Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 maja 2016 r.
18:05

Tak doszło do wypadku na korowodzie. Studentka wypadła razem z barierką (ZDJĘCIA)

0 51 A A

Lublin. Znamy dokładny przebieg wypadku, do którego doszło podczas środowego korowodu studenckiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tradycyjny korowód otwierał Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. Studenci zmierzali z placu Teatralnego w kierunku terenów zielonych Politechniki Lubelskiej. Na ul. Sowińskiego z jadącej na czele pochodu platformy wypadła dziewczyna. 21-letnią studentkę karetka zabrała do szpitala przy ul. Jaczewskiego. Tam okazało się, że dziewczyna miała w organizmie ponad promil alkoholu.

– Pacjentka trafiła do kliniki ortopedii. Ma powierzchowne rany głowy i uraz kości łokciowej. Jej stan ogólny jest dobry. Trudno powiedzieć, jak długo pozostanie na oddziale – mówi Marta Podgórska, rzecznik prasowy SPSK 4.

Zdjęcia ze zdarzenia zrobił fotograf Jacek Lewandowski. Widać na nich jak deska, która służyła za barierkę na platformie, stoi oparta o naczepę. Na kolejnym kadrze koło platformy jedzie po włosach dziewczyny. Na innym grupa mężczyzn trzyma kabinę ciężarówki, by samochód się nie cofnął. - To wszystko trwało krótką chwilę. Robiłem zdjęcia dla samorządu studenckiego. Nagle usłyszałem krzyk tej dziewczyny - mówi Jacek Lewandowski.

– Deska była zabezpieczona bardzo mocno i trzeba było naprawdę dużej siły, żeby ją zdemontować. Musiała zostać wypchnięta. Sama platforma jest przystosowana do przewozu ładunków o masie do 24 ton – mówi Damian Majewski, przewodniczący samorządu studentów Politechniki Lubelskiej i koordynator korowodu.

To, że ciężarówka nagle zaczęła cofać, Majewski tłumaczy dezinformacją. – Każdy krzyczał do kierowcy co innego, wybuchła panika. Byłem blisko i widziałem, że głowa dziewczyny była oddalona od koła – opowiada. Przypomina także, że podczas korowodu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Ochroniarze sprawdzali, czy nikt nie wnosi go na platformę.

Otwierając koncerty, które po korowodzie rozpoczynały się na terenie Politechniki Lubelskiej, rektor prof. Piotr Kacejko poprosił o brawa dla pechowej studentki. Ale oficjalnego komunikatu w tej sprawie nie wydały na razie władze żadnej z lubelskich uczelni.

– Cały czas zwracamy uwagę na bezpieczeństwo uczestników Juwenaliów. Jest to nasz priorytet przy organizacji każdej imprezy, zwłaszcza masowej – zapewnia Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi natomiast lubelska policja. – Ma ono wyjaśnić okoliczności, dokładne przyczyny i przebieg tego zdarzenia – mówi Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – W chwili obecnej jest za wcześnie, żeby mówić, kto może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Musimy przesłuchać świadków i dokładnie przyjrzeć się zebranym materiałom.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 14 maja 2016 o 12:38

Przyczyna? Deski, mające za zadanie w zasadzie tylko utrzymać, aby za bardzo nie łopotała, naciągniętą od dołu plandekę - w tego typu naczepach zakładane są, na haki przyspawane do pionowych drążków, OD GÓRY, nie posiadają blokady przed podniesieniem jej i zdjęciem z zamocowania. Wystarczy szarpnąć do góry łapiąc się za nią, np kiedy paka na wybojach nawet lekko podskoczy czy przechyli (pamiętajcie o koleinach wyrytych w naszych jezdniach)... a przy tych promilkach we krwi równowagę można mieć zachwianą... Też nie są zbyt wytrzymałe, acz oparcie się o nie człowieka w zasadzie powinny wytrzymać - one nie mają za zadanie utrzymać przewożonego towaru (np. podczas pokonywania zakrętów)  "na pace", na to są, jak i konstrukcja przytrzymująca plandekę i te deski -  za mało wytrzymałe.  Tam jednak POWINNO być dodatkowe zabezpieczenie przed wypadnięciem. Pojazd NIE BYŁ przystosowany do przewożenia osób na skrzyni ładunkowej w wystarczającym stopniu...Tak czy inaczej - dziewczyna miała niesamowite szczęście...

Przyczyna? Deski, mające za zadanie w zasadzie tylko utrzymać, aby za bardzo nie łopotała, naciągniętą od dołu plandekę - w tego typu naczepach zakładane są, na haki przyspawane do pionowych drążków, OD GÓRY, nie posiadają blokady przed podniesieniem jej i zdjęciem z zamocowania. Wystarczy szarpnąć do góry łapiąc się za nią, np kiedy paka na wybojach nawet lekko podskoczy czy przechyli (pamiętajcie o koleinach wyrytych w naszych jezdniach)... a przy tych promilkach we krwi równowagę można mieć zachwianą... Też nie są zbyt wytrzymałe, acz ... rozwiń

Avatar
Gość / 12 maja 2016 o 12:17

CHCIAŁBYM POZNAĆ NAZWISKO URZĘDNIKA, KTÓRY WYDAŁ ZGODĘ NA ZAKŁÓCANIE SPOKOJU MIESZKAŃCOM - CZY TEN DUREŃ NIE ROZUMIE, ŻE NASTĘPNEGO DNIA LUDZIE MUSZĄ WSTAĆ O 5 CZY 6 DO PRACY- KONCERT Z POLITECHNIKI BYŁ DOBRZE SŁYSZALNY W OKOLICACH ZALEWU - WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM NADBYSTRZYCKIEJ CZY KROCHMALNEJ - CZY PREZYDENT ŻUK MA TYLE ODWAGI CYWILNEJ BY WSKAZAĆ URZĘDNIKA, KTÓRY POZWALA NA TO. PREZYDENT JAKO ZARZĄDZAJĄCY URZĘDEM MIEJSKIM POWINIEN MIEĆ SPRAWĘ KARNĄ ZA ZAKŁÓCANIE SPOKOJU ART. 51 KW. TO ON ODPOWIADA ZA DECYZJE PODWŁADNYCH.

zdecydowanie powinieneś zrobić kupę..

zdecydowanie powinieneś zrobić kupę..

rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:47
Tak doszło do wypadku na korowodzie. Studentka wypadła razem z barierką .......Dochodzenie w tej sprawie prowadzi natomiast lubelska policja. – Ma ono wyjaśnić okoliczności, dokładne przyczyny i przebieg tego zdarzenia ....????????????????????????????????masło maślane
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:44
no i wypadła biedronka! A czy zabrano licencję za latanie po pijaku? odszkodowanka po alkoholu nie będzie.
Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 14:38
Kiedyś się mówiło, że studentka to dętka dla stu, zwłaszcza jak jest po alkoholu
Avatar
czerepach / 8 maja 2016 o 12:45

wiadomo jak jest na takich studenckich imprezach, alkohol i chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Dobrze że obrazenia powierchowne.

[url=http://www.wse.krakow.pl/pl/]studentki kraków[/url]

Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 13:18
Na zdjeciach widac wyraznie,ze oprocz desek,sa jeszcze 30cm(centymetrów!!!!!)burty-nie bylem,ani nie widziałem,ale majac promil alkoholu,to musiała sie dobrze wychylic,zeby wypaśc.
Avatar
Jan / 7 maja 2016 o 12:31

Jak to się stało, że spadając wpadła pod koło? 

Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 09:20
To ,że ta dziewczyna była pijana było do przewidzenia, nie oszukujmy się to są dni do imprezowania i pomimo, że skończyłam studia 10 lat temu to wtedy było tak samo. Po prostu durny samorząd wymyślił tępą platformę na ciężarówce i dobrze tego nie zabezpieczył, nawet gdyby była trzeźwa ktoś przecież mógł ją wypchnąć. Ludzie nie czepiajcie się, każdy kiedyś wypił,a ona miała akurat do tego okazję i to bardzo dobrą :-)
Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 09:12
obejrzałem zdjęcia :o takie zabezpieczenie z tektury powiązanej sznurkiem od snopowiązałki mógł zaproponować tylko student :) może nawet jakiś "startup" z tego powstanie, mogą napisać wniosek o dofinansowanie projektu "nowoczesne zabezpieczenia z użyciem sznurka od snopowiązałki" :D martwią się o zabezpieczenie Dni Młodzieży, a u nas takie talenty się marnują....
Avatar
gość / 14 maja 2016 o 12:38

Przyczyna? Deski, mające za zadanie w zasadzie tylko utrzymać, aby za bardzo nie łopotała, naciągniętą od dołu plandekę - w tego typu naczepach zakładane są, na haki przyspawane do pionowych drążków, OD GÓRY, nie posiadają blokady przed podniesieniem jej i zdjęciem z zamocowania. Wystarczy szarpnąć do góry łapiąc się za nią, np kiedy paka na wybojach nawet lekko podskoczy czy przechyli (pamiętajcie o koleinach wyrytych w naszych jezdniach)... a przy tych promilkach we krwi równowagę można mieć zachwianą... Też nie są zbyt wytrzymałe, acz oparcie się o nie człowieka w zasadzie powinny wytrzymać - one nie mają za zadanie utrzymać przewożonego towaru (np. podczas pokonywania zakrętów)  "na pace", na to są, jak i konstrukcja przytrzymująca plandekę i te deski -  za mało wytrzymałe.  Tam jednak POWINNO być dodatkowe zabezpieczenie przed wypadnięciem. Pojazd NIE BYŁ przystosowany do przewożenia osób na skrzyni ładunkowej w wystarczającym stopniu...Tak czy inaczej - dziewczyna miała niesamowite szczęście...

Przyczyna? Deski, mające za zadanie w zasadzie tylko utrzymać, aby za bardzo nie łopotała, naciągniętą od dołu plandekę - w tego typu naczepach zakładane są, na haki przyspawane do pionowych drążków, OD GÓRY, nie posiadają blokady przed podniesieniem jej i zdjęciem z zamocowania. Wystarczy szarpnąć do góry łapiąc się za nią, np kiedy paka na wybojach nawet lekko podskoczy czy przechyli (pamiętajcie o koleinach wyrytych w naszych jezdniach)... a przy tych promilkach we krwi równowagę można mieć zachwianą... Też nie są zbyt wytrzymałe, acz ... rozwiń

Avatar
Gość / 12 maja 2016 o 12:17

CHCIAŁBYM POZNAĆ NAZWISKO URZĘDNIKA, KTÓRY WYDAŁ ZGODĘ NA ZAKŁÓCANIE SPOKOJU MIESZKAŃCOM - CZY TEN DUREŃ NIE ROZUMIE, ŻE NASTĘPNEGO DNIA LUDZIE MUSZĄ WSTAĆ O 5 CZY 6 DO PRACY- KONCERT Z POLITECHNIKI BYŁ DOBRZE SŁYSZALNY W OKOLICACH ZALEWU - WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM NADBYSTRZYCKIEJ CZY KROCHMALNEJ - CZY PREZYDENT ŻUK MA TYLE ODWAGI CYWILNEJ BY WSKAZAĆ URZĘDNIKA, KTÓRY POZWALA NA TO. PREZYDENT JAKO ZARZĄDZAJĄCY URZĘDEM MIEJSKIM POWINIEN MIEĆ SPRAWĘ KARNĄ ZA ZAKŁÓCANIE SPOKOJU ART. 51 KW. TO ON ODPOWIADA ZA DECYZJE PODWŁADNYCH.

zdecydowanie powinieneś zrobić kupę..

zdecydowanie powinieneś zrobić kupę..

rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:47
Tak doszło do wypadku na korowodzie. Studentka wypadła razem z barierką .......Dochodzenie w tej sprawie prowadzi natomiast lubelska policja. – Ma ono wyjaśnić okoliczności, dokładne przyczyny i przebieg tego zdarzenia ....????????????????????????????????masło maślane
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:44
no i wypadła biedronka! A czy zabrano licencję za latanie po pijaku? odszkodowanka po alkoholu nie będzie.
Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 14:38
Kiedyś się mówiło, że studentka to dętka dla stu, zwłaszcza jak jest po alkoholu
Avatar
czerepach / 8 maja 2016 o 12:45

wiadomo jak jest na takich studenckich imprezach, alkohol i chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Dobrze że obrazenia powierchowne.

[url=http://www.wse.krakow.pl/pl/]studentki kraków[/url]

Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 13:18
Na zdjeciach widac wyraznie,ze oprocz desek,sa jeszcze 30cm(centymetrów!!!!!)burty-nie bylem,ani nie widziałem,ale majac promil alkoholu,to musiała sie dobrze wychylic,zeby wypaśc.
Avatar
Jan / 7 maja 2016 o 12:31

Jak to się stało, że spadając wpadła pod koło? 

Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 09:20
To ,że ta dziewczyna była pijana było do przewidzenia, nie oszukujmy się to są dni do imprezowania i pomimo, że skończyłam studia 10 lat temu to wtedy było tak samo. Po prostu durny samorząd wymyślił tępą platformę na ciężarówce i dobrze tego nie zabezpieczył, nawet gdyby była trzeźwa ktoś przecież mógł ją wypchnąć. Ludzie nie czepiajcie się, każdy kiedyś wypił,a ona miała akurat do tego okazję i to bardzo dobrą :-)
Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 09:12
obejrzałem zdjęcia :o takie zabezpieczenie z tektury powiązanej sznurkiem od snopowiązałki mógł zaproponować tylko student :) może nawet jakiś "startup" z tego powstanie, mogą napisać wniosek o dofinansowanie projektu "nowoczesne zabezpieczenia z użyciem sznurka od snopowiązałki" :D martwią się o zabezpieczenie Dni Młodzieży, a u nas takie talenty się marnują....