sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Wykład prof. Hartmana na UMCS odwołany. "Ze względu na bezpieczeństwo"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2013, 14:59

Stanisław Michałowski, rektor UMCS (w środku) (Maciej Kaczanowski)
Stanisław Michałowski, rektor UMCS (w środku) (Maciej Kaczanowski)

Rektor UMCS zdecydował o odwołaniu piątkowego spotkania z udziałem prof. Jana Hartmana na Wydziale Politologii. List protestacyjny w sprawie spotkania z filozofem napisali studenci.

Wykład pt. "Blaski i cienie antyklerykalizmu” z udziałem prof. Hartmana (filozofa z Uniwersytetu Jagiellońskiego) był zaplanowany na piątek. Organizowały go Fundacja Wolność od Religii oraz lubelski oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Dziekan wydziału jedynie użyczył salę.

– Prof. Jan Hartman jest wiceprzewodniczącym rady polityczno-programowej SLD oraz członkiem zespołu doradczego Ruchu Palikota. Jako osoba publiczna kojarzony jest z poglądami lewicowymi – napisali w liście do rektora "Studenci Dla Lublina”.

– Obawiamy się, że spotkanie może mieć wymiar wiecu partyjnego. Przypuszczamy, że spotkanie nie będzie miało charakteru naukowego, wręcz przeciwnie może stać się miejscem szerzenia lewicowych poglądów profesora, w związku z nie zaproszeniem osób o odmiennych poglądach – tłumaczyli studenci. – Liczymy, że Jego Magnificencja odwoła spotkanie, bądź zmieni jego formę, jak miało to miejsce w przypadku spotkania z posłem Ludwikiem Dornem.

Konferencja dotycząca pakietu klimatycznego z udziałem polityka Solidarnej Polski miała być w lutym. W ostatniej chwili rektor zdecydował o jej odwołaniu – po poznaniu tematu wystąpienia posła Dorna ("NIE dla pakietu klimatycznego”).

– Uznałem, że doprowadzi to do debaty politycznej, a nie merytorycznej. Z udziałem przedstawiciela tylko jednego ugrupowania, które wiadomo, jaką opcję reprezentuje. Nieważne, czy się z nią zgadzam czy nie. Ale to ustawiłoby dyskusję jednostronnie – argumentował rektor. – Trzeba doprowadzić do realnej, merytorycznej debaty, z udziałem naukowców lub przedstawicieli różnych ugrupowań.

Odwołał z uwagi na bezpieczeństwo

Dziś uczelnia poinformowała, że rektor zdecydował o odwołaniu piątkowego spotkania z prof. Hartmanem.

Powód? – W piątek odbywają się na uczelni Drzwi Otwarte, ogromne wydarzenie, na wszystkich wydziałach – mówi Magdalena Kozak-Siemińska, rzecznik UMCS. – Decyzja o odwołaniu wykładu jest spowodowana troską o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, zarówno Drzwi Otwartych, jak i spotkania z prof. Hartmanem.

Ten, mimo listu, i tak na uniwersytet przyjedzie. – Rektor uzgodnił z dziekanem wydziału, że wykład odbędzie się w innym terminie – zapowiada Kozak-Siemińska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
SkinheadBlackMetal
SkinheadBlackMetal
SkinheadBlackMetal
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

SkinheadBlackMetal
SkinheadBlackMetal (16 marca 2013 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wrażenia po "wykładzie"...

Mimo kiepskiej pogody postanowiłem przyjechać na "wykład" czerwonego Janka. Szumnie reklamowane spotkanie okazało się zwykłą propagandową pogadanką, z rzetelną nauką miało niewiele wspólnego. Poza stałymi i starymi frazesami pod adresem Kościoła nic nowego nie usłyszałem. Pan Hartman ma za jednak inny wielki dar - dar usypiania. Zrobił to lepiej niż Forsen. W środku "wykładu" w ogóle nie rozumiejąc o co chodzi kolesiowi zwyczajnie przysnąłem. Mój pies wywarłby na słuchaczu lepsze wrażenie i skuteczniej zaciekawiłby tematem niż Pan Uczony. Pan Hartman jest przede wszystkim nudziarzem, nie ma pojęcia o prowadzeniu ciekawego spotkania, momentami nie wiedziałem czy jestem na spotkaniu politycznym czy na lekcji języka chińskiego. Chociaż z tego drugiego chyba więcej zrozumiałbym niż z wypowiedzi Hartmana. A i wypowiedzi pełne były sprzeczności. Z jednej strony niby gościu potępia komunę, a z drugiej przyznał się do współpracy z SLD i Ruchem Palikota. I zaznaczając że jest bezpartyjny. Muskularny wróbel i żonaty kawaler. Nie wiem ostatecznie w jakim celu zorganizowano owo spotkanie.
Rozwiń
SkinheadBlackMetal
SkinheadBlackMetal (15 marca 2013 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziś nawet i pogoda protestuje przeciw wizycie
Rozwiń
SkinheadBlackMetal
SkinheadBlackMetal (15 marca 2013 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Wykład" będzie. W Lubliniance o 17.00. Hotel przygarnął profesora.
Rozwiń
Marian
Marian (14 marca 2013 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakim prawem w innym terminie - absolutne zero pobłażania dla poczynań tego Pana, rzekomego studenta KUL. Wiecie co on ślubował ? Dokładną odwrotność tego co robi...
Rozwiń
SkinheadBlackMetal
SkinheadBlackMetal (14 marca 2013 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Zw względów bezpieczeństwa" - jaja sobie robią
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!