wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Wyjazd na ferie zimowe? Tak, ale z głową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2013, 18:29

Najmłodsi cieszę się na świetną zabawę na świeżym powietrzu (Maciej Kaczanowski)
Najmłodsi cieszę się na świetną zabawę na świeżym powietrzu (Maciej Kaczanowski)

380 tys. uczniów z naszego regionu zaczyna dziś ferie. Kurator uruchamia całodobowy telefon dla rodziców i apeluje o sprawdzanie, gdzie i z kim wysyłamy dzieci.

– Niezależnie od wybranej formy spędzania ferii, należy mieć na uwadze, żeby był to wypoczynek bezpieczny – podkreśla lubelski kurator Krzysztof Babisz. – Niezwykle ważne jest stałe uświadamianie młodym ludziom, że brawurowa jazda na nartach, korzystanie z lodowisk na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych, poruszanie się po poboczach ruchliwych szos bez odblasków lub świateł niesie ze sobą ryzyko nieszczęśliwego wypadku.

Policja i Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęły akcję "Bezpieczne ferie”. – Przypominam o możliwości zgłoszenia do kontroli wyjeżdżającego w zorganizowaną podróż autokaru czy busa. Dzwoniąc na numer 997, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, można zapobiec przykrym niespodziankom – mówi Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki.

Kontroluje również ITD w Lublinie. – Czekamy na zgłoszenia najpóźniej na 48 godzin przed planowanym wyjazdem – mówi Mariusz Szabała, zastępca dyrektora ITD w Lublinie. W Lublinie numer telefonu to (81) 740 69 71 do 73.

Nowością będą wspólne kontrole policji i kuratorium. – Chodzi o miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży w placówkach na terenie naszego województwa – dodaje nadkom. Kalita. Takich zimowisk jest u nas ponad 80.

7 tys. uczniów z lubelskiego wyjeżdża na zorganizowane formy wypoczynku poza regionem. Wśród nich Kornelia, licealistka z Lublina. – Jak co roku jadę na obóz harcerski. Dobrze, że jest piękna zima. Zapowiada się świetna zabawa – mówi.

– Przed wysłaniem dziecka warto sprawdzić, czy wyjazd jest zarejestrowany – apeluje kurator. – To gwarancja, że odpowiednie służby znają warunki w miejscu pobytu dzieci i że w czasie wypoczynku to miejsce będzie pod kontrolą kuratorium, sanepidu i policji.

– Baza zimowisk prowadzona przez MEN, a także wszystkie informacje na temat organizacji wyjazdów i bezpieczeństwa w czasie ferii rodzice znajdą na naszej stronie: www.kuratorium.lublin.pl – radzi Babisz.
Specjalnie dla rodziców kuratorium uruchomiło całodobowy telefon interwencyjny. Wszystkie uwagi dotyczące zimowisk na terenie województwa można zgłaszać pod nr: 781 701 533.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!