niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Wydłużono termin składania wniosków o stypendia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2008, 21:31
Autor: Dominik Smaga

Do 15 listopada wydłużony został termin przyjmowania wniosków o miejskie stypendia dla studentów ze średnią ocen powyżej 4,8.

Ale nie ma gwarancji, czy wszystkie wnioski będą rozpatrywane przez przyznającą pieniądze komisję. Wszystko zależy od tego, czy na najbliższej sesji Rada Miasta przesunie w uchwale termin składania wniosków z 30 września na 15 listopada.

Wszystko przez zamieszanie ze stypendiami dla doktorantów. Ci, którzy dzwonili do Ratusza słyszeli, że nie mogą starać się o pieniądze, bo Urząd Miasta uznał, że wnioski mogą składać tylko ci, którzy nie mają jeszcze tytułu magistra.

Skąd ten bałagan? W miejskiej uchwale stypendialnej jest pojęcie "studenci”. Magistrat uznał, że pojęcie to nie dotyczy doktorantów, których Ustawa o szkolnictwie wyższym określa mianem "uczestników” studiów. Mimo że ta sama ustawa mówi, że studia w Polsce są trzystopniowe: licencjackie, magisterskie i doktorskie.

Sprawa wyszła na jaw w poniedziałek, a urzędnicy zaczęli szukać rozwiazania. - Najlepszym sposobem uniknięcia wątpliwości jest przekreślenie ich przez Radę Miasta - mówi Zbigniew Dubiel, magistracki radca prawny. - Chcemy wprowadzić poprawki do uchwały stypendialnej - zapowiada Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

Radni mają głosować zmiany na najbliższej sesji 16 października. Pojęcie "student” ma być doprecyzowane, a termin składania wniosków przesunięty do 15 listopada. Teraz w uchwale jest data 30 września i mogą ją zmienić tylko radni, a nie prezydent.

Jednak jakieś wyjście się znalazło. Choć termin minął, to Ratusz ma nadal przyjmować wnioski. Także od doktorantów. Jednak składane od dziś dokumenty trafią na odrębny stos, a rozpatrzone będą pod warunkiem, że radni zmienią uchwałę.

Zamieszanie opóźni też wypłaty stypendiów. - Studenci powinni je dostać na początku grudnia z wyrównaniem od października - mówi Marcin Nowak, pomysłodawca programu. Miejskie stypendia będą przyznawane na rok i mają wynosić 450 zł miesięcznie.

Do wczoraj do godz. 14 Ratusz przyjął 124 wnioski, w tym tylko cztery od doktorantów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Doktur
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Doktur
Doktur (1 października 2008 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po egzaminach na prawo przyszedl czas na ograniczenie konkurencji...profesorom. I pomyslec, ze jeden z nich bedzie za to politycznie odpowiedzialny...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!