Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 września 2015 r.
8:40

Wyniki referendum. PKW oficjalnie: frekwencja wyniosła 7,8 proc.

Autor: Zdjęcie autora łm pab
0 22 A A
OKW nr 122 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 przy al. Spółdzielczości Pracy w <br />
Lublinie. Fot. Maciej Kaczanowski
OKW nr 122 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 przy al. Spółdzielczości Pracy w
Lublinie. Fot. Maciej Kaczanowski

Według danych z wszystkich okręgów frekwencja w niedzielnym referendum wyniosła 7,8 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza. W głosowaniu wzięło udział zaledwie 2 383 041 osób spośród 30 565 826 uprawnionych do głosowania.

Aktualizacja artykułu: 7 września 2015 r. 16:24
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Godz. 16:08
 
Państwowa Komisja Wyborcza podała już dane ze wszystkich okręgów. Z powodu zbyt niskiej frekwencji referendum nie będzie wiążące.
 
Wyniki referendum z 6 września:
  1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej? - TAK - 78,75 proc.
  2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?" - NIE 82,63 proc.
  3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika? - TAK - 94,51 proc.
 
>>>>
 
Dane częstkowe dotyczą 32 okręgów spośród 51. Według nich za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych opowiedziało się 79,88 proc. głosujących, za utrzymaniem obecnego systemu finansowania partii politycznych - 16,44 proc., a za rozstrzyganiem wątpliwości podatkowych na rzecz podatnika - 94,22 proc.

Pełne dane mają być dostępne dzisiaj po południu.

Lubelskie

Jak już informowaliśmy, w Lubelskiem referendum przebiegło spokojnie i obyło się bez incydentów. Lokale wyborcze świeciły pustkami.

Według niepełnych danych w woj. lubelskim  frekwencja wynosi 7.78 proc. Za wprowadzeniem JOW-ów zagłosowało 79.30 proc. uprawnionych. Za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii 16.64 proc. osób. Za rozstrzyganiem wątpliwości podatkowych na rzecz podatnika było 94.02 proc. wyborców.

Frekwencja (cząstkowe dane), powiaty:

bialski 7.75 %
biłgorajski b/d 
chełmski 7.22 %
hrubieszowski b/d
janowski b/d
krasnostawski 6.99 %
kraśnicki 6.85 %
lubartowski 7.42 %
lubelski 6.74 %
łęczyński 7.36 %
łukowski 6.36 %
opolski 5.82 %
parczewski 8.39 %
puławski 7.93 %
radzyński 6.90 %
rycki 7.98 %
świdnicki 7.19 %
tomaszowski b/d
włodawski 7.91 %
zamojski b/d

Biała Podlaska 9.36 %
Chełm 9.42 %
Lublin 9.31 %
Zamość b/d

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 20:10

Czy teraz to pierd olone komunistyczne ,czerwone łajno,Bul,Borysewicz,cały ten komuchami nabity senat wróci narodowi te pieniadze wyrzucone w błoto,czy może naród wypier doli całą tą swołocz komunistyczną ?

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 19:48
i tak oto społeczeństwo zbojkotowało komora i peło, i co ważne w tym spora część lemingów....
Avatar
Tomasz / 7 września 2015 o 18:38

Masz absolutną rację. Kościół trzyma z PiSem. A PiS wiadomo że był niechętny temu referendum tak więc nawet pewnie księża nie poruszali tematu na mszy.

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 17:25

Chce rządzić Biedroń tudzież inne sbeki ale ja się nie zgadzam.

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 16:23
Gdyby plebany zachęcały , tak jak przed wyborami, to frekwencja byłaby w okolicach 52 %. Stawiam retoryczne pytanie -w takim układzie kto rządzi gawiedzią ?
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 16:21

Byłem za Komorowskim, ale decyzja o ogłoszeniu referendum to była kompletna pomyłka od samego początku i przez to były prezydent stracił w moich oczach.

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 13:23
Co kretyńska szopka za 100 mln? Bredzisława powinno się oddać pod sąd żeby oddał 100 baniek.
Avatar
crx / 7 września 2015 o 12:13

Droga redakcji. Proszę o skorygowanie następującego wpisu: "Za wprowadzeniem JOW-ów zagłosowało 79.30 proc. uprawnionych.". Nie jest to prawdą. Skoro z uprawnionych osób mniej niż 10% poszło do głosowania. Pozdrawiam. Recenzent.

Masz zupełną rację , ale tzw. dziennikarze jadą na czyimś pasku !!! Zrozum to i nam wybacz !!!

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 12:11
Ni martwo siem . Noród prosty posłuchom swych plebonów i pójdzim do tzw. wyborów w poździrniku !!! Łot 2 tys. lot to wychodzi i bydzie wychodzić łoż du skuńczenia świata !!!
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 11:52

brawko kukiz! tak chcieliście towarzysze referendum, a pis domaga się jeszcze drugiego niech robią za swoje pieniążki

O wydaniu 100 mln. PLN na tę szopkę zadecydowali chyba doradcy Komorowskiego (i on sam), którzy to referendum wymyślili następnego dnia po przegranej przez niego pierwszej turze wyborów prezydenckich.  ;)

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 20:10

Czy teraz to pierd olone komunistyczne ,czerwone łajno,Bul,Borysewicz,cały ten komuchami nabity senat wróci narodowi te pieniadze wyrzucone w błoto,czy może naród wypier doli całą tą swołocz komunistyczną ?

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 19:48
i tak oto społeczeństwo zbojkotowało komora i peło, i co ważne w tym spora część lemingów....
Avatar
Tomasz / 7 września 2015 o 18:38

Masz absolutną rację. Kościół trzyma z PiSem. A PiS wiadomo że był niechętny temu referendum tak więc nawet pewnie księża nie poruszali tematu na mszy.

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 17:25

Chce rządzić Biedroń tudzież inne sbeki ale ja się nie zgadzam.

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 16:23
Gdyby plebany zachęcały , tak jak przed wyborami, to frekwencja byłaby w okolicach 52 %. Stawiam retoryczne pytanie -w takim układzie kto rządzi gawiedzią ?
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 16:21

Byłem za Komorowskim, ale decyzja o ogłoszeniu referendum to była kompletna pomyłka od samego początku i przez to były prezydent stracił w moich oczach.

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 13:23
Co kretyńska szopka za 100 mln? Bredzisława powinno się oddać pod sąd żeby oddał 100 baniek.
Avatar
crx / 7 września 2015 o 12:13

Droga redakcji. Proszę o skorygowanie następującego wpisu: "Za wprowadzeniem JOW-ów zagłosowało 79.30 proc. uprawnionych.". Nie jest to prawdą. Skoro z uprawnionych osób mniej niż 10% poszło do głosowania. Pozdrawiam. Recenzent.

Masz zupełną rację , ale tzw. dziennikarze jadą na czyimś pasku !!! Zrozum to i nam wybacz !!!

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 12:11
Ni martwo siem . Noród prosty posłuchom swych plebonów i pójdzim do tzw. wyborów w poździrniku !!! Łot 2 tys. lot to wychodzi i bydzie wychodzić łoż du skuńczenia świata !!!
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 11:52

brawko kukiz! tak chcieliście towarzysze referendum, a pis domaga się jeszcze drugiego niech robią za swoje pieniążki

O wydaniu 100 mln. PLN na tę szopkę zadecydowali chyba doradcy Komorowskiego (i on sam), którzy to referendum wymyślili następnego dnia po przegranej przez niego pierwszej turze wyborów prezydenckich.  ;)

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 10 2

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 3

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 27 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!