Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2013 r.
12:18
Edytuj ten wpis

Wypadek w Wólce. Samochód policjanta ze śladami wypadku

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 16 A A
Wólka. W miejscu wypadku ludzie zapalają znicze (Wojciech Nieśpiałowski)
Wólka. W miejscu wypadku ludzie zapalają znicze (Wojciech Nieśpiałowski)

Samochód policjanta, który miał śmiertelnie potrącić 19-latkę jest uszkodzony. Mógł brać udział w wypadku. Śledczy badają ślady. Jutro przesłuchają mundurowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policjanta zatrzymano w środę po południu. Jego samochód, zielonego volkswagena passata odnaleziono w jednym z warsztatów w Spiczynie. Auto trafiło tam w sobotę, w dniu tragedii.

– Uszkodzenia wskazują, że samochód brał udział w wypadku – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Z samochodu pobrano ślady biologiczne, zapachowe i daktyloskopijne.

Do wypadku doszło w sobotę o godz. 16.45 na przejściu dla pieszych w Wólce. 19-latka schodziła z pasów, kiedy uderzył ją samochód, jadący w kierunku Łęcznej. Kierowca nie zatrzymał się, by udzielić pomocy i uciekł. Kobieta mimo reanimacji zmarła.

Wczoraj śledczy ustalili, że sprawcą wypadku jest najprawdopodobniej policjant z komendy Łęcznej. To do niego należy odnaleziony passat. Mundurowy ma 26 lat, ma za sobą dwa lata służby przygotowawczej. Mieszka w powiecie łęczyńskim. Mężczyzna został zatrzymany.

– W piątek zostanie przesłuchany przez prokuratora. Wtedy również zapadnie decyzja co do postawienia mu zarzutów – dodaje Syk-Jankowska.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat więzienia. Mundurowy poniesie też odpowiedzialność dyscyplinarną. Policja wdrożyła już procedurą związaną z natychmiastowym zwolnieniem go ze służby.

Początkowo śledztwo w sprawie wypadku prowadziła Prokuratura Rejonowa w Lublinie, z którą współpracują m.in. policjanci z Łęcznej. Po zatrzymaniu mundurowego, sprawę przeniesiono do Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe.

W poszukiwania sprawcy wypadku zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów ze specjalnie powołanej grupy dochodzeniowo-śledczej. Mundurowi zabezpieczyli ślady na miejscu wypadku i nagrania z pobliskich kamer monitoringu. Sprawdzili w sumie ponad 100 samochodów, spośród których wytypowali zielonego passata.

http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,888d3078-f9c5-bb54-71bd-f9dbb44eab33,embed.html

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bjhbhjb / 20 grudnia 2013 o 21:07

wszystko rozumiem- żal i cierpienie rodziny. Ale nie zapominaj, że on też miał bliskich. No i jak by nie było nasze "prawo", które nie pozwala na takiego typu rzeczy. Nie wolno niczyich danych osobowych udostępniać(celowo- 2 lata; "przez przypadek" grozi Ci - 1 rok!). mimo tej tragedii zachowujmy się jak ludzie. Znam tego chłopaka- nie postąpił rozsądnie ale jest/był on zawsze cichy, pokorny. praca w policji była dla niego "wybawieniem" dlatego bał się jej utraty. Życia tej dziewczynie nie zwrócimy. nie ulżymy też cierpieniu jej najbliższych. Szkoda mi obydwu tych rodzin...

wszystko rozumiem- żal i cierpienie rodziny. Ale nie zapominaj, że on też miał bliskich. No i jak by nie było nasze "prawo", które nie pozwala na takiego typu rzeczy. Nie wolno niczyich danych osobowych udostępniać(celowo- 2 lata; "przez przypadek" grozi Ci - 1 rok!). mimo tej tragedii zachowujmy się jak ludzie. Znam tego chłopaka- nie postąpił rozsądnie ale jest/był on zawsze cichy, pokorny. praca w policji była dla niego "wybawieniem" dlatego bał się jej utraty. Życia tej dziewczynie nie zwrócimy. nie ulżymy też cierpieniu jej najbliższ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 21:48

http://www.youtube.com/watch?v=aFne8o1Pbc0&lc=Oo_yXzuuhOa3u9AKXgjNg0-0DZAFCdba0ydfdahs71E

Kogóż to oni przyjmują do tej policji ???

Ogrodników kombinatorów ????

Avatar
gsfsbfjksd / 19 grudnia 2013 o 21:20

kolego! za udostępnianie danych osobowych grozi Ci w tym momencie 2 lata w Pollskim prawie!!!! chyba jesteś podłym draniem i pustakiem skoro takie rzeczy piszesz. wykasuj swój wpis lepiej szybko!

Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 18:36

Zone ma a czy dziecko to nie wiem. Mieszka w Lbn a pochodzi z charleza

Avatar
anna / 19 grudnia 2013 o 15:13

skąd on jest bo nic szczególnego nie piszą,tylko ze ma 26 lat? Czy ma rodzine? Jak tak to współczuje zonie i dzieciom ze maja taka kanalie w rodzinie!!!

Avatar
Czytelnik / 19 grudnia 2013 o 14:28

Na tym filmie z monitoringu widać tego zielonego passata jak przejeźdża. Od razu widać że jest po wypadku.

Avatar
Marco Polo / 19 grudnia 2013 o 14:14

Dlaczego nie podaja jego imienia i pierwszej litery nazwiska jak to ma miejsce w przypadku innych podejrzanych? Czyżby policja chroniła dane osobowe swoich? Na pewno tak jest. 

Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 13:55
TO DZIAŁA:
 
Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/pozycja
     
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. 
Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 13:54
Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu.
 
Wejdź na stronę: http://fw.pl/target 
 
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. 
Avatar
magda / 19 grudnia 2013 o 13:38

Dlaczego nie podano imienia i nazwiska tego sprawcy przecież sie tak robi bo jest to zgodne z prawem. Nie podano bo to policjant i co z tego? Mieszkańcy Łęcznej dajcie nam znać kto to jest

Avatar
bjhbhjb / 20 grudnia 2013 o 21:07

wszystko rozumiem- żal i cierpienie rodziny. Ale nie zapominaj, że on też miał bliskich. No i jak by nie było nasze "prawo", które nie pozwala na takiego typu rzeczy. Nie wolno niczyich danych osobowych udostępniać(celowo- 2 lata; "przez przypadek" grozi Ci - 1 rok!). mimo tej tragedii zachowujmy się jak ludzie. Znam tego chłopaka- nie postąpił rozsądnie ale jest/był on zawsze cichy, pokorny. praca w policji była dla niego "wybawieniem" dlatego bał się jej utraty. Życia tej dziewczynie nie zwrócimy. nie ulżymy też cierpieniu jej najbliższych. Szkoda mi obydwu tych rodzin...

wszystko rozumiem- żal i cierpienie rodziny. Ale nie zapominaj, że on też miał bliskich. No i jak by nie było nasze "prawo", które nie pozwala na takiego typu rzeczy. Nie wolno niczyich danych osobowych udostępniać(celowo- 2 lata; "przez przypadek" grozi Ci - 1 rok!). mimo tej tragedii zachowujmy się jak ludzie. Znam tego chłopaka- nie postąpił rozsądnie ale jest/był on zawsze cichy, pokorny. praca w policji była dla niego "wybawieniem" dlatego bał się jej utraty. Życia tej dziewczynie nie zwrócimy. nie ulżymy też cierpieniu jej najbliższ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 21:48

http://www.youtube.com/watch?v=aFne8o1Pbc0&lc=Oo_yXzuuhOa3u9AKXgjNg0-0DZAFCdba0ydfdahs71E

Kogóż to oni przyjmują do tej policji ???

Ogrodników kombinatorów ????

Avatar
gsfsbfjksd / 19 grudnia 2013 o 21:20

kolego! za udostępnianie danych osobowych grozi Ci w tym momencie 2 lata w Pollskim prawie!!!! chyba jesteś podłym draniem i pustakiem skoro takie rzeczy piszesz. wykasuj swój wpis lepiej szybko!

Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 18:36

Zone ma a czy dziecko to nie wiem. Mieszka w Lbn a pochodzi z charleza

Avatar
anna / 19 grudnia 2013 o 15:13

skąd on jest bo nic szczególnego nie piszą,tylko ze ma 26 lat? Czy ma rodzine? Jak tak to współczuje zonie i dzieciom ze maja taka kanalie w rodzinie!!!

Avatar
Czytelnik / 19 grudnia 2013 o 14:28

Na tym filmie z monitoringu widać tego zielonego passata jak przejeźdża. Od razu widać że jest po wypadku.

Avatar
Marco Polo / 19 grudnia 2013 o 14:14

Dlaczego nie podaja jego imienia i pierwszej litery nazwiska jak to ma miejsce w przypadku innych podejrzanych? Czyżby policja chroniła dane osobowe swoich? Na pewno tak jest. 

Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 13:55
TO DZIAŁA:
 
Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/pozycja
     
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. 
Avatar
Gość / 19 grudnia 2013 o 13:54
Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu.
 
Wejdź na stronę: http://fw.pl/target 
 
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. 
Avatar
magda / 19 grudnia 2013 o 13:38

Dlaczego nie podano imienia i nazwiska tego sprawcy przecież sie tak robi bo jest to zgodne z prawem. Nie podano bo to policjant i co z tego? Mieszkańcy Łęcznej dajcie nam znać kto to jest

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 1

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 29

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 15

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 14

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!