Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lipca 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Wykaz delegacji urzędników i inne informacje. Ratusz stworzy rejestr pytań

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
58 12 A A

Kto pytał, o co i jaką dostał odpowiedź - taki rejestr od 1 sierpnia uruchomi lubelski Ratusz. Prezydent tłumaczy, że pytań przybywa lawinowo, niektórzy żądają danych z wielu lat, ich zebranie odrywa urzędników od innej pracy, a odpowiedzi odmówić nie można.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dzięki rejestrowi każdy będzie mógł sprawdzić, czy już ktoś wcześniej nie występował o tę samą informację publiczną. Pozwoli to uniknąć dublowania pytań - wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. - A pytania powtarzają się bardzo często. Poza tym dotyczą rzeczy jawnych, które nie były nigdy ukrywane i są dostępne na naszych stronach internetowych.

Urzędnicy mówią, że największym problemem są te wnioski, które dotyczą bardzo przekrojowych danych. - Dostaliśmy prośbę o wykaz wszystkich delegacji wszystkich pracowników w ciągu ostatnich czterech lat. To w sumie 8 tysięcy pozycji. Nie możemy odmówić odpowiedzi, ale by jej udzielić pracownicy będą oderwani od swoich obowiązków - mówi Krzyżanowska. Zdarzają się też wnioski o informacje na podstawie danych nawet z 2007 r.

- Udzielanie odpowiedzi często wymaga pogłębionych analiz, wyliczeń, sięgania do dokumentacji archiwalnej - przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Podkreśla, że w wielu przypadkach trzeba sprawdzać, czy w dokumentach nie ma informacji, których nie można udostępniać ze względu na ochronę danych osobowych.
Do rejestru mają trafiać wszystkie wnioski o udzielenie informacji publicznej. Liczba takich wniosków kierowanych do Urzędu Miasta wzrasta z roku na rok. W 2011 r. miasto dostało 72 wnioski, w następnym roku było ich już dwukrotnie więcej. W zeszłym urzędnicy otrzymali 264, a w tym roku rekord zapewne zostanie pobity, bo do wczoraj takich pytań było już 166.

Ostatnio w ich wysyłaniu specjalizuje się lubelska Fundacja Wolności. Jej prezes pozytywnie ocenia stworzenie rejestru pytań. - To korzystne i dla urzędników i dla mieszkańców - mówi Krzysztof Jakubowski. - Jeśli się zdarzy, że ktoś pyta drugi raz o to samo, to urzędnicy nie będą musieli jeszcze raz przekopywać dokumentów, tylko wskażą konkretną odpowiedź z rejestru - dodaje Jakubowski. Jego fundacja prosiła już m.in. o wyciągi ze wszystkich służbowych kart płatniczych miasta, a także o wykaz umów zawieranych przez Ratusz i jego spółki.

Spis umów Urzędu Miasta również ma być dostępny w Internecie. Prezydent zapowiedział, że będzie można go przeglądać już od 1 sierpnia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aa / 26 lipca 2014 o 12:05

Moje pytanie do pana prezydenta  brzmi. Po co  wybudował  Pan nam  stadion na terenie  Cukrowni, dlaczego Pan nie zapytał o opinie mieszkancow? My lubliniianie  chcemy miejsc pracy, dlaczego  został  zniszczony kolejny zaklad pracy. Nie chcemy igrzysk, bo nie ma przedewszystkim komu ich nam dostarczyc, bo  czwarta liga  nie potrafi, chcemy  miejsc pracy, i chleba, w miescie  jest  straszna  bieda, patologia,  mnostwo  bezdomnych, ulice  dziurawe,  po co nam stadion panie Prezydencie?

Po to, aby komuś nie przyszło do głowy najnowocześniejszej w EU cukrowni uruchomić ponownie. Dla pewności zaorali i posiali trawę :) Potrzebny nam jak k...wie trojaczki.

Po to, aby komuś nie przyszło do głowy najnowocześniejszej w EU cukrowni uruchomić ponownie. Dla pewności zaorali i posiali trawę :) Potrzebny nam jak k...wie trojaczki.

rozwiń
Avatar
Stanisław / 23 lipca 2014 o 20:42

zadałem pytanie następującej treści

Data 25 czerwca 2014 r.

Pan

Krzysztof Żuk

Prezydent Miasta Lublin

 

krzysztof.zuk@lublin.eu

urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

 

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy  z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)

I.                   W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum Kultury w Lublinie wystawienia bluźnierczego spektaklu „Gologota Picnic”, którego przekaz idzie w kolizję prawną z art. 257 kodeksu karnego Ja  podatnik, domagam się informacji ile z moich pieniędzy za pośrednictwem budżetu miasta Lublin zostało przeznaczonych na wystawienie przez CK w Lublinie tego skandalicznego spektaklu. Czy dyrekcja CK konsultowała z władzami miasta Lublin chęć wystawienia w swoich progach tego przedstawienia.

II.                 Z racji ze to nie pierwszy w Lublinie takie bluźnierczy event wspieranych przez  władze Lublina tzw. animatorów kultury alternatywnej proszę też o podanie informacji nt. wszelkich form wsparcia ze strony Miasta Lublin (samorząd miasto na prawach powiatu) dla następujących podmiotów:

1.      Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”

2.      Galeria Labirynt

3.      Warsztaty Kultury w Lublinie

4.      Centrum Kultury w Lublinie

5.      Stowarzyszenie Homo Faber

6.      Pracowni Sztuk Zaangażowanych Społecznie REWIRY

7.      Teatru "Provisorium"

8.      Bramy Grodzkiej Teatru NN

9.      Kawiarni-Ksiegarnia "Spóldzielnia"

10.  Kolektyw "Zatarg"

11.  European Alternatives Lublin

12.  Kawiarnia Kawka

13.  Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha4

14.  Klub Krytyki Politycznej w Lublinie

15.  Stowarzyszenie "Studnia Pamięci"

za lata kalendarzowe 2010 - 2014 â tj. kadencji Pana Krzysztofa Żuka na funkcji Prezydenta miasta Lublin

Interesują mnie przede wszystkim

a.       wysokość środków finansowych oraz ich tytuł i forma jakie z Budżetu Miasta Lublin, budżetów jednostek organizacyjnych Miasta Lublin a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin zostały przekazane na działalność ww. podmiotów i cel na który zostały one przeznaczone;

 

b.      korzystanie przez ww. podmioty z mienia [nieruchomości (forma prawna korzystania) i mienie ruchome] Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin (przede wszystkim jednostki oświaty, instytucje kultury) a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin.

Proszę o przedstawienie kwot jakie samorząd Miasto Lublin bądź jednostki organizacyjne i spółki p.h. czerpią z tego tytułu wynajmowania/dzierżawy/urzeczenia lokali, działek, nieruchomości ww. podmiotom/ instytucjom kultury/ stowarzyszeniom

c.       pomoc w promocji przez środki masowego przekazu (w tym strony internetowe administrowane przez Urząd Miasta Lublin) wydarzeń organizowanych przez ww. podmioty.

d.      Form współpracy podległych Prezydentowi Miasta Lublin szkół i innych placówek systemu oświaty z ww. podmiotami.

Proszę o przedstawienie wykazu szkół z informacja z którymi z ww. podmiotami współpracują i w jakim zakresie.

Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana  skrzynkę e-mailową  xxxxxx

Z poważaniem

xxxx yyyy

odpowiedź to była żenada, unikanie odpowiedzi, w tym urzedzie panują totalitarne praktyki i zmowa milczenia.

Czas wykopać platwusów z naszego miasta i powsadzac tam gdZie ich miejsce tj ZK.

-

zadałem pytanie następującej treści

Data 25 czerwca 2014 r.

Pan

Krzysztof Żuk

Prezydent Miasta Lublin

 

krzysztof.zuk@lublin.eu

rozwiń

Avatar
Andrzej Filipowicz, Lublin / 20 lipca 2014 o 06:51

po raz kolejny pytam po co normalnej osobie wykaz wyjazdów 8 tys osób, śledztwo prowadzi???przecież to zwykłe szukanie w papierach informacji które mogą zaszkodzić Żukowi, to samo tyczy się spółek. Tu o nic innego nie chodzi. PS Ani Żuk ani Pruszkowski ani Bryłowski nie dają miejsc pracy, dają je firmy.Co ma zrobić Żuk poza wspieraniem lotniska, strefy, budową dróg wew?????dróg ekspresowych nie buduje. Nie przypominam sobie żeby zarządów pisu do Lublina weszła chodz 1 firma z poważnym kapitałem. pamiętam za to zgodę na pocięcie ursusa, pamiętam upadek montexu oraz fakt że w tym samym czasie globus budował kielecki mitex

Wypadałoby zapytać jakim prawem próbujesz założyć innym kaganiec?

Skoro jednak pytasz, to odpowiem, że jako występujący o wykaz podróży służbowych pracowników i samorządowców Gminy Lublin pojęcia zielonego nie miałem, że każdego dnia przez 365 dni w roku ma miejsce średnio 5 podróży służbowych, z których większość finansowana jest z pieniędzy publicznych.

Skoro próbujesz stawiać polityczne tezy w stosunku do w pełni prawnych działań obywatelskich, to zwróć uwagę na fakt, że nigdy dotąd Gmina Lublin nie miała skumulowanego niedoboru finansowego w wysokości ponad 900 milionów złotych, które już "zaowocowały" doprowadzeniem do ruiny Bike Park poprzez braku środków na jego bieżace utrzymanie i konserwację.

Myślę, że doskonale wiesz, iż przedstawiona w treści materiału interpretacja wystąpienia o wykaz wyjazdów służbowych pracowników i samorządowców Gminy Lublin w ciągu ostatnich czterech  lat miała w zamyśle spowodować niechęć do pytającego, a to jest naruszeniem jego praw oraz prawa prasowego - spodziewaj się więc publikacji stosownego sprostowania.

Tak poza tym, to gdyby miejscy radni i "czwarta władza" czynili to, za co biorą pieniądze, to zapewniam, że z mojej strony nie byłoby bezinteresownej aktywności, bo po co wchodzić w czyjeś role i tracić czas na to, co inni mogą i powinni robić?

Wypadałoby zapytać jakim prawem próbujesz założyć innym kaganiec?

Skoro jednak pytasz, to odpowiem, że jako występujący o wykaz podróży służbowych pracowników i samorządowców Gminy Lublin pojęcia zielonego nie miałem, że każdego dnia przez 365 dni w roku ma miejsce średnio 5 podróży służbowych, z których większość finansowana jest z pieniędzy publicznych.

Skoro próbujesz stawiać polityczne tezy w stosunku do w pełni prawnych działań obywatelskich, to zwróć uwagę na fakt, że nigdy dotąd Gmina Lublin nie miała ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 lipca 2014 o 21:42

po raz kolejny pytam po co normalnej osobie wykaz wyjazdów 8 tys osób, śledztwo prowadzi???przecież to zwykłe szukanie w papierach informacji które mogą zaszkodzić Żukowi, to samo tyczy się spółek. Tu o nic innego nie chodzi. PS Ani Żuk ani Pruszkowski ani Bryłowski nie dają miejsc pracy, dają je firmy.Co ma zrobić Żuk poza wspieraniem lotniska, strefy, budową dróg wew?????dróg ekspresowych nie buduje. Nie przypominam sobie żeby zarządów pisu do Lublina weszła chodz 1 firma z poważnym kapitałem. pamiętam za to zgodę na pocięcie ursusa, pamiętam upadek montexu oraz fakt że w tym samym czasie globus budował kielecki mitex

po raz kolejny pytam po co normalnej osobie wykaz wyjazdów 8 tys osób, śledztwo prowadzi???przecież to zwykłe szukanie w papierach informacji które mogą zaszkodzić Żukowi, to samo tyczy się spółek. Tu o nic innego nie chodzi. PS Ani Żuk ani Pruszkowski ani Bryłowski nie dają miejsc pracy, dają je firmy.Co ma zrobić Żuk poza wspieraniem lotniska, strefy, budową dróg wew?????dróg ekspresowych nie buduje. Nie przypominam sobie żeby zarządów pisu do Lublina weszła chodz 1 firma z poważnym kapitałem. pamiętam za to zgodę na pocięcie ursusa, pa... rozwiń

Avatar
111 / 19 lipca 2014 o 13:44

Jesteście urzędnikami i wasza praca,wydatki, przetargi, umowy, używanie samochodów służbowych itd, itd, powinny być jawne i nikt nie powinien być z tego tytułu oburzony. My obywatele, którzy powierzyliśmy wam mandat mamy do tego prawo.

Avatar
rozbawiona Iwona / 19 lipca 2014 o 10:08

Moje pytanie do pana prezydenta  brzmi. Po co  wybudował  Pan nam  stadion na terenie  Cukrowni, dlaczego Pan nie zapytał o opinie mieszkancow? My lubliniianie  chcemy miejsc pracy, dlaczego  został  zniszczony kolejny zaklad pracy. Nie chcemy igrzysk, bo nie ma przedewszystkim komu ich nam dostarczyc, bo  czwarta liga  nie potrafi, chcemy  miejsc pracy, i chleba, w miescie  jest  straszna  bieda, patologia,  mnostwo  bezdomnych, ulice  dziurawe,  po co nam stadion panie Prezydencie?

Tuskojeby muszą odejść,towarzystwo zbyt bardzo się " rozpasało"

Tuskojeby muszą odejść,towarzystwo zbyt bardzo się " rozpasało"

rozwiń
Avatar
art. 61 Konstytucji RP / 19 lipca 2014 o 09:59

to zwykły atak polityczny na Żuka. Żadnej osobie nie są potrzebne takie  informacje. Chodzi o szukanie haków przed wyborami samorządowymi.

Że co? Przestań tak jak on myśleć o wyborach i weźcie się do pracy.

To dzięki takim zapytaniom wiadomo, że od 3 lat najwyżsi urzędnicy ratusza wysyłali z telefonów służbowych prywatne wiadomości SMS Premium w komercyjnym konkursie organizowanym przez jednej z lokalnych dzienników.

Nie problemem pytającego jest, że w ciągu tych trzech lat raz "człowiekiem roku Lublina" został przewodniczący rady miejskiej, a dwa razy prezydent miasta.

To dzięki tym pytaniom ratusz pierwszy raz od czterech lat upublicznił zestawienie zysków i strat wszystkich spółek z udziałem miasta.

To dzięki tym pytaniom dowiedzieliśmy się ile naszych pieniędzy wydawanych jest na komercyjne i publiczne media.

To dzięki tym pytaniom wiemy, że w UML jest w obrocie 21 służbowych kart płatniczych oraz 22 radców prawnych...

Można byłoby mnożyć tylko po co - wszak to obywatelskim przywilejem jest pytać, a obowiązkiem władzy odpowiadać.

Tak poza tym gdyby publikowano informacje, które w BIP są obowiązkowe, to i pytań byłoby mniej.

Przestańcie myśleć ciągle tylko o wyborach i wreszcie do pracy się weźcie.

Ps. Jeżeli jeszcze nie wiesz o co całe halo, to zaczekaj aż dane na wniosek zostaną udostępnione zainteresowanym

Że co? Przestań tak jak on myśleć o wyborach i weźcie się do pracy.

To dzięki takim zapytaniom wiadomo, że od 3 lat najwyżsi urzędnicy ratusza wysyłali z telefonów służbowych prywatne wiadomości SMS Premium w komercyjnym konkursie organizowanym przez jednej z lokalnych dzienników.

Nie problemem pytającego jest, że w ciągu tych trzech lat raz "człowiekiem roku Lublina" został przewodniczący rady miejskiej, a dwa razy prezydent miasta.

To dzięki tym pytaniom ratusz pierwszy raz od czterech lat upubliczn... rozwiń

Avatar
Gość / 19 lipca 2014 o 09:43

cyt. ,,To w sumie 8 tysięcy pozycji. Nie możemy odmówić odpowiedzi, ale by jej udzielić pracownicy będą oderwani od swoich obowiązków – mówi Krzyżanowska.'' - ale to też jest wasz obowiązek... Cóż obywatele patrzą na ręce.

Avatar
semi / 19 lipca 2014 o 09:36
Ktokolwiek by nie by u wladzy musi czuc, ze rzadzi dla ludzi a nie ludzmi
Avatar
semi / 19 lipca 2014 o 09:34
Ktokolwiek by nie by u wladzy musi czuc, ze rzadzi dla ludzi a nie ludzmi
Avatar
aa / 26 lipca 2014 o 12:05

Moje pytanie do pana prezydenta  brzmi. Po co  wybudował  Pan nam  stadion na terenie  Cukrowni, dlaczego Pan nie zapytał o opinie mieszkancow? My lubliniianie  chcemy miejsc pracy, dlaczego  został  zniszczony kolejny zaklad pracy. Nie chcemy igrzysk, bo nie ma przedewszystkim komu ich nam dostarczyc, bo  czwarta liga  nie potrafi, chcemy  miejsc pracy, i chleba, w miescie  jest  straszna  bieda, patologia,  mnostwo  bezdomnych, ulice  dziurawe,  po co nam stadion panie Prezydencie?

Po to, aby komuś nie przyszło do głowy najnowocześniejszej w EU cukrowni uruchomić ponownie. Dla pewności zaorali i posiali trawę :) Potrzebny nam jak k...wie trojaczki.

Po to, aby komuś nie przyszło do głowy najnowocześniejszej w EU cukrowni uruchomić ponownie. Dla pewności zaorali i posiali trawę :) Potrzebny nam jak k...wie trojaczki.

rozwiń
Avatar
Stanisław / 23 lipca 2014 o 20:42

zadałem pytanie następującej treści

Data 25 czerwca 2014 r.

Pan

Krzysztof Żuk

Prezydent Miasta Lublin

 

krzysztof.zuk@lublin.eu

urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

 

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy  z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)

I.                   W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum Kultury w Lublinie wystawienia bluźnierczego spektaklu „Gologota Picnic”, którego przekaz idzie w kolizję prawną z art. 257 kodeksu karnego Ja  podatnik, domagam się informacji ile z moich pieniędzy za pośrednictwem budżetu miasta Lublin zostało przeznaczonych na wystawienie przez CK w Lublinie tego skandalicznego spektaklu. Czy dyrekcja CK konsultowała z władzami miasta Lublin chęć wystawienia w swoich progach tego przedstawienia.

II.                 Z racji ze to nie pierwszy w Lublinie takie bluźnierczy event wspieranych przez  władze Lublina tzw. animatorów kultury alternatywnej proszę też o podanie informacji nt. wszelkich form wsparcia ze strony Miasta Lublin (samorząd miasto na prawach powiatu) dla następujących podmiotów:

1.      Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”

2.      Galeria Labirynt

3.      Warsztaty Kultury w Lublinie

4.      Centrum Kultury w Lublinie

5.      Stowarzyszenie Homo Faber

6.      Pracowni Sztuk Zaangażowanych Społecznie REWIRY

7.      Teatru "Provisorium"

8.      Bramy Grodzkiej Teatru NN

9.      Kawiarni-Ksiegarnia "Spóldzielnia"

10.  Kolektyw "Zatarg"

11.  European Alternatives Lublin

12.  Kawiarnia Kawka

13.  Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha4

14.  Klub Krytyki Politycznej w Lublinie

15.  Stowarzyszenie "Studnia Pamięci"

za lata kalendarzowe 2010 - 2014 â tj. kadencji Pana Krzysztofa Żuka na funkcji Prezydenta miasta Lublin

Interesują mnie przede wszystkim

a.       wysokość środków finansowych oraz ich tytuł i forma jakie z Budżetu Miasta Lublin, budżetów jednostek organizacyjnych Miasta Lublin a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin zostały przekazane na działalność ww. podmiotów i cel na który zostały one przeznaczone;

 

b.      korzystanie przez ww. podmioty z mienia [nieruchomości (forma prawna korzystania) i mienie ruchome] Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin (przede wszystkim jednostki oświaty, instytucje kultury) a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin.

Proszę o przedstawienie kwot jakie samorząd Miasto Lublin bądź jednostki organizacyjne i spółki p.h. czerpią z tego tytułu wynajmowania/dzierżawy/urzeczenia lokali, działek, nieruchomości ww. podmiotom/ instytucjom kultury/ stowarzyszeniom

c.       pomoc w promocji przez środki masowego przekazu (w tym strony internetowe administrowane przez Urząd Miasta Lublin) wydarzeń organizowanych przez ww. podmioty.

d.      Form współpracy podległych Prezydentowi Miasta Lublin szkół i innych placówek systemu oświaty z ww. podmiotami.

Proszę o przedstawienie wykazu szkół z informacja z którymi z ww. podmiotami współpracują i w jakim zakresie.

Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana  skrzynkę e-mailową  xxxxxx

Z poważaniem

xxxx yyyy

odpowiedź to była żenada, unikanie odpowiedzi, w tym urzedzie panują totalitarne praktyki i zmowa milczenia.

Czas wykopać platwusów z naszego miasta i powsadzac tam gdZie ich miejsce tj ZK.

-

zadałem pytanie następującej treści

Data 25 czerwca 2014 r.

Pan

Krzysztof Żuk

Prezydent Miasta Lublin

 

krzysztof.zuk@lublin.eu

rozwiń

Avatar
Andrzej Filipowicz, Lublin / 20 lipca 2014 o 06:51

po raz kolejny pytam po co normalnej osobie wykaz wyjazdów 8 tys osób, śledztwo prowadzi???przecież to zwykłe szukanie w papierach informacji które mogą zaszkodzić Żukowi, to samo tyczy się spółek. Tu o nic innego nie chodzi. PS Ani Żuk ani Pruszkowski ani Bryłowski nie dają miejsc pracy, dają je firmy.Co ma zrobić Żuk poza wspieraniem lotniska, strefy, budową dróg wew?????dróg ekspresowych nie buduje. Nie przypominam sobie żeby zarządów pisu do Lublina weszła chodz 1 firma z poważnym kapitałem. pamiętam za to zgodę na pocięcie ursusa, pamiętam upadek montexu oraz fakt że w tym samym czasie globus budował kielecki mitex

Wypadałoby zapytać jakim prawem próbujesz założyć innym kaganiec?

Skoro jednak pytasz, to odpowiem, że jako występujący o wykaz podróży służbowych pracowników i samorządowców Gminy Lublin pojęcia zielonego nie miałem, że każdego dnia przez 365 dni w roku ma miejsce średnio 5 podróży służbowych, z których większość finansowana jest z pieniędzy publicznych.

Skoro próbujesz stawiać polityczne tezy w stosunku do w pełni prawnych działań obywatelskich, to zwróć uwagę na fakt, że nigdy dotąd Gmina Lublin nie miała skumulowanego niedoboru finansowego w wysokości ponad 900 milionów złotych, które już "zaowocowały" doprowadzeniem do ruiny Bike Park poprzez braku środków na jego bieżace utrzymanie i konserwację.

Myślę, że doskonale wiesz, iż przedstawiona w treści materiału interpretacja wystąpienia o wykaz wyjazdów służbowych pracowników i samorządowców Gminy Lublin w ciągu ostatnich czterech  lat miała w zamyśle spowodować niechęć do pytającego, a to jest naruszeniem jego praw oraz prawa prasowego - spodziewaj się więc publikacji stosownego sprostowania.

Tak poza tym, to gdyby miejscy radni i "czwarta władza" czynili to, za co biorą pieniądze, to zapewniam, że z mojej strony nie byłoby bezinteresownej aktywności, bo po co wchodzić w czyjeś role i tracić czas na to, co inni mogą i powinni robić?

Wypadałoby zapytać jakim prawem próbujesz założyć innym kaganiec?

Skoro jednak pytasz, to odpowiem, że jako występujący o wykaz podróży służbowych pracowników i samorządowców Gminy Lublin pojęcia zielonego nie miałem, że każdego dnia przez 365 dni w roku ma miejsce średnio 5 podróży służbowych, z których większość finansowana jest z pieniędzy publicznych.

Skoro próbujesz stawiać polityczne tezy w stosunku do w pełni prawnych działań obywatelskich, to zwróć uwagę na fakt, że nigdy dotąd Gmina Lublin nie miała ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 lipca 2014 o 21:42

po raz kolejny pytam po co normalnej osobie wykaz wyjazdów 8 tys osób, śledztwo prowadzi???przecież to zwykłe szukanie w papierach informacji które mogą zaszkodzić Żukowi, to samo tyczy się spółek. Tu o nic innego nie chodzi. PS Ani Żuk ani Pruszkowski ani Bryłowski nie dają miejsc pracy, dają je firmy.Co ma zrobić Żuk poza wspieraniem lotniska, strefy, budową dróg wew?????dróg ekspresowych nie buduje. Nie przypominam sobie żeby zarządów pisu do Lublina weszła chodz 1 firma z poważnym kapitałem. pamiętam za to zgodę na pocięcie ursusa, pamiętam upadek montexu oraz fakt że w tym samym czasie globus budował kielecki mitex

po raz kolejny pytam po co normalnej osobie wykaz wyjazdów 8 tys osób, śledztwo prowadzi???przecież to zwykłe szukanie w papierach informacji które mogą zaszkodzić Żukowi, to samo tyczy się spółek. Tu o nic innego nie chodzi. PS Ani Żuk ani Pruszkowski ani Bryłowski nie dają miejsc pracy, dają je firmy.Co ma zrobić Żuk poza wspieraniem lotniska, strefy, budową dróg wew?????dróg ekspresowych nie buduje. Nie przypominam sobie żeby zarządów pisu do Lublina weszła chodz 1 firma z poważnym kapitałem. pamiętam za to zgodę na pocięcie ursusa, pa... rozwiń

Avatar
111 / 19 lipca 2014 o 13:44

Jesteście urzędnikami i wasza praca,wydatki, przetargi, umowy, używanie samochodów służbowych itd, itd, powinny być jawne i nikt nie powinien być z tego tytułu oburzony. My obywatele, którzy powierzyliśmy wam mandat mamy do tego prawo.

Avatar
rozbawiona Iwona / 19 lipca 2014 o 10:08

Moje pytanie do pana prezydenta  brzmi. Po co  wybudował  Pan nam  stadion na terenie  Cukrowni, dlaczego Pan nie zapytał o opinie mieszkancow? My lubliniianie  chcemy miejsc pracy, dlaczego  został  zniszczony kolejny zaklad pracy. Nie chcemy igrzysk, bo nie ma przedewszystkim komu ich nam dostarczyc, bo  czwarta liga  nie potrafi, chcemy  miejsc pracy, i chleba, w miescie  jest  straszna  bieda, patologia,  mnostwo  bezdomnych, ulice  dziurawe,  po co nam stadion panie Prezydencie?

Tuskojeby muszą odejść,towarzystwo zbyt bardzo się " rozpasało"

Tuskojeby muszą odejść,towarzystwo zbyt bardzo się " rozpasało"

rozwiń
Avatar
art. 61 Konstytucji RP / 19 lipca 2014 o 09:59

to zwykły atak polityczny na Żuka. Żadnej osobie nie są potrzebne takie  informacje. Chodzi o szukanie haków przed wyborami samorządowymi.

Że co? Przestań tak jak on myśleć o wyborach i weźcie się do pracy.

To dzięki takim zapytaniom wiadomo, że od 3 lat najwyżsi urzędnicy ratusza wysyłali z telefonów służbowych prywatne wiadomości SMS Premium w komercyjnym konkursie organizowanym przez jednej z lokalnych dzienników.

Nie problemem pytającego jest, że w ciągu tych trzech lat raz "człowiekiem roku Lublina" został przewodniczący rady miejskiej, a dwa razy prezydent miasta.

To dzięki tym pytaniom ratusz pierwszy raz od czterech lat upublicznił zestawienie zysków i strat wszystkich spółek z udziałem miasta.

To dzięki tym pytaniom dowiedzieliśmy się ile naszych pieniędzy wydawanych jest na komercyjne i publiczne media.

To dzięki tym pytaniom wiemy, że w UML jest w obrocie 21 służbowych kart płatniczych oraz 22 radców prawnych...

Można byłoby mnożyć tylko po co - wszak to obywatelskim przywilejem jest pytać, a obowiązkiem władzy odpowiadać.

Tak poza tym gdyby publikowano informacje, które w BIP są obowiązkowe, to i pytań byłoby mniej.

Przestańcie myśleć ciągle tylko o wyborach i wreszcie do pracy się weźcie.

Ps. Jeżeli jeszcze nie wiesz o co całe halo, to zaczekaj aż dane na wniosek zostaną udostępnione zainteresowanym

Że co? Przestań tak jak on myśleć o wyborach i weźcie się do pracy.

To dzięki takim zapytaniom wiadomo, że od 3 lat najwyżsi urzędnicy ratusza wysyłali z telefonów służbowych prywatne wiadomości SMS Premium w komercyjnym konkursie organizowanym przez jednej z lokalnych dzienników.

Nie problemem pytającego jest, że w ciągu tych trzech lat raz "człowiekiem roku Lublina" został przewodniczący rady miejskiej, a dwa razy prezydent miasta.

To dzięki tym pytaniom ratusz pierwszy raz od czterech lat upubliczn... rozwiń

Avatar
Gość / 19 lipca 2014 o 09:43

cyt. ,,To w sumie 8 tysięcy pozycji. Nie możemy odmówić odpowiedzi, ale by jej udzielić pracownicy będą oderwani od swoich obowiązków – mówi Krzyżanowska.'' - ale to też jest wasz obowiązek... Cóż obywatele patrzą na ręce.

Avatar
semi / 19 lipca 2014 o 09:36
Ktokolwiek by nie by u wladzy musi czuc, ze rzadzi dla ludzi a nie ludzmi
Avatar
semi / 19 lipca 2014 o 09:34
Ktokolwiek by nie by u wladzy musi czuc, ze rzadzi dla ludzi a nie ludzmi
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 4 9

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 73 21

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 10

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!