niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

„Wykonujemy pozytywistyczną pracę”. Hufiec przy Łabędziej ma już 10 lat


(fot. Piotr Klejny/OHP)

Wykonujemy pozytywistyczną pracę. Staramy się pokazywać pozytywne wzorce młodym ludziom – mówi Jacek Bury, komendant Środowiskowego Hufca Pracy przy ulicy Łabędziej w Lublinie. W środę ośrodek świętował 10-lecie powstania.

Środowiskowy Hufiec Pracy zajmuje się przede wszystkim wychowywaniem młodzieży. – Hufiec liczy w sumie około 500 uczestników, przede wszystkim uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie – tłumaczy Bury.

Na czym polega współpraca? – Uczestnicy mają podpisane umowy z pracodawcami i jako pracownicy młodociani otrzymują wynagrodzenie za pracę podczas praktyk – wyjaśnia Piotr Klejny z Lubelskiej Komendy Wojewódzkiej OHP, która nadzoruje jednostkę.

W ośrodku przy Łabędziej zatrudnionych jest 10 osób. Hufiec nie działa tylko na rzecz młodzieży. – W naszej świetlicy pomagamy dzieciom w odrabianiu lekcji. Przyciągamy też osoby dorosłe, organizujemy np. wyjazdy na Ukrainę – dodaje Bury.

W środę wszyscy mieli powody do radości. – Myślę, że staliśmy się sercem Bronowic. Jestem z tego dumny – przyznaje komendant.

Czytaj więcej o: Lublin Bronowice OHP
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 października 2017 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko ładnie pięknie. Szkoda tylko że w czasie gdy w Polsce potrzebna była pomoc na terenach gdzie ludzie potracili dobytek w czasie huraganu, oni zebrali tą patologie i pojechali na Ukrainę rzekomo porządkować cmentarze a w rzeczywistości karczować ugory Ukraińcom. Jak by w kraju nie było co robić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!