czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Wyłudziła od ludzi miliony. Mąż Iwony K. wrócił do służby w policji

Dodano: 8 marca 2017, 09:22

Mąż Iwony K., zatrzymanej za milionowe wyłudzenia, wrócił do służby w policji. Wciąż jednak ciążą na nim zarzuty, jakie usłyszał w postępowaniu dyscyplinarnym. Mężczyzna miał m.in. przeganiać wierzycieli, którzy domagali się zwrotu pieniędzy

Zakończył się trzymiesięczny okres zawieszenia policjanta. Zgodnie z przepisami nie może on trwać dłużej – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. – Przesłanką do zawieszenia funkcjonariusza było wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Postępowanie to jeszcze się nie zakończyło.

Mężowi Iwony K. postawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy niedopełnienia obowiązków. Policjant powinien bowiem na piśmie poinformować przełożonych o postępowaniu karnym wobec swojej żony. Drugi z zarzutów dotyczy „naruszenia zasad współżycia społecznego, praworządności oraz społecznego zaufania do policji”. Mundurowy miał w wulgarny sposób przeganiać ze swojej posesji ludzi, którzy przyszli spotkać się z jego żoną. Chcieli odzyskać zainwestowane za jej pośrednictwem pieniądze. Policjant miał ich przepędzić, zakazując kolejnych wizyt.

Mąż Iwony K. odwołał się od decyzji przełożonych i zaprzeczał zarzutom. Twierdził, że nie informował o zatrzymaniu żony, bo rzekomo są w separacji. Postępowanie dyscyplinarne wobec policjanta może się zakończyć w najbliższych tygodniach. W najgorszym wypadku mężczyźnie grozi pożegnanie z mundurem.

Mąż Iwony K. ma za sobą 10 lat służby. Pracował w jednostce w Bełżycach. Teraz jednak został przeniesiony do jednego z komisariatów w Lublinie.

Jego 35-letnia żona czeka na proces w tutejszym areszcie. Kobieta ma odpowiedzieć przed sądem za milionowe wyłudzenia. Iwona K. prowadziła biuro finansowe w Bełżycach. Oferowała wyjątkowo atrakcyjne polisy inwestycyjne. Niektórym klientom miała obiecywać zyski na poziomie nawet 35 proc. rocznie. Z jej usług korzystali ludzie z całego kraju, również krewni. Ich pieniądze nigdy nie trafiły do towarzystw ubezpieczeniowych. Były przelewane na rachunki, które kontrolowała Iwona K. Kobieta wydawała pieniądze m.in. na nieruchomości czy drogie samochody. Jednym z nich, luksusowym SUV-em, miał jeździć jej mąż – policjant.

Początkowo śledczy zarzucali Iwonie K. wyłudzenie ponad 3 mln zł. Teraz kwota ta wynosi ponad 10 mln zł i rośnie. Rekordzista miał powierzyć Iwonie K. ponad 1,6 mln zł. Ma jednak nikłe szanse na odzyskanie pieniędzy. Formalnie Iwona K. nie posiada bowiem większego majątku. Mógł on trafić w ręce osób z nią związanych.

Śledczy sprawdzają, co działo się z pieniędzmi klientów Iwony K. Po zatrzymaniu kobieta przyznała się do wyłudzeń. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej o: policja Iwona K
eugenia
Użytkownik niezarejestrowany
Precz!
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

eugenia
eugenia (22 lutego 2018 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem tutaj, aby dać świadectwo, jak wróciłem do mojego męża, który opuścił mnie ponad 3 miesiące, jesteśmy małżeństwem od ponad 7 lat i dostaliśmy dwoje dzieci. sprawy układały się dobrze i zawsze byliśmy szczęśliwi. aż pewnego dnia mój mąż zaczął zachowywać się w sposób, którego nie mogłem zrozumieć, byłem bardzo zdezorientowany tym, jak traktował mnie i dzieci. później w tym miesiącu nie wrócił do domu i zadzwonił do mnie, że chce rozwodu, i zapytałem go, co zrobiłem źle, aby zasłużyć na to od niego, wszystko, co mówił, to to, że chce rozwodu, że mnie nienawidzi i robi nie chce mnie znowu widzieć w swoim życiu, byłem szalony, a także sfrustrowany Nie wiem co robić, byłem chory przez ponad 2 tygodnie z powodu rozwodu. Kocham go tak bardzo, że był dla mnie wszystkim bez niego moje życie jest niepełne. Postanowiłem więc powiedzieć mojej współpracowniczce i kiedy jej powiedziałem, powiedziała mi, że istnieje psychiczny rzucający zaklęcie o imieniu Dr.ODIGIE, że powinienem się z nim skontaktować, aby mógł rozwiązać moje problemy, nigdy nie uwierzyłem, ponieważ spotkałem tych, którzy wzięli mój pieniądze bez sprowadzania mojego męża. Więc powiedziała mi, że DR.ODIGIE jest w 100% gaurantee, że to ona jej pomogła, kiedy jej mąż ją opuścił. Podała mi swój e-mail i wyjaśniłem wszystko, co mu się przydarzyło. I powiedział mi tylko, żebym się nie martwił, że mój mąż wróci do mnie, gdy tylko wyjdzie, myślałem, że to żart. Ale to było dla mnie niespodzianką, kiedy stało się tak, jak powiedział doktor ODIGIE. Teraz pozostawiam świadectwo tego, co może zrobić doktor ODIGIE. Jeśli więc przechodzisz przez podobny problem, tak samo jak ty, a także kontaktujesz się z dr. ODIGIE, wiem, że on również rozwiąże twój problem. Możesz skontaktować się z nim poprzez jego adres e-mail (drodigiesolutionhome@gmail.com), możesz również skontaktować się z nim w sprawie aplikacji na telefon na +2348113585486
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak to jest! W rządzie złodzieje w policji teraz też złodzieje pracują. No teraz to we łbach im się całkowicie poprzewracało. Pies się wozi furą, a Iwonka nie wie gdzie się pieniądze ze złodziejstwa podziały. A rodzinka jak się szybko wzbogaciła i nabyła wielomilionowego majątku w ciągu dwóch lat. Nie mają świnie wstydu!!! A kozła ofiarnego tłumoka po zawodówce do pierdla wsadziły! Chyba powinni mieć odebrany ten majątek ze złodziejstwa i powinni wszyscy do pierdla trafić za kraty na długie lata.
Rozwiń
Precz!
Precz! (16 marca 2017 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No proszę teraz i złodzieje w policji pracują?
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na 100 procent nie byli w separacji . Kto daje rozwod w dwa tygodnie samo uprawomocnienie trwa dwa tygodnie. Zadnej separacji nie bylo. Troszkę trzeba ich przycisnąć i zaczna mowic jak bylo.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest ok
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!