Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 maja 2017 r.
8:00

Wymarzony dzień na Lubelszczyźnie. Konkurs

6 6 A A

Opisz w kilku zdaniach, jak wygląda wymarzony dzień na Lubelszczyźnie i wygraj CZYTNIK e-booków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odpowiedź prześlij na adres promocja@dziennikwschodni.pl w temacie wpisując „Lubelskie ekstra”

Zgłoszenia można nadsyłać od 11 do 25 maja 2017 roku do godz. 12. Zwycięzcę konkursu wyłonią nasi internauci. Głosy można oddawać przez cały czas trwania konkursu do 25 maja do godz. 15. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na łamach Dziennika Wschodniego oraz na portalu dziennikwschodni.pl

Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 17:07
A gdzie to głosowanie? I czemu przy zwycięskim tekscie wyłączona jest opcja komentowania????
Avatar
Chełmianin N / 11 maja 2017 o 20:13
POWODZENIA W MYŚLENIU!!! W zacnym grodzie świrów i debili nie brakuje a dowodem tępoty jest ,iż głupio się popisuje. Durnowato atakuje, gdyż główka nie pojmuje, bo rozważać nie umie i napisze coś co umie, żywemu nie przpuści i dokucza z nienawiści, zaś kto myśleć umie, to zrozumie ułomności. Bezradna żłość - to cecha marnego  człeczka, a jego widzenie, utwierdza jaka jest owieczka. Morał!!! Chełmianin N epitetami się nie zraża, bo uważa, iż przegrany sam siebie znieważa!
POWODZENIA W MYŚLENIU!!! W zacnym grodzie świrów i debili nie brakuje a dowodem tępoty jest ,iż głupio się popisuje. Durnowato atakuje, gdyż główka nie pojmuje, bo rozważać nie umie i napisze coś co umie, żywemu nie przpuści i dokucza z nienawiści, zaś kto myśleć umie, to zrozumie ułomności. Bezradna żłość - to cecha marnego  człeczka, a jego... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2017 o 19:46
Wymarzony dzień na Lubelszczyźnie? Mój to żeby wreszcie skończyły się te dni kultury bo mi trawnik i tuje z żywopłotu całkiem uschną od lania po nich, na pewno nie wody a jeśli już to procentowej. A i chałupa coś trzeszczy, czyżby kotwy od decybeli puszczały?
Avatar
świr / 11 maja 2017 o 11:46
undefined napisał:
Gdzie ten świr od Lubelszczyzny z tymi wypocinami.
 wymarzony debil Lublina!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 maja 2017 o 10:40
JAK DŁUGO KŁAMAĆ BĘDZIECIE??? Dziennik Wschodni, umieścił mapę woj. lubelskiego ale nie zaznaczył miejsca Lubelszczyzny na mapie, a więc niech uzupełni i zaznaczy jej teren na mapie, i jak określi jej teren, to przekona w PAN uczonego. Wiedza!!! Obecne lubelskie, to nie lubelska ziemia, bo w Lubelskiem, są także inne historyczne ziemie, takie jak - Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie i jest to, zapisane na mapie w historycznym atlasie. Morał taki: Panie naczelny Dziennika Wschodniego naucz historii, geografii Polski swego podwładnego. Chełmianin N >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. >>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET) >>>>>>>>>> witam, dziękuję za zwrócenie uwagi. moi dziennikarze o tym wiedzą (przynajmniej mam taką nadzieję, bo już o tym z nimi nieraz rozmawiałem), ale przyzwyczajenie jest na tyle silne, że - podobnie jak wiele osób z naszego województwa - stosują nazwę Lubelszczyzna w kontekście Lubelskiego. praca, praca i jeszcze raz praca  Pozdrawiam Krzysztof Wiejak red. naczelny Dziennika Wschodniego/MM Lublin
JAK DŁUGO KŁAMAĆ BĘDZIECIE??? Dziennik Wschodni, umieścił mapę woj. lubelskiego ale nie zaznaczył miejsca Lubelszczyzny na mapie, a więc niech uzupełni i zaznaczy jej teren na mapie, i jak określi jej teren, to przekona w PAN uczonego. Wiedza!!! Obecne lubelskie, to nie lubelska ziemia, bo w Lubelskiem, są także inne historyczne ziemie, takie jak - Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie i jest to, zapisane na mapie w historycznym atlasie. Morał taki: Panie naczelny Dziennika Wschodniego naucz historii, geografii Polski swego podwładnego. Cheł... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2017 o 09:10
Gdzie ten świr od Lubelszczyzny z tymi wypocinami.
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 17:07
A gdzie to głosowanie? I czemu przy zwycięskim tekscie wyłączona jest opcja komentowania????
Avatar
Chełmianin N / 11 maja 2017 o 20:13
POWODZENIA W MYŚLENIU!!! W zacnym grodzie świrów i debili nie brakuje a dowodem tępoty jest ,iż głupio się popisuje. Durnowato atakuje, gdyż główka nie pojmuje, bo rozważać nie umie i napisze coś co umie, żywemu nie przpuści i dokucza z nienawiści, zaś kto myśleć umie, to zrozumie ułomności. Bezradna żłość - to cecha marnego  człeczka, a jego widzenie, utwierdza jaka jest owieczka. Morał!!! Chełmianin N epitetami się nie zraża, bo uważa, iż przegrany sam siebie znieważa!
POWODZENIA W MYŚLENIU!!! W zacnym grodzie świrów i debili nie brakuje a dowodem tępoty jest ,iż głupio się popisuje. Durnowato atakuje, gdyż główka nie pojmuje, bo rozważać nie umie i napisze coś co umie, żywemu nie przpuści i dokucza z nienawiści, zaś kto myśleć umie, to zrozumie ułomności. Bezradna żłość - to cecha marnego  człeczka, a jego... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2017 o 19:46
Wymarzony dzień na Lubelszczyźnie? Mój to żeby wreszcie skończyły się te dni kultury bo mi trawnik i tuje z żywopłotu całkiem uschną od lania po nich, na pewno nie wody a jeśli już to procentowej. A i chałupa coś trzeszczy, czyżby kotwy od decybeli puszczały?
Avatar
świr / 11 maja 2017 o 11:46
undefined napisał:
Gdzie ten świr od Lubelszczyzny z tymi wypocinami.
 wymarzony debil Lublina!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 maja 2017 o 10:40
JAK DŁUGO KŁAMAĆ BĘDZIECIE??? Dziennik Wschodni, umieścił mapę woj. lubelskiego ale nie zaznaczył miejsca Lubelszczyzny na mapie, a więc niech uzupełni i zaznaczy jej teren na mapie, i jak określi jej teren, to przekona w PAN uczonego. Wiedza!!! Obecne lubelskie, to nie lubelska ziemia, bo w Lubelskiem, są także inne historyczne ziemie, takie jak - Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie i jest to, zapisane na mapie w historycznym atlasie. Morał taki: Panie naczelny Dziennika Wschodniego naucz historii, geografii Polski swego podwładnego. Chełmianin N >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. >>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET) >>>>>>>>>> witam, dziękuję za zwrócenie uwagi. moi dziennikarze o tym wiedzą (przynajmniej mam taką nadzieję, bo już o tym z nimi nieraz rozmawiałem), ale przyzwyczajenie jest na tyle silne, że - podobnie jak wiele osób z naszego województwa - stosują nazwę Lubelszczyzna w kontekście Lubelskiego. praca, praca i jeszcze raz praca  Pozdrawiam Krzysztof Wiejak red. naczelny Dziennika Wschodniego/MM Lublin
JAK DŁUGO KŁAMAĆ BĘDZIECIE??? Dziennik Wschodni, umieścił mapę woj. lubelskiego ale nie zaznaczył miejsca Lubelszczyzny na mapie, a więc niech uzupełni i zaznaczy jej teren na mapie, i jak określi jej teren, to przekona w PAN uczonego. Wiedza!!! Obecne lubelskie, to nie lubelska ziemia, bo w Lubelskiem, są także inne historyczne ziemie, takie jak - Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie i jest to, zapisane na mapie w historycznym atlasie. Morał taki: Panie naczelny Dziennika Wschodniego naucz historii, geografii Polski swego podwładnego. Cheł... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2017 o 09:10
Gdzie ten świr od Lubelszczyzny z tymi wypocinami.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra