Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 czerwca 2015 r.
20:41

Wykorzystują Cię w pracy? Zadzwoń!

Autor: Zdjęcie autora dw
0 17 A A
Katarzyna Fałek-Kurzyna z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie
Katarzyna Fałek-Kurzyna z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie

Po naszym tekście o sytuacji pracowników lubelskiego hipermarketu Real, dostajemy kolejne listy dotyczące łamania praw pracowniczych. Ludzie z wielu firm skarżą się na nękanie, zastraszanie i głodowe pensje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek w naszej redakcji w godz. 10–11 pod numerem telefonu 81 46 26 802 dyżurować będzie Katarzyna Fałek-Kurzyna z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie.

Odpowie na pytania dotyczące prawa pracy oraz kampanii informacyjnej PIP „Zanim podejmiesz pracę”, która w tym roku kładzie nacisk na uprawnienia pracownicze związane z rodzicielstwem.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 czerwca 2015 o 18:44
Studęt przeżyje ale co ma powiedzieć rodzina 5 os i jak dwie osoby zarabiają po 1250 x 2 = 2500,00 JAK Z TEGO UTRZYMAĆ 5 OS RODZINĘ I ZROBIĆ OPŁATY
Avatar
Gosc / 2 czerwca 2015 o 08:57

Jak kogoś boli samochód i wczasy to niech sobie otworzy własny biznes to raz. Dwa jeżeli mój handlowiec osiąga zysk netto dla firmy 3600 to jeżeli mu zapłacę podstawy 1900 brutto i 360 premii to jest to moja wina jako pracodawcy że handlowiec kiepsko zarabia?

Avatar
pin / 2 czerwca 2015 o 08:40

Student, zejdź na ziemię - czynsz 50mkw na Czubach to 500zł, kredyt na to mieszkanie 1000zł. Jestem 250zł pod kreską według Twoich wyliczeń, więc jaka to jest pensja jak nie mam za co kupić jedzenia?

Avatar
rozbawiona Iwona / 2 czerwca 2015 o 08:39

Jestem pracodawcą. Wykorzystuje mnie US i ZUS. Komu mogę to zgłosić?

Swojemu dzielnicowemu zgłoś !  bu,ha,ha,ha,ha  albo koniowi !! bu,ha,ha,ha,ha.

Avatar
bienkowska / 2 czerwca 2015 o 08:10

Czy pensja ok 1250 zł jest głodową ? jako student mogę się za to utrzymać i odkładam jeszcze 250 zł na mc, czyli za 1000 zł da się w LBN żyć. owszem powinna byc wyższa w tym sensie że zamiast 2400 które pracodawca płacic na pracownika a którego ten otrzyma ok 1200 zł różnica trafia do zusu; to za dużo. Ludzie zrozumcie ze to nie pracodawca was wykorzystuje. to nie ejst jego wina że sa takie wysokie składki.

Ty student  ty to tak na poważnie piszesz czy sobie jaja z ludzi robisz?

Ty student  ty to tak na poważnie piszesz czy sobie jaja z ludzi robisz?

rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2015 o 07:13
Jestem pracodawcą. Wykorzystuje mnie US i ZUS. Komu mogę to zgłosić?
Avatar
KOMUCH / 1 czerwca 2015 o 23:38

CHCIELI KAPITALIZMU ?

TO MAJĄ KAPITALIZM !!!

P.S.

DO MNIE NIE DZWOŃCIE.

Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 23:11
 

No ale są przyjezdni z okolic Lublina to i za 1000 zł zgodzą się pracować jak i w święta bo świętości żadnej dla nich nie ma .

głód jest gorszy od świętości, świętością żołądka nie napełnisz

Avatar
zyga / 1 czerwca 2015 o 23:06

Czy pensja ok 1250 zł jest głodową ? jako student mogę się za to utrzymać i odkładam jeszcze 250 zł na mc, czyli za 1000 zł da się w LBN żyć. owszem powinna byc wyższa w tym sensie że zamiast 2400 które pracodawca płacic na pracownika a którego ten otrzyma ok 1200 zł różnica trafia do zusu; to za dużo. Ludzie zrozumcie ze to nie pracodawca was wykorzystuje. to nie ejst jego wina że sa takie wysokie składki.

Tyle że jak ktoś nie jest studentem i ma rodzinę to ma inne wydatki i uwierz mi że pensja  za 1500zł a nie 1250zł jest pensja głodową !!! Oczywiście można próbować żyć i oszczędzać na wszystkim i zajadać się najtańszym jedzeniem z puszek tylko ciekawe jak organizm długo wytrzyma , uwierz mi niedługo:)

No ale są przyjezdni z okolic Lublina to i za 1000 zł zgodzą się pracować jak i w święta bo świętości żadnej dla nich nie ma .

Tyle że jak ktoś nie jest studentem i ma rodzinę to ma inne wydatki i uwierz mi że pensja  za 1500zł a nie 1250zł jest pensja głodową !!! Oczywiście można próbować żyć i oszczędzać na wszystkim i zajadać się najtańszym jedzeniem z puszek tylko ciekawe jak organizm długo wytrzyma , uwierz mi niedługo:)

No ale są przyjezdni z okolic Lublina to i za 1000 zł zgodzą się pracować jak i w święta bo świętości żadnej dla nich nie ma .

rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 22:39
PIP w Lublinie to śmiech i politowanie. Nigdy nikogo tam nie sPOtkacie, pytacie o kogośzhandlu-wyszedł, pytacie z oświaty-jeszcze nie wrocil, pytacie o finanse- dziś nie bedzie. Jednym slowem, to tylko mają miejsce pracy...
Avatar
Gość / 2 czerwca 2015 o 18:44
Studęt przeżyje ale co ma powiedzieć rodzina 5 os i jak dwie osoby zarabiają po 1250 x 2 = 2500,00 JAK Z TEGO UTRZYMAĆ 5 OS RODZINĘ I ZROBIĆ OPŁATY
Avatar
Gosc / 2 czerwca 2015 o 08:57

Jak kogoś boli samochód i wczasy to niech sobie otworzy własny biznes to raz. Dwa jeżeli mój handlowiec osiąga zysk netto dla firmy 3600 to jeżeli mu zapłacę podstawy 1900 brutto i 360 premii to jest to moja wina jako pracodawcy że handlowiec kiepsko zarabia?

Avatar
pin / 2 czerwca 2015 o 08:40

Student, zejdź na ziemię - czynsz 50mkw na Czubach to 500zł, kredyt na to mieszkanie 1000zł. Jestem 250zł pod kreską według Twoich wyliczeń, więc jaka to jest pensja jak nie mam za co kupić jedzenia?

Avatar
rozbawiona Iwona / 2 czerwca 2015 o 08:39

Jestem pracodawcą. Wykorzystuje mnie US i ZUS. Komu mogę to zgłosić?

Swojemu dzielnicowemu zgłoś !  bu,ha,ha,ha,ha  albo koniowi !! bu,ha,ha,ha,ha.

Avatar
bienkowska / 2 czerwca 2015 o 08:10

Czy pensja ok 1250 zł jest głodową ? jako student mogę się za to utrzymać i odkładam jeszcze 250 zł na mc, czyli za 1000 zł da się w LBN żyć. owszem powinna byc wyższa w tym sensie że zamiast 2400 które pracodawca płacic na pracownika a którego ten otrzyma ok 1200 zł różnica trafia do zusu; to za dużo. Ludzie zrozumcie ze to nie pracodawca was wykorzystuje. to nie ejst jego wina że sa takie wysokie składki.

Ty student  ty to tak na poważnie piszesz czy sobie jaja z ludzi robisz?

Ty student  ty to tak na poważnie piszesz czy sobie jaja z ludzi robisz?

rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2015 o 07:13
Jestem pracodawcą. Wykorzystuje mnie US i ZUS. Komu mogę to zgłosić?
Avatar
KOMUCH / 1 czerwca 2015 o 23:38

CHCIELI KAPITALIZMU ?

TO MAJĄ KAPITALIZM !!!

P.S.

DO MNIE NIE DZWOŃCIE.

Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 23:11
 

No ale są przyjezdni z okolic Lublina to i za 1000 zł zgodzą się pracować jak i w święta bo świętości żadnej dla nich nie ma .

głód jest gorszy od świętości, świętością żołądka nie napełnisz

Avatar
zyga / 1 czerwca 2015 o 23:06

Czy pensja ok 1250 zł jest głodową ? jako student mogę się za to utrzymać i odkładam jeszcze 250 zł na mc, czyli za 1000 zł da się w LBN żyć. owszem powinna byc wyższa w tym sensie że zamiast 2400 które pracodawca płacic na pracownika a którego ten otrzyma ok 1200 zł różnica trafia do zusu; to za dużo. Ludzie zrozumcie ze to nie pracodawca was wykorzystuje. to nie ejst jego wina że sa takie wysokie składki.

Tyle że jak ktoś nie jest studentem i ma rodzinę to ma inne wydatki i uwierz mi że pensja  za 1500zł a nie 1250zł jest pensja głodową !!! Oczywiście można próbować żyć i oszczędzać na wszystkim i zajadać się najtańszym jedzeniem z puszek tylko ciekawe jak organizm długo wytrzyma , uwierz mi niedługo:)

No ale są przyjezdni z okolic Lublina to i za 1000 zł zgodzą się pracować jak i w święta bo świętości żadnej dla nich nie ma .

Tyle że jak ktoś nie jest studentem i ma rodzinę to ma inne wydatki i uwierz mi że pensja  za 1500zł a nie 1250zł jest pensja głodową !!! Oczywiście można próbować żyć i oszczędzać na wszystkim i zajadać się najtańszym jedzeniem z puszek tylko ciekawe jak organizm długo wytrzyma , uwierz mi niedługo:)

No ale są przyjezdni z okolic Lublina to i za 1000 zł zgodzą się pracować jak i w święta bo świętości żadnej dla nich nie ma .

rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 22:39
PIP w Lublinie to śmiech i politowanie. Nigdy nikogo tam nie sPOtkacie, pytacie o kogośzhandlu-wyszedł, pytacie z oświaty-jeszcze nie wrocil, pytacie o finanse- dziś nie bedzie. Jednym slowem, to tylko mają miejsce pracy...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!