Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 stycznia 2013 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Wypadek na budowie Felicity. Cztery osoby ranne

Autor: Zdjęcie autora (jsz) (mb)
0 8 A A
Otwarcie Felicity jest planowane na koniec przyszłego roku.
Otwarcie Felicity jest planowane na koniec przyszłego roku.

Na budowie centrum Handlowego Felicity doszło dziś do wypadku. Cztery osoby zostały ranne w tym jedna ciężko. Robotnik z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło, kiedy zawalił się szalunek stropu na piętrze galerii. Trzech pracowników upadło z wysokości ok. 5-metrów na kolegę pracującego niżej. Z szalunku spadła również ciężka sprężarka.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, przygnieciony mężczyzna był nieprzytomny – mówi relacjonuje Michał Badach, rzecznik Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Lublinie. – Jego koledzy udzielali mu pierwszej pomocy. Robili to bardzo fachowo. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Z relacji strażaków wynika, że robotnicy, którzy spadli z szalunku nie zostali poważnie ranni. Trafią jednak do szpitala na badania kontrolne.

Otwarcie obiektu jest planowane na koniec przyszłego roku. Felicity to w sumie 75 tys. mkw. powierzchni handlowej. Centrum u zbiegu al. Witosa i ul. Grygowej pomieści 135 sklepów i punktów usługowych. Dla klientów centrum zaplanowano parking na 3 tys. miejsc.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arek / 1 lutego 2013 o 18:48
PIP-owiec który zajmuje się tą budową powinien wcześniej reagować poprzez wysokie katy na zaniedbania a nie spać.
Avatar
Rysiek / 1 lutego 2013 o 08:53
na felicity większość pracowników pracuje "na czarno" . Taki wypadek może sprawi że pojawi się może jakaś kontrola. Ludzie tam pracują za śmieszne pieniądze, w dodatku bez żadnego ubezpieczenia.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2013 o 22:05
otwarcie na koniec przyszlego roku????
chyba tego!!!!
Avatar
Arkadio / 31 stycznia 2013 o 20:29
Takie rzeczy to u nas normalka. Pracownicy BHP w firmach to pobożne życzenie. W wiekszości hurtowni ( branża spożywcza) nie są przestrzegane podstawowe przepisy czasu pracy, wysiłku fizycznego jaki musi ponosić pracownik w związku z przemieszczaniem towarów ( samodzielnie ciągnąć 1100kg palete z towarem a potem ją ręcznie samemu rozładowywać), brakiem przestrzegania czasu pracy i warunków pracy kierowców - zaopatrzeniowców ( samochód 12T z ładunkiem do rozwiezienia po 20- 30 punktach po całym województwie bez dania mu pomocnika - konwojenta) - kierowca musi sobie sam załadować towar a potem go ręcznie po sklepikach sam rozładować i jeszcze dbac np o zwrot opakować i pobrać kase za towar. Jazda wózkami widłowymi przez osoby które nie mają uprawnień , nie noszą kasków ochronnych i ubran roboczych , na sam koniec jazda starymi rozpadającymi się samochodami i to wszystko za 1600zł brutto. Odszedłem ostatnio z jednej z takich hurtowni nalezącej do Grupy Eurocash i nikomu nie życze być tam kierowcą zaopatrzeniowcem nawet jak dadzą mu co miesiąc 3tyś netto na rękę. Pozdrawiam normalnych ludzi ,którym zdrowie jest ważniejsze niż kariera robola u wyzyskiwaczy.
Takie rzeczy to u nas normalka. Pracownicy BHP w firmach to pobożne życzenie. W wiekszości hurtowni ( branża spożywcza) nie są przestrzegane podstawowe przepisy czasu pracy, wysiłku fizycznego jaki musi ponosić pracownik w związku z przemieszczaniem towarów ( samodzielnie ciągnąć 1100kg palete z towarem a potem ją ręcznie samemu rozładowywać), brakiem przestrzegania czasu pracy i warunków pracy kierowców - zaopatrzeniowców ( samochód 12T z ładunkiem do rozwiezienia po 20- 30 punktach po całym województwie bez dania mu pomocnika - konwojenta)... rozwiń
Avatar
G-NEC / 31 stycznia 2013 o 19:31
powinno się pracować po 8 godzin i tyle. a tak to jest jak się zapier... ponad ludzkie siły , w końcu musi dojść do błędu. Jest kontrola to jest BHP. Precz z wyzyskiwaniem .
Avatar
zwykły robol to tez człow / 31 stycznia 2013 o 19:03
...tak to jest jak Ci w białych kaskach poganiają ludzi nie patrząc na ich zdrowie a sami siedza w biurach i tyłków nawet w mróz lub odwilż nie wystawiają poza biura...szkoda ze do takiego wypadku doszlo...a wystarczyło zeby ludzie byli szanowani przez kierowników dzialek....ludzie charuja po 14 godzin dziennie tylko po to aby Ci na wyzszych stołkach moglli dostac wieksza premie za szybsze ukonczenie budowy...a teraz chłopak walczy o zycie w szpitalu...i moze nie miec juz wakacji;(
P.S...a przepisy BHP przestrzegane sa tylko jak ma byc jakas inspekcja "PM" lub "PIP"
...tak to jest jak Ci w białych kaskach poganiają ludzi nie patrząc na ich zdrowie a sami siedza w biurach i tyłków nawet w mróz lub odwilż nie wystawiają poza biura...szkoda ze do takiego wypadku doszlo...a wystarczyło zeby ludzie byli szanowani przez kierowników dzialek....ludzie charuja po 14 godzin dziennie tylko po to aby Ci na wyzszych stołkach moglli dostac wieksza premie za szybsze ukonczenie budowy...a teraz chłopak walczy o zycie w szpitalu...i moze nie miec juz wakacji;(
P.S...a przepisy BHP przestrzegane sa tylko jak ma by... rozwiń
Avatar
kamil / 31 stycznia 2013 o 17:06
i co z tego jutro "zaplanowana" jest wizyta inspekcjii pracy w Stocku w Niemcach, pójdzie łapówka lub juz była i wszystko bedzie niby ok , a szczerze powiedziawszy barkuje tylko tam telewizji by nakręciła film w jakich warunkach niebezpiecznych sie pracuje. No ale jak kierownik jest po zawodówce to i praca ma byc "zawodowa"
Avatar
trrk / 31 stycznia 2013 o 16:40
Szczęśliwy plac budowy? Tak to jest na tym płocie napisane?
Avatar
Arek / 1 lutego 2013 o 18:48
PIP-owiec który zajmuje się tą budową powinien wcześniej reagować poprzez wysokie katy na zaniedbania a nie spać.
Avatar
Rysiek / 1 lutego 2013 o 08:53
na felicity większość pracowników pracuje "na czarno" . Taki wypadek może sprawi że pojawi się może jakaś kontrola. Ludzie tam pracują za śmieszne pieniądze, w dodatku bez żadnego ubezpieczenia.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2013 o 22:05
otwarcie na koniec przyszlego roku????
chyba tego!!!!
Avatar
Arkadio / 31 stycznia 2013 o 20:29
Takie rzeczy to u nas normalka. Pracownicy BHP w firmach to pobożne życzenie. W wiekszości hurtowni ( branża spożywcza) nie są przestrzegane podstawowe przepisy czasu pracy, wysiłku fizycznego jaki musi ponosić pracownik w związku z przemieszczaniem towarów ( samodzielnie ciągnąć 1100kg palete z towarem a potem ją ręcznie samemu rozładowywać), brakiem przestrzegania czasu pracy i warunków pracy kierowców - zaopatrzeniowców ( samochód 12T z ładunkiem do rozwiezienia po 20- 30 punktach po całym województwie bez dania mu pomocnika - konwojenta) - kierowca musi sobie sam załadować towar a potem go ręcznie po sklepikach sam rozładować i jeszcze dbac np o zwrot opakować i pobrać kase za towar. Jazda wózkami widłowymi przez osoby które nie mają uprawnień , nie noszą kasków ochronnych i ubran roboczych , na sam koniec jazda starymi rozpadającymi się samochodami i to wszystko za 1600zł brutto. Odszedłem ostatnio z jednej z takich hurtowni nalezącej do Grupy Eurocash i nikomu nie życze być tam kierowcą zaopatrzeniowcem nawet jak dadzą mu co miesiąc 3tyś netto na rękę. Pozdrawiam normalnych ludzi ,którym zdrowie jest ważniejsze niż kariera robola u wyzyskiwaczy.
Takie rzeczy to u nas normalka. Pracownicy BHP w firmach to pobożne życzenie. W wiekszości hurtowni ( branża spożywcza) nie są przestrzegane podstawowe przepisy czasu pracy, wysiłku fizycznego jaki musi ponosić pracownik w związku z przemieszczaniem towarów ( samodzielnie ciągnąć 1100kg palete z towarem a potem ją ręcznie samemu rozładowywać), brakiem przestrzegania czasu pracy i warunków pracy kierowców - zaopatrzeniowców ( samochód 12T z ładunkiem do rozwiezienia po 20- 30 punktach po całym województwie bez dania mu pomocnika - konwojenta)... rozwiń
Avatar
G-NEC / 31 stycznia 2013 o 19:31
powinno się pracować po 8 godzin i tyle. a tak to jest jak się zapier... ponad ludzkie siły , w końcu musi dojść do błędu. Jest kontrola to jest BHP. Precz z wyzyskiwaniem .
Avatar
zwykły robol to tez człow / 31 stycznia 2013 o 19:03
...tak to jest jak Ci w białych kaskach poganiają ludzi nie patrząc na ich zdrowie a sami siedza w biurach i tyłków nawet w mróz lub odwilż nie wystawiają poza biura...szkoda ze do takiego wypadku doszlo...a wystarczyło zeby ludzie byli szanowani przez kierowników dzialek....ludzie charuja po 14 godzin dziennie tylko po to aby Ci na wyzszych stołkach moglli dostac wieksza premie za szybsze ukonczenie budowy...a teraz chłopak walczy o zycie w szpitalu...i moze nie miec juz wakacji;(
P.S...a przepisy BHP przestrzegane sa tylko jak ma byc jakas inspekcja "PM" lub "PIP"
...tak to jest jak Ci w białych kaskach poganiają ludzi nie patrząc na ich zdrowie a sami siedza w biurach i tyłków nawet w mróz lub odwilż nie wystawiają poza biura...szkoda ze do takiego wypadku doszlo...a wystarczyło zeby ludzie byli szanowani przez kierowników dzialek....ludzie charuja po 14 godzin dziennie tylko po to aby Ci na wyzszych stołkach moglli dostac wieksza premie za szybsze ukonczenie budowy...a teraz chłopak walczy o zycie w szpitalu...i moze nie miec juz wakacji;(
P.S...a przepisy BHP przestrzegane sa tylko jak ma by... rozwiń
Avatar
kamil / 31 stycznia 2013 o 17:06
i co z tego jutro "zaplanowana" jest wizyta inspekcjii pracy w Stocku w Niemcach, pójdzie łapówka lub juz była i wszystko bedzie niby ok , a szczerze powiedziawszy barkuje tylko tam telewizji by nakręciła film w jakich warunkach niebezpiecznych sie pracuje. No ale jak kierownik jest po zawodówce to i praca ma byc "zawodowa"
Avatar
trrk / 31 stycznia 2013 o 16:40
Szczęśliwy plac budowy? Tak to jest na tym płocie napisane?