Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2012 r.
14:54
Edytuj ten wpis

Wypadek na al. Witosa w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 6 A A
Do wypadku doszło na skrzyżowaniu koło Makro (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Do wypadku doszło na skrzyżowaniu koło Makro (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Do wypadku doszło po godz. 13 na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Krańcowej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zderzyły się tam osobowy ford i daewoo. Jak informuje policja, ranne zostały trzy osoby - dwie dorosłe i dziecko. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.

Z powodu wypadku w okolicach ronda przy Makro tworzyły się korki. Teraz ruch już powinien odbywać się normalnie.

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku.

>>> Masz zdjęcia do tego tematu? Wyślij na dziennik.wschodni@gmail.com

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 15 czerwca 2012 o 18:22
Niestety na rondzie koło makro nagminnie łamane są przepisy. Kierowcy skręcają w lewo ze środkowego pasa....ale nie liczę na to że policja się tym zainteresuje, bo kiedyś widziałam radiowóz jak tak własnie jechał. Uprzedając atak innych osób dodam, że radiowóz nie miał włączonych sygnałów dźwiękowego i świetlnego dlatego nież nie był uprzywilejowany. Poza tym policja chyba powinna dawać przykład poprawnej jazdy, skoro za 5 minut wystawia mandaty za wykroczenia drogowe.
Avatar
bambo75 / 15 czerwca 2012 o 12:51
Rondo Makro to jedno z najprzyjemniejszych rond w mieście! -pod warunkiem,że przejeżdżają przez niego tylko kulturalni kierowcy... Prawie zawsze "opuszczając" to rondo zwracam bardzo dużą uwagę na to,czy przypadkiem jakiś "miszczu kjerownicy" nie zasuwa wprost na mnie od prawej strony. Wszędzie na drodze potrzebna jest zasada Ograniczonego Zaufania!!!
Avatar
Kierowca Bombowca / 15 czerwca 2012 o 09:04
[quote name='rosomak' timestamp='1339713997' post='639212']
Niestety temat skrzyżowania przy ul Krańcowej jak i przejścia był wałkowany min przez dwa lata i co? urzędnicy maja to głęboko w .upie musiało by zginąć 10 osób w ciągu tygodnia to by łaskawie dupsko ruszyli a tak za nic nie robienie biorą olbrzymie pieniądze i śmieją nam się w twarz kolejne miejsce to ul Mecz. Majdanka z Sulisławicką wszędzie mówią gazety piszą gdy coś poważniejszego to i tvp pokarzą i na tym się kończy wszyscy wiedzą , widzą tylko nikt nie reaguje a logicznym jest ze jeśli nagminne są wypadki to trzeba coś z tym zrobić
[/quote]

Pokaż mi w tym kraju urzędnika od dróg, który nie ma czegoś w d..pie
Będzie trudno.
Coś raz przyklepane będzie istnieć długi czas.
Co do skrzyżowania DMM, Sulisławickiej i Grabskiego - tam zasady są proste, tylko kierowcom brak wyobraźni... a skręt w lewo z Sulisławickiej wymaga cierpliwości i uważnej obserwacji... a nie ułańskiej fantazji.
Coś na ten temat wiem, bo jeżdżę tamtędy czasami.
Wiem też, że jak z Sulisławickiej w lewo próbuje skręcić 5 czy 6 "L"-ek pod rząd, to szybciej wyjdzie zawrócić przy Dulęby i skręcając przy szkole w Kosmonautów dojechać do Krańcowej
[quote name='rosomak' timestamp='1339713997' post='639212']
Niestety temat skrzyżowania przy ul Krańcowej jak i przejścia był wałkowany min przez dwa lata i co? urzędnicy maja to głęboko w .upie musiało by zginąć 10 osób w ciągu tygodnia to by łaskawie dupsko ruszyli a tak za nic nie robienie biorą olbrzymie pieniądze i śmieją nam się w twarz kolejne miejsce to ul Mecz. Majdanka z Sulisławicką wszędzie mówią gazety piszą gdy coś poważniejszego to i tvp pokarzą i na tym się kończy wszyscy wiedzą , widzą tylko ni... rozwiń
Avatar
rosomak / 15 czerwca 2012 o 00:46
Niestety temat skrzyżowania przy ul Krańcowej jak i przejścia był wałkowany min przez dwa lata i co? urzędnicy maja to głęboko w .upie musiało by zginąć 10 osób w ciągu tygodnia to by łaskawie dupsko ruszyli a tak za nic nie robienie biorą olbrzymie pieniądze i śmieją nam się w twarz kolejne miejsce to ul Mecz. Majdanka z Sulisławicką wszędzie mówią gazety piszą gdy coś poważniejszego to i tvp pokarzą i na tym się kończy wszyscy wiedzą , widzą tylko nikt nie reaguje a logicznym jest ze jeśli nagminne są wypadki to trzeba coś z tym zrobić
Avatar
Kierowca Bombowca / 14 czerwca 2012 o 20:54
[quote name='Tomek' timestamp='1339683872' post='639097']
Mieszkam w okolicy - na tym rondzie nie ma tygodnia bez stłuczki. Nie jestem zwolennikiem stawiania sygnalizacji świetlnej, bo spowalniają ruch, ale w tym miejscu jest to konieczne.
[/quote]

Tam są ciągłe linie, znaki stop, tam jest najwygodniejszy i najprostszy pod słońcem typ skrzyżowania.
Dość przerabiania rond na skrzyżowania kierowane.
Jak miło i płynnie jeździło się kiedyś na Czechowie, jak płynnie szedł ruch po Zana, Filaretów i Wileńskiej... ale nie, kretyni nie potrafią jeździć po rondach, więc zróbmy skrzyżowania dla kretynów... i zablokujmy cały ruch.
To przecież łatwiejsze, niż wyłapać kretynów i dać normalnym kierowcom możliwość jazdy w normalnych warunkach.
Jeżdżę tamtędy sporadycznie (czasami do Obi, czasami na Rataja lub do Carrefoura), ale jak już tam jestem, to zjeżdżam z ronda z duszą na ramieniu i ciągle patrząc w prawo.
Ale nie przez brak sygnalizacji, lecz przez brak instynktu samozachowawczego u wielu spośród jeżdżących tam kierowców.
Postawić tam patrol raz na tydzień, na dwie godzinki. Niech natłuką mandatów, podług nowego taryfikatora, tym, którzy zachowują się tam nieprzepisowo.
Niezatrzymanie się przed "Stop"-em - 2 pkt.
Wymuszenie pierwszeństwa - zdaje się 6 pkt.
Wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych) - nagminne na przejściu po stronie Makro - 10 pkt.
Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie lub błędne sygnalizowanie manewru - 2 pkt.
Nawet bez spowodowania kolizji łatwo tam znaleźć chamów, którzy w kilka sekund "zarabiają" na 20 punktów. Tylko nikt im tych punktów wlepiać najwyraźniej nie chce.

Kilka takich wyrywkowych akcji i WORD miałby kilku klientów na ponowny egzamin.

[quote name='Tomek' timestamp='1339683872' post='639097']
300m dalej na ulicy Krańcowej jest przejście dla pieszych łączące osiedle z targiem - tutaj także konieczna jest reorganizacja ruchu, często dochodzi tu do potrąceń pieszych. Najlepszym rozwiązaniem byłby tunel dla pieszych pod jezdnią, aby nie spowalniać ruchu.
[/quote]

Tu się zgodzę.
Do tego od czasu do czasu zamontować tam kamerę do wyłapywania wykroczeń i lać bez litości bezmózgów za wyprzedzanie przed przejściem, za wymuszenie pierwszeństwa na pieszych za omijanie zatrzymujących się by pieszych puścić.
[quote name='Tomek' timestamp='1339683872' post='639097']
Mieszkam w okolicy - na tym rondzie nie ma tygodnia bez stłuczki. Nie jestem zwolennikiem stawiania sygnalizacji świetlnej, bo spowalniają ruch, ale w tym miejscu jest to konieczne.
[/quote]

Tam są ciągłe linie, znaki stop, tam jest najwygodniejszy i najprostszy pod słońcem typ skrzyżowania.
Dość przerabiania rond na skrzyżowania kierowane.
Jak miło i płynnie jeździło się kiedyś na Czechowie, jak płynnie szedł ruch po Zana, ... rozwiń
Avatar
Tomek / 14 czerwca 2012 o 16:24
Mieszkam w okolicy - na tym rondzie nie ma tygodnia bez stłuczki. Nie jestem zwolennikiem stawiania sygnalizacji świetlnej, bo spowalniają ruch, ale w tym miejscu jest to konieczne.

300m dalej na ulicy Krańcowej jest przejście dla pieszych łączące osiedle z targiem - tutaj także konieczna jest reorganizacja ruchu, często dochodzi tu do potrąceń pieszych. Najlepszym rozwiązaniem byłby tunel dla pieszych pod jezdnią, aby nie spowalniać ruchu.
Avatar
gość / 15 czerwca 2012 o 18:22
Niestety na rondzie koło makro nagminnie łamane są przepisy. Kierowcy skręcają w lewo ze środkowego pasa....ale nie liczę na to że policja się tym zainteresuje, bo kiedyś widziałam radiowóz jak tak własnie jechał. Uprzedając atak innych osób dodam, że radiowóz nie miał włączonych sygnałów dźwiękowego i świetlnego dlatego nież nie był uprzywilejowany. Poza tym policja chyba powinna dawać przykład poprawnej jazdy, skoro za 5 minut wystawia mandaty za wykroczenia drogowe.
Avatar
bambo75 / 15 czerwca 2012 o 12:51
Rondo Makro to jedno z najprzyjemniejszych rond w mieście! -pod warunkiem,że przejeżdżają przez niego tylko kulturalni kierowcy... Prawie zawsze "opuszczając" to rondo zwracam bardzo dużą uwagę na to,czy przypadkiem jakiś "miszczu kjerownicy" nie zasuwa wprost na mnie od prawej strony. Wszędzie na drodze potrzebna jest zasada Ograniczonego Zaufania!!!
Avatar
Kierowca Bombowca / 15 czerwca 2012 o 09:04
[quote name='rosomak' timestamp='1339713997' post='639212']
Niestety temat skrzyżowania przy ul Krańcowej jak i przejścia był wałkowany min przez dwa lata i co? urzędnicy maja to głęboko w .upie musiało by zginąć 10 osób w ciągu tygodnia to by łaskawie dupsko ruszyli a tak za nic nie robienie biorą olbrzymie pieniądze i śmieją nam się w twarz kolejne miejsce to ul Mecz. Majdanka z Sulisławicką wszędzie mówią gazety piszą gdy coś poważniejszego to i tvp pokarzą i na tym się kończy wszyscy wiedzą , widzą tylko nikt nie reaguje a logicznym jest ze jeśli nagminne są wypadki to trzeba coś z tym zrobić
[/quote]

Pokaż mi w tym kraju urzędnika od dróg, który nie ma czegoś w d..pie
Będzie trudno.
Coś raz przyklepane będzie istnieć długi czas.
Co do skrzyżowania DMM, Sulisławickiej i Grabskiego - tam zasady są proste, tylko kierowcom brak wyobraźni... a skręt w lewo z Sulisławickiej wymaga cierpliwości i uważnej obserwacji... a nie ułańskiej fantazji.
Coś na ten temat wiem, bo jeżdżę tamtędy czasami.
Wiem też, że jak z Sulisławickiej w lewo próbuje skręcić 5 czy 6 "L"-ek pod rząd, to szybciej wyjdzie zawrócić przy Dulęby i skręcając przy szkole w Kosmonautów dojechać do Krańcowej
[quote name='rosomak' timestamp='1339713997' post='639212']
Niestety temat skrzyżowania przy ul Krańcowej jak i przejścia był wałkowany min przez dwa lata i co? urzędnicy maja to głęboko w .upie musiało by zginąć 10 osób w ciągu tygodnia to by łaskawie dupsko ruszyli a tak za nic nie robienie biorą olbrzymie pieniądze i śmieją nam się w twarz kolejne miejsce to ul Mecz. Majdanka z Sulisławicką wszędzie mówią gazety piszą gdy coś poważniejszego to i tvp pokarzą i na tym się kończy wszyscy wiedzą , widzą tylko ni... rozwiń
Avatar
rosomak / 15 czerwca 2012 o 00:46
Niestety temat skrzyżowania przy ul Krańcowej jak i przejścia był wałkowany min przez dwa lata i co? urzędnicy maja to głęboko w .upie musiało by zginąć 10 osób w ciągu tygodnia to by łaskawie dupsko ruszyli a tak za nic nie robienie biorą olbrzymie pieniądze i śmieją nam się w twarz kolejne miejsce to ul Mecz. Majdanka z Sulisławicką wszędzie mówią gazety piszą gdy coś poważniejszego to i tvp pokarzą i na tym się kończy wszyscy wiedzą , widzą tylko nikt nie reaguje a logicznym jest ze jeśli nagminne są wypadki to trzeba coś z tym zrobić
Avatar
Kierowca Bombowca / 14 czerwca 2012 o 20:54
[quote name='Tomek' timestamp='1339683872' post='639097']
Mieszkam w okolicy - na tym rondzie nie ma tygodnia bez stłuczki. Nie jestem zwolennikiem stawiania sygnalizacji świetlnej, bo spowalniają ruch, ale w tym miejscu jest to konieczne.
[/quote]

Tam są ciągłe linie, znaki stop, tam jest najwygodniejszy i najprostszy pod słońcem typ skrzyżowania.
Dość przerabiania rond na skrzyżowania kierowane.
Jak miło i płynnie jeździło się kiedyś na Czechowie, jak płynnie szedł ruch po Zana, Filaretów i Wileńskiej... ale nie, kretyni nie potrafią jeździć po rondach, więc zróbmy skrzyżowania dla kretynów... i zablokujmy cały ruch.
To przecież łatwiejsze, niż wyłapać kretynów i dać normalnym kierowcom możliwość jazdy w normalnych warunkach.
Jeżdżę tamtędy sporadycznie (czasami do Obi, czasami na Rataja lub do Carrefoura), ale jak już tam jestem, to zjeżdżam z ronda z duszą na ramieniu i ciągle patrząc w prawo.
Ale nie przez brak sygnalizacji, lecz przez brak instynktu samozachowawczego u wielu spośród jeżdżących tam kierowców.
Postawić tam patrol raz na tydzień, na dwie godzinki. Niech natłuką mandatów, podług nowego taryfikatora, tym, którzy zachowują się tam nieprzepisowo.
Niezatrzymanie się przed "Stop"-em - 2 pkt.
Wymuszenie pierwszeństwa - zdaje się 6 pkt.
Wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych) - nagminne na przejściu po stronie Makro - 10 pkt.
Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie lub błędne sygnalizowanie manewru - 2 pkt.
Nawet bez spowodowania kolizji łatwo tam znaleźć chamów, którzy w kilka sekund "zarabiają" na 20 punktów. Tylko nikt im tych punktów wlepiać najwyraźniej nie chce.

Kilka takich wyrywkowych akcji i WORD miałby kilku klientów na ponowny egzamin.

[quote name='Tomek' timestamp='1339683872' post='639097']
300m dalej na ulicy Krańcowej jest przejście dla pieszych łączące osiedle z targiem - tutaj także konieczna jest reorganizacja ruchu, często dochodzi tu do potrąceń pieszych. Najlepszym rozwiązaniem byłby tunel dla pieszych pod jezdnią, aby nie spowalniać ruchu.
[/quote]

Tu się zgodzę.
Do tego od czasu do czasu zamontować tam kamerę do wyłapywania wykroczeń i lać bez litości bezmózgów za wyprzedzanie przed przejściem, za wymuszenie pierwszeństwa na pieszych za omijanie zatrzymujących się by pieszych puścić.
[quote name='Tomek' timestamp='1339683872' post='639097']
Mieszkam w okolicy - na tym rondzie nie ma tygodnia bez stłuczki. Nie jestem zwolennikiem stawiania sygnalizacji świetlnej, bo spowalniają ruch, ale w tym miejscu jest to konieczne.
[/quote]

Tam są ciągłe linie, znaki stop, tam jest najwygodniejszy i najprostszy pod słońcem typ skrzyżowania.
Dość przerabiania rond na skrzyżowania kierowane.
Jak miło i płynnie jeździło się kiedyś na Czechowie, jak płynnie szedł ruch po Zana, ... rozwiń
Avatar
Tomek / 14 czerwca 2012 o 16:24
Mieszkam w okolicy - na tym rondzie nie ma tygodnia bez stłuczki. Nie jestem zwolennikiem stawiania sygnalizacji świetlnej, bo spowalniają ruch, ale w tym miejscu jest to konieczne.

300m dalej na ulicy Krańcowej jest przejście dla pieszych łączące osiedle z targiem - tutaj także konieczna jest reorganizacja ruchu, często dochodzi tu do potrąceń pieszych. Najlepszym rozwiązaniem byłby tunel dla pieszych pod jezdnią, aby nie spowalniać ruchu.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 6

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 4

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria