niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Wymienią szpecące szyldy na dwóch ulicach w Lublinie. Zupełnie za darmo!

Dodano: 21 lipca 2016, 13:56
Autor: Dominik Smaga

Chętni z obu ulic mogą do końca lipca zgłaszać się osobiście do Punktu Kultury przy ul. 1 Maja 35 między godz. 10 a 13 (od poniedziałku do piątku). Fot. Maciej Kaczanowski
Chętni z obu ulic mogą do końca lipca zgłaszać się osobiście do Punktu Kultury przy ul. 1 Maja 35 między godz. 10 a 13 (od poniedziałku do piątku). Fot. Maciej Kaczanowski

Czy nieestetyczne szyldy znikną z ul. 1 Maja i Zamojskiej? – Nowe, mniej krzykliwe zaprojektujemy i wykonamy wam za darmo – proponuje przedsiębiorcom z tych ulic Centrum Kultury. Tłumu chętnych się
nie spodziewa

Pomysł na taką akcję został podpatrzony w Gdyni, gdzie szyldy wymieniano ostatniej jesieni. – Mieliśmy wymienić pięć, a powstało sześć – opowiada Monika Domańska z gdyńskiego stowarzyszenia Traffic Design. – Problem z estetyką ulic jest ogólnopolski. Każdy chce głośniej, szybciej, więcej, komunikat ma razić po oczach, a przestrzeń nie jest szanowana, tylko zawłaszczana.

Wypisz, wymaluj, opis pasuje także do tego, co widać w Lublinie, w tym również na ul. 1 Maja i Zamojskiej, które należą do wymierającego gatunku typowo handlowych ulic. – Ich przestrzeń publiczna nie jest do końca zadbana – mówi Szymon Pietrasiewicz z lubelskiego Centrum Kultury. – Szyldy są chaotyczne, nie spełniają norm estetyki. Wiele razy zwracał na to uwagę miejski konserwator zabytków.

Nowe, mniej krzykliwe szyldy będą przygotowywane każdemu, kto o to poprosi. – Nie ma znaczenia jaką prowadzi działalność, to może być nawet sex shop. Wystarczy, że się do nas zgłosi – zapewnia Pietrasiewicz. Wymiana ma zająć mniej więcej trzy tygodnie. – Wspólnie z projektantami i właścicielem witryny siądziemy do obmyślenia nowego szyldu. Wszystkie koszty są po naszej stronie, przedsiębiorca nic nie zapłaci.

Chętni przedsiębiorcy z obu ulic mogą do końca lipca zgłaszać się osobiście do Punktu Kultury przy ul. 1 Maja 35 między godz. 10 a 13 (od poniedziałku do piątku). Organizatorzy zapewniają, że nikt nie odejdzie z kwitkiem. – Jeśli będzie klęska urodzaju, to i tak znajdziemy pieniądze – mówi Pietrasiewicz, choć przyznaje, że nadmiaru chętnych się nie spodziewa.

– Wrócę do swoich starych szyldów, były widoczne z daleka – zapowiada tymczasem Henryk Daduń, gdyński szewc z ul. Abrahama, który jesienią przystąpił do akcji i zgodził się na mniej jaskrawe oznaczenia. – Te nowe młodym się podobają, ale większość moich klientów to starsi ludzie. Zdarza się, że myślą, że szewca już tu nie ma. Umowa była taka, że nowe szyldy dostaję za darmo, ale muszą wisieć przez rok. Ten rok minie mi w listopadzie, wtedy wrócę do starych.

W Lublinie też przedsiębiorcy obdarowani nowymi szyldami nie będą mogli ich zdjąć przy pierwszej lepszej okazji, ale będą musieli trzymać je nie krócej niż przez czas określony w umowie. Jak długo Decyzji jeszcze nie ma.

 

Czytaj więcej o: Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lipca 2016 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli przynajmniej część z przedsiębiorców zdecyduje się na tą Zmianę, a Centrum Kultury dodatkowo np. zaproponuje short-movie do każdej ze zmian, to wzbogacimy się o bardzo kreatywne multimedia. Trzymam kciuki za przedsiębiorców. Biznes naznaczony współpracą z kulturą zawsze jest lepiej oceniany przez społeczność. Tak zróbmy to!
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2016 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego tiry jada z krochmalnej prosto w ul mlynska do konca czyli slepa i rozwalaja parking zawracajac strach tam parkowac bo moga uszkodzic auto codziennie wjezdza kilkanascie duzych samochodow i maja problem z zawracaniem czy oznakowanie jest zle
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2016 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzielnica 1-Maja jest sama w sobie zepsuta! Jak można tak ogłupiać ludzi że tam reklamy szpecą! Bezdomni i pijani nie szpecą? Robienie czegoś na siłę nie ma sensu! Tutaj jest sprawa jasna,chodzi o pieniądze!
Rozwiń
gosc
gosc (22 lipca 2016 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dwadzieścia, a nawet trzydzieści lat temu ulice wyglądały zupełnie inaczej wszędzie pełno neonów, a teraz ciemności egipskie. ******neony.cba.pl/details.php?image_id=58
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2016 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cudownie, wystarczy popatrzeć na kamienica gdzie mieści sie centrum kultury 1-go Maja , obdrapane, tyki, wszystko brudne i zaniedbane, a szyld też paskudny. rzeczywiscie ta ulica potrzebuje tylko szyldów, ale jezeli juz to takich , które zasłonia całe zniszczone elewacje domów. Centrum kultury, obok pseudo plac zabaw i tuz obok po sąsiedztwie, bar i Perła, najlepiej picia piwka uczyć sie od dzieciństwa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!