Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2013 r.
14:59
Edytuj ten wpis

Wykład prof. Hartmana na UMCS odwołany. "Ze względu na bezpieczeństwo"

0 14 A A
Stanisław Michałowski, rektor UMCS (w środku) (Maciej Kaczanowski)
Stanisław Michałowski, rektor UMCS (w środku) (Maciej Kaczanowski)

Rektor UMCS zdecydował o odwołaniu piątkowego spotkania z udziałem prof. Jana Hartmana na Wydziale Politologii. List protestacyjny w sprawie spotkania z filozofem napisali studenci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wykład pt. "Blaski i cienie antyklerykalizmu” z udziałem prof. Hartmana (filozofa z Uniwersytetu Jagiellońskiego) był zaplanowany na piątek. Organizowały go Fundacja Wolność od Religii oraz lubelski oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Dziekan wydziału jedynie użyczył salę.

– Prof. Jan Hartman jest wiceprzewodniczącym rady polityczno-programowej SLD oraz członkiem zespołu doradczego Ruchu Palikota. Jako osoba publiczna kojarzony jest z poglądami lewicowymi – napisali w liście do rektora "Studenci Dla Lublina”.

– Obawiamy się, że spotkanie może mieć wymiar wiecu partyjnego. Przypuszczamy, że spotkanie nie będzie miało charakteru naukowego, wręcz przeciwnie może stać się miejscem szerzenia lewicowych poglądów profesora, w związku z nie zaproszeniem osób o odmiennych poglądach – tłumaczyli studenci. – Liczymy, że Jego Magnificencja odwoła spotkanie, bądź zmieni jego formę, jak miało to miejsce w przypadku spotkania z posłem Ludwikiem Dornem.

Konferencja dotycząca pakietu klimatycznego z udziałem polityka Solidarnej Polski miała być w lutym. W ostatniej chwili rektor zdecydował o jej odwołaniu – po poznaniu tematu wystąpienia posła Dorna ("NIE dla pakietu klimatycznego”).

– Uznałem, że doprowadzi to do debaty politycznej, a nie merytorycznej. Z udziałem przedstawiciela tylko jednego ugrupowania, które wiadomo, jaką opcję reprezentuje. Nieważne, czy się z nią zgadzam czy nie. Ale to ustawiłoby dyskusję jednostronnie – argumentował rektor. – Trzeba doprowadzić do realnej, merytorycznej debaty, z udziałem naukowców lub przedstawicieli różnych ugrupowań.

Odwołał z uwagi na bezpieczeństwo

Dziś uczelnia poinformowała, że rektor zdecydował o odwołaniu piątkowego spotkania z prof. Hartmanem.

Powód? – W piątek odbywają się na uczelni Drzwi Otwarte, ogromne wydarzenie, na wszystkich wydziałach – mówi Magdalena Kozak-Siemińska, rzecznik UMCS. – Decyzja o odwołaniu wykładu jest spowodowana troską o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, zarówno Drzwi Otwartych, jak i spotkania z prof. Hartmanem.

Ten, mimo listu, i tak na uniwersytet przyjedzie. – Rektor uzgodnił z dziekanem wydziału, że wykład odbędzie się w innym terminie – zapowiada Kozak-Siemińska.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SkinheadBlackMetal / 16 marca 2013 o 09:21
Wrażenia po "wykładzie"...

Mimo kiepskiej pogody postanowiłem przyjechać na "wykład" czerwonego Janka. Szumnie reklamowane spotkanie okazało się zwykłą propagandową pogadanką, z rzetelną nauką miało niewiele wspólnego. Poza stałymi i starymi frazesami pod adresem Kościoła nic nowego nie usłyszałem. Pan Hartman ma za jednak inny wielki dar - dar usypiania. Zrobił to lepiej niż Forsen. W środku "wykładu" w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi kolesiowi zwyczajnie przysnąłem. Mój pies wywarłby na słuchaczu lepsze wrażenie i skuteczniej zaciekawiłby tematem niż Pan Uczony. Pan Hartman jest przede wszystkim nudziarzem, nie ma pojęcia o prowadzeniu ciekawego spotkania, momentami nie wiedziałem czy jestem na spotkaniu politycznym czy na lekcji języka chińskiego. Chociaż z tego drugiego chyba więcej zrozumiałbym niż z wypowiedzi Hartmana. A i wypowiedzi pełne były sprzeczności. Z jednej strony niby gościu potępia komunę, a z drugiej przyznał się do współpracy z SLD i Ruchem Palikota. I zaznaczając że jest bezpartyjny. Muskularny wróbel i żonaty kawaler. Nie wiem ostatecznie w jakim celu zorganizowano owo spotkanie.
Wrażenia po "wykładzie"...

Mimo kiepskiej pogody postanowiłem przyjechać na "wykład" czerwonego Janka. Szumnie reklamowane spotkanie okazało się zwykłą propagandową pogadanką, z rzetelną nauką miało niewiele wspólnego. Poza stałymi i starymi frazesami pod adresem Kościoła nic nowego nie usłyszałem. Pan Hartman ma za jednak inny wielki dar - dar usypiania. Zrobił to lepiej niż Forsen. W środku "wykładu" w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi kolesiowi zwyczajnie przysnąłem. Mój pies wywarłby na słuchaczu... rozwiń
Avatar
SkinheadBlackMetal / 15 marca 2013 o 12:02
Dziś nawet i pogoda protestuje przeciw wizycie
Avatar
SkinheadBlackMetal / 15 marca 2013 o 12:00
"Wykład" będzie. W Lubliniance o 17.00. Hotel przygarnął profesora.
Avatar
Marian / 14 marca 2013 o 17:23
Jakim prawem w innym terminie - absolutne zero pobłażania dla poczynań tego Pana, rzekomego studenta KUL. Wiecie co on ślubował ? Dokładną odwrotność tego co robi...
Avatar
SkinheadBlackMetal / 14 marca 2013 o 09:51
"Zw względów bezpieczeństwa" - jaja sobie robią
Avatar
Lutek / 13 marca 2013 o 18:38
zwróccie uwagę na argumentację w przypadku odwołania spotkania z L. Dornem i Hartmanem. tam był "brak osób z drugiej strony sceny polit.", tu "dni otwarte i troska o bezpieczeństwo".
a studenci, zdaje mi się, po prostu zacytowali słowa rektora, które ten napisał odwołując spotkanie z Dornem. brawo dla nich!
Avatar
Stach / 13 marca 2013 o 18:18
Słusznie! Po co promować dewiacje? Cze PKB jakiegokolwiek kraju kiedykolwiek wzrósł dzięki dewiacjom moralno-społecznym? Czy pseudonaukowcy to nie pasozyci społeczni?
Avatar
vat / 13 marca 2013 o 18:12
Ci młodzi gniewni co tak dążą do antyklerykalizmu, niech nie chrzczą dzieci i nie biorą ślubów kościelnych!
Avatar
S Y L W E S T E R / 13 marca 2013 o 17:36
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści postanowili bez uprzedzenia WTARGNĄĆ do lubelskiej uczelni i wykorzystując zaplanowany wykład prof. Hartmana w auli uczelni ZADAĆ PODCHWYTLIWE PYTANIE STUDENTOM LUBELSKIEJ UCZELNI ... KTO JEST PATRONKĄ ICH UCZELNI I JAKIEJ JEST NARODOWOŚCI ? . Jak się o tym dowiedział Rektor Uniwersytetu MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ (UMCS) to wpadł w PANIKĘ I PRAWDOPODOBNIE ZABLOKOWAŁ WYKŁAD PROF.HARTMANA (sic?) Ciiiiich---oooo ! bo za Rektotrem (UMCS) stoi... Prezydent Lublina Zuk który popiera SABOTAŻ NA UCZELNI gdyż w jakiś sposób był związany z UNIWERSYTETEM MARII CURII... Obserwujmy czy Studentom uda się zablokować decyzje Rektora i czy wreszcie przywrócone zostanie dobre Imie Patronki Uczelni... MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE ? . Zdradzamy tajemniczy wywiad środowiskowy w Polonii metropolii nowojorskiej w USA . Ciichoo !.... W Stanie New Jersey Polacy mają organizacje sympatyzujące z... lubelską Uczelnią tylko ku zaskoczeniu Antyterrorystów , ustalili , że różni się Imie Patronki Uczelni. Otóż, cicho!, w USA są PRZYJACIELE UNIWERSYTETU MARII SKŁODOWSKIEJ CURII w Lublinie. Jeden z Antyterrorystów nieśmiało zapytał członków tej Organizacji ze Stanu NEW JERSEY ... przepraszam bardzo , dlaczego nie przyjęliście nazwy Waszej Organizacji taka jaka faktycznie jest na lubelskim Uniwersytecie UNIWERSYTET MARII CURII SKŁODOWSKIEJ ?, bardzo zdecydowanie funkcjonariu szowi Antyterrorystycznego Oddziału odpowiedział ; " bo CEPIE Nasza Polska Uczona MARIA SKŁODOWSKA wyszła za mąż za Francuza CURII i Jej Orginalne Nazwisko po małżeństwie brzmi MARIA SKŁODOWSKA CURII (!) ALE "CEPY" W TYM LUBLINIE (?) . Ciiichooo ! Zobaczymy czy Studenci zablokują "decyzje" Rektora i wreszcie nazwa "UMCS" przestanie na całym świecie KOMPROMITOWAĆ UCZELNIE , STUDENTÓW I MIASTO LUBLIN ? . Zobaczymy... Cichooo...
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści pos... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 13 marca 2013 o 17:35
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści postanowili bez uprzedzenia WTARGNĄĆ do lubelskiej uczelni i wykorzystując zaplanowany wykład prof. Hartmana w auli uczelni ZADAĆ PODCHWYTLIWE PYTANIE STUDENTOM LUBELSKIEJ UCZELNI ... KTO JEST PATRONKĄ ICH UCZELNI I JAKIEJ JEST NARODOWOŚCI ? . Jak się o tym dowiedział Rektor Uniwersytetu MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ (UMCS) to wpadł w PANIKĘ I PRAWDOPODOBNIE ZABLOKOWAŁ WYKŁAD PROF.HARTMANA (sic?) Ciiiiich---oooo ! bo za Rektotrem (UMCS) stoi... Prezydent Lublina Zuk który popiera SABOTAŻ NA UCZELNI gdyż w jakiś sposób był związany z UNIWERSYTETEM MARII CURII... Obserwujmy czy Studentom uda się zablokować decyzje Rektora i czy wreszcie przywrócone zostanie dobre Imie Patronki Uczelni... MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE ? . Zdradzamy tajemniczy wywiad środowiskowy w Polonii metropolii nowojorskiej w USA . Ciichoo !.... W Stanie New Jersey Polacy mają organizacje sympatyzujące z... lubelską Uczelnią tylko ku zaskoczeniu Antyterrorystów , ustalili , że różni się Imie Patronki Uczelni. Otóż, cicho!, w USA są PRZYJACIELE UNIWERSYTETU MARII SKŁODOWSKIEJ CURII w Lublinie. Jeden z Antyterrorystów nieśmiało zapytał członków tej Organizacji ze Stanu NEW JERSEY ... przepraszam bardzo , dlaczego nie przyjęliście nazwy Waszej Organizacji taka jaka faktycznie jest na lubelskim Uniwersytecie UNIWERSYTET MARII CURII SKŁODOWSKIEJ ?, bardzo zdecydowanie funkcjonariu szowi Antyterrorystycznego Oddziału odpowiedział ; " bo CEPIE Nasza Polska Uczona MARIA SKŁODOWSKA wyszła za mąż za Francuza CURII i Jej Orginalne Nazwisko po małżeństwie brzmi MARIA SKŁODOWSKA CURII (!) ALE "CEPY" W TYM LUBLINIE (?) . Ciiichooo ! Zobaczymy czy Studenci zablokują "decyzje" Rektora i wreszcie nazwa "UMCS" przestanie na całym świecie KOMPROMITOWAĆ UCZELNIE , STUDENTÓW I MIASTO LUBLIN ? . Zobaczymy... Cichooo...
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści ... rozwiń
Avatar
SkinheadBlackMetal / 16 marca 2013 o 09:21
Wrażenia po "wykładzie"...

Mimo kiepskiej pogody postanowiłem przyjechać na "wykład" czerwonego Janka. Szumnie reklamowane spotkanie okazało się zwykłą propagandową pogadanką, z rzetelną nauką miało niewiele wspólnego. Poza stałymi i starymi frazesami pod adresem Kościoła nic nowego nie usłyszałem. Pan Hartman ma za jednak inny wielki dar - dar usypiania. Zrobił to lepiej niż Forsen. W środku "wykładu" w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi kolesiowi zwyczajnie przysnąłem. Mój pies wywarłby na słuchaczu lepsze wrażenie i skuteczniej zaciekawiłby tematem niż Pan Uczony. Pan Hartman jest przede wszystkim nudziarzem, nie ma pojęcia o prowadzeniu ciekawego spotkania, momentami nie wiedziałem czy jestem na spotkaniu politycznym czy na lekcji języka chińskiego. Chociaż z tego drugiego chyba więcej zrozumiałbym niż z wypowiedzi Hartmana. A i wypowiedzi pełne były sprzeczności. Z jednej strony niby gościu potępia komunę, a z drugiej przyznał się do współpracy z SLD i Ruchem Palikota. I zaznaczając że jest bezpartyjny. Muskularny wróbel i żonaty kawaler. Nie wiem ostatecznie w jakim celu zorganizowano owo spotkanie.
Wrażenia po "wykładzie"...

Mimo kiepskiej pogody postanowiłem przyjechać na "wykład" czerwonego Janka. Szumnie reklamowane spotkanie okazało się zwykłą propagandową pogadanką, z rzetelną nauką miało niewiele wspólnego. Poza stałymi i starymi frazesami pod adresem Kościoła nic nowego nie usłyszałem. Pan Hartman ma za jednak inny wielki dar - dar usypiania. Zrobił to lepiej niż Forsen. W środku "wykładu" w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi kolesiowi zwyczajnie przysnąłem. Mój pies wywarłby na słuchaczu... rozwiń
Avatar
SkinheadBlackMetal / 15 marca 2013 o 12:02
Dziś nawet i pogoda protestuje przeciw wizycie
Avatar
SkinheadBlackMetal / 15 marca 2013 o 12:00
"Wykład" będzie. W Lubliniance o 17.00. Hotel przygarnął profesora.
Avatar
Marian / 14 marca 2013 o 17:23
Jakim prawem w innym terminie - absolutne zero pobłażania dla poczynań tego Pana, rzekomego studenta KUL. Wiecie co on ślubował ? Dokładną odwrotność tego co robi...
Avatar
SkinheadBlackMetal / 14 marca 2013 o 09:51
"Zw względów bezpieczeństwa" - jaja sobie robią
Avatar
Lutek / 13 marca 2013 o 18:38
zwróccie uwagę na argumentację w przypadku odwołania spotkania z L. Dornem i Hartmanem. tam był "brak osób z drugiej strony sceny polit.", tu "dni otwarte i troska o bezpieczeństwo".
a studenci, zdaje mi się, po prostu zacytowali słowa rektora, które ten napisał odwołując spotkanie z Dornem. brawo dla nich!
Avatar
Stach / 13 marca 2013 o 18:18
Słusznie! Po co promować dewiacje? Cze PKB jakiegokolwiek kraju kiedykolwiek wzrósł dzięki dewiacjom moralno-społecznym? Czy pseudonaukowcy to nie pasozyci społeczni?
Avatar
vat / 13 marca 2013 o 18:12
Ci młodzi gniewni co tak dążą do antyklerykalizmu, niech nie chrzczą dzieci i nie biorą ślubów kościelnych!
Avatar
S Y L W E S T E R / 13 marca 2013 o 17:36
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści postanowili bez uprzedzenia WTARGNĄĆ do lubelskiej uczelni i wykorzystując zaplanowany wykład prof. Hartmana w auli uczelni ZADAĆ PODCHWYTLIWE PYTANIE STUDENTOM LUBELSKIEJ UCZELNI ... KTO JEST PATRONKĄ ICH UCZELNI I JAKIEJ JEST NARODOWOŚCI ? . Jak się o tym dowiedział Rektor Uniwersytetu MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ (UMCS) to wpadł w PANIKĘ I PRAWDOPODOBNIE ZABLOKOWAŁ WYKŁAD PROF.HARTMANA (sic?) Ciiiiich---oooo ! bo za Rektotrem (UMCS) stoi... Prezydent Lublina Zuk który popiera SABOTAŻ NA UCZELNI gdyż w jakiś sposób był związany z UNIWERSYTETEM MARII CURII... Obserwujmy czy Studentom uda się zablokować decyzje Rektora i czy wreszcie przywrócone zostanie dobre Imie Patronki Uczelni... MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE ? . Zdradzamy tajemniczy wywiad środowiskowy w Polonii metropolii nowojorskiej w USA . Ciichoo !.... W Stanie New Jersey Polacy mają organizacje sympatyzujące z... lubelską Uczelnią tylko ku zaskoczeniu Antyterrorystów , ustalili , że różni się Imie Patronki Uczelni. Otóż, cicho!, w USA są PRZYJACIELE UNIWERSYTETU MARII SKŁODOWSKIEJ CURII w Lublinie. Jeden z Antyterrorystów nieśmiało zapytał członków tej Organizacji ze Stanu NEW JERSEY ... przepraszam bardzo , dlaczego nie przyjęliście nazwy Waszej Organizacji taka jaka faktycznie jest na lubelskim Uniwersytecie UNIWERSYTET MARII CURII SKŁODOWSKIEJ ?, bardzo zdecydowanie funkcjonariu szowi Antyterrorystycznego Oddziału odpowiedział ; " bo CEPIE Nasza Polska Uczona MARIA SKŁODOWSKA wyszła za mąż za Francuza CURII i Jej Orginalne Nazwisko po małżeństwie brzmi MARIA SKŁODOWSKA CURII (!) ALE "CEPY" W TYM LUBLINIE (?) . Ciiichooo ! Zobaczymy czy Studenci zablokują "decyzje" Rektora i wreszcie nazwa "UMCS" przestanie na całym świecie KOMPROMITOWAĆ UCZELNIE , STUDENTÓW I MIASTO LUBLIN ? . Zobaczymy... Cichooo...
-----------------------------------ODDZIAŁ ANTYTERRORYSTÓW NA UMSC--------------------------------- Służby antyterrorystyczne zainteresowały się Patronką Uczelni gdyż w Marsyli we Francji ustalono, że Patronką tamtejszego Liceum jest ... MARIA CURIE (?). Antyterroryści przesłuchali prywatnie uczniów tamtejszego Liceum i... ku zdziwieniu antyterrorystów (?) wszyscy przesłuchiwani uczniowie stwierdzili , że Patronką Ich Liceum MARIA CURIE jest uczoną francuzką (sic?). Zdezorientowani Antyterroryści pos... rozwiń