Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2013 r.
14:59
Edytuj ten wpis

Wykład prof. Hartmana na UMCS odwołany. "Ze względu na bezpieczeństwo"

0 14 A A
Stanisław Michałowski, rektor UMCS (w środku) (Maciej Kaczanowski)
Stanisław Michałowski, rektor UMCS (w środku) (Maciej Kaczanowski)

Rektor UMCS zdecydował o odwołaniu piątkowego spotkania z udziałem prof. Jana Hartmana na Wydziale Politologii. List protestacyjny w sprawie spotkania z filozofem napisali studenci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wykład pt. "Blaski i cienie antyklerykalizmu” z udziałem prof. Hartmana (filozofa z Uniwersytetu Jagiellońskiego) był zaplanowany na piątek. Organizowały go Fundacja Wolność od Religii oraz lubelski oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Dziekan wydziału jedynie użyczył salę.

– Prof. Jan Hartman jest wiceprzewodniczącym rady polityczno-programowej SLD oraz członkiem zespołu doradczego Ruchu Palikota. Jako osoba publiczna kojarzony jest z poglądami lewicowymi – napisali w liście do rektora "Studenci Dla Lublina”.

– Obawiamy się, że spotkanie może mieć wymiar wiecu partyjnego. Przypuszczamy, że spotkanie nie będzie miało charakteru naukowego, wręcz przeciwnie może stać się miejscem szerzenia lewicowych poglądów profesora, w związku z nie zaproszeniem osób o odmiennych poglądach – tłumaczyli studenci. – Liczymy, że Jego Magnificencja odwoła spotkanie, bądź zmieni jego formę, jak miało to miejsce w przypadku spotkania z posłem Ludwikiem Dornem.

Konferencja dotycząca pakietu klimatycznego z udziałem polityka Solidarnej Polski miała być w lutym. W ostatniej chwili rektor zdecydował o jej odwołaniu – po poznaniu tematu wystąpienia posła Dorna ("NIE dla pakietu klimatycznego”).

– Uznałem, że doprowadzi to do debaty politycznej, a nie merytorycznej. Z udziałem przedstawiciela tylko jednego ugrupowania, które wiadomo, jaką opcję reprezentuje. Nieważne, czy się z nią zgadzam czy nie. Ale to ustawiłoby dyskusję jednostronnie – argumentował rektor. – Trzeba doprowadzić do realnej, merytorycznej debaty, z udziałem naukowców lub przedstawicieli różnych ugrupowań.

Odwołał z uwagi na bezpieczeństwo

Dziś uczelnia poinformowała, że rektor zdecydował o odwołaniu piątkowego spotkania z prof. Hartmanem.

Powód? – W piątek odbywają się na uczelni Drzwi Otwarte, ogromne wydarzenie, na wszystkich wydziałach – mówi Magdalena Kozak-Siemińska, rzecznik UMCS. – Decyzja o odwołaniu wykładu jest spowodowana troską o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, zarówno Drzwi Otwartych, jak i spotkania z prof. Hartmanem.

Ten, mimo listu, i tak na uniwersytet przyjedzie. – Rektor uzgodnił z dziekanem wydziału, że wykład odbędzie się w innym terminie – zapowiada Kozak-Siemińska.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SkinheadBlackMetal / 16 marca 2013 o 09:21
Wrażenia po "wykładzie"...

Mimo kiepskiej pogody postanowiłem przyjechać na "wykład" czerwonego Janka. Szumnie reklamowane spotkanie okazało się zwykłą propagandową pogadanką, z rzetelną nauką miało niewiele wspólnego. Poza stałymi i starymi frazesami pod adresem Kościoła nic nowego nie usłyszałem. Pan Hartman ma za jednak inny wielki dar - dar usypiania. Zrobił to lepiej niż Forsen. W środku "wykładu" w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi kolesiowi zwyczajnie przysnąłem. Mój pies wywarłby na słuchaczu lepsze wrażenie i skuteczniej zaciekawiłby tematem niż Pan Uczony. Pan Hartman jest przede wszystkim nudziarzem, nie ma pojęcia o prowadzeniu ciekawego spotkania, momentami nie wiedziałem czy jestem na spotkaniu politycznym czy na lekcji języka chińskiego. Chociaż z tego drugiego chyba więcej zrozumiałbym niż z wypowiedzi Hartmana. A i wypowiedzi pełne były sprzeczności. Z jednej strony niby gościu potępia komunę, a z drugiej przyznał się do współpracy z SLD i Ruchem Palikota. I zaznaczając że jest bezpartyjny. Muskularny wróbel i żonaty kawaler. Nie wiem ostatecznie w jakim celu zorganizowano owo spotkanie.
Wrażenia po "wykładzie"...

Mimo kiepskiej pogody postanowiłem przyjechać na "wykład" czerwonego Janka. Szumnie reklamowane spotkanie okazało się zwykłą propagandową pogadanką, z rzetelną nauką miało niewiele wspólnego. Poza stałymi i starymi frazesami pod adresem Kościoła nic nowego nie usłyszałem. Pan Hartman ma za jednak inny wielki dar - dar usypiania. Zrobił to lepiej niż Forsen. W środku "wykładu" w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi kolesiowi zwyczajnie przysnąłem. Mój pies wywarłby na słuchaczu... rozwiń
Avatar
SkinheadBlackMetal / 15 marca 2013 o 12:02
Dziś nawet i pogoda protestuje przeciw wizycie
Avatar
SkinheadBlackMetal / 15 marca 2013 o 12:00
"Wykład" będzie. W Lubliniance o 17.00. Hotel przygarnął profesora.
Avatar
Marian / 14 marca 2013 o 17:23
Jakim prawem w innym terminie - absolutne zero pobłażania dla poczynań tego Pana, rzekomego studenta KUL. Wiecie co on ślubował ? Dokładną odwrotność tego co robi...
Avatar
SkinheadBlackMetal / 14 marca 2013 o 09:51
"Zw względów bezpieczeństwa" - jaja sobie robią
Avatar
Lutek / 13 marca 2013 o 18:38
zwróccie uwagę na argumentację w przypadku odwołania spotkania z L. Dornem i Hartmanem. tam był "brak osób z drugiej strony sceny polit.", tu "dni otwarte i troska o bezpieczeństwo".
a studenci, zdaje mi się, po prostu zacytowali słowa rektora, które ten napisał odwołując spotkanie z Dornem. brawo dla nich!
Avatar
Stach / 13 marca 2013 o 18:18
Słusznie! Po co promować dewiacje? Cze PKB jakiegokolwiek kraju kiedykolwiek wzrósł dzięki dewiacjom moralno-społecznym? Czy pseudonaukowcy to nie pasozyci społeczni?
Avatar
vat / 13 marca 2013 o 18:12
Ci młodzi gniewni co tak dążą do antyklerykalizmu, niech nie chrzczą dzieci i nie biorą ślubów kościelnych!
Avatar
S Y L W E S T E R / 13 marca 2013 o 17:36
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści postanowili bez uprzedzenia WTARGNĄĆ do lubelskiej uczelni i wykorzystując zaplanowany wykład prof. Hartmana w auli uczelni ZADAĆ PODCHWYTLIWE PYTANIE STUDENTOM LUBELSKIEJ UCZELNI ... KTO JEST PATRONKĄ ICH UCZELNI I JAKIEJ JEST NARODOWOŚCI ? . Jak się o tym dowiedział Rektor Uniwersytetu MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ (UMCS) to wpadł w PANIKĘ I PRAWDOPODOBNIE ZABLOKOWAŁ WYKŁAD PROF.HARTMANA (sic?) Ciiiiich---oooo ! bo za Rektotrem (UMCS) stoi... Prezydent Lublina Zuk który popiera SABOTAŻ NA UCZELNI gdyż w jakiś sposób był związany z UNIWERSYTETEM MARII CURII... Obserwujmy czy Studentom uda się zablokować decyzje Rektora i czy wreszcie przywrócone zostanie dobre Imie Patronki Uczelni... MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE ? . Zdradzamy tajemniczy wywiad środowiskowy w Polonii metropolii nowojorskiej w USA . Ciichoo !.... W Stanie New Jersey Polacy mają organizacje sympatyzujące z... lubelską Uczelnią tylko ku zaskoczeniu Antyterrorystów , ustalili , że różni się Imie Patronki Uczelni. Otóż, cicho!, w USA są PRZYJACIELE UNIWERSYTETU MARII SKŁODOWSKIEJ CURII w Lublinie. Jeden z Antyterrorystów nieśmiało zapytał członków tej Organizacji ze Stanu NEW JERSEY ... przepraszam bardzo , dlaczego nie przyjęliście nazwy Waszej Organizacji taka jaka faktycznie jest na lubelskim Uniwersytecie UNIWERSYTET MARII CURII SKŁODOWSKIEJ ?, bardzo zdecydowanie funkcjonariu szowi Antyterrorystycznego Oddziału odpowiedział ; " bo CEPIE Nasza Polska Uczona MARIA SKŁODOWSKA wyszła za mąż za Francuza CURII i Jej Orginalne Nazwisko po małżeństwie brzmi MARIA SKŁODOWSKA CURII (!) ALE "CEPY" W TYM LUBLINIE (?) . Ciiichooo ! Zobaczymy czy Studenci zablokują "decyzje" Rektora i wreszcie nazwa "UMCS" przestanie na całym świecie KOMPROMITOWAĆ UCZELNIE , STUDENTÓW I MIASTO LUBLIN ? . Zobaczymy... Cichooo...
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści pos... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 13 marca 2013 o 17:35
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści postanowili bez uprzedzenia WTARGNĄĆ do lubelskiej uczelni i wykorzystując zaplanowany wykład prof. Hartmana w auli uczelni ZADAĆ PODCHWYTLIWE PYTANIE STUDENTOM LUBELSKIEJ UCZELNI ... KTO JEST PATRONKĄ ICH UCZELNI I JAKIEJ JEST NARODOWOŚCI ? . Jak się o tym dowiedział Rektor Uniwersytetu MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ (UMCS) to wpadł w PANIKĘ I PRAWDOPODOBNIE ZABLOKOWAŁ WYKŁAD PROF.HARTMANA (sic?) Ciiiiich---oooo ! bo za Rektotrem (UMCS) stoi... Prezydent Lublina Zuk który popiera SABOTAŻ NA UCZELNI gdyż w jakiś sposób był związany z UNIWERSYTETEM MARII CURII... Obserwujmy czy Studentom uda się zablokować decyzje Rektora i czy wreszcie przywrócone zostanie dobre Imie Patronki Uczelni... MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE ? . Zdradzamy tajemniczy wywiad środowiskowy w Polonii metropolii nowojorskiej w USA . Ciichoo !.... W Stanie New Jersey Polacy mają organizacje sympatyzujące z... lubelską Uczelnią tylko ku zaskoczeniu Antyterrorystów , ustalili , że różni się Imie Patronki Uczelni. Otóż, cicho!, w USA są PRZYJACIELE UNIWERSYTETU MARII SKŁODOWSKIEJ CURII w Lublinie. Jeden z Antyterrorystów nieśmiało zapytał członków tej Organizacji ze Stanu NEW JERSEY ... przepraszam bardzo , dlaczego nie przyjęliście nazwy Waszej Organizacji taka jaka faktycznie jest na lubelskim Uniwersytecie UNIWERSYTET MARII CURII SKŁODOWSKIEJ ?, bardzo zdecydowanie funkcjonariu szowi Antyterrorystycznego Oddziału odpowiedział ; " bo CEPIE Nasza Polska Uczona MARIA SKŁODOWSKA wyszła za mąż za Francuza CURII i Jej Orginalne Nazwisko po małżeństwie brzmi MARIA SKŁODOWSKA CURII (!) ALE "CEPY" W TYM LUBLINIE (?) . Ciiichooo ! Zobaczymy czy Studenci zablokują "decyzje" Rektora i wreszcie nazwa "UMCS" przestanie na całym świecie KOMPROMITOWAĆ UCZELNIE , STUDENTÓW I MIASTO LUBLIN ? . Zobaczymy... Cichooo...
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści ... rozwiń
Avatar
SkinheadBlackMetal / 16 marca 2013 o 09:21
Wrażenia po "wykładzie"...

Mimo kiepskiej pogody postanowiłem przyjechać na "wykład" czerwonego Janka. Szumnie reklamowane spotkanie okazało się zwykłą propagandową pogadanką, z rzetelną nauką miało niewiele wspólnego. Poza stałymi i starymi frazesami pod adresem Kościoła nic nowego nie usłyszałem. Pan Hartman ma za jednak inny wielki dar - dar usypiania. Zrobił to lepiej niż Forsen. W środku "wykładu" w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi kolesiowi zwyczajnie przysnąłem. Mój pies wywarłby na słuchaczu lepsze wrażenie i skuteczniej zaciekawiłby tematem niż Pan Uczony. Pan Hartman jest przede wszystkim nudziarzem, nie ma pojęcia o prowadzeniu ciekawego spotkania, momentami nie wiedziałem czy jestem na spotkaniu politycznym czy na lekcji języka chińskiego. Chociaż z tego drugiego chyba więcej zrozumiałbym niż z wypowiedzi Hartmana. A i wypowiedzi pełne były sprzeczności. Z jednej strony niby gościu potępia komunę, a z drugiej przyznał się do współpracy z SLD i Ruchem Palikota. I zaznaczając że jest bezpartyjny. Muskularny wróbel i żonaty kawaler. Nie wiem ostatecznie w jakim celu zorganizowano owo spotkanie.
Wrażenia po "wykładzie"...

Mimo kiepskiej pogody postanowiłem przyjechać na "wykład" czerwonego Janka. Szumnie reklamowane spotkanie okazało się zwykłą propagandową pogadanką, z rzetelną nauką miało niewiele wspólnego. Poza stałymi i starymi frazesami pod adresem Kościoła nic nowego nie usłyszałem. Pan Hartman ma za jednak inny wielki dar - dar usypiania. Zrobił to lepiej niż Forsen. W środku "wykładu" w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi kolesiowi zwyczajnie przysnąłem. Mój pies wywarłby na słuchaczu... rozwiń
Avatar
SkinheadBlackMetal / 15 marca 2013 o 12:02
Dziś nawet i pogoda protestuje przeciw wizycie
Avatar
SkinheadBlackMetal / 15 marca 2013 o 12:00
"Wykład" będzie. W Lubliniance o 17.00. Hotel przygarnął profesora.
Avatar
Marian / 14 marca 2013 o 17:23
Jakim prawem w innym terminie - absolutne zero pobłażania dla poczynań tego Pana, rzekomego studenta KUL. Wiecie co on ślubował ? Dokładną odwrotność tego co robi...
Avatar
SkinheadBlackMetal / 14 marca 2013 o 09:51
"Zw względów bezpieczeństwa" - jaja sobie robią
Avatar
Lutek / 13 marca 2013 o 18:38
zwróccie uwagę na argumentację w przypadku odwołania spotkania z L. Dornem i Hartmanem. tam był "brak osób z drugiej strony sceny polit.", tu "dni otwarte i troska o bezpieczeństwo".
a studenci, zdaje mi się, po prostu zacytowali słowa rektora, które ten napisał odwołując spotkanie z Dornem. brawo dla nich!
Avatar
Stach / 13 marca 2013 o 18:18
Słusznie! Po co promować dewiacje? Cze PKB jakiegokolwiek kraju kiedykolwiek wzrósł dzięki dewiacjom moralno-społecznym? Czy pseudonaukowcy to nie pasozyci społeczni?
Avatar
vat / 13 marca 2013 o 18:12
Ci młodzi gniewni co tak dążą do antyklerykalizmu, niech nie chrzczą dzieci i nie biorą ślubów kościelnych!
Avatar
S Y L W E S T E R / 13 marca 2013 o 17:36
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści postanowili bez uprzedzenia WTARGNĄĆ do lubelskiej uczelni i wykorzystując zaplanowany wykład prof. Hartmana w auli uczelni ZADAĆ PODCHWYTLIWE PYTANIE STUDENTOM LUBELSKIEJ UCZELNI ... KTO JEST PATRONKĄ ICH UCZELNI I JAKIEJ JEST NARODOWOŚCI ? . Jak się o tym dowiedział Rektor Uniwersytetu MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ (UMCS) to wpadł w PANIKĘ I PRAWDOPODOBNIE ZABLOKOWAŁ WYKŁAD PROF.HARTMANA (sic?) Ciiiiich---oooo ! bo za Rektotrem (UMCS) stoi... Prezydent Lublina Zuk który popiera SABOTAŻ NA UCZELNI gdyż w jakiś sposób był związany z UNIWERSYTETEM MARII CURII... Obserwujmy czy Studentom uda się zablokować decyzje Rektora i czy wreszcie przywrócone zostanie dobre Imie Patronki Uczelni... MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE ? . Zdradzamy tajemniczy wywiad środowiskowy w Polonii metropolii nowojorskiej w USA . Ciichoo !.... W Stanie New Jersey Polacy mają organizacje sympatyzujące z... lubelską Uczelnią tylko ku zaskoczeniu Antyterrorystów , ustalili , że różni się Imie Patronki Uczelni. Otóż, cicho!, w USA są PRZYJACIELE UNIWERSYTETU MARII SKŁODOWSKIEJ CURII w Lublinie. Jeden z Antyterrorystów nieśmiało zapytał członków tej Organizacji ze Stanu NEW JERSEY ... przepraszam bardzo , dlaczego nie przyjęliście nazwy Waszej Organizacji taka jaka faktycznie jest na lubelskim Uniwersytecie UNIWERSYTET MARII CURII SKŁODOWSKIEJ ?, bardzo zdecydowanie funkcjonariu szowi Antyterrorystycznego Oddziału odpowiedział ; " bo CEPIE Nasza Polska Uczona MARIA SKŁODOWSKA wyszła za mąż za Francuza CURII i Jej Orginalne Nazwisko po małżeństwie brzmi MARIA SKŁODOWSKA CURII (!) ALE "CEPY" W TYM LUBLINIE (?) . Ciiichooo ! Zobaczymy czy Studenci zablokują "decyzje" Rektora i wreszcie nazwa "UMCS" przestanie na całym świecie KOMPROMITOWAĆ UCZELNIE , STUDENTÓW I MIASTO LUBLIN ? . Zobaczymy... Cichooo...
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści pos... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 13 marca 2013 o 17:35
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści postanowili bez uprzedzenia WTARGNĄĆ do lubelskiej uczelni i wykorzystując zaplanowany wykład prof. Hartmana w auli uczelni ZADAĆ PODCHWYTLIWE PYTANIE STUDENTOM LUBELSKIEJ UCZELNI ... KTO JEST PATRONKĄ ICH UCZELNI I JAKIEJ JEST NARODOWOŚCI ? . Jak się o tym dowiedział Rektor Uniwersytetu MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ (UMCS) to wpadł w PANIKĘ I PRAWDOPODOBNIE ZABLOKOWAŁ WYKŁAD PROF.HARTMANA (sic?) Ciiiiich---oooo ! bo za Rektotrem (UMCS) stoi... Prezydent Lublina Zuk który popiera SABOTAŻ NA UCZELNI gdyż w jakiś sposób był związany z UNIWERSYTETEM MARII CURII... Obserwujmy czy Studentom uda się zablokować decyzje Rektora i czy wreszcie przywrócone zostanie dobre Imie Patronki Uczelni... MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE ? . Zdradzamy tajemniczy wywiad środowiskowy w Polonii metropolii nowojorskiej w USA . Ciichoo !.... W Stanie New Jersey Polacy mają organizacje sympatyzujące z... lubelską Uczelnią tylko ku zaskoczeniu Antyterrorystów , ustalili , że różni się Imie Patronki Uczelni. Otóż, cicho!, w USA są PRZYJACIELE UNIWERSYTETU MARII SKŁODOWSKIEJ CURII w Lublinie. Jeden z Antyterrorystów nieśmiało zapytał członków tej Organizacji ze Stanu NEW JERSEY ... przepraszam bardzo , dlaczego nie przyjęliście nazwy Waszej Organizacji taka jaka faktycznie jest na lubelskim Uniwersytecie UNIWERSYTET MARII CURII SKŁODOWSKIEJ ?, bardzo zdecydowanie funkcjonariu szowi Antyterrorystycznego Oddziału odpowiedział ; " bo CEPIE Nasza Polska Uczona MARIA SKŁODOWSKA wyszła za mąż za Francuza CURII i Jej Orginalne Nazwisko po małżeństwie brzmi MARIA SKŁODOWSKA CURII (!) ALE "CEPY" W TYM LUBLINIE (?) . Ciiichooo ! Zobaczymy czy Studenci zablokują "decyzje" Rektora i wreszcie nazwa "UMCS" przestanie na całym świecie KOMPROMITOWAĆ UCZELNIE , STUDENTÓW I MIASTO LUBLIN ? . Zobaczymy... Cichooo...
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 maja 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 maja 2018 roku 0 0

Zapomniałeś dowodu rejestracyjnego i OC? Kary już nie będzie

Zapomniałeś dowodu rejestracyjnego i OC? Kary już nie będzie 30 7

Od 4 czerwca będziemy mogli zostawić w domu dowód rejestracyjny i papierowe ubezpieczenie OC. Za brak tych dokumentów nie będzie nam grozić żadna kara, a to dzięki Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Przerwany mecz Powiślaka z Victorią. Goście mieli już tylko sześciu graczy

Przerwany mecz Powiślaka z Victorią. Goście mieli już tylko sześciu graczy 1 2

Mecz Powiślaka z Victorią Żmudź został przerwany w 70 minucie. Powód? Goście przyjechali do Końskowoli w 13-osobowym składzie. W pierwszej połowie dostali dwie czerwone kartki, a kiedy z powodu kolejnych kontuzji na murawie zostało ledwie sześciu graczy przyjezdnych sędzia musiał zakończyć zawody przy stanie 5:0

W zimie Icemania, w lecie Rollmania. Rolkarze i wrotkarze będą mogli pojeździć w hali

W zimie Icemania, w lecie Rollmania. Rolkarze i wrotkarze będą mogli pojeździć w hali 59 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach ma być uruchomiona w czerwcu przy Al. Zygmuntowskich. Otworzy ją Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który już zamawia wrotki i ochraniacze, które będzie można tu wypożyczyć. Rolki trzeba będzie mieć własne

Górnik – Medyk 3:2. Korona oficjalnie założona

Górnik – Medyk 3:2. Korona oficjalnie założona 10 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Górnik Łęczna na zakończenie sezonu pokonał 3:2 Medyka Konin. Ten wynik nie miał jednak najmniejszego znaczenia, ponieważ podopieczne Piotra Mazurkiewicz już dawno temu zapewniły sobie mistrzowski tytuł. W niedzielę jednak „górniczki” wreszcie mogły oficjalnie odebrać złote medale i świętować ze swoimi kibicami historyczny wynik

Łada lepsza od odmłodzonego Hetmana

Łada lepsza od odmłodzonego Hetmana 0 1

Osłabiony i odmłodzony Hetman zostawił wszystkie trzy punkty w Biłgoraju. Łada pokonała w derbach faworyzowanych rywali 2:1, chociaż podopieczni Jacka Ziarkowskiego wcale nie musieli przegrać

Polesie – POM 2:1. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Polesie – POM 2:1. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa Polesie pokonało POM Iskra Piotrowice po golu Marcina Wójcika w doliczonym czasie gry. Dzięki temu zawodnicy Zbigniewa Wójcika są już bardzo blisko zajęcia drugiego miejsca

Gryf – Olimpiakos 3:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Gryf – Olimpiakos 3:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA W pojedynku dwóch beniaminków Gryf Gmina Zamość przegrywał z Olimpiakosem Tarnogród 0:2, ale pokazał charakter. Zespół trenera Romana Blonki w końcowych fragmentach spotkania podkręcił tempo i wyszarpał zwycięstwo wygrywając 3:2

Eko Różanka – Kłos Chełm 3:1. Mikołaj przyszedł już w maju

Eko Różanka – Kłos Chełm 3:1. Mikołaj przyszedł już w maju 1 0

Szalony mecz w Różance. Gospodarze do przerwy przegrywali z Kłosem Chełm 0:1, ale w drugiej połowie odwrócili losy spotkania i ostatecznie wygrali 3:1.

Najbardziej barwna impreza po raz kolejny w Lublinie. Festiwal Kolorów 2018 [zdjęcia]
galeria

Najbardziej barwna impreza po raz kolejny w Lublinie. Festiwal Kolorów 2018 [zdjęcia] 0 1

Nie zdziwcie się jeśli dzisiaj zobaczycie zielono-czerwono-żółte twarze w centrum miasta. W niedzielę odbywa się kolejna edycja Festiwalu Kolorów.

AWF Kraków i Politechnika Gdańska najlepsze podczas AMP w lekkiej atletyce
galeria

AWF Kraków i Politechnika Gdańska najlepsze podczas AMP w lekkiej atletyce 2 0

W weekend na nowym stadionie w Lublinie zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski. Klasyfikację generalną wygrały: AWF Kraków wśród pań i Politechnika Gdańska w rywalizacji mężczyzn. W tej drugiej kategorii trzeci był UMCS

Lubelski Wyścig Kaczek. Kolorowe zawodniczki pomknęły rzeką [zdjęcia]
galeria

Lubelski Wyścig Kaczek. Kolorowe zawodniczki pomknęły rzeką [zdjęcia] 5 0

 W niedzielę na terenach zielonych przy Arenie Lublin zorganizowano wyścig kaczek. To już piąta edycja imprezy.

Olender – Igros 2:2. Spadek niemal pewny

Olender – Igros 2:2. Spadek niemal pewny 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Olender Sól podzielił się punktami z Igrosem Krasnobród remisując 2:2. Ten wynik nie zadowala żadnej ze stron i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie oba zespoły grać będą o szczebel niżej

Spór w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Ludowcy chcą żeby stworzyć "siatkę płac"
film

Spór w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Ludowcy chcą żeby stworzyć "siatkę płac" 13 15

Co dalej z konfliktem w szpitalu przy al. Kraśnickiej? - Pole do kompromisu jest bardzo duże i jeśli nie w poniedziałek to we wtorek, zarówno dyrekcja jak i pielęgniarki dojdą do porozumienia - ocenia Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL i proponuje stworzenie "siatki płac".

"W rytmie natury". Impreza nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]
galeria

"W rytmie natury". Impreza nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia] 1 0

Pokazy maszyn do pielęgnacji zieleni, pokazy strażackie, spotkania z ekspertami, konkursy z nagrodami i strefa gastronomiczna. W sobotę MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie oraz Husqvarna wspólnie zapraszali do akcji „W rytmie natury”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.