencją zgodnie z zasadą "wszystko co zrobi koalicja jest do niczego i z przekrętami". Mam wrażenie że PIS żałuje że tych przekrętów sami nie mogą robić... Ale to tylko moje skromne przypuszczenia!

No wybacz ale juz po artykułach prasowych widać że dochodziło do naruszeń prawa. W naszym mieście całkowicie zapomniano o Kodeksie Postępowania Administracyjnego a zwłaszcza o art. 6 mówiącym o tym że ORGANY ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ DZIAŁAJĄ NA PODSTAWIE PRZEPISÓW PRAWA !!!!!!!!!

No wybacz ale juz po artykułach prasowych widać że dochodziło do naruszeń prawa. W naszym mieście całkowicie zapomniano o Kodeksie Postępowania Administracyjnego a zwłaszcza o art. 6 mówiącym o tym że ORGANY ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ DZIAŁAJĄ NA PODSTAWIE PRZEPISÓW PRAWA !!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2014 o 12:59

Największy hamulcowy naszego miasta - PiS, tj Tułajewy, Suchanowskie i inne Pituchy, niech oni się lepiej zajmą tym swoim genderem i nie zawracają głowy w ważnych sprawach

Stadion to ważna sprawa? :) no chyba że dla Żuka przed wyborami :D

Avatar
Audyt / 15 maja 2014 o 12:56

Lepiej niech mieszka na drzewie wrona, niż ludzie mają bezpiecznie dojechać na stadion.

PIS niech lepiej rządzi się w Toruniu z rydzykiem a nie rządzi w Lublinie.

FUCK z jej pomysłami. ciemnota .

Nigdy na nich nie zagłosuje

Następnym razem sprawdź jak dodajesz komenatrz czy na pewno masz zamknięte drzwi i czy żaden petent nie patrzy Ci przez ramie, oddany Panie Urzędniku. Pociesza mnie tylko to , że juz niedługo wybory a po nich wietrzenie gabinetów. POwodzenia kolego!

Następnym razem sprawdź jak dodajesz komenatrz czy na pewno masz zamknięte drzwi i czy żaden petent nie patrzy Ci przez ramie, oddany Panie Urzędniku. Pociesza mnie tylko to , że juz niedługo wybory a po nich wietrzenie gabinetów. POwodzenia kolego!

rozwiń
Avatar
Przyrodnik / 15 maja 2014 o 12:50

W tej kwestii popieram radną Małgorzatę Suchanowską!

Kto dał zgodę na budowę drogi przez park miejski?

Także sie zgadzam. W Lublinie na szeroką skalę nadużywane  są zapisy tzw. Specustawy drogowej zwłaszcza w zkresie środowiskowym i nawawania nieuzasadnionego rygoru natychmiastowej wykonalności. Mam nadzieje że ta sprawa pokaże że Lublin sięgnął dna . Chyba w tej sprawie pownien dodatkwo GDOŚ przeprowadzić w lubelskiej RDOŚ kontrolę i sprawdzić czy po tej sprawie przestrzegane są wszystkie wymagane prawem procedury takze w zekresie wycinki drzew w pasie drogoym. Zieleń miejska stanowi własnosć wszystkich obywateli miasta a nie kilku urzedników!!

Także sie zgadzam. W Lublinie na szeroką skalę nadużywane  są zapisy tzw. Specustawy drogowej zwłaszcza w zkresie środowiskowym i nawawania nieuzasadnionego rygoru natychmiastowej wykonalności. Mam nadzieje że ta sprawa pokaże że Lublin sięgnął dna . Chyba w tej sprawie pownien dodatkwo GDOŚ przeprowadzić w lubelskiej RDOŚ kontrolę i sprawdzić czy po tej sprawie przestrzegane są wszystkie wymagane prawem procedury takze w zekresie wycinki drzew w pasie drogoym. Zieleń miejska stanowi własnosć wszystkich obywateli miasta... rozwiń

Avatar
sergiej / 15 maja 2014 o 12:39

Brawo!! Przynajmniej jedna osoba z Rady Miasta walczy o praworządność. A stadion i tak bedzie przynosił straty. Zamiast tego wolałbym żeby gmina doprowadziła do tego by Motor dostał solidny zastrzyk finansowy i jedniocześnie gmina pomogła klubowi sciagnąć mocnych i na lata sponsorów. Motor ma wspaniałych twardych kibiców a dla tych prawdziwych jest częścią ich życia więc zarówno i drużyna jak i kibice powinni gosćić przynajmniej na pierwszoligowych stadionach.  By to się ziściło nie wystarczy sam obiekt.

Avatar
madzik / 15 maja 2014 o 12:32

Brawo, stop z samowolą urzedasów Żuka!!! Co jak co ale zieleni w naszym Lublinie mało i wszelkie place, skwerki które sprzyjają integracji mieszkanców zostają zabudowywane i nieszczone przez supermarkety i blaszaki. Jako studentka lubie uczyc sie na świezym powietrzu w otoczeniu zieleni niestety coraz mniej jest miejsc gdzie mozna przyswajać wiedzę w otoczeniu zieleni. :(

Avatar
Marcin / 15 maja 2014 o 12:14

Popieram Panią Radną Mąłgorzatę Suchanowską.

Jest osobą społecznie aktywna a inni radni powinni brać z niej przykład a nie układać się za stołki...

Avatar
analityk / 15 maja 2014 o 11:09

Największy hamulcowy naszego miasta - PiS, tj Tułajewy, Suchanowskie i inne Pituchy, niech oni się lepiej zajmą tym swoim genderem i nie zawracają głowy w ważnych sprawach

Avatar
Gość / 15 maja 2014 o 11:07

W tej kwestii popieram radną Małgorzatę Suchanowską!

Kto dał zgodę na budowę drogi przez park miejski?

ja i mój sąsiad, a co?

Avatar
kwiczoł / 15 maja 2014 o 18:47

Jak można tłumaczyć wycinkę drzew w okresie lęgowym ptaków przedłużeniem ulicy Muzycznej kiedy wiadomo, że w lecie tego przedłużenia i tak nie będzie bo nie będzie mostu nad Bystrzycą więc cały ten pośpiech z łamaniem prawa jest niczym nieuzasadniony, chyba, że durnotą decydentów. Draka wyszła z tym niby ornitologiem, którego nie ma a wg pani rzeczniczki z Ratusza był i wydał nawet opinię o tym, że na wyciętych drzewach i na tych, które ocalały, nie było gniazd ptaków, oj draka. Założę się, że Żuk nigdy się do tego nie odniesie. 

Avatar
Lucjan / 15 maja 2014 o 13:06

Zadaniem opozycji jest wytykanie błędów, ale w tym przypadku troska o los ptaków radnej PIS jest chyba przesadny i podszyty inną intencją zgodnie z zasadą "wszystko co zrobi koalicja jest do niczego i z przekrętami". Mam wrażenie że PIS żałuje że tych przekrętów sami nie mogą robić... Ale to tylko moje skromne przypuszczenia!

No wybacz ale juz po artykułach prasowych widać że dochodziło do naruszeń prawa. W naszym mieście całkowicie zapomniano o Kodeksie Postępowania Administracyjnego a zwłaszcza o art. 6 mówiącym o tym że ORGANY ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ DZIAŁAJĄ NA PODSTAWIE PRZEPISÓW PRAWA !!!!!!!!!

No wybacz ale juz po artykułach prasowych widać że dochodziło do naruszeń prawa. W naszym mieście całkowicie zapomniano o Kodeksie Postępowania Administracyjnego a zwłaszcza o art. 6 mówiącym o tym że ORGANY ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ DZIAŁAJĄ NA PODSTAWIE PRZEPISÓW PRAWA !!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2014 o 12:59

Największy hamulcowy naszego miasta - PiS, tj Tułajewy, Suchanowskie i inne Pituchy, niech oni się lepiej zajmą tym swoim genderem i nie zawracają głowy w ważnych sprawach

Stadion to ważna sprawa? :) no chyba że dla Żuka przed wyborami :D

Avatar
Audyt / 15 maja 2014 o 12:56

Lepiej niech mieszka na drzewie wrona, niż ludzie mają bezpiecznie dojechać na stadion.

PIS niech lepiej rządzi się w Toruniu z rydzykiem a nie rządzi w Lublinie.

FUCK z jej pomysłami. ciemnota .

Nigdy na nich nie zagłosuje

Następnym razem sprawdź jak dodajesz komenatrz czy na pewno masz zamknięte drzwi i czy żaden petent nie patrzy Ci przez ramie, oddany Panie Urzędniku. Pociesza mnie tylko to , że juz niedługo wybory a po nich wietrzenie gabinetów. POwodzenia kolego!

Następnym razem sprawdź jak dodajesz komenatrz czy na pewno masz zamknięte drzwi i czy żaden petent nie patrzy Ci przez ramie, oddany Panie Urzędniku. Pociesza mnie tylko to , że juz niedługo wybory a po nich wietrzenie gabinetów. POwodzenia kolego!

rozwiń
Avatar
Przyrodnik / 15 maja 2014 o 12:50

W tej kwestii popieram radną Małgorzatę Suchanowską!

Kto dał zgodę na budowę drogi przez park miejski?

Także sie zgadzam. W Lublinie na szeroką skalę nadużywane  są zapisy tzw. Specustawy drogowej zwłaszcza w zkresie środowiskowym i nawawania nieuzasadnionego rygoru natychmiastowej wykonalności. Mam nadzieje że ta sprawa pokaże że Lublin sięgnął dna . Chyba w tej sprawie pownien dodatkwo GDOŚ przeprowadzić w lubelskiej RDOŚ kontrolę i sprawdzić czy po tej sprawie przestrzegane są wszystkie wymagane prawem procedury takze w zekresie wycinki drzew w pasie drogoym. Zieleń miejska stanowi własnosć wszystkich obywateli miasta a nie kilku urzedników!!

Także sie zgadzam. W Lublinie na szeroką skalę nadużywane  są zapisy tzw. Specustawy drogowej zwłaszcza w zkresie środowiskowym i nawawania nieuzasadnionego rygoru natychmiastowej wykonalności. Mam nadzieje że ta sprawa pokaże że Lublin sięgnął dna . Chyba w tej sprawie pownien dodatkwo GDOŚ przeprowadzić w lubelskiej RDOŚ kontrolę i sprawdzić czy po tej sprawie przestrzegane są wszystkie wymagane prawem procedury takze w zekresie wycinki drzew w pasie drogoym. Zieleń miejska stanowi własnosć wszystkich obywateli miasta... rozwiń

Avatar
sergiej / 15 maja 2014 o 12:39

Brawo!! Przynajmniej jedna osoba z Rady Miasta walczy o praworządność. A stadion i tak bedzie przynosił straty. Zamiast tego wolałbym żeby gmina doprowadziła do tego by Motor dostał solidny zastrzyk finansowy i jedniocześnie gmina pomogła klubowi sciagnąć mocnych i na lata sponsorów. Motor ma wspaniałych twardych kibiców a dla tych prawdziwych jest częścią ich życia więc zarówno i drużyna jak i kibice powinni gosćić przynajmniej na pierwszoligowych stadionach.  By to się ziściło nie wystarczy sam obiekt.

Avatar
madzik / 15 maja 2014 o 12:32

Brawo, stop z samowolą urzedasów Żuka!!! Co jak co ale zieleni w naszym Lublinie mało i wszelkie place, skwerki które sprzyjają integracji mieszkanców zostają zabudowywane i nieszczone przez supermarkety i blaszaki. Jako studentka lubie uczyc sie na świezym powietrzu w otoczeniu zieleni niestety coraz mniej jest miejsc gdzie mozna przyswajać wiedzę w otoczeniu zieleni. :(

Avatar
Marcin / 15 maja 2014 o 12:14

Popieram Panią Radną Mąłgorzatę Suchanowską.

Jest osobą społecznie aktywna a inni radni powinni brać z niej przykład a nie układać się za stołki...

Avatar
analityk / 15 maja 2014 o 11:09

Największy hamulcowy naszego miasta - PiS, tj Tułajewy, Suchanowskie i inne Pituchy, niech oni się lepiej zajmą tym swoim genderem i nie zawracają głowy w ważnych sprawach

Avatar
Gość / 15 maja 2014 o 11:07

W tej kwestii popieram radną Małgorzatę Suchanowską!

Kto dał zgodę na budowę drogi przez park miejski?

ja i mój sąsiad, a co?

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!