Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2014 r.
8:45
Edytuj ten wpis

Wygrani, przegrani i niepewni. Gdzie będzie wyborcza dogrywka?

1 6 A A

Wygrać wybory w pierwszej turze udało się tylko prezydentom Lublina i Puław. W pozostałych miastach prezydenckich szykuje się wyborcza dogrywka. Dopiero za dwa tygodnie poznamy też nazwiska większości burmistrzów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Krzysztof Żuk w Lublinie zdobył nieco ponad 60 proc. głosów, wyraźnie wyprzedzając Grzegorza Muszyńskiego z PiS (ok. 30 proc.) Jeszcze lepszy wynik w Puławach osiągnął Janusz Grobel. Rządzący miastem od 20 lat prezydent uzyskał aż 67 proc. poparcia.

- Chciałem podziękować mieszkańcom za zaufanie. Razem z moimi współpracownikami będziemy chcieli pracować na rzecz miasta nie gorzej niż do tej pory - obiecuje Grobel.

W Radzie Miasta Puławy proprezydenckie stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej ma tylko cztery mandaty, a współpracująca z nim PO - dwa. Większość - aż dwie trzecie głosów zdobyło PiS.

- Od tego są negocjacje, żeby doprowadzić do konsensusu, który umożliwi dobre rządzenie. Poczekajmy na oficjalne wyniki wyborów i wtedy będziemy rozmawiać o ewentualnej koalicji - zapowiada Grobel.
Dla innych prezydentów miast naszego regionu wybory się jeszcze nie zakończyły. Nie przegrali, ale o reelekcję muszą walczyć w drugiej turze.

Więcej niespodzianek przyniosły wyniki wyborów w mniejszych miastach województwa. Fotel burmistrza Hrubieszowa stracił Tadeusz Garaj, który w wyścigu dziewięciu kandydatów zajął dopiero trzecie miejsce. Do drugiej tury przeszli Tomasz Zając, przewodniczący sejmiku województwa minionej kadencji i poseł Twojego Ruchu Marek Poznański. Poznański nie startował pod szyldem partii, a z własnego komitetu wyborczego.

- Uważam, że samorząd powinien być ponadpartyjny i nieuwikłany w ogólnopolską politykę. To może mu tylko zaszkodzić - tłumaczy poseł.

W drugiej turze powalczy też inny parlamentarzysta - Jarosław Żaczek z Solidarnej Polski, który o stanowisko burmistrza Ryk ubiega się jako kandydat PiS. Jego rywalem będzie obecnie rządzący miastem Jerzy Gąska. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że obaj panowie spotkali się w dogrywce cztery lata temu. Choć po pierwszej turze przewagę miał Żaczek, to w kolejnym głosowaniu mieszkańcy postawili na Gąskę.

Nie wiadomo, czy druga tura będzie potrzebna w Biłgoraju. Tam ponad 5 tys. głosów zdobył obecny burmistrz Janusz Rosłan. Na drugiego w stawce, posła Piotra Szeligę zagłosowało ponad 1,5 tys. wyborców. Według nieoficjalnych danych (z powodu awarii systemu internetowego PKW nie ma jeszcze wyników oficjalnych) Rosłan zdobył 49,62 proc. poparcia. To zbyt mało do zwycięstwa w pierwszej turze.

Jeszcze mniej zabrakło do szczęścia w Tyszowcach Andrzejowi Podgórskiemu, który przegrał z obecnym burmistrzem Mariuszem Zającem zaledwie trzema głosami. Dla tego drugiego będzie to już trzecia.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stella grzybiarka / 19 listopada 2014 o 07:45

Ja pier***e ale siara, co za ludzie na takiego degenerata zagłosowali? Jestem tolerancyjna, to że sypiał z prostytutką to jego interes, ale fakt, że za nocleg z prostytutką w hotelu płacił państwową kasą, oraz fakt, iż prostytutce za usługę nie zapłacił, to już szczyt zgnilizny i degrengolady. I taka wsza społeczna jeszcze ma czelność kreować się na dobrego katolika.

To i tak dobrze że ogólnie zapłacił,żaden grosz nie śmierdzi,bynajmniej ten z karty też a nie jak wielu innych,pierd olony cham mógł się zerwać i nawet majtek zapomnieć.

To i tak dobrze że ogólnie zapłacił,żaden grosz nie śmierdzi,bynajmniej ten z karty też a nie jak wielu innych,pierd olony cham mógł się zerwać i nawet majtek zapomnieć.

rozwiń
Avatar
gość / 18 listopada 2014 o 22:08

Ja pier***e ale siara, co za ludzie na takiego degenerata zagłosowali? Jestem tolerancyjna, to że sypiał z prostytutką to jego interes, ale fakt, że za nocleg z prostytutką w hotelu płacił państwową kasą, oraz fakt, iż prostytutce za usługę nie zapłacił, to już szczyt zgnilizny i degrengolady. I taka wsza społeczna jeszcze ma czelność kreować się na dobrego katolika.

Avatar
Ktos / 18 listopada 2014 o 20:02

Do tej pory nikt nie podjal chociazby proby, by "prezydent Zamoscia" wyjasnil pewne sprawy. W jaki sposob dostal sie do Kanady w latach 60-tych i tam pracowal?Za nielegalna prace w tym kraju deportuja! Kto w owym czasie mogl wyjechac i dostac paszport?Nie wiecie?Temat bardzo sliski.Jesli jestescie mlodymi ludzmi, zapytajcie starszych, tych po szescdziesiatce, kto w owym czasie mogl uzyskac paszport i wize.Wiem cos jeszcze na temat  prezydentur pana Z.Byla nocna zmiana w wydaniu regionalnem.Sprawdzone.

Avatar
Arecki / 18 listopada 2014 o 10:33

Te 1500 osób w Biłgoraju oddających głos na Piotra Szeligę to chyba nie "cytate" i  nie "pisate"... a on niech dalej ru..a kur..y w hotelach.....

Avatar
Arecki / 18 listopada 2014 o 10:25

Czy były parlamentarzysta Piotr Szeliga, przykładny mąż, będzie się jeszcze zadawał z kur..ami w hotelach? Czy jednak będzie godnie wypełniał obowiązki osoby zaufania publicznego? Bo jak na razie to niewiele z tego reprezentował sobą...

Avatar
fiej / 18 listopada 2014 o 10:02

Piotr Sz.? Ludzie, czy wy wiecie co się poza waszą wsią dzieje? Facet pukał prostytutkę w hotelu za państwowe pieniądze i nie zapłacił dziwce. I teraz się awanturuje w sądzie, że tacy jak on nie muszą płacić za seks nie swojej babie...

Avatar
Stella grzybiarka / 19 listopada 2014 o 07:45

Ja pier***e ale siara, co za ludzie na takiego degenerata zagłosowali? Jestem tolerancyjna, to że sypiał z prostytutką to jego interes, ale fakt, że za nocleg z prostytutką w hotelu płacił państwową kasą, oraz fakt, iż prostytutce za usługę nie zapłacił, to już szczyt zgnilizny i degrengolady. I taka wsza społeczna jeszcze ma czelność kreować się na dobrego katolika.

To i tak dobrze że ogólnie zapłacił,żaden grosz nie śmierdzi,bynajmniej ten z karty też a nie jak wielu innych,pierd olony cham mógł się zerwać i nawet majtek zapomnieć.

To i tak dobrze że ogólnie zapłacił,żaden grosz nie śmierdzi,bynajmniej ten z karty też a nie jak wielu innych,pierd olony cham mógł się zerwać i nawet majtek zapomnieć.

rozwiń
Avatar
gość / 18 listopada 2014 o 22:08

Ja pier***e ale siara, co za ludzie na takiego degenerata zagłosowali? Jestem tolerancyjna, to że sypiał z prostytutką to jego interes, ale fakt, że za nocleg z prostytutką w hotelu płacił państwową kasą, oraz fakt, iż prostytutce za usługę nie zapłacił, to już szczyt zgnilizny i degrengolady. I taka wsza społeczna jeszcze ma czelność kreować się na dobrego katolika.

Avatar
Ktos / 18 listopada 2014 o 20:02

Do tej pory nikt nie podjal chociazby proby, by "prezydent Zamoscia" wyjasnil pewne sprawy. W jaki sposob dostal sie do Kanady w latach 60-tych i tam pracowal?Za nielegalna prace w tym kraju deportuja! Kto w owym czasie mogl wyjechac i dostac paszport?Nie wiecie?Temat bardzo sliski.Jesli jestescie mlodymi ludzmi, zapytajcie starszych, tych po szescdziesiatce, kto w owym czasie mogl uzyskac paszport i wize.Wiem cos jeszcze na temat  prezydentur pana Z.Byla nocna zmiana w wydaniu regionalnem.Sprawdzone.

Avatar
Arecki / 18 listopada 2014 o 10:33

Te 1500 osób w Biłgoraju oddających głos na Piotra Szeligę to chyba nie "cytate" i  nie "pisate"... a on niech dalej ru..a kur..y w hotelach.....

Avatar
Arecki / 18 listopada 2014 o 10:25

Czy były parlamentarzysta Piotr Szeliga, przykładny mąż, będzie się jeszcze zadawał z kur..ami w hotelach? Czy jednak będzie godnie wypełniał obowiązki osoby zaufania publicznego? Bo jak na razie to niewiele z tego reprezentował sobą...

Avatar
fiej / 18 listopada 2014 o 10:02

Piotr Sz.? Ludzie, czy wy wiecie co się poza waszą wsią dzieje? Facet pukał prostytutkę w hotelu za państwowe pieniądze i nie zapłacił dziwce. I teraz się awanturuje w sądzie, że tacy jak on nie muszą płacić za seks nie swojej babie...

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 12

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!