piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Wymyślali stłuczki

Dodano: 26 czerwca 2003, 20:37
Autor: (er)

Dwaj policjanci zostali wczoraj zatrzymali na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie w tzw. aferze stłuczkowej. Według niej, mężczyźni pomagali wyłudzać odszkodowania dokumentując kolizje, których w rzeczywistości nie było.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali wczoraj rano w sumie sześć osób. Poza policjantami – także likwidatora szkód z towarzystwa ubezpieczeniowego oraz trzech uczestników rzekomych kolizji.
W tej sprawie za kratkami jest już 12 osób, m.in. podejrzany o kierowanie procederem Zbigniew K., biznesmen z Puław. Oszuści zgłaszali do towarzystw ubezpieczeniowych wnioski o wypłatę odszkodowań podając, że ich samochody zostały uszkodzone w stłuczkach. Dostawali nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Zatrzymanemu wczoraj sierżantowi Marcinowi Ch. z komendy w Puławach zarzucono, że w dokumentach powypadkowych poświadczył, iż dwie fikcyjne kolizje rzeczywiście miały miejsce. Właściciele samochodów wyłudzili dzięki temu 45 tys. zł. Drugi z policjantów zostanie doprowadzony do prokuratury dzisiaj.
W innym śledztwie, również dotyczącym wyłudzania odszkodowań dzięki fikcyjnym stłuczkom, które prowadzi lubelska prokuratura, za kratki trafiło już trzech policjantów.
Czytaj więcej o:
ISO
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

ISO
ISO (21 lutego 2009 o 14:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Elblągu wyłudzeniami odszkodowań zajmowały się rodziny komendantów policji. Włos z głowy im nie spadł tylko policjantom z drogówki co myśleli jak lody będą kręcić z rodzinkami przełożonych to medale podostawają.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24