Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2010 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Wygrał życie. Czeka teraz na długą i kosztowną rehabilitację

0 12 A A

17-letni Adrian Adamczyk z Niedrzwicy Dużej jedną walkę już stoczył: o życie. Teraz trwa kolejna, o odzyskanie przytomności. Szanse zwiększa dodatkowa rehabilitacja i ćwiczenia, ale to kosztuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chłopiec jest wydolny oddechowo i krążeniowo, je, może też siedzieć – mówi dr Sławomir Zaborek, który opiekuje się Adrianem. – Jest z nim ograniczony kontakt. Staramy się zapobiec przykurczom w rękach i w nogach.

4 października w Niedrzwicy Dużej koło Lublina jechał motocyklem z kolegą. Kierujący volkswagenem wymusił pierwszeństwo i zderzył się z jednośladem. Dwaj 17-latkowie w ciężkim stanie trafili do szpitala.

– Zaraz po wypadku przybiegł do nas kolega syna i powiedział, że chłopców zabrał helikopter. Pomyślałem o najgorszym… – mówi łamiącym się głosem Roman Adamczyk, ojciec Adriana. Kolega Adriana, niestety, nie przeżył.

On, z urazem głowy, trafił do szpitala przy ul. Staszica w Lublinie. Kiedy jego stan poprawił się, został przewieziony do szpitala przy ul. Jaczewskiego. Od 3 tygodni jest pacjentem oddziału ortopedii i rehabilitacji. Od wypadku – mimo starań lekarzy – nie odzyskał przytomności.

Rodzina myśli o umieszczeniu go w specjalistycznej klinice. – Chcieliśmy, by Adrian trafił do placówki w Bydgoszczy albo w Krakowie, gdzie wybudzają pacjentów. To jednak kosztuje – dodaje pan Roman.



Pieniądze zbierają m.in. znajomi nastolatka. Była już zbiórka do puszek przed kościołem. A 16 stycznia w ośrodku kultury w Niedrzwicy Dużej odbędzie się impreza charytatywna na rzecz chłopca. Z inicjatywą wyszły koleżanki 17-latka.

– Chcemy pomóc w zebraniu pieniędzy na rehabilitację Adriana. To, co go spotkało, mogło się przydarzyć każdemu z nas – mówi Magdalena Niezgoda, jedna z inicjatorek akcji.

– Planujemy aukcję przedmiotów i koncert. Napisaliśmy już do Budki Suflera i Braci – wyjaśnia Bartłomiej Bednarz z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej.

Na pewno wystąpi Magda Welc. Rodzina zwyciężczyni programu "Mam talent” planuje też przekazanie przedmiotów na aukcję. – Na pewno znajdziemy rzeczy związane z programem – zapowiada Barbara Welc, mama utalentowanej 12-latki.

Przed wypadkiem Adrian trenował piłkę nożną. Wszyscy – także jego trener – wierzą, że chłopiec wróci do zdrowia. – Należy mu się druga szansa – stwierdza Marcin Goździołko, szkoleniowiec Orionu Niedrzwica.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dani334 / 12 marca 2011 o 20:55
[quote name='saidzlostow' timestamp='1293749963' post='414276']
A ja wygralem w Milionerii 10 tysiakow!! JUPI!
[/quote]
A kogo to obchodzi ?? ;(
Avatar
kermit / 31 grudnia 2010 o 14:24
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]

idiota!
Avatar
Antblef / 31 grudnia 2010 o 11:44
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]
Kim jesteś to się bardzo wymownie przedstawiłeś....pogratulować samooceny,odważna i trafna
obywatelu "szmelc".
Avatar
Antyblef / 31 grudnia 2010 o 11:39
Trzeba się spieszyć z pomocą bo Kopaczowa może zamknąć te placówki w Bydgoszczy i Krakowie a wtedy już nam zostanie tylko nadzieja,że jakiś doktor Wilczur się pojawi albo Serwinka.Proszę nie odczytać opatrznie tej dygresji bo współczuję i rodzinie jak i samemu
chłopcu. W ten sposób chcę zapytać jak długo rządzący będą czytali konstytucję w części gdzie to obywatel ma obowiązki ale już jak w tym przypadku -Art.68 i 69 Ustawy Zasadniczej traci na swojej mocy. Ile jeszcze ubezpieczyciele będą się ślizgać na coraz większej armii Owsiaków...(z niskim pokłonem dla tej osoby)?
To takiej Polski chcieliśmy gdzie banda oszołomów bierze milionowe odprawy z państwowej kasy a na leczenie takich ludzi trzeba kwestować ?.W głowie się nie mieści żeby życie człowieka zależało od pogody i łaskawości ofiarodawców .....nieeee -chociaż sam jak będę miał okazję to wspomogę.
Trzeba się spieszyć z pomocą bo Kopaczowa może zamknąć te placówki w Bydgoszczy i Krakowie a wtedy już nam zostanie tylko nadzieja,że jakiś doktor Wilczur się pojawi albo Serwinka.Proszę nie odczytać opatrznie tej dygresji bo współczuję i rodzinie jak i samemu
chłopcu. W ten sposób chcę zapytać jak długo rządzący będą czytali konstytucję w części gdzie to obywatel ma obowiązki ale już jak w tym przypadku -Art.68 i 69 Ustawy Zasadniczej traci na swojej mocy. Ile jeszcze ubezpieczyciele będą się ślizgać na coraz większej armii Owsiaków..... rozwiń
Avatar
Ola / 31 grudnia 2010 o 11:39
Tak Dokładnie!
Avatar
Ola / 31 grudnia 2010 o 11:36
[quote name='aga' timestamp='1293791051' post='414408']
Jakbyś nie był analfabetą to byś zauważył, że mu pomoże. Po za tym Magda zasponsorowała wózki inwalidzkie dla dzieciaków z sąsiedztwa. Ona się trochę napracowała nad tym żeby mieć pieniądze i odważyła się wziąć udział w programie Tobie też nikt nie bronił, trzeba było iść wygrać a nie najeżdzać teraz na małą dziewczynkę bo zazdrość zżera!
[/quote]
Avatar
aga / 31 grudnia 2010 o 11:24
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]
Jakbyś nie był analfabetą to byś zauważył, że mu pomoże. Po za tym Magda zasponsorowała wózki inwalidzkie dla dzieciaków z sąsiedztwa. Ona się trochę napracowała nad tym żeby mieć pieniądze i odważyła się wziąć udział w programie Tobie też nikt nie bronił, trzeba było iść wygrać a nie najeżdzać teraz na małą dziewczynkę bo zazdrość zżera!
Avatar
szmelc / 31 grudnia 2010 o 11:07
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
Avatar
P. / 31 grudnia 2010 o 10:06
<3
Avatar
saidzlostow / 30 grudnia 2010 o 23:59
A ja wygralem w Milionerii 10 tysiakow!! JUPI!
Avatar
Dani334 / 12 marca 2011 o 20:55
[quote name='saidzlostow' timestamp='1293749963' post='414276']
A ja wygralem w Milionerii 10 tysiakow!! JUPI!
[/quote]
A kogo to obchodzi ?? ;(
Avatar
kermit / 31 grudnia 2010 o 14:24
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]

idiota!
Avatar
Antblef / 31 grudnia 2010 o 11:44
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]
Kim jesteś to się bardzo wymownie przedstawiłeś....pogratulować samooceny,odważna i trafna
obywatelu "szmelc".
Avatar
Antyblef / 31 grudnia 2010 o 11:39
Trzeba się spieszyć z pomocą bo Kopaczowa może zamknąć te placówki w Bydgoszczy i Krakowie a wtedy już nam zostanie tylko nadzieja,że jakiś doktor Wilczur się pojawi albo Serwinka.Proszę nie odczytać opatrznie tej dygresji bo współczuję i rodzinie jak i samemu
chłopcu. W ten sposób chcę zapytać jak długo rządzący będą czytali konstytucję w części gdzie to obywatel ma obowiązki ale już jak w tym przypadku -Art.68 i 69 Ustawy Zasadniczej traci na swojej mocy. Ile jeszcze ubezpieczyciele będą się ślizgać na coraz większej armii Owsiaków...(z niskim pokłonem dla tej osoby)?
To takiej Polski chcieliśmy gdzie banda oszołomów bierze milionowe odprawy z państwowej kasy a na leczenie takich ludzi trzeba kwestować ?.W głowie się nie mieści żeby życie człowieka zależało od pogody i łaskawości ofiarodawców .....nieeee -chociaż sam jak będę miał okazję to wspomogę.
Trzeba się spieszyć z pomocą bo Kopaczowa może zamknąć te placówki w Bydgoszczy i Krakowie a wtedy już nam zostanie tylko nadzieja,że jakiś doktor Wilczur się pojawi albo Serwinka.Proszę nie odczytać opatrznie tej dygresji bo współczuję i rodzinie jak i samemu
chłopcu. W ten sposób chcę zapytać jak długo rządzący będą czytali konstytucję w części gdzie to obywatel ma obowiązki ale już jak w tym przypadku -Art.68 i 69 Ustawy Zasadniczej traci na swojej mocy. Ile jeszcze ubezpieczyciele będą się ślizgać na coraz większej armii Owsiaków..... rozwiń
Avatar
Ola / 31 grudnia 2010 o 11:39
Tak Dokładnie!
Avatar
Ola / 31 grudnia 2010 o 11:36
[quote name='aga' timestamp='1293791051' post='414408']
Jakbyś nie był analfabetą to byś zauważył, że mu pomoże. Po za tym Magda zasponsorowała wózki inwalidzkie dla dzieciaków z sąsiedztwa. Ona się trochę napracowała nad tym żeby mieć pieniądze i odważyła się wziąć udział w programie Tobie też nikt nie bronił, trzeba było iść wygrać a nie najeżdzać teraz na małą dziewczynkę bo zazdrość zżera!
[/quote]
Avatar
aga / 31 grudnia 2010 o 11:24
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]
Jakbyś nie był analfabetą to byś zauważył, że mu pomoże. Po za tym Magda zasponsorowała wózki inwalidzkie dla dzieciaków z sąsiedztwa. Ona się trochę napracowała nad tym żeby mieć pieniądze i odważyła się wziąć udział w programie Tobie też nikt nie bronił, trzeba było iść wygrać a nie najeżdzać teraz na małą dziewczynkę bo zazdrość zżera!
Avatar
szmelc / 31 grudnia 2010 o 11:07
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
Avatar
P. / 31 grudnia 2010 o 10:06
<3
Avatar
saidzlostow / 30 grudnia 2010 o 23:59
A ja wygralem w Milionerii 10 tysiakow!! JUPI!