Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 października 2016 r.
20:11

Wykonawcy Centrum Onkologii grożą kary finansowe. Chce porzucić budowę?

17 12 A A
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Maciej Kaczanowski)
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Maciej Kaczanowski)

Przypuszczam, że wykonawca nie chce dokończyć budowy i szuka sposobu na uniknięcie kar finansowych – mówił w piątek dyrektor COZL, po tym jak żadna z firm odpowiedzialnych za rozbudowę szpitala nie zareagowała na dostarczenie dokumentów o poręczeniu finansowym na dalsze prace.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że poręczenia finansowego na rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zażądał wykonawca, czyli polsko-czeskie konsorcjum firm Block i JP Contracting. COZL miał czas do piątku na ich przedstawienie. Poręczenia udzielił Raiffeisen Bank Polska. – Dostarczyliśmy firmom należącym do konsorcjum dokumenty dotyczące poręczenia na 61 mln zł. Niestety, co nas bardzo niepokoi, nie ma żadnej reakcji ze strony wykonawcy – poinformował Maciej Kondratowicz-Kucewicz, p.o. dyrektor COZL i podkreślił: – Mamy tylko potwierdzenie od firmy Block, że faks dotarł.

Jak dodaje dyrektor, w piątek nie mógł się też skontaktować telefonicznie z żadnym z prezesów firm, które należą do konsorcjum. – Od rana nie było też nikogo na placu budowy ze strony wykonawcy, tylko pracownicy podwykonawców, którzy nie są stroną w tej sprawie. Biuro na placu budowy, które codziennie jest otwarte od godz. 7 rano, było zamknięte przez cały dzień – relacjonuje p.o. dyrektor. – Przypuszczam, że jest to celowe działanie wykonawcy, który nie chce dokończyć budowy i szuka sposobu na uniknięcie kar finansowych, które jako inwestor mamy prawo nałożyć.

– Zostaliśmy poinformowani o tych trudnościach. Mamy jednak nadzieję, że wszystkie strony są tak samo odpowiedzialne i ta sytuacja zostanie rozwiązana – komentuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego.

Co ciekawe, w dniu, w którym wykonawca zażądał od COZL poręczenia finansowego na dokończenie rozbudowy, złożył też do sądu wniosek o zablokowanie gwarancji finansowych, które zobowiązują go do wywiązania się z umowy.

– Chodzi o gwarancje o wartości 5 i 13 mln zł. W sytuacji, kiedy wykonawca nie dotrzymałby np. terminu realizacji inwestycji, COZL mógłby wypłacić te pieniądze – tłumaczy Kondratowicz-Kucewicz. – Niestety, wykonawca wystąpił o ich zablokowanie, a sąd się na to zgodził.

Dyrektor odwołał się od decyzji sądu. Jak jednak zauważa, rozpatrzenie odwołania może przekroczyć termin złożonych przez wykonawcę gwarancji. – I na to prawdopodobnie liczy wykonawca, tak jak liczył na to, że w sytuacji zadłużenia naszej placówki żadna instytucja nie udzieli nam poręczenia finansowego. Gdy stało się inaczej, próbuje znaleźć kolejny sposób na korzystne dla siebie rozwiązanie – ocenia Kondratowicz-Kucewicz. – Mamy prawo nałożyć karę na wykonawcę w wysokości 6 mln zł za każdy miesiąc opóźnienia. A termin realizacji wskazany przez wykonawcę to już nie jest czerwiec, ale październik przyszłego roku. Czyli w sumie kary wyniosłyby 66 mln zł.

Dodaje, że wykonawca do tej pory nie podał przyczyn tak dużego opóźnienia. – Dlatego nałożenie kary jest uzasadnione. Tym bardziej, że ludzi na budowie cały czas ubywa. Ci, którzy zostali, pracują tylko do godz. 16 – mówi Kondratowicz-Kucewicz. – To sprawia, że nie wierzymy w dobre intencje wykonawcy.

W piątek nie udało nam się skontaktować z kierownikiem budowy.

W związku z przedłużeniem terminu realizacji inwestycji konieczne było przesunięcie środków na ten cel na przyszły rok. W sumie chodzi o ok. 47 mln zł z budżetu województwa lubelskiego i budżetu państwa. Na razie zgodziło się na to Ministerstwo Rozwoju. Potrzeba jeszcze akceptacji resortu finansów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 15:12
Oczywiście 70% na czarno i szaro. Ale gdzie organy Państwa które powinny to kontrolować i karać aby zmarginalizować zjawisko. od 27 na czarno szaro. Inwestorzy publiczni wiedzą, że na ich budowach jest praca na czarno i co z tym robią. ano nic. Kto zaganiał pałą do udziału w przetargu: ŻYCIE ! Potrzeba PRACY I PŁACY. Jaie alternatywy ? Przemysł - nie ma. Zagranica - wyjeżdżamy. Jest bardzo duża konkurencja na rynku budowalnym. Przemysłu nie ma i stąd ten problem. Że JP powstało tak jak powstało. COZL nie wiedział kogo brał ?
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 13:13
@10:36 A czy ktoś z pałą stał i zaganiał wykonawców do udziału w przetargu? Mogli ustalić rzeczywistą cenę niezbędną do budowy obiektu i najwyżej nie wygrać przetargu. Przymusu nie było i nie ma! Najlepiej to podać najniższą cenę, a później kombinować jak koń pod górę jak tu wyrwać więcej kasy... jaki tu podać pretekst by się wykręcić od bardziej czasochłonnych/pracochłonnych/upierdliwych robót. Bolączką obecnego rynku budowlanego nie jest problem pracowników. Problemem jest cwaniactwo firm budowlanych. 70% pracowników pracuje "na czarno" lub "na szaro", nie dotrzymuje się terminów bo wszystko robi się byle jak... A zwykła rzetelność i zaufanie w biznesie jest jak yeti - podobno ktoś widział, podobno gdzieś jest.
@10:36 A czy ktoś z pałą stał i zaganiał wykonawców do udziału w przetargu? Mogli ustalić rzeczywistą cenę niezbędną do budowy obiektu i najwyżej nie wygrać przetargu. Przymusu nie było i nie ma! Najlepiej to podać najniższą cenę, a później kombinować jak koń pod górę jak tu wyrwać więcej kasy... jaki tu podać pretekst by się wykręcić od bardziej czasochłonnych/pracochłonnych/upierdliwych robót. Bolączką obecnego rynku budowlanego nie jest problem pracowników. Problemem jest cwaniactwo firm budowlanych. 70% pracowników pracuje "na czarn... rozwiń
Avatar
Waldek / 24 października 2016 o 11:17
a ty czytałeś wynik kontroli ? ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/bip_cozl_po_anonimizacji.pdf wykonawca (jp contracting pl) powstał dzień po tym jak jarosław popiołek (były prezes mostostal, który projektował i położył tę budowę w 2012) ustalił, że mostostal nie skończy tej budowy.  wszystko co cenniejsze zostało zrobione więc do kilku miesięcy gw robi wszystko, zeby mieć powód aby zejśc z winy inwestora.
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 10:36
JAK ZWYKLE !!! Za wszystko oberwie wykonawca. Naliczą jemu kary i firma splajtuje. Splajtuje też kilkunastu podwykonawców. Setki osób straci pracę. Dlaczego ? Ponieważ Wykonawca ma opóźnienia w realizacji. A DLACZEGO MA TE OPÓŹNIENIA: BO tak to jest, że z tego pięknego kraju dla wybranych wyjechały miliony osób ! Do pracy na budowie brakuje ludzi, z uwagi na bardzo niskie płace za b. ciężką pracę. ( ah nie to co uprzywilejowani emeryci przed czterdziestką ) Przetargi wygrywa najniższa cena. Cena jet ryczałtowa. Zamawiający za nic nie ponosi odpowiedzialności i wszystkie ryzyka inwestycji przerzuca na Wykonawcę. Jak wyjdzie konieczność robót dodatkowych to Wykonawca musi je sfinansować, Zamawiający śmieje się, że cena jest ryczałtowa. Takie prawo, tak gnidy rządzą od 27 lat, że tylko będąc przy korycie we władzach lub na budżetowej posadzce masz zapewnione wygodne życie. PAMIĘTAJMY, ŻE TO BĘDZIE JUŻ DRUGI WYKONAWCA, KTÓRY ZEJDZIE Z TEJ BUDOWY. A ZE ZNALEZIENIM I TEGO BYŁY PROBLEMY. WIDOCZNIE PROBLEM LEŻY gdzie indziej czyli PO STRONIE ZAMAWIAJĄCEGO/ INWESTORA. Źle przygotowana inwestycja, źle prowadzona. Zrzucone wszystko na wykonawcę, najniższa cena, może ryczał i takie efekty. Gdyby Wykonawca miał możliwość zarobienia lub przynajmniej wyjścia na zero, Wierzcie, że takiej sytuacji by nie było. Przez analogię proponuje wprowadzenie przetargów dla lekarzy / szpitali na wyleczenie pacjentów. Szpitale / Lekarze podają terminy w jakim wyleczą pacjenta i wygrywa najniższa cena. Oczywiście w umowie drakońskie kary tak jak w umowach z firmami budowlanymi tj. 1% za dzień opóźnienia. Jak nie wyleczą w terminie lub pacjent umrze to dowalić kary, niech szukają sztuczek prawnych jak nie zbankrutować.
JAK ZWYKLE !!! Za wszystko oberwie wykonawca. Naliczą jemu kary i firma splajtuje. Splajtuje też kilkunastu podwykonawców. Setki osób straci pracę. Dlaczego ? Ponieważ Wykonawca ma opóźnienia w realizacji. A DLACZEGO MA TE OPÓŹNIENIA: BO tak to jest, że z tego pięknego kraju dla wybranych wyjechały miliony osób ! Do pracy na budowie brakuje ludzi, z uwagi na bardzo niskie płace za b. ciężką pracę. ( ah nie to co uprzywilejowani emeryci przed czterdziestką ) Przetargi wygrywa najniższa cena. Cena jet ryczałtowa. Zamawiający za nic nie ponosi ... rozwiń
Avatar
Waldek / 24 października 2016 o 08:59
Najciekawsze są komentarze pod artykułem. Pełne troski... Jak wykonawca od województwa żądał poręczenia finansowego bo Wojewoda z PiS jakoś "nie mógł zapewnić środków na poręczenie - wszyscy szczekali. Jak PiS napuścił na marszałka związkowców z "Solidarności" - wszyscy szczekali. Jak Województwo wystarało się o środki o poręczenie - wszyscy szczekają. Jak wykonawca, który prawdopodobnie szuka pretekstu by zejść z budowy pozoruje pracę - dalej wszyscy szczekają. A może by tak trochę pomyśleć nad ty co się dzieje i z czyjej inspiracji? Myślenie boli? Ale wiadomo od stycznia o co chodzi o dodatkowe 20 milionów, dla kolegów. Do dzisiaj te 20 milionów pewnie by uroslo do 40-50. Nie udalo sie ich wydoic w robotach dodatkowych, to szuka sie sposobow, zeby zejsc bez swojej winy. Jest bardzo duza szansa, ze jeszcze w tym tygodniu nastapi final. A pozniej wiele lat sprawnsadowych...
Najciekawsze są komentarze pod artykułem. Pełne troski... Jak wykonawca od województwa żądał poręczenia finansowego bo Wojewoda z PiS jakoś "nie mógł zapewnić środków na poręczenie - wszyscy szczekali. Jak PiS napuścił na marszałka związkowców z "Solidarności" - wszyscy szczekali. Jak Województwo wystarało się o środki o poręczenie - wszyscy szczekają. Jak wykonawca, który prawdopodobnie szuka pretekstu by zejść z budowy pozoruje pracę - dalej wszyscy szczekają. A może by tak trochę pomyśleć nad ty co się dzieje i z czyjej in... rozwiń
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 08:45
Najciekawsze są komentarze pod artykułem. Pełne troski... Jak wykonawca od województwa żądał poręczenia finansowego bo Wojewoda z PiS jakoś "nie mógł zapewnić środków na poręczenie - wszyscy szczekali. Jak PiS napuścił na marszałka związkowców z "Solidarności" - wszyscy szczekali. Jak Województwo wystarało się o środki o poręczenie - wszyscy szczekają. Jak wykonawca, który prawdopodobnie szuka pretekstu by zejść z budowy pozoruje pracę - dalej wszyscy szczekają. A może by tak trochę pomyśleć nad ty co się dzieje i z czyjej inspiracji? Myślenie boli?
Najciekawsze są komentarze pod artykułem. Pełne troski... Jak wykonawca od województwa żądał poręczenia finansowego bo Wojewoda z PiS jakoś "nie mógł zapewnić środków na poręczenie - wszyscy szczekali. Jak PiS napuścił na marszałka związkowców z "Solidarności" - wszyscy szczekali. Jak Województwo wystarało się o środki o poręczenie - wszyscy szczekają. Jak wykonawca, który prawdopodobnie szuka pretekstu by zejść z budowy pozoruje pracę - dalej wszyscy szczekają. A może by tak trochę pomyśleć nad ty co się dzieje i z czyjej ins... rozwiń
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 00:27
Sosnowski powinien razem ze swoimi kolesiami z zarządu wylecieć za to na zbity pysk. zerowa kontrola nad szpitalem i publicznymi pieniędzmi. najgorsze że na nieudolności albo celowym działaniu PSL cierpią ludzie chorzy
Avatar
Gość / 23 października 2016 o 23:59
ZSL/PSL jest najważniejszy czyli tyle ile chłopcy ukradną dla siebie !!!!!!!! Gdzie jest CBA!!!!!!
Avatar
Gość / 23 października 2016 o 23:58
Wsadzić sosnę za to !! jako marszałek nadzoruje budowę i jednostkę której jest organem założycielskim !!! Nniech wojewoda jako dysponent dotacji celowej ministerstwa złoży zawiadomienia na marszałka za brak nadzoru nad inwestycja ...... kolejny już drugi wykonawca chce zejść z budowy tzn ze marszałek ewidentne niedopełniający swoich obowiązków jako organ założycielski albo ktoś wziął za to żeby było pięknie na początku !!!!!!!..... gdzie jest prokurator i CBA!!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 października 2016 o 21:27
„Człowiek jest najważniejszy” - "experci" zsl w akcji kamikaze
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 15:12
Oczywiście 70% na czarno i szaro. Ale gdzie organy Państwa które powinny to kontrolować i karać aby zmarginalizować zjawisko. od 27 na czarno szaro. Inwestorzy publiczni wiedzą, że na ich budowach jest praca na czarno i co z tym robią. ano nic. Kto zaganiał pałą do udziału w przetargu: ŻYCIE ! Potrzeba PRACY I PŁACY. Jaie alternatywy ? Przemysł - nie ma. Zagranica - wyjeżdżamy. Jest bardzo duża konkurencja na rynku budowalnym. Przemysłu nie ma i stąd ten problem. Że JP powstało tak jak powstało. COZL nie wiedział kogo brał ?
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 13:13
@10:36 A czy ktoś z pałą stał i zaganiał wykonawców do udziału w przetargu? Mogli ustalić rzeczywistą cenę niezbędną do budowy obiektu i najwyżej nie wygrać przetargu. Przymusu nie było i nie ma! Najlepiej to podać najniższą cenę, a później kombinować jak koń pod górę jak tu wyrwać więcej kasy... jaki tu podać pretekst by się wykręcić od bardziej czasochłonnych/pracochłonnych/upierdliwych robót. Bolączką obecnego rynku budowlanego nie jest problem pracowników. Problemem jest cwaniactwo firm budowlanych. 70% pracowników pracuje "na czarno" lub "na szaro", nie dotrzymuje się terminów bo wszystko robi się byle jak... A zwykła rzetelność i zaufanie w biznesie jest jak yeti - podobno ktoś widział, podobno gdzieś jest.
@10:36 A czy ktoś z pałą stał i zaganiał wykonawców do udziału w przetargu? Mogli ustalić rzeczywistą cenę niezbędną do budowy obiektu i najwyżej nie wygrać przetargu. Przymusu nie było i nie ma! Najlepiej to podać najniższą cenę, a później kombinować jak koń pod górę jak tu wyrwać więcej kasy... jaki tu podać pretekst by się wykręcić od bardziej czasochłonnych/pracochłonnych/upierdliwych robót. Bolączką obecnego rynku budowlanego nie jest problem pracowników. Problemem jest cwaniactwo firm budowlanych. 70% pracowników pracuje "na czarn... rozwiń
Avatar
Waldek / 24 października 2016 o 11:17
a ty czytałeś wynik kontroli ? ***s://umwl.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/bip_cozl_po_anonimizacji.pdf wykonawca (jp contracting pl) powstał dzień po tym jak jarosław popiołek (były prezes mostostal, który projektował i położył tę budowę w 2012) ustalił, że mostostal nie skończy tej budowy.  wszystko co cenniejsze zostało zrobione więc do kilku miesięcy gw robi wszystko, zeby mieć powód aby zejśc z winy inwestora.
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 10:36
JAK ZWYKLE !!! Za wszystko oberwie wykonawca. Naliczą jemu kary i firma splajtuje. Splajtuje też kilkunastu podwykonawców. Setki osób straci pracę. Dlaczego ? Ponieważ Wykonawca ma opóźnienia w realizacji. A DLACZEGO MA TE OPÓŹNIENIA: BO tak to jest, że z tego pięknego kraju dla wybranych wyjechały miliony osób ! Do pracy na budowie brakuje ludzi, z uwagi na bardzo niskie płace za b. ciężką pracę. ( ah nie to co uprzywilejowani emeryci przed czterdziestką ) Przetargi wygrywa najniższa cena. Cena jet ryczałtowa. Zamawiający za nic nie ponosi odpowiedzialności i wszystkie ryzyka inwestycji przerzuca na Wykonawcę. Jak wyjdzie konieczność robót dodatkowych to Wykonawca musi je sfinansować, Zamawiający śmieje się, że cena jest ryczałtowa. Takie prawo, tak gnidy rządzą od 27 lat, że tylko będąc przy korycie we władzach lub na budżetowej posadzce masz zapewnione wygodne życie. PAMIĘTAJMY, ŻE TO BĘDZIE JUŻ DRUGI WYKONAWCA, KTÓRY ZEJDZIE Z TEJ BUDOWY. A ZE ZNALEZIENIM I TEGO BYŁY PROBLEMY. WIDOCZNIE PROBLEM LEŻY gdzie indziej czyli PO STRONIE ZAMAWIAJĄCEGO/ INWESTORA. Źle przygotowana inwestycja, źle prowadzona. Zrzucone wszystko na wykonawcę, najniższa cena, może ryczał i takie efekty. Gdyby Wykonawca miał możliwość zarobienia lub przynajmniej wyjścia na zero, Wierzcie, że takiej sytuacji by nie było. Przez analogię proponuje wprowadzenie przetargów dla lekarzy / szpitali na wyleczenie pacjentów. Szpitale / Lekarze podają terminy w jakim wyleczą pacjenta i wygrywa najniższa cena. Oczywiście w umowie drakońskie kary tak jak w umowach z firmami budowlanymi tj. 1% za dzień opóźnienia. Jak nie wyleczą w terminie lub pacjent umrze to dowalić kary, niech szukają sztuczek prawnych jak nie zbankrutować.
JAK ZWYKLE !!! Za wszystko oberwie wykonawca. Naliczą jemu kary i firma splajtuje. Splajtuje też kilkunastu podwykonawców. Setki osób straci pracę. Dlaczego ? Ponieważ Wykonawca ma opóźnienia w realizacji. A DLACZEGO MA TE OPÓŹNIENIA: BO tak to jest, że z tego pięknego kraju dla wybranych wyjechały miliony osób ! Do pracy na budowie brakuje ludzi, z uwagi na bardzo niskie płace za b. ciężką pracę. ( ah nie to co uprzywilejowani emeryci przed czterdziestką ) Przetargi wygrywa najniższa cena. Cena jet ryczałtowa. Zamawiający za nic nie ponosi ... rozwiń
Avatar
Waldek / 24 października 2016 o 08:59
Najciekawsze są komentarze pod artykułem. Pełne troski... Jak wykonawca od województwa żądał poręczenia finansowego bo Wojewoda z PiS jakoś "nie mógł zapewnić środków na poręczenie - wszyscy szczekali. Jak PiS napuścił na marszałka związkowców z "Solidarności" - wszyscy szczekali. Jak Województwo wystarało się o środki o poręczenie - wszyscy szczekają. Jak wykonawca, który prawdopodobnie szuka pretekstu by zejść z budowy pozoruje pracę - dalej wszyscy szczekają. A może by tak trochę pomyśleć nad ty co się dzieje i z czyjej inspiracji? Myślenie boli? Ale wiadomo od stycznia o co chodzi o dodatkowe 20 milionów, dla kolegów. Do dzisiaj te 20 milionów pewnie by uroslo do 40-50. Nie udalo sie ich wydoic w robotach dodatkowych, to szuka sie sposobow, zeby zejsc bez swojej winy. Jest bardzo duza szansa, ze jeszcze w tym tygodniu nastapi final. A pozniej wiele lat sprawnsadowych...
Najciekawsze są komentarze pod artykułem. Pełne troski... Jak wykonawca od województwa żądał poręczenia finansowego bo Wojewoda z PiS jakoś "nie mógł zapewnić środków na poręczenie - wszyscy szczekali. Jak PiS napuścił na marszałka związkowców z "Solidarności" - wszyscy szczekali. Jak Województwo wystarało się o środki o poręczenie - wszyscy szczekają. Jak wykonawca, który prawdopodobnie szuka pretekstu by zejść z budowy pozoruje pracę - dalej wszyscy szczekają. A może by tak trochę pomyśleć nad ty co się dzieje i z czyjej in... rozwiń
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 08:45
Najciekawsze są komentarze pod artykułem. Pełne troski... Jak wykonawca od województwa żądał poręczenia finansowego bo Wojewoda z PiS jakoś "nie mógł zapewnić środków na poręczenie - wszyscy szczekali. Jak PiS napuścił na marszałka związkowców z "Solidarności" - wszyscy szczekali. Jak Województwo wystarało się o środki o poręczenie - wszyscy szczekają. Jak wykonawca, który prawdopodobnie szuka pretekstu by zejść z budowy pozoruje pracę - dalej wszyscy szczekają. A może by tak trochę pomyśleć nad ty co się dzieje i z czyjej inspiracji? Myślenie boli?
Najciekawsze są komentarze pod artykułem. Pełne troski... Jak wykonawca od województwa żądał poręczenia finansowego bo Wojewoda z PiS jakoś "nie mógł zapewnić środków na poręczenie - wszyscy szczekali. Jak PiS napuścił na marszałka związkowców z "Solidarności" - wszyscy szczekali. Jak Województwo wystarało się o środki o poręczenie - wszyscy szczekają. Jak wykonawca, który prawdopodobnie szuka pretekstu by zejść z budowy pozoruje pracę - dalej wszyscy szczekają. A może by tak trochę pomyśleć nad ty co się dzieje i z czyjej ins... rozwiń
Avatar
Gość / 24 października 2016 o 00:27
Sosnowski powinien razem ze swoimi kolesiami z zarządu wylecieć za to na zbity pysk. zerowa kontrola nad szpitalem i publicznymi pieniędzmi. najgorsze że na nieudolności albo celowym działaniu PSL cierpią ludzie chorzy
Avatar
Gość / 23 października 2016 o 23:59
ZSL/PSL jest najważniejszy czyli tyle ile chłopcy ukradną dla siebie !!!!!!!! Gdzie jest CBA!!!!!!
Avatar
Gość / 23 października 2016 o 23:58
Wsadzić sosnę za to !! jako marszałek nadzoruje budowę i jednostkę której jest organem założycielskim !!! Nniech wojewoda jako dysponent dotacji celowej ministerstwa złoży zawiadomienia na marszałka za brak nadzoru nad inwestycja ...... kolejny już drugi wykonawca chce zejść z budowy tzn ze marszałek ewidentne niedopełniający swoich obowiązków jako organ założycielski albo ktoś wziął za to żeby było pięknie na początku !!!!!!!..... gdzie jest prokurator i CBA!!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 października 2016 o 21:27
„Człowiek jest najważniejszy” - "experci" zsl w akcji kamikaze
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki 8 4

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. Ok. 150 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Jedni mówią o epidemii, drudzy o sporze płacowym z dyrekcją

Ceny paliw ostro w górę.  Przez "premię strachu"?

Ceny paliw ostro w górę. Przez "premię strachu"? 3 1

Przez rok ceny ropy Brent wzrosły o 61 proc., a benzyna 95 z PKN Orlen podrożała o 11 proc. – poinformował członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen Zbigniew Leszczyński

Od wakacji budynek główny muzeum będzie zamknięty

Od wakacji budynek główny muzeum będzie zamknięty 0 0

Na początku wakacji Muzeum Południowego Podlasia zamknie swój budynek główny. Ma to związek z remontem Obecnie kończy się modernizacja pomieszczeń Oficyny Zachodniej.

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina 0 1

Prawie 40 tys. osób dotyczy poniedziałkowa decyzja Urzędu Miasta, który unieważnił przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców Czubów Północnych, Węglina Północnego i Węglina Południowego. Ratusz odrzucił ofertę jedynej firmy gotowej obsługiwać te dzielnice. Umowa z obecnym wykonawcą usługi wygasa 30 czerwca

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma 0 3

Towarzystwo Jana Karskiego i Urząd Miasta Chełm uroczyście uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Mordechaja Zygielbojma.

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł 1 0

Prawie 60 tys. zł oszczędzi na remoncie Sąd Apelacyjny dzięki użyciu rozbiórkowego materiału

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę
galeria

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę 0 0

22-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak potrąciła ją śmieciarka.

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież"

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież" 6 2

We wsi Mateuszowo (gm. Dubienka) z kapliczki wystawionej na prywatnej posesji zniknęła figurka Matki Boskiej. Zbulwersowani mieszkańcy wciąż mają nadzieję, że złodziej się opamięta i zwróci to, co było ważne dla całej społeczności

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką 3 2

Lada dzień rozpocznie się budowa ul. Kusocińskiego. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą -Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina. Prace przy nowej drodze liczącej blisko 2 kilometry mają potrwać do października 2020 r.

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów 0 2

Jeszcze w tym roku ma stanąć budynek nowych Warsztatów Szkolnych przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Na przyszły rok zostały zaplanowane zaś prace wykończeniowe i wyposażenie w sprzęt do nauki zawodów. W poniedziałek na miejscu, gdzie ma stanąć hala władze powiatu kraśnickiego podpisały umowę z wykonawcą

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS 3 0

W weekend zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego. Z imprezy w Łodzi w dobrych humorach wracały przede wszystkim zawodniczki AZS UMCS: Malwina Kopron, Karolina Kołeczek i Paulina Guba

Rowerem z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Nowa ścieżka

Rowerem z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Nowa ścieżka 0 1

Trwa budowa ścieżki rowerowej, dzięki której będzie można dojechać z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Inwestycja prowadzona przez sąsiadują z Lublinem gminę Niemce ma zakończyć się jeszcze w wakacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 3

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 1 3

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 63 21

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.