piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Wyjazdy z Lublina do Rzymu na beatyfikację: Brakuje już miejsc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2011, 17:40

– Dla mnie byłoby grzechem, gdybym nie pojechała na beatyfikację Jana Pawła II – mówi Wiesława Grabo
– Dla mnie byłoby grzechem, gdybym nie pojechała na beatyfikację Jana Pawła II – mówi Wiesława Grabo

Niemal we wszystkich parafiach nie ma już miejsc na wyjazd na beatyfikację Jana Pawła II. Ceny pielgrzymek są podobne, to ok. 1200 zł. Droższe są wyjazdy samolotowe – ok. 2700 zł.

Kochałam i kocham Jana Pawła II i nie wyobrażam sobie, by nie wyjechać na tak ważną uroczystość – mówi Wiesława Grabowska z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. W tej parafii, jak i w większości w województwie nie ma już miejsca na wyjazd do Watykanu.

– Pozostało nam kilka miejsc, jednak muszę mieć rezerwę, nie przyjmuję zgłoszeń – zaznacza ks. Jerzy Ważny z parafii Boboli. Podobnie jest w parafii w Niedrzwicy Kościelnej. – W ciągu dwóch tygodni znaleźliśmy chętnych do wyjazdu, koszt to 1300 zł, wyjazd trwa 8 dni, po drodze zwiedzimy Wenecję i Asyż – opowiada ks. Jan Kiełbasa, proboszcz parafii w Niedrzwicy Kościelnej.

Ceny wyjazdu do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II kosztują 1200–1300 zł. Jedną z tańszych ofert ma parafia w Kazimierzu Dolnym. Tam, za sześciodniowy wyjazd, połączony ze zwiedzaniem Asyżu i m.in. Wiednia wierni zapłacą tysiąc zł. Chętnych nie brakuje. Zostały jeszcze dwa wolne miejsca.

Nie wszędzie jednak jest tylu chętnych na wyjazd. – Nie udało nam się zebrać wystarczającej grupy chętnych, by wynająć autokar. Wierni podłączają się do innych parafii – wyjaśnia ks. Bogdan Zagórski, proboszcz parafii św. Mikołaja w Lublinie.

– Cały czas prowadzimy zapisy na wyjazd – mówi ks. Mariusz Nakonieczny z parafii pw. bp Gorala w Lublinie. – Cena waha się pomiędzy 1200 zł a 1500, w zależności ile dni ma trwać wyjazd. Pielgrzymki są 4, 5, 6-dniowe. Zapisy zbieramy do połowy marca – dodaje.

Najdroższy, ale najwygodniejszy wyjazd – samolotem – organizuje kuria lubelska, bo aż za 2700 zł. – Mamy już zebraną niemal całą grupę, która ma liczyć 50 osób, mamy jeszcze wolne 4 miejsca – mówi ksiądz Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej.

Grupa do Rzymu wylatuje 28 kwietnia, powrót planowany jest na 3 maja. W cenie wyjazdu jest zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i zwiedzanie.

– Poza udziałem w uroczystościach – dzięki pomocy księdza z archidiecezji lubelskiej pracującego od lat w Watykanie – jest nadzieja, że zwiedzimy także Rzym – tłumaczy ks. Podpora.

W tej samej cenie jest drugi wyjazd na pielgrzymkę, także samolotem. Kuria czeka na zgłoszenia do 3 marca. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.diecezja.lublin.pl i w wydziale duszpasterstwa pod nr telefonu 81 532 12 65. Uroczystości beatyfikacyjne zaplanowano na 1 maja na placu Św. Piotra w Rzymie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!