sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Wykiwany Romario

Dodano: 27 listopada 2003, 21:00

Brazylijski piłkarz Romario na przesłuchaniu w lubelskiej prokuraturze potwierdził, że czuje się oszukany przez biznesmena spod Lublina Piotra O. Na interesach z tym mężczyzną stracił ponad 4,8 mln dolarów.

Romario był przesłuchiwany w środę do późnych godzin wieczornych. Prokuratura nie chce ujawnić co powiedział, uzasadniając to dobrem śledztwa. – Mogę tylko powiedzieć, że potwierdził fakt i okoliczności popełnienia przestępstwa na jego szkodę – tłumaczył wczoraj prokurator Michał Blajerski, z Prokuratury Okręgowej w Lublinie, który prowadzi śledztwo przeciwko Piotrowi O. – Został mu nadany status pokrzywdzonego.
Piłkarza przesłuchiwano w charakterze świadka w sprawie Piotra O., biznesmena spod Lublina, który na początku roku został aresztowany za oszustwa. Mężczyzna miał międzynarodowe kontakty, przez jego konta przechodziły miliony dolarów. Jedna z transakcji dotyczyła przelania ponad 4,8 mln dolarów ze szwajcarskiego konta brazylijskiego piłkarza na konto Piotra O. i jego amerykańskiego wspólnika w Drezdner Bank. W domu biznesmena w Stasinie znaleziono kopię paszportu sportowca.
W tej sprawie skorzystano z pomocy ministerstwa sprawiedliwości Szwajcarii. Z nadesłanych materiałów wynikało, że piłkarz przelał te pieniądze gdyż zapewniano go, że zostaną przeznaczone na sfinansowanie piłkarskiego ośrodka dla młodzieży w Brazylii. Nieoficjalnie wiadomo, że wkrótce prokuratura postawi biznesmenowi zarzut wyłudzenia 4,8 mln dolarów od piłkarza. Piotr O. tłumaczył w prokuraturze, że doradzał Romario jak inwestować pieniądze.
W Lublinie Romario nie chciał rozmawiać z mediami.

Aresztowany biznesmen

Piotr O. został aresztowany w lutym tego roku pod zarzutem szeregu oszustw. Prokuratura uważa, że obiecywał firmom załatwienie kredytu bądź gwarancji bankowej pobierając w zamian na poczet kosztów po ponad 130 tys. zł i 215 tys. zł. W Stasinie pod Lublinem żył jak król. W jego domu znaleziono m.in. kilka zegarków wartych po ponad sto tys. dolarów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24