Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2013 r.
14:25
Edytuj ten wpis

Wypadek w Wólce: Policjant przyznał się do winy. Wszystkim mówił, że uderzył sarnę

0 83 A A
Witold B. Policjanci, którzy go eskortowali, robili co mogli żeby dziennikarze nie mogli z nim poroz
Witold B. Policjanci, którzy go eskortowali, robili co mogli żeby dziennikarze nie mogli z nim poroz

Witold B., policjant z komendy w Łęcznej, przyznał się do śmiertelnego potrącenia dziewczyny na przejściu dla pieszych. Tłumaczył, że uciekł z miejsca wypadku ze strachu. Swoim rodzicom powiedział, że uderzył w sarnę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Witolda B. zatrzymano w środę po południu. Był w pracy w łęczyńskiej komendzie. 26-latek trafił do izby zatrzymań. W czwartek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Usłyszał dwa zarzuty.

– Pierwszy dotyczy spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, drugi ucieczki z miejsca zdarzenia – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Szczegółowo opisał okoliczności sobotniej tragedii. Twierdzi, że prowadząc samochód był trzeźwy i jechał z prędkością 50–55 km/h. Przed nim jechał inny samochód, który nagle skręcił. Witold B. przekonuje, że zobaczył 19-letnią Kasię dopiero metr przed przejściem dla pieszych.

– Widział moment uderzenia – dodaje Syk-Jankowska. – Zatrzymał się na kilka sekund, ale przestraszył się konsekwencji i odjechał. Udał się do rodziców. Powiedział im, że potrącił sarnę.

Tę samą wersję wydarzeń usłyszał właściciel warsztatu samochodowego w Spiczynie. Witold B. wstawił tam swoje auto tuż po potrąceniu dziewczyny.

19-letniej Kasi nie udało się uratować. Zmarła pomimo reanimacji. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną śmierci były obrażenia głowy.
Poszukiwania sprawcy tragedii trwały do środy. Policjanci analizowali m.in. zapisy z kamer monitoringu. Sprawdzili ok. 100 samochodów z całego kraju. Wreszcie trafili na Witolda B. Jego volkswagen wciąż stał w warsztacie.

– Stan pojazdu wskazywał, że brał on udział w wypadku – dodaje Syk-Jankowska.– Z samochodu pobrano ślady biologiczne i daktyloskopijne.

Witold B. został w czwartek wyrzucony z policyjnych szeregów. Od dwóch lat był w służbie przygotowawczej. Dosłużył się stopnia starszego posterunkowego. Mieszka w Lublinie. Jest żonaty. Grozi mu do 12 lat więzienia. W piątek sąd zdecyduje, czy były już policjant zostanie aresztowany na trzy miesiące.

Czwartkowe przesłuchanie rozpoczęło się wczesnym popołudniem. I choć się zakończyło, policjanci długo nie wyprowadzali podejrzanego z budynku prokuratury. Żaden z dziennikarzy nie mógł z nim porozmawiać. Witolda B. wyprowadzono dopiero po zmroku, żeby uniknął spotkania z reporterami.

http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,888d3078-f9c5-bb54-71bd-f9dbb44eab33,embed.html

Komentarze 83

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaaa / 2 stycznia 2014 o 21:56

to gdzie on włąściwie mieszka?, raz piszą że wrócił do domu w Lublinie  a drugi raz że mieszka w powiecie łęczyńskim , co za gamonie

mieszka w Lbn a pochodzi z okolic Łęcznej....

Avatar
BYKU / 22 grudnia 2013 o 11:39

Powinien dostać dwa razy większy wyrok niż normalny kierowca,bo przykład,przywileje,bo mundur,bo dwa razy krócej pracuje jak każdy Polak. Bomba i psa do piachu.

Avatar
niki / 22 grudnia 2013 o 10:53

i dwa lata temu poprawnie testy psychologiczne zdal....? dalej takich przyjmować do słuzby!!!

Avatar
xxx / 20 grudnia 2013 o 17:01

Jebać gnide ...

Avatar
Sandra / 20 grudnia 2013 o 08:51

STOP bandytom w policyjnych mundurach na drodze !!!!

Avatar
Marta / 20 grudnia 2013 o 08:35

no dobra, w chwili wypadku mógł być w szoku, odjechał. Ale po kilku godzinach szok mija. A on co? Samochód na warsztat i cicho sza, może się uda...

Policjant w szoku!!! to chyba go przyjęli bez odpowiedniego przeszkolenia!!! a jakby na służbie został wezwany na interwencję i na miejscu okazało by się że jest ktoś poszkodowany i wymaga reanimacji to też byłby w szoku!!!! i nie udzieliłby pomocy tylko wsiadł w samochód i odjechał!!! widocznie pracę w policji ktoś mu załatwił bo zwykły szarak z ulicy będąc tak bojaźliwy raczej by testów psychologicznych nie przeszedł!!!! ŻENADA !!!!

Policjant w szoku!!! to chyba go przyjęli bez odpowiedniego przeszkolenia!!! a jakby na służbie został wezwany na interwencję i na miejscu okazało by się że jest ktoś poszkodowany i wymaga reanimacji to też byłby w szoku!!!! i nie udzieliłby pomocy tylko wsiadł w samochód i odjechał!!! widocznie pracę w policji ktoś mu załatwił bo zwykły szarak z ulicy będąc tak bojaźliwy raczej by testów psychologicznych nie przeszedł!!!! ŻENADA !!!!

rozwiń
Avatar
do p. Joli / 20 grudnia 2013 o 08:33

Trudno stało się ale zachował się jak powinien i chwała mu za to nie ucieka od odpowiedzialności a to bardzo dużo znaczy i pokazuje że jednak są ludzie uczciwi a do kolegi wyżej nie wyrażaj się tak o nich bo jak ci przyjdzie zapłacić słoną karę za obrazę policjanta na służbie to inaczej zaśpiewasz

Jak taki uczciwy to czemu zakrywa twarz?! Jakoś Ci policjanci na przednich fotelach samochodu nie obawiali się pokazać twarzy.

Avatar
do Pani Joli / 20 grudnia 2013 o 08:20

No to dużo ludzi teraz zapłaci p. Jolu tak patrzac na wszystkich portalach dużo ludzi oburzyło zachowanie tego BYŁEGO policjanta co dla Pani jest normalnośćią. Nie no uczciwy chłopak rodziców też nie okłamywał, miał odwagę zostac ratowac dziewczynę może jakiś medal mu damy.

Na co zbierają - na trumnę ?!

Avatar
dadzą do pieca / 20 grudnia 2013 o 08:13

Nawet Ci byli policjanci którzy siedza mają swoje zasady, hierarhię. To nie jest tak że mu włos z głowy nie spadnie. Spadnie i to nie jeden. Za to że uciekł jest już na samym dnie...

Avatar
suka policjanta / 20 grudnia 2013 o 08:08

Trudno stało się ale zachował się jak powinien i chwała mu za to nie ucieka od odpowiedzialności a to bardzo dużo znaczy i pokazuje że jednak są ludzie uczciwi a do kolegi wyżej nie wyrażaj się tak o nich bo jak ci przyjdzie zapłacić słoną karę za obrazę policjanta na służbie to inaczej zaśpiewasz

śpiewac to on będzie w celi jak mu w d*** wjadą z kijem od szczotki, i ja tez moge zapłacić ale jak wyjdzie i go spotkam to go po dna nie poznają więc sie Jolu zastanów co piszesz, już na szczęście nie jest w policjantem i nie obraża tych którzy są uczciwi, bo Wy chyba nie wiecie co znaczy to słowo ale mu wytłumaczą pod celą...

śpiewac to on będzie w celi jak mu w d*** wjadą z kijem od szczotki, i ja tez moge zapłacić ale jak wyjdzie i go spotkam to go po dna nie poznają więc sie Jolu zastanów co piszesz, już na szczęście nie jest w policjantem i nie obraża tych którzy są uczciwi, bo Wy chyba nie wiecie co znaczy to słowo ale mu wytłumaczą pod celą...

rozwiń
Avatar
aaaa / 2 stycznia 2014 o 21:56

to gdzie on włąściwie mieszka?, raz piszą że wrócił do domu w Lublinie  a drugi raz że mieszka w powiecie łęczyńskim , co za gamonie

mieszka w Lbn a pochodzi z okolic Łęcznej....

Avatar
BYKU / 22 grudnia 2013 o 11:39

Powinien dostać dwa razy większy wyrok niż normalny kierowca,bo przykład,przywileje,bo mundur,bo dwa razy krócej pracuje jak każdy Polak. Bomba i psa do piachu.

Avatar
niki / 22 grudnia 2013 o 10:53

i dwa lata temu poprawnie testy psychologiczne zdal....? dalej takich przyjmować do słuzby!!!

Avatar
xxx / 20 grudnia 2013 o 17:01

Jebać gnide ...

Avatar
Sandra / 20 grudnia 2013 o 08:51

STOP bandytom w policyjnych mundurach na drodze !!!!

Avatar
Marta / 20 grudnia 2013 o 08:35

no dobra, w chwili wypadku mógł być w szoku, odjechał. Ale po kilku godzinach szok mija. A on co? Samochód na warsztat i cicho sza, może się uda...

Policjant w szoku!!! to chyba go przyjęli bez odpowiedniego przeszkolenia!!! a jakby na służbie został wezwany na interwencję i na miejscu okazało by się że jest ktoś poszkodowany i wymaga reanimacji to też byłby w szoku!!!! i nie udzieliłby pomocy tylko wsiadł w samochód i odjechał!!! widocznie pracę w policji ktoś mu załatwił bo zwykły szarak z ulicy będąc tak bojaźliwy raczej by testów psychologicznych nie przeszedł!!!! ŻENADA !!!!

Policjant w szoku!!! to chyba go przyjęli bez odpowiedniego przeszkolenia!!! a jakby na służbie został wezwany na interwencję i na miejscu okazało by się że jest ktoś poszkodowany i wymaga reanimacji to też byłby w szoku!!!! i nie udzieliłby pomocy tylko wsiadł w samochód i odjechał!!! widocznie pracę w policji ktoś mu załatwił bo zwykły szarak z ulicy będąc tak bojaźliwy raczej by testów psychologicznych nie przeszedł!!!! ŻENADA !!!!

rozwiń
Avatar
do p. Joli / 20 grudnia 2013 o 08:33

Trudno stało się ale zachował się jak powinien i chwała mu za to nie ucieka od odpowiedzialności a to bardzo dużo znaczy i pokazuje że jednak są ludzie uczciwi a do kolegi wyżej nie wyrażaj się tak o nich bo jak ci przyjdzie zapłacić słoną karę za obrazę policjanta na służbie to inaczej zaśpiewasz

Jak taki uczciwy to czemu zakrywa twarz?! Jakoś Ci policjanci na przednich fotelach samochodu nie obawiali się pokazać twarzy.

Avatar
do Pani Joli / 20 grudnia 2013 o 08:20

No to dużo ludzi teraz zapłaci p. Jolu tak patrzac na wszystkich portalach dużo ludzi oburzyło zachowanie tego BYŁEGO policjanta co dla Pani jest normalnośćią. Nie no uczciwy chłopak rodziców też nie okłamywał, miał odwagę zostac ratowac dziewczynę może jakiś medal mu damy.

Na co zbierają - na trumnę ?!

Avatar
dadzą do pieca / 20 grudnia 2013 o 08:13

Nawet Ci byli policjanci którzy siedza mają swoje zasady, hierarhię. To nie jest tak że mu włos z głowy nie spadnie. Spadnie i to nie jeden. Za to że uciekł jest już na samym dnie...

Avatar
suka policjanta / 20 grudnia 2013 o 08:08

Trudno stało się ale zachował się jak powinien i chwała mu za to nie ucieka od odpowiedzialności a to bardzo dużo znaczy i pokazuje że jednak są ludzie uczciwi a do kolegi wyżej nie wyrażaj się tak o nich bo jak ci przyjdzie zapłacić słoną karę za obrazę policjanta na służbie to inaczej zaśpiewasz

śpiewac to on będzie w celi jak mu w d*** wjadą z kijem od szczotki, i ja tez moge zapłacić ale jak wyjdzie i go spotkam to go po dna nie poznają więc sie Jolu zastanów co piszesz, już na szczęście nie jest w policjantem i nie obraża tych którzy są uczciwi, bo Wy chyba nie wiecie co znaczy to słowo ale mu wytłumaczą pod celą...

śpiewac to on będzie w celi jak mu w d*** wjadą z kijem od szczotki, i ja tez moge zapłacić ale jak wyjdzie i go spotkam to go po dna nie poznają więc sie Jolu zastanów co piszesz, już na szczęście nie jest w policjantem i nie obraża tych którzy są uczciwi, bo Wy chyba nie wiecie co znaczy to słowo ale mu wytłumaczą pod celą...

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 83

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 27

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!