czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Brazylijski piłkarz Romario na przesłuchaniu w lubelskiej prokuraturze potwierdził, że czuje się oszukany przez biznesmena spod Lublina Piotra O. Na interesach z tym mężczyzną stracił ponad 4,8 mln dolarów.

Romario był przesłuchiwany w środę do późnych godzin wieczornych. Prokuratura nie chce ujawnić co powiedział, uzasadniając to dobrem śledztwa. – Mogę tylko powiedzieć, że potwierdził fakt i okoliczności popełnienia przestępstwa na jego szkodę – tłumaczył wczoraj prokurator Michał Blajerski, z Prokuratury Okręgowej w Lublinie, który prowadzi śledztwo przeciwko Piotrowi O. – Został mu nadany status pokrzywdzonego.
Piłkarza przesłuchiwano w charakterze świadka w sprawie Piotra O., biznesmena spod Lublina, który na początku roku został aresztowany za oszustwa. Mężczyzna miał międzynarodowe kontakty, przez jego konta przechodziły miliony dolarów. Jedna z transakcji dotyczyła przelania ponad 4,8 mln dolarów ze szwajcarskiego konta brazylijskiego piłkarza na konto Piotra O. i jego amerykańskiego wspólnika w Drezdner Bank. W domu biznesmena w Stasinie znaleziono kopię paszportu sportowca.
W tej sprawie skorzystano z pomocy ministerstwa sprawiedliwości Szwajcarii. Z nadesłanych materiałów wynikało, że piłkarz przelał te pieniądze gdyż zapewniano go, że zostaną przeznaczone na sfinansowanie piłkarskiego ośrodka dla młodzieży w Brazylii. Nieoficjalnie wiadomo, że wkrótce prokuratura postawi biznesmenowi zarzut wyłudzenia 4,8 mln dolarów od piłkarza. Piotr O. tłumaczył w prokuraturze, że doradzał Romario jak inwestować pieniądze.
W Lublinie Romario nie chciał rozmawiać z mediami.

Aresztowany biznesmen

Piotr O. został aresztowany w lutym tego roku pod zarzutem szeregu oszustw. Prokuratura uważa, że obiecywał firmom załatwienie kredytu bądź gwarancji bankowej pobierając w zamian na poczet kosztów po ponad 130 tys. zł i 215 tys. zł. W Stasinie pod Lublinem żył jak król. W jego domu znaleziono m.in. kilka zegarków wartych po ponad sto tys. dolarów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!