Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lipca 2013 r.
14:48
Edytuj ten wpis

Wypadek na al. Kraśnickiej. Zginęły dwie osoby. Dorota W. przed sądem

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 8 A A
 (Fotonews / MM Lublin)
(Fotonews / MM Lublin)

Ruszył proces Doroty W., oskarżonej o spowodowanie wypadku po pijanemu. W zderzeniu zginęły dwie osoby. Kobieta przyznaje się tylko do jazdy na podwójnym gazie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tragicznego wypadku doszło 20 listopada ubiegłego roku. Dorota W., 43-letnia agentka ubezpieczeniowa jechała al. Kraśnicką do swojego domu w Konopnicy. Było po zmroku. W pewnym momencie prowadzona przez nią alfa romeo zjechała na przeciwny pas.

Doszło do zderzenia z peugeotem 307, poruszającym się w kierunku Lublina. Samochodem tym podróżowali 72-letnia Irena S. oraz 80-letni Jan S. Wracali z pogrzebu. Oboje zginęli na miejscu. Dorota W. z połamanymi nogami trafiła do szpitala.

– Zauważyłam na drodze pudełko, chciałam je ominąć i wpadłam w poślizg. Jechałam z prędkością 40 – 50 km/h – relacjonowała kobieta podczas przesłuchania w prokuraturze. Podczas dzisiejszej rozprawy odmówiła składania wyjaśnień. Sąd odczytał więc jej dotychczasowe zeznania. – Nie pamiętam, co się ze mną działo, ocknęłam się już po wypadku i zorientowałam się, że jestem na al. Kraśnickiej – zeznała kobieta.

Prokurator zarzuca Dorocie W., że umyślnie naruszyła zasady ruchu drogowego. Mając we krwi 0,69 promila alkoholu siadła za kółkiem, straciła panowanie nad samochodem i doprowadziła do tragicznego wypadku. Drugi zarzut dotyczy kierowania w stanie nietrzeźwości. Dorota W. przyznała się tylko do prowadzenia samochodu na podwójnym gazie. Utrzymuje, że zanim usiadła za kierownicą wypiła jedno grzane piwo. Podczas dzisiejszej rozprawy wyraziła skruchę.

– Jest mi bardzo przykro – oświadczyła. – To dramat dla rodzin poszkodowanych. Bardzo ubolewam nad tym, co się stało. Wypadek był spowodowany moim osobistym dramatem.

Kobieta czeka na wyrok za kratkami. Przebywa tam od listopada ubiegłego roku. W połowie czerwca sąd postanowił, że Dorota W. zostanie w areszcie na następne trzy miesiące. W uzasadnieniu sędzia powołał się nie tylko na zagrożenie wysoką karą, ale również na "znaczny stopień szkodliwości” zarzucanego czynu.

Jednocześnie sąd uznał, że "interes społeczny” nie uzasadnia nagrywania przebiegu rozpraw. Kolejna odbędzie się pod koniec sierpnia. Zostaną wówczas przesłuchani świadkowie wypadku. Dorocie W. grozi do 12 lat więzienia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaa / 13 lipca 2013 o 22:23

biora lapuwki

 

Avatar
xxx / 12 lipca 2013 o 13:16

"– Zauważyłam na drodze pudełko, chciałam je ominąć i wpadłam w poślizg.

Jechałam z prędkością 40 – 50 km/h – relacjonowała kobieta podczas przesłuchania w Prokuraturze.

– Nie pamiętam, co się ze mną działo, ocknęłam się już po wypadku i zorientowałam się, że jestem na al. Kraśnickiej – zeznała kobieta."

... ta pani pewnie oglądała "M jak Miłość" i śmierć Hanki Mostowiak przez kartony. :D

Avatar
asd / 12 lipca 2013 o 09:27

Babka bez wcześniejszego zatargu z prawem, owszem, popełniła karygodny czyn, ale na 3 m-ce do aresztu?! A facet, który ostatnio zatłukł na śmierć 70-letniego dziadka POD OKIEM MONITORINGU  nie trafił do aresztu bo sędzie stwierdził, że to  "niejasne". Dlaczego nad praca sędziego nie ma żadnego nadzoru? TO praca jak każda inna, dość świętych krów!

Avatar
niewazne / 10 lipca 2013 o 20:32

tak samo jak ze sprawa motocyklisty z  garbowa... slaby wyrok za taki czyn dla kierowcy ciagnika

Avatar
schaboszczak / 10 lipca 2013 o 19:00

Jakie ma znaczenie kraśnicki sędzia - zabiła, nachlana była niech siedzi. Jak wyjdzie będzie dalej jeździła nawalona, bo do wypadku jakoś się jej udawało.

IMMUNITET ma, chleje nadal, du.py daje  i się tylko śmieje !!!

Avatar
ali / 10 lipca 2013 o 18:54

Jakie ma znaczenie kraśnicki sędzia - zabiła, nachlana była niech siedzi. Jak wyjdzie będzie dalej jeździła nawalona, bo do wypadku jakoś się jej udawało.

Avatar
Jasio / 10 lipca 2013 o 17:03
Kraśnicki sędzia miał 3,40 promila i od kilku lat nie mogą go osądzić. Taki to niby wymiar sprawiedliwości.
Avatar
Gość / 10 lipca 2013 o 16:52

Rozstrzelać bydlaka! Zauważyła pudełko? Chyba za dużo się naoglądała Hanki Mostowiak

Avatar
aaa / 13 lipca 2013 o 22:23

biora lapuwki

 

Avatar
xxx / 12 lipca 2013 o 13:16

"– Zauważyłam na drodze pudełko, chciałam je ominąć i wpadłam w poślizg.

Jechałam z prędkością 40 – 50 km/h – relacjonowała kobieta podczas przesłuchania w Prokuraturze.

– Nie pamiętam, co się ze mną działo, ocknęłam się już po wypadku i zorientowałam się, że jestem na al. Kraśnickiej – zeznała kobieta."

... ta pani pewnie oglądała "M jak Miłość" i śmierć Hanki Mostowiak przez kartony. :D

Avatar
asd / 12 lipca 2013 o 09:27

Babka bez wcześniejszego zatargu z prawem, owszem, popełniła karygodny czyn, ale na 3 m-ce do aresztu?! A facet, który ostatnio zatłukł na śmierć 70-letniego dziadka POD OKIEM MONITORINGU  nie trafił do aresztu bo sędzie stwierdził, że to  "niejasne". Dlaczego nad praca sędziego nie ma żadnego nadzoru? TO praca jak każda inna, dość świętych krów!

Avatar
niewazne / 10 lipca 2013 o 20:32

tak samo jak ze sprawa motocyklisty z  garbowa... slaby wyrok za taki czyn dla kierowcy ciagnika

Avatar
schaboszczak / 10 lipca 2013 o 19:00

Jakie ma znaczenie kraśnicki sędzia - zabiła, nachlana była niech siedzi. Jak wyjdzie będzie dalej jeździła nawalona, bo do wypadku jakoś się jej udawało.

IMMUNITET ma, chleje nadal, du.py daje  i się tylko śmieje !!!

Avatar
ali / 10 lipca 2013 o 18:54

Jakie ma znaczenie kraśnicki sędzia - zabiła, nachlana była niech siedzi. Jak wyjdzie będzie dalej jeździła nawalona, bo do wypadku jakoś się jej udawało.

Avatar
Jasio / 10 lipca 2013 o 17:03
Kraśnicki sędzia miał 3,40 promila i od kilku lat nie mogą go osądzić. Taki to niby wymiar sprawiedliwości.
Avatar
Gość / 10 lipca 2013 o 16:52

Rozstrzelać bydlaka! Zauważyła pudełko? Chyba za dużo się naoglądała Hanki Mostowiak

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.