Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2017 r.
9:19

Wyprostują skrzyżowanie, na którym często dochodziło do stłuczek. Za ponad 11 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
63 18 A A
Ul. Grabskiego zostanie przesunięta tak, by jej wylot znajdował się dokładnie naprzeciwko wylotu Sulisławickiej. Teraz drogi są przesunięte względem siebie, co przysparza problemów kierowcom, którzy muszą jechać zygzakiem
Ul. Grabskiego zostanie przesunięta tak, by jej wylot znajdował się dokładnie naprzeciwko wylotu Sulisławickiej. Teraz drogi są przesunięte względem siebie, co przysparza problemów kierowcom, którzy muszą jechać zygzakiem (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Ponad 11 mln złotych będzie kosztować „wyprostowanie” skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i Sulisławicką. Tyle chce najtańsza z czterech firm, których oferty zostały otwarte przez Zarząd Dróg i Mostów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przebudowa ma się zakończyć najpóźniej w październiku przyszłego roku. Jej wykonawcę możemy poznać już w styczniu. Największe szanse na zlecenie ma Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina, bo złożyło najtańszą ofertę (11,3 mln zł). Jeśli w ofercie nie będzie błędów, wtedy przebudowa zostanie powierzona właśnie KPRD.

Firma będzie musiała sama zaplanować tymczasową organizację ruchu na skrzyżowaniu. Miasto będzie jednak wymagać utrzymania przejezdności Drogi Męczenników Majdanka. – Będzie tak samo, jak na skrzyżowaniu z ul. Lotniczą – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Można się spodziewać, że główna droga będzie mocno zwężona, a zamknięty zostanie wyjazd z jednej z bocznych dróg.

Co się zmieni na skrzyżowaniu? Ul. Grabskiego zostanie przesunięta tak, by jej wylot znajdował się dokładnie naprzeciwko wylotu Sulisławickiej. Teraz drogi są przesunięte względem siebie, co przysparza problemów kierowcom, którzy muszą jechać zygzakiem.

Rozwiązany ma być również problem ze skrętem w lewo z Drogi Męczenników Majdanka (zarówno w stronę Lidla, jak i w stronę Kośminka). Dla skręcających w lewo wydzielone będą osobne pasy ruchu z odrębnym sygnalizatorem. Dzięki temu ma się tu zrobić bezpieczniej, a teraz często dochodzi tutaj do stłuczek.

Na tym skrzyżowaniu mają się zaczynać i kończyć wydzielone pasy ruchu dla autobusów, trolejbusów i taksówek. Mają się ciągnąć aż do ronda przy Gali. Nieprędko jednak nastąpi ich oznakowanie. – Nie wcześniej niż w 2019 r. i nie później niż we wrześniu roku 2020 – zastrzega Kieliszek. Do tego czasu wspomniane pasy ruchu będą dostępne dla wszystkich kierowców.

Przebudowa skrzyżowania z ul. Sulisławicką i Grabskiego zbiegnie się w czasie z przebudową skrzyżowania z Lotniczą. W tym miejscu prace powinny się zakończyć do 29 czerwca przyszłego roku. Także tu wydzielone będą odrębne pasy do skrętu w lewo z osobnym sygnalizatorem. Przystanki znajdujące się dotąd przed skrzyżowaniem będą przeniesione za skrzyżowania.

Pozostałe oferty

O zlecenie na przebudowę skrzyżowania z ul. Sulisławicką i Grabskiego starają się również: *Energopol Szczecin z ceną 11,5 mln zł *Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego z ceną 12,3 mln zł oraz *Strabag oferujący usługi za 13,1 mln zł. Na sfinansowanie zlecenia miasto zarezerwowało 14,1 mln zł.

>>>

Zobacz także: Nowy komisariat policji w Lublinie. Rusza budowa

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 1 marca 2018 o 19:54
Wczoraj czytałem ten artykuł i kwota 11mln trochę mnie zdziwiła. Myślę dobra nie nam się, ale dziś czytam o nowym moście na Zakopiance za 12 mln. :/ MOŚCIE ZA 12MLN.......
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 13:36
Jestem załamany, wydadzą kolejne pieniądze bezsensownie, jednocześnie zakorkują to skrzyżowanie poprzez zastosowanie sygnalizacji kierunkowej. Panie prezydencie Żuk, co się z wami dzieje???
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 10:27
Więcej odwagi .Oba miasta powinny być połączone drogą ekspresową .Kolej podmiejska Lublin-Świdnik-Lotnisko-Łęczna .Na takie projekty trzeba lat a bez wątpienia potrzebne są na już .
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 16:10
******brd24.pl/infrastruktura/jaworzno-czyli-najbezpieczniejsze-miasto-polsce-liczbe-smiertelnych-wypadkow-zredukowali-zera/ przeczytajcie co robią aby nie było wypadków
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 14:53
to są dwa oddzielne skrzyżowania a wystarczy zrobić rondo bez sygnalizacji świetlnej. We wszystkich cywilizowanych krajach robi się ronda bez świateł bo to ułatwia ruch.
Avatar
.... .. / 21 grudnia 2017 o 14:50
undefined napisał:
A wystarczyłoby odpowiednio zaprogramować sterowanie świateł... :>
 Tak jest! Albo - po prostu - zrobić tam rondo.
Avatar
Canada / 21 grudnia 2017 o 12:25
Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś nie rozumie to nie zrozumie, cóż. Te kikuty buspasów na JPII to sztandarowy przykład geniuszu zarządzania Lublinem. Bezkolizyjny pas do "prawoskrętu" na rondzie funkcjonował bez korków dla wszystkich. Obecnie jest pusty bo raz na parę minut przejedzie tamtędy autobus, natomiast kierowcy stoją przed rondem w korku.  Po co w takim razie ten buspas jak nie po to, by utrudnić ruch samochodom? Gdyby był dostępny dla wszystkich, w czym by to spowolniło komunikację miejską? Podejrzewam, że jedyny powód jego istnienia, to wymóg unii za cenę dofinansowania. Tam nie potrzeba doszukiwać się sensu działań. Liczą się tylko suche liczby. Będzie 200m buspasów? Będzie, to kasa też będzie. Jaka ta Polska proekologiczna, a że smog od korków 2m obok, cóż to już inna statystyka. Wracamy do starego, znanego nam myślenia o inwestycjach. Nie ważne, czy dobrze, czy można lepiej, czy przyniesie pozytywny skutek. Ważne, że jest, trafi na wykres, a potem rozkopiemy, by wymienić wodociągi. Nie przypomina to czegoś? Na codzień jeżdżę MPK i chodzę piechotą, w lecie rowerem. Nie przeszkadza mi to, by patrzeć krytycznie na wszelkie przejawy takiego "geniuszu" utrudniającego życie kierowcom i zwiększające zanieczyszczenie powietrza w naszym mieście.
Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś nie rozumie to nie zrozumie, cóż. Te kikuty buspasów na JPII to sztandarowy przykład geniuszu zarządzania Lublinem. Bezkolizyjny pas do "prawoskrętu" na rondzie funkcjonował bez korków dla wszystkich. Obecnie jest pusty bo raz na parę minut przejedzie tamtędy autobus, natomiast kierowcy stoją przed rondem w korku.  Po co w takim razie ten buspas jak nie po to, by utrudnić ruch samochodom? Gdyby był dostępny dla wszystkich, w czym by to spowolniło komunikację miejską? Podejrzewam, że jedyny powód j... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 11:37
"No widać to na JPII jak nie tworzą korków buspasy!" - no tak, buspasy robi się po to, żeby korki zwiększać. To co jest na PJII to jakieś kikuty buspasów. Najlepiej jeżeli były by ciągłe i korek na pasach dla pozostałych pojazdów nie blokowłby autobusów. Tamte kikuty pus pasów nie mają sensu - ale to nie jest reguła.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:34
ZA BAŃKĘ MOGĘ TO ZROBIĆ ! JESZCZE NA FLASZKĘ DO KIELISZKA WYSTARCZY :)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:25
A wystarczyłoby odpowiednio zaprogramować sterowanie świateł... :>
Avatar
Mieszkaniec / 1 marca 2018 o 19:54
Wczoraj czytałem ten artykuł i kwota 11mln trochę mnie zdziwiła. Myślę dobra nie nam się, ale dziś czytam o nowym moście na Zakopiance za 12 mln. :/ MOŚCIE ZA 12MLN.......
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 13:36
Jestem załamany, wydadzą kolejne pieniądze bezsensownie, jednocześnie zakorkują to skrzyżowanie poprzez zastosowanie sygnalizacji kierunkowej. Panie prezydencie Żuk, co się z wami dzieje???
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 10:27
Więcej odwagi .Oba miasta powinny być połączone drogą ekspresową .Kolej podmiejska Lublin-Świdnik-Lotnisko-Łęczna .Na takie projekty trzeba lat a bez wątpienia potrzebne są na już .
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 18:00
-1
Niech już nie poprawiają tego skrzyżowania. Decyzje o przebudowie niech podejmie nowy prezydent bo po obecnym trzeba bedzie poprawiać. Zresztą i tak następca Żuka będzie musiał polkwidować część jego pomysłow-buspasy, niektóre ścieżki rowerowe, czerwone wysepki na srodku jezdni.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 16:10
******brd24.pl/infrastruktura/jaworzno-czyli-najbezpieczniejsze-miasto-polsce-liczbe-smiertelnych-wypadkow-zredukowali-zera/ przeczytajcie co robią aby nie było wypadków
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 14:53
to są dwa oddzielne skrzyżowania a wystarczy zrobić rondo bez sygnalizacji świetlnej. We wszystkich cywilizowanych krajach robi się ronda bez świateł bo to ułatwia ruch.
Avatar
.... .. / 21 grudnia 2017 o 14:50
undefined napisał:
A wystarczyłoby odpowiednio zaprogramować sterowanie świateł... :>
 Tak jest! Albo - po prostu - zrobić tam rondo.
Avatar
Canada / 21 grudnia 2017 o 12:25
Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś nie rozumie to nie zrozumie, cóż. Te kikuty buspasów na JPII to sztandarowy przykład geniuszu zarządzania Lublinem. Bezkolizyjny pas do "prawoskrętu" na rondzie funkcjonował bez korków dla wszystkich. Obecnie jest pusty bo raz na parę minut przejedzie tamtędy autobus, natomiast kierowcy stoją przed rondem w korku.  Po co w takim razie ten buspas jak nie po to, by utrudnić ruch samochodom? Gdyby był dostępny dla wszystkich, w czym by to spowolniło komunikację miejską? Podejrzewam, że jedyny powód jego istnienia, to wymóg unii za cenę dofinansowania. Tam nie potrzeba doszukiwać się sensu działań. Liczą się tylko suche liczby. Będzie 200m buspasów? Będzie, to kasa też będzie. Jaka ta Polska proekologiczna, a że smog od korków 2m obok, cóż to już inna statystyka. Wracamy do starego, znanego nam myślenia o inwestycjach. Nie ważne, czy dobrze, czy można lepiej, czy przyniesie pozytywny skutek. Ważne, że jest, trafi na wykres, a potem rozkopiemy, by wymienić wodociągi. Nie przypomina to czegoś? Na codzień jeżdżę MPK i chodzę piechotą, w lecie rowerem. Nie przeszkadza mi to, by patrzeć krytycznie na wszelkie przejawy takiego "geniuszu" utrudniającego życie kierowcom i zwiększające zanieczyszczenie powietrza w naszym mieście.
Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś nie rozumie to nie zrozumie, cóż. Te kikuty buspasów na JPII to sztandarowy przykład geniuszu zarządzania Lublinem. Bezkolizyjny pas do "prawoskrętu" na rondzie funkcjonował bez korków dla wszystkich. Obecnie jest pusty bo raz na parę minut przejedzie tamtędy autobus, natomiast kierowcy stoją przed rondem w korku.  Po co w takim razie ten buspas jak nie po to, by utrudnić ruch samochodom? Gdyby był dostępny dla wszystkich, w czym by to spowolniło komunikację miejską? Podejrzewam, że jedyny powód j... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 11:37
"No widać to na JPII jak nie tworzą korków buspasy!" - no tak, buspasy robi się po to, żeby korki zwiększać. To co jest na PJII to jakieś kikuty buspasów. Najlepiej jeżeli były by ciągłe i korek na pasach dla pozostałych pojazdów nie blokowłby autobusów. Tamte kikuty pus pasów nie mają sensu - ale to nie jest reguła.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:34
ZA BAŃKĘ MOGĘ TO ZROBIĆ ! JESZCZE NA FLASZKĘ DO KIELISZKA WYSTARCZY :)
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 0

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 5 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 11 5

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 1 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 2 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 0

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 41 9

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu 4 16

Mecz na szczycie dla Hetmana. Zespół z Zamościa pokonał Stal Kraśnik 3:0. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrali bardzo dobre zawody, ale trzeba też dodać, że goście praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę. A ostatnie 25 minut nawet w dziewiątkę.

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 14 10

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera 3 10

Zespół trenera Artura Bożyka dość niespodziewanie uległ na własnym stadionie Orlętom Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Przegrana z lokalnym rywalem kosztowała drużynę z Chełma utratę pozycji lidera

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 24 2

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 14 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!